Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-01-2012
  Vendndodhja
  Texas
  Postime
  57
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Online university

  Per ju qe jetoni ne Amerike, dini ndonje universitet online qe eshte affordable.
  keni ndonje sugjerim?

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-12-2006
  Vendndodhja
  El Paso TX
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Thumbs up Tungatjeta

  Tung Bena74,

  Une jame ne American Military University (AMU)
  Me sa di prej kerkimeve qe kam ba, shumica e universiteteve online jane afersisht te njejte ne cmime. Ne AMU per Undergrad kushton $250 per (semester hour) credit, por libra nuk paguaj. Me sa di nese jeton jashte ShBA ti dergojne librat me poste, por nese je ne ShBA, atehere librat jane vetem electronik Portable Document Format (PDF). Per nje diplome Bachelor te duhen rreth 120 Semester Hour Credits (SHC), por se di sa je i informun per SHC. 120 SHC nga $250 per kredit plus disa tarifa te vogla te sherbimeve te vogla.

  Ke edhe universitete si University of Maryland University Colege (UMUC) ose Central Texas College (CTC) qe menoj jane pak ma te lire sesa University of Phoenix apo Kaplan University
  Ne UMUC apo CTC librat nuk hyjne ne cmimin qe paguan sikur ne AMU apo Kaplan.
  AMU, UMUC, dhe CTC noshta nuk jane shume te njohur nga Shqiptaret, por si ushtar amerikan, di qe shume ushtare studiojne ne keto institucione. Nje diference e madhe eshte qe shkollat per ushtaret paguhen nga shteti 100%.

  Po deshte nje liste me universitete qe japin mesime online me shkruaj ne famulli@gmail.com dhe te dergoj nje Excel file me listen.

  Nese ke leje qendrimi (karte jeshile) ne ShBA, mos harro Free Application for Federal Student Aid (FAFSA)


  Suksese
  Legends may sleep, but they never die.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •