Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 76
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Gjendje e mjerrueshme ne spitalet publike

  Kjo foto eshte shkrepur nė njė nga dhomat ku trajtohen tė sėmurėt nė Qendrėn Spitalore Universitare “Nėnė Tereza”. Deputetėt Taulant Balla dhe Eltar Deda ishin nė spitalin nr. 2, pavijoni i kirurgjisė. Pėr tė sėmurėt gjendja ishte skandaloze, pasi pacientėt dhe familjaret e tyre duhet t’i merrnin tė gjitha ilaēet nė farmacitė private. Mungonin antibiotikėt dhe solucionet fiziologjike dhe glukoza. Prej katėr ditėsh nuk mund tė operonin mjekėt nga mungesa e kėtyre serumeve. Kjo ėshtė gjendja nė QSUT, e njėjtė edhe nė spitalet e tjera kudo nė Shqipėri. Ky ėshtė realiteti me tė cilin mburret Petrit Vasili.

  /tiranaobserver  http://www.tiranaobserver.al/2012/05...er-shqiptaret/
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 2. #2
  kush esht petrit vasili?

 3. #3
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  41
  Postime
  4,224
  wow aty vetem mold shikon. Do zoti e marrin seriozisht edhe bejne ndryshime, gjendja eshte alarmante. Mjer ata njerez qe i duhet te shkojne aty.
  I LOVE GOD

  j&g

 4. #4
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,485
  Nxirreni ne youtube e sensibilizoni boten, se ne ketu s'kemi c'bejme. Tmerr!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 5. #5
  Si dhome burgu. Duhet me sjell ilacet, carcafet, bojen dhe furcen nga shpia.

 6. #6
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  38
  Postime
  5,321
  Ē'thua ti o, burgjet anembane kudo qe jane, jane si "Vila" krahasuar me kete qe na shohin syte ketu. Gjendja ne shendetsi eshte e mjerueshme. Askush nuk interesohet se ēfare ndodh me te semuret. Dhe ajo foto eshte e vertete. Kam qene vete vjet ne ate spital pasi dikush nga njerezit e mi kreu nje operacion atje, dhe gjendja eshte e ndere. Tmerr.

  Ne ēdo vend te botes, edhe ne Zimbabwe po te publikohej dicka e tille, Ministri i Shendetesise do shkarkohej me te pare, dhe jo vetem por bashke me te gjithe aparatin e tij.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 7. #7
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,559
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Kam qene vete vjet ne ate spital pasi dikush nga njerezit e mi kreu nje operacion atje, dhe gjendja eshte e ndere. Tmerr.
  Me tė vėrtetė? Unė e lexova si lajm diku tjetėr, para se tė sillej nė forum, por mendova se do ishte sajesė , dmth jo qė t'i pėrkiste spitalit. Jam e shokuar sinqerisht, sepse vėrtetė ka probleme shėndetėsia shqiptare por tė jetė nė kėtė gjėndje spitali univeristar...s'e di, mė mungojnė fjalėt
  Elegance is an attitude.

 8. #8
  CHEERFUL GIRL
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Postime
  3,536
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Kjo foto eshte shkrepur nė njė nga dhomat ku trajtohen tė sėmurėt nė Qendrėn Spitalore Universitare “Nėnė Tereza”. Deputetėt Taulant Balla dhe Eltar Deda ishin nė spitalin nr. 2, pavijoni i kirurgjisė. Pėr tė sėmurėt gjendja ishte skandaloze, pasi pacientėt dhe familjaret e tyre duhet t’i merrnin tė gjitha ilaēet nė farmacitė private. Mungonin antibiotikėt dhe solucionet fiziologjike dhe glukoza. Prej katėr ditėsh nuk mund tė operonin mjekėt nga mungesa e kėtyre serumeve. Kjo ėshtė gjendja nė QSUT, e njėjtė edhe nė spitalet e tjera kudo nė Shqipėri. Ky ėshtė realiteti me tė cilin mburret Petrit Vasili.

  /tiranaobserver  http://www.tiranaobserver.al/2012/05...er-shqiptaret/
  Fatkeqesisht per vendin tone , per ne qe edhe jetojme ketu..... por eshte realitteti! e kam pare pavionin e kirurgjise ....lere mos te permend te dermatologjise....
  E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

 9. #9
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  38
  Postime
  5,321
  Citim Postuar mė parė nga ☆Angie☆ Lexo Postimin
  Me tė vėrtetė? Unė e lexova si lajm diku tjetėr, para se tė sillej nė forum, por mendova se do ishte sajesė , dmth jo qė t'i pėrkiste spitalit. Jam e shokuar sinqerisht, sepse vėrtetė ka probleme shėndetėsia shqiptare por tė jetė nė kėtė gjėndje spitali univeristar...s'e di, mė mungojnė fjalėt
  Eshte e vertete Angie! Te jesh e sigurte qe po te ishte sajese, do dilnin te gjithe zagaret te lehnin e te na nxirnin faktet per te kunderten, ashtu siē bejne ne raste te tjera. Por Shendetsia nuk ka avokat qe e mer persiper, qofshin dhe zagaret me besnike.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  837
  sapo e lexova ke shekulli kete shkrim

  bravo i qofte ketij deputeti per kete zbulim te papare qe ka bere ,mbas kaqe shume vitesh doli gjeniu na e zbuloi se cfare behet ne spitalet shqipetare

  do falenderoja gjithashtu(nuk eshte per falenderim por sherim te shpejt)dhe te afermin e deputete qe u be zebep per kete zbulim te papare

 11. #11
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  38
  Postime
  5,321
  Ironirat nuk kane vend kur behet fjale per sektore jetike. Nuk besoj te kete ndonje me demokrat se une ketu, por kur eshte puna per jete njerezish, eshte turp qe nga nje ane sillemi si vendi qe kemi perparime ekonomike, nuk na ka prekur aspak kriza ekonomike, e nga ana tjeter ja cfare ne cfare gjendje ndodhet institucioni qe na mbron shendetin nga semundjet.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,666

  Wink

  Me gjithe ato leke qe marrin ti lyejne mjeket, bluzat e bardha e kane fajin, turp, cfare duan ata te vijne studentet suedeze ta bejne

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,553
  Cfare bejne keta kafshe keshtu mor aman.
  Kane njerzillek a jo keta?

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Eshte e vertete Angie! Te jesh e sigurte qe po te ishte sajese, do dilnin te gjithe zagaret te lehnin e te na nxirnin faktet per te kunderten, ashtu siē bejne ne raste te tjera. Por Shendetsia nuk ka avokat qe e mer persiper, qofshin dhe zagaret me besnike.
  I ke thene te gjitha me pak fjale ! Militantet partiak jane hipokrite dhe njerez te degjeneruar ne ekstrem qe nuk rrespektojne as te semurin e as te vdekurin prej shperfilljes dhe perēmimit .

  A ka me llum shqiptari se sa ky lloj ministri dhe servilet e tij ne administratat me zyra te kondicionuara e te lyera per mrekulli dhe me shume shperblime mujore e vjetore i japin vetes nga korrupsioni e ligjeriisht nga shteti , shperblime per kushtet me te cilat torturojne njerezit , u vjedhin ilaēet dhe i lene te japin shpirt ne myk .
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,666
  Une si besoj imazhit, kushedi ku eshte marre edhe kur eshte marre , ndersa ajo qe mungojne gjerat kjo nuk eshte ndonje gje e re

 16. #16
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  nga financohen spitalet ne vendet ku jetoni?

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  Une si besoj imazhit, kushedi ku eshte marre edhe kur eshte marre , ndersa ajo qe mungojne gjerat kjo nuk eshte ndonje gje e re
  Po le te dilte qe ne kuvend ndokush e t'i hidhte poshte ato pamje si dhe akuzat per mungesen e ilaēeve me elementare , apo edhe sot me nje deklarate per mediat te dilte ministria e shendetesise .
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 19. #19
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,882
  Ju uroj mos paci semundje ne familjet tuaja. Gjithsesi njerez jemi por shtyjeni te semureni per te pakten 10 vjet.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,666
  pyeta dike qe punon atje dhe me tha qe fotot qe jane vene jane genjeshtra , nuk kishte fot nga pavijonet , po me dergoi foto nga salla e operacionit te kirurgjise, nuk duken kaq keq sa flitet jo
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •