Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e prizrenasi_30
  Anėtarėsuar
  18-11-2008
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  41
  Postime
  729

  Nje antibiotik i mire dhe i lire

  CEFALEXIN ALKALOID

  Ēka ėshtė Cefalexin Alkaloid-i?

  Cefalexin Alkaloid-i i pėrket grupit tė antibiotikėve tė quajtur cefalosporina.
  Shfrytėzohet pėr trajtimin e infeksioneve tė shkaktuara me bakterie tė ndjeshme nė cefaleksin.

  Kur pėrdoret Cefalexin Alkaloid-i?

  Cefalexin Alkaloid-i shfrytėzohet pėr trajtimin e njė spektri tė gjerė tė infeksioneve si ato tė traktit respirator, infeksionet e lėkurės dhe indeve tė buta, infeksionet e eshtrave, dhe ato tė traktit urinar (pėrfshirė edhe ato tė prostatės).


  P.S. Nė farmacitė e Kosovės ky ilaē zakonisht kushton 2 €
  Mos ja bėj tė tjerėve atė qė nuk ke qejf tė ta bėjnė ty!

 2. #2
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015
  Citim Postuar mė parė nga prizrenasi_30 Lexo Postimin
  CEFALEXIN ALKALOID

  Ēka ėshtė Cefalexin Alkaloid-i?

  Cefalexin Alkaloid-i i pėrket grupit tė antibiotikėve tė quajtur cefalosporina.
  Shfrytėzohet pėr trajtimin e infeksioneve tė shkaktuara me bakterie tė ndjeshme nė cefaleksin.

  Kur pėrdoret Cefalexin Alkaloid-i?

  Cefalexin Alkaloid-i shfrytėzohet pėr trajtimin e njė spektri tė gjerė tė infeksioneve si ato tė traktit respirator, infeksionet e lėkurės dhe indeve tė buta, infeksionet e eshtrave, dhe ato tė traktit urinar (pėrfshirė edhe ato tė prostatės).


  P.S. Nė farmacitė e Kosovės ky ilaē zakonisht kushton 2 €

  Po deme anesore a ka? Dhe nese ka cilat jan ato , edhe ato jan shume te rendesishme qe ti dijm.

  Qe 15 vite une skam marr asnje medikament per gripa apo flama krejt me bio caja natyral nga disa mjek popullor I vetmi injeksion qe kam marr eshte ai per mpirjen e dhembit para 1 viti faktikisht fillova ta ndreqi pa injeksion por ishin dhimbjet e mdhaja dhe sdurova dot

  Mire kishit ba edhe diqka natyrale sheruese qe te sillnit ketu se njerezit jan ngop me shkence dhe eksperimente.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •