Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2011
  Postime
  253

  Sa ore ne dite mendoni se duhet mesuar?

  Mendoni se duhet mesuar ne dite aq sa ia ke bere detyre vetes apo duhet bere perpjekje qe te kerkosh me shume nga vetja duke tentuar qe ta zgjasesh kohen qe i kushton mesimit?

 2. #2
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,014
  Citim Postuar mė parė nga KlaraPink Lexo Postimin
  Mendoni se duhet mesuar ne dite aq sa ia ke bere detyre vetes apo duhet bere perpjekje qe te kerkosh me shume nga vetja duke tentuar qe ta zgjasesh kohen qe i kushton mesimit?


  Varet se ti ku deshiron me arrit shkurt e trup aq sa do mesosh aq larg do shkosh.

 3. #3
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  Varet sa kerkues/e je ndaj vetes , ndonjehere nuk te del as e tere mbasditja lol

  Shtune e diel pushim :-D
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 4. #4
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  sa me shume aq me mire, sidomos kur je ne moshe te vogel

 5. #5
  Pėr mendimin tim, mė e rėndėsishme se koha me orė tė tėra studimi - ėshtė pėrqėndrimi i Mendjes!
  Me t'u pėrqėndruar nė atė qė lexon, ke hyrė nė fazėn e tė kuptuarit, dhe pas tė kuptuarit kalon nė pėrpunimin llogjik.
  Kjo pastaj tė ndihmon edhe nė forcimin e kujtesės dhe, rrjedhimisht nė vizualizimin/rikrijimin e pamjeve. Ēfarė dua tė them me rikrijimin e pamjes? Kur ke qenė e pėrqėndruar nė atė qė ke lexuar, do e kesh tė lehtė qė tė kujtosh edhe atė qė ke lexuar, dmth sjell nė mendjen tėnde pamjen e asaj qė ke lexuar dhe kėshtu tė ngulitet mė shumė nė kokė ajo qė mėsove.

  Mos praktiko siē ndodh rėndom metodėn e tė mėsuarit nė mėnyrė mekanike, si robot pėrmendėsh, por thjesht pėrqėndrohu nė atė qė lexon dhe mendo llogjikisht.

  Gjithashtu ēlodhe trurin duke lexuar ndonjė libėr jashtėshkollorė, qė tė pasurosh kulturėn e pėrgjithshme dhe tė ndihmon nė mėnyrėn e tė shprehurit, rrjedhimisht e stėrvit edhe trurin nė mėnyrė tė shėndetshme.

 6. #6
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  40
  Postime
  4,225
  varet ka disa tipa qe studiojne vazhdimit 2-3 ore ne dita ka edhe disa qe kur kane provimet studiojne 5-6 ore. Rendesi ka qe te jesh clodhur edhe te perqendrohesh. Kur isha ne shkolle gjithmon sutdioja 1-2 ore ne dite edhe e kam pas fiksim qe gjithmon ti hidhja nje sy kapitullit te ardhshem pregatitesh me mire ne kete menyre.
  I LOVE GOD

  j&g

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  370

  Talking

  nja 5 ore do ishte prefekt

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2011
  Postime
  253
  Me fal se po dal jashte teme, por me duket se ke nderruar nick name ti apo jam gabim?

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,879
  Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
  Pėr mendimin tim, mė e rėndėsishme se koha me orė tė tėra studimi - ėshtė pėrqėndrimi i Mendjes!
  Me t'u pėrqėndruar nė atė qė lexon, ke hyrė nė fazėn e tė kuptuarit, dhe pas tė kuptuarit kalon nė pėrpunimin llogjik.
  Kjo pastaj tė ndihmon edhe nė forcimin e kujtesės dhe, rrjedhimisht nė vizualizimin/rikrijimin e pamjeve. Ēfarė dua tė them me rikrijimin e pamjes? Kur ke qenė e pėrqėndruar nė atė qė ke lexuar, do e kesh tė lehtė qė tė kujtosh edhe atė qė ke lexuar, dmth sjell nė mendjen tėnde pamjen e asaj qė ke lexuar dhe kėshtu tė ngulitet mė shumė nė kokė ajo qė mėsove.

  Mos praktiko siē ndodh rėndom metodėn e tė mėsuarit nė mėnyrė mekanike, si robot pėrmendėsh, por thjesht pėrqėndrohu nė atė qė lexon dhe mendo llogjikisht.

  Gjithashtu ēlodhe trurin duke lexuar ndonjė libėr jashtėshkollorė, qė tė pasurosh kulturėn e pėrgjithshme dhe tė ndihmon nė mėnyrėn e tė shprehurit, rrjedhimisht e stėrvit edhe trurin nė mėnyrė tė shėndetshme.

  Yes e ka pershkruar ne menyren perfekte, e rendesishme eshte edhe te lexohet ne nje ambient te qete, per te mos u dekoncetruar.
  tempus fugit, amor manet in aeternum corde

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  varet se cfare po studion? ke lende te renda, ke shume lende etje
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 11. #11
  MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
  Anėtarėsuar
  06-07-2010
  Postime
  2,411
  sa te jete e nevojshme ....

 12. #12
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  nganjehere eshte e pa shmangeshme te mesosh ne menyre mekanike, sidomos kur duhet te memorizosh nje pafundesi emrash

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,776
  po varet po te mesoje 3 ore do arrije suksese po tash pak lexojn....

 14. #14
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Anėtarėsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  37
  Postime
  3,441
  0 ore duhet me mesu
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 15. #15
  Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
  Anėtarėsuar
  07-01-2010
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  1,079
  Kohezgjatja nuk mund te percaktohet. Nese kerkon te jesh i/e pergatitur, duhet te angazhohesh per aq kohe sa te nevojitet per te kuptuar ate qe po studion. Nje dite mund te te sherbejne 2 ore, nje dite 50 minuta. Varet nga aftesite e secilit dhe nga sasia e materialit qe duhet te studiosh.
  Perchč er coro che famo tutti quanti insieme
  dice LAZIO sei grande te volemo bene!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •