Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
    Anëtarësuar
    16-08-2007
    Postime
    3,216

    Varri 2500-vjeçar i zbuluar në Korçë

    Varri 2500-vjeçar i zbuluar në Korçë, profetik për formën e sotme të hartës së Shqipërisë!

    Ky varr që është identik me hartën e Shqipërisë së sotme, është zbuluar para 7-8 vjetësh, në tumën e Kamenicës (7 km) në Jug të qytetit të Korçës. Varri është i vjetër mbi 2500-vjeçar.
    Por e veçanta e tij, veç vjetërisë së krijimit dhe vlerës historike, sigurisht habi përbën forma e tij!
    Gjë që siç u përmend më sipër, është pikë për pikë me formën e hartës së Shqipërisë së sotme zyrtare.

    Si mendoni: A është ky varr shprehje e një profecie të kahershme për fatin e Shqipërisë!?/albobserver.com/
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

  2. #2
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Po te ishte i vertete ky lajm, besoj se do perhapej me shpejtesi dhe do te ishim informuar shume. Nuk e di, paksa e pabesueshme me duket kjo gje.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  3. #3
    Citim Postuar më parë nga biligoa Lexo Postimin

    Si mendoni: A është ky varr shprehje e një profecie të kahershme për fatin e Shqipërisë!?/albobserver.com/
    Pa asnje dyshim qe eshte nje profeci. Madje jam i sigurte qe ne ate zone ndodhen dhe varre te tjera te ngjashme me harten e Kosoves, Camerise, Trojeve shqiptare ne Maqedoni e deri tek Shqiperia Etnike. Urime zbuluesve, urime gazetes nga e ka marre artikullin Biligoa, urime dhe ty Biligoa per kete artikull interesant.
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •