Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6

Tema: Fjala fundit

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Fjala fundit

  >>> Dua te hap nje teme qe ka lidhje me te gjithe ne.
  > Shpesh na rastis te konfrontohemi ne kete forumi me tipa qe jane moderatore dhe kur debatojme ata gjithmone si fjale te fundit te postuar lene fjalen e tyre, nderkohe qe repliken tone e fshijne, dhe kujtojne se kjo u jep autoritetin qe kane te drejte ne ate qe thone. Kjo i ben vertete qesharake dhe ndoshta edhe pak kalamaj. Tamam si tek filmi; Topi eshte i imi , penalltine do ta gjuaje vete.
  > Te thuash fjalen e fundit ne kete forum duke qene moderator nuk do te thote te kesh te drejte por thjeshte do te thote qe je i vogel. (jo me trup)
  > Mund te thoni edhe ju mendimin tuaj lidhur me kete gje nese doni te ndani ndonje eksperience te ngjashme. Kuptohet qellimi eshte ndergjegjesimi i moderatoreve jo fushate urrejte kunder tyre sepse nuk eshte njeriu qe duhet te urrehet por e keqja brenda tyre.
  La verita' ti rendera' libero!

 2. #2
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Pershendetje, VOLSIV

  Me intereson te dij ne menyre specifike ne cilin nen/forum te jane fshire postimet?

  S.
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Ti volsiv ke te drejte ne parim,
  por mua ne pergjithesi nuk me pelqejne ata qe ankohen per gjene me te vogel, ne forum ashtu si ne jeten reale nuk ka drejtesi te mirefillte, keshtu qe ankohu me pak, vepro me shume.

  Po sidoqofte na thua temen dhe moderatorin qe i ben keto pislliqe se mbase e japim me gjithe qef nje opinion ne lidhje me kete.

 4. #4
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  I dashur Volsiv!
  Mua me ndodhi te me perjashtojne me arsyen se "sherroj", gje qe s'ma ha mendja ta permbaje rregullorja dhe personi qe e beri kete, edhte nje tip qe e ka nofken Uriel!
  Si ndodhi qe te me perjashtoje dhe cila eshte arsyeja e vertete?!
  Ja ku po ta tregoj une: Papritmas nje dite te bukur marsi, ky tipi shkruan ne nje teme tek Toleranca fetare, duku iu gerhushur te gjithve si me qene perendia mbi dhé, e jo vetem qe shkruajti gjera qe s'kishin te benin fare me temen e madje edhe gomarlleqe filozofike me oke , por kur une ia ktheva siē e meritonte(pa absolutisht asnje fjalor te piset), ky tipi , fillon e me kercenon se tipa si une u dashka te fluturojne me shqelma jashte forumit(duke i bere iso Smth_poetic)!!!
  Kur une pastaj iu pergjigja se moderatoret nuk jane me teper se "polica" qe merren me mbajtjen e rendit dhe vetem respektimin e rregullave te forumit dhe se askush prej tyre nuk mund t'i jape vetes hijen e diktuesit te mendimit personal te ēdokujt, ky fare Urieli, me perjashton pa paralajmerime menjehere fshin edhe pergjigjet qe i pata dhene !!
  Ja dhe postimi i Urielit, ketij "hierarkut te larte", qe sipas mendimit tim nuk i arrin per shekmbull nje forumisti si Darius apo Qeveriablu, as te maja e opinges:
  Citim Postuar mė parė nga Uriel Lexo Postimin
  .................. Nacionalizmi sot gjen terren zhvillimi ne rajone te prapambetura dhe qe jetojne ende nen efektin e hijeve te se shkuares, si Amerika Latine, shtetet satelite ruse si dhe Ballkani famekeq.
  ...................................
  Budallalliku me i madh, eshte kur tentohet te ndertohet paralelja, per dike e pandashme, nacionalizem-komb, sepse vec hordhite nacionaliste perfaqesojne kombin, ndersa shtetet e civilizuara perendimore qe evoluan dhe arriten stadin me te larte te mireqenies mes tyre kane ndjekur rrugen e gabuar.

  Sigurisht qe anakronizmi, qe perkthehet edhe ndryshe edhe si antagonizem periudhash/periodash historike, eshte fjala me adapte per te pershkruar mospranimin qe lind ne kete mes.
  .................................................. .............
  Toleranca me e madhe ne forumin e tolerances fetare, fatkeqesisht nuk eshte paqja dhe dialogu qe duhet te ofroje diskutimi nderfetare, por mos fluturimi me shkelma i tipave si ti, qe nuk njohin gje tjeter perpos ofendimeve ndaj islamit dhe sherrimit te temave sebashku me elemetet radikale qe pretendon se perfaqesojne nje besim. Eshte e paimagjinueshme se si nje individ mund te shpenzoje kohen ne kete menyre jo kaq produktive. Ndaj, nese nuk ke vullnetin per te kuptuar, lexo ne heshtje, ne vend te prodhimtarise se pafund te capaculeve, aq me teper kur ke zgjedhur personin e gabuar per t'ia shitur.
  http://www.forumishqiptar.com/showth...138311&page=24

  Pra , ky "udheheqes" i mendimit te perparuar, qe nuk din te beje ndryshimin midis dy fjaleve si "anakronizem" dhe "antagonizem", i jep vetes te drejten(ose ia jep Albo), te sillet si qehaja ne Forumin Shqiptar!!
  Nese deshironi, ua sjell edhe pergjigjen qe i pata dhene ketij fare moderatori, pasi e kam ruajtur, por mendoj se duket fare mire nga postimi i tij, se sa i vlen lekura!!

  P.S. Ah, nese nuk do te me shikoni me te shkruaj ne forum,do te thote se ai "poliēi" na eshte zemeruar prape dhe do te me kete perjashtuar me arsyen se kam "sherruar" edhe ne kete nenforum!! Gjithe te mirat!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga jarigas : 10-05-2012 mė 06:31
  Jarigas

 5. #5
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Tek pikat e mija tė ''skuqura'' nuk ka asgjė pėr tu diskutuar, pasi e gjejnė burimin nė mendimtarėt modernė politikė e sidomos tek Ernest Gellner, qė ka autoritet tek ēdo qark akademik perėndimor. Gjithkush qė ka lexuar diēka rreth shkencave politike, arrin tė kuptojė qė nacionalizmi, aq shumė i mbrojtur nga mendja e prapambetur e botės sė tretė, ėshtė i dalė mode dhe ideologji e deklasuar politikisht. Qė nacionalizmi lėvrohet nė rajone tė pazhvilluara ekonomikisht dhe socialisht, kėtė e kupton dhe fėmija. Gjithsesi, ky nuk ėshtė vend leksionesh. Problemi me ty dhe individė tė sojit tėnd, ėshtė se nuk dini tė ndani shapin nga sheqeri. Pjesėn dėrrmuese tė postimeve dhe pjesėmarrjes nė forum e konsumon pėrkundrejt debateve tė kota, qė pėr komunitetin tonė nuk mbartin ndonjė vlerė, qė ti shėrbejė nė tė mirė tė dialogut dhe zhvillimit tė mendimit kritik dhe analitik mes anėtarėve, pėrpos degjenerimit dhe mbushjes sė temave me fjalor tė ulėt, ku kultura e komunikimit ėshtė e panjohur, siē ėshtė i panjohur civilizimi tek indigjenėt e xhunglave tė Amazonės. Komuniteti ynė virtual kėrkon produktivitet, dhe kėtė produktivitet nuk mund t'ia japin individėt e chit-chateve dhe tė marrosurit pas ēėshtjeve fetare, qė ripėrsėrisin veten nė njė cikėl tė pafundėm jo-produktiviteti. Nėse radikalėt fetarė nuk kanė vend mes nesh dhe i tregohet kurdoherė udha e qoftėlargut, e njėjta gjė vlen edhe pėr ''gjahtarėt'' e tyre me formulėn qė ''tango nuk kėrcehet vetėm'', e qė nuk i shėrbejnė pėr gjė tjetėr forumit veē se sherrimit tė pafundėm dhe sulmimit tė tolerancės fetare, ku promovimi i saj ėshtė njė ndėr misionet e forumit shqiptar.

  Pjesa e dytė problematike ėshtė kokėfortėsia dhe arroganca. Kėto dy elemente zhvillohen pėrkundrejt njėra-tjetrės nė njė binom tė pandashėm dhe si parantezė me karakteristikėn kryesore tė individėve qė i mbartin: imponimin e mendimit dhe mungesėn e dėshirės pėr tė lexuar mendimet e tjera ndryshe nga vija klasike e brumosur nė kėndvėshtrimin e tyre tė ngurtė. Shumica e postimeve fillojnė me: ''o tunxh'', ''o hajvan'', ''shko fshi qyrrat'' e shumė mėnyra tė tjera tė kėsaj kategorie. Nė kėtė prizėm zhvillohet dhe arroganca, qė pėr fatin tėnd tė keq nė rastin konkret, nuk i drejtohet ndonjė specieje nga ato qė sherrohesh pėrditė tek temat fetare, pavarėsisht se mund ta kesh fituar si refleks nė sherrimet me ta dhe me garėn e pafundme me stafetė. Nga ana tjetėr, nuk tė ka ngelur ty nė dorė vlerėsimi se nė cilin nivel qėndroj unė. Detyra jote ėshtė tė sillesh konform rregullores, pasi mendimi yt nuk ka ndonjė peshė, as tek unė dhe as tek ata qė do tė mė pasojnė. Sigurisht qė edhe pėrjashtime tė tjera do pasojnė njėra-tjetrėn, nėse qėndrimi nuk ndryshon, pavarėsisht se ty apo dikujt tjetėr mund ti duken tė ''pa paralajmėruara'', megjithėse mbajnė rekord nė numrin e vėrejtjeve pėr shkelje tė rregullores qė kanė marrė. Nėse i qėndron ende vijės sė vjetėr, nė pėrleshjet intolerante fetare, ku aktivizimin nė forum ia dedikon veē sherrimeve, nuk ofron ndonjė vlerė pėr komunitetin dhe antivlerat presupozohet tė eleminohen. Sigurisht, mes kėtyre tė fundit ėshtė dhe qaramaniteti dhe vetėviktimizimi.

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  >>> Dua te hap nje teme qe ka lidhje me te gjithe ne.
  > Shpesh na rastis te konfrontohemi ne kete forumi me tipa qe jane moderatore dhe kur debatojme ata gjithmone si fjale te fundit te postuar lene fjalen e tyre, nderkohe qe repliken tone e fshijne, dhe kujtojne se kjo u jep autoritetin qe kane te drejte ne ate qe thone. Kjo i ben vertete qesharake dhe ndoshta edhe pak kalamaj. Tamam si tek filmi; Topi eshte i imi , penalltine do ta gjuaje vete.
  > Te thuash fjalen e fundit ne kete forum duke qene moderator nuk do te thote te kesh te drejte por thjeshte do te thote qe je i vogel. (jo me trup)
  > Mund te thoni edhe ju mendimin tuaj lidhur me kete gje nese doni te ndani ndonje eksperience te ngjashme. Kuptohet qellimi eshte ndergjegjesimi i moderatoreve jo fushate urrejte kunder tyre sepse nuk eshte njeriu qe duhet te urrehet por e keqja brenda tyre.
  Do ishte e udhės tė kontaktonit mė parė njė SMOD apo ADMIN, nėse keni vėnė re parregullsi gjatė proēesit tė moderimit dhe mė tej tė jepni detajet konkrete e jo tė shkruani tema sensibilizimi nė pėrgjithėsi.

  Gjithė tė mirat!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Uriel : 10-05-2012 mė 07:15
  relata refero

 6. #6
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Problemi me disa antar ti Uriel eshte qe e kane shume te veshtire te respektojne vendimin e nje smod qe jo rastesisht eshte zgjedhur ne ate pozicion, pikerisht per te bere te mundur mirembajtjen e forumit dhe jo anarki e bjeri ti biem. Kam pershtypjen qe Volsiv me eshte drejtuar mua (se kuptoj pse nuk e ka bere direkt me emrin tim ankesen) dhe po ja jap une pergjigjen:

  Citim Postuar mė parė nga Darius
  Tjetra, skam nder mend ta zgjas me replika mbi kete argument. The ate qe kishe per te thene dhe te ktheva pergjigjen qe ja drejtoj te gjitheve qe mund te mendojne si ty. Kjo do te thote qe skam nder mend te lejoje asnje replike mbi kete pike. Kjo te jete e qarte.
  Kjo ishte fraza me te cilen mbylla pergjigjen time ne njeren nga temat ku po debatonim bashke. Cila pjese eshte e paqarte per ty dhe qe nuk ke kuptuar? Kur une te them qe nuk dua llogje mbi kete subjekt pasi ska vend ne teme (qe do te thote, per cdo pakenaqesi ose keqkuptim, mund te me drejtohesh ne privat) ti pse vazhdon e ben kokefortin dhe replikon me mua? Kujton ti dhe te tjeret se kam kohe te tepert per te shpenzuar me e lagu se lagu? Ta thashe qarte e paster, ska me vend per replika. Mori fund. Mesohuni te beni sic ju thone, ose po vazhduat me koken tuaj atehere gelltisni faktin qe une dhe smod e tjere do ja u ndalojme kete gje. Tjetra, me je drejtuar me nje fjalor paksa ofendues. Une sjam tip po jam Darius dhe sa per komentet e tjera te tipit kalamaj apo qesharake sja vlen te te pergjigjem se nuk ka vend. Mendimi jot ne teme skishte asnje vlere. Ishte bosh dhe nuk sillte asgje konstruktive. Nese nuk e perballon dot kete fakt atehere ky eshte problemi jot.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •