Citim Postuar m par nga iliria e para Lexo Postimin
Pajtohem me ty, por nuk mund te quhet vese lakmi nese je i okupuar nga nje superfuqi ( ne kete rast 500 vjet) qe perdore njehere metoden e dhunes per te treguar se fare mund te ndodhe dhe pastaj te ofron edhe karroten.Per 500 vjet njeriu ndryshon, shume bilese.

500 vjete roberim ,munde te jete arsye qe shqipetaret ishin te detyruare ose me dhune , pore osmanlijte para se te pushtonin tokat shqipetare ata kaluane neper teritorin e Bullgarise dhe Greqise dhe mandej erdhen ne tokat shqipetare .

Lakmia eshte arsyeja me e madhe ,sepse ata shqipetare qe pranuane islamin beheshin Spahije ku tane diten femrat punonin ne ara dhe fushe, dhe ne mbremje Spahiju e zgjidhte njeren nga ata ,per c'do dite,me deshire ose pa deshire .

Lakmia ,e beri qe UCK, ti humbet imazhi ,nga vete ata qe thonin se kemi luftuare , sepse nje numer i madhe i disa te te ashtuquajturve ushtare te UCK,si ne Kosove, si ne Maqedoni ,,mbas lufte u martuane me nga dy apo tre gra . Per interesante se para lufte keta njeres nuk ishin te afte edhe per nje grua ,lere me qe ti kete dy apo tre . Mos te flasim per korrupcion dhe lakmite tjera ne jeten e perditshme .

Aktualishte ,kushe po i detyron qe shqipetaret te regjistrohen si turqe ne Maqedoni ??? Lakmia

Ne Gostivare ne qender te qytetit flitet me shume ne gjuhen turqishte se sa shqipe ,edhe pse ata njeres jane shqipetare .

Lakmia dhe tradhetia ,gjithemone popullin shqipetare e ka korite .