Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045

  Tiran, ndrron jet kreu i Partis Komuniste, Hysni Milloshi

  TIRANE- Ka ndrruar jet n moshn 71-vjecare, n ort e para t mngjesit t sotm kryetari i Partis Komuniste t Shqipris, Hysni Milloshi.

  Milloshi ishte i shtruar n spitalin e Sanatoriumit, pasi vuante nga smundja e Fibrozs Polmonare.

  S fundi n zgjedhjet e 8 majit 2011, Hysni Milloshi kandidoi pr kryetar t Bashkis s Tirans prball Edi Rams dhe Lulzim Bashs dhe mori 1400 vota.

  JETA DHE VEPRIMTARIA
  Milloshi ka lindur n Berat n 8 nntor 1941. ishte themeluesi dhe sekretari i par i Partis Komuniste t Shqipris, pasardhse e Partis s Puns s Shqipris.

  Gjat regjimit komunist, Milloshi ishte antar i Partis s Puns. Shkrimtari disi i panjohur pr kohn themeloi m 12 shkurt 1991, n Berat Bashkimin e Aktivistve Vullnetar Enver Hoxha", nj organizat besnike ndaj parimeve komuniste.
  (ma.ar/BalkanWeb)

 2. #2
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,625
  T ket ln uratn Drague.

 3. #3
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,015
  E paska mbyt Edi Rama qe ja mori 1 mij e diqka vota dhe e la pa pushtet I ka pas friken ne zgjedhjet qe po afrohen.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Lavdi kujtimit te tij.
  Kandidimi i tij per kryetar bashkie, ishte vendimtar per fatet e Tiranes.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 5. #5
  Unike ne stilin tim Maska e ermela sweet
  Antarsuar
  29-03-2012
  Postime
  655
  ngushellimet e perzemerta familjes

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,861
  Postimet n Bllog
  1
  Ngushellime djemve se edhe gruaja i ka nderruar jete, gjynaf ,ishte njeri ne radhe te pare!

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-01-2012
  Vendndodhja
  Rrefugjat ne vendin tim ...
  Postime
  991
  Nje kuriozitet , Hysni Milloshi eshte autor i vargjeve lapidar :

  UNE JAM USHTARI I MADH POPULL ,
  NE TRUALLIN TIM MIJRA VJECAR ,
  VETEM NJE HERE NE GJUNJE ULEM ,
  KUR PUTH FLAMURIN KOMBETAR !

  I ndjeri ka qene njeri i mire dhe i ndershem , prandaj vdiq i varfer ! Bindjet politike dhe vizionet sociale , jane teresisht personale dhe njeriu nuk mundet te gjykohet per to ! Per veprimet ne dem te vendit , nuk i njohim ndonje !

  Per pikpamjen time , integritetin e tij vitet e fundit e vuri ne dyshim .....

  Megjithate ndjese paste dhe ngushellime familjes ...

 8. #8
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  42
  Postime
  1,184
  na radhe te pare ngushellime Partise sepse humbi nje bir te devotshem dhe te shquar.Nje ushtar te denje per te mbrojtur parimet e marksizem -leninizmes si edhe nje luftetar te pa epur kunder borgjezise revizioniste.Hysniu na la, por mesimet e tij do te jene frymezim per brezat qe do te vijne.vepra e tij do te mbetet e skalitur ne mendjet dhe zemrat e atyre qe e deshen dhe i deshi,sepse punoi,mendoi, jetoi dhe vdiq si nje komunist, bir besnik i Partise dhe i Popullit.Kavdi vepres se shokut Hysni!
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 9. #9
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  drite paste i ngrati se ka qene burr i mire.

  para disa vitesh e pashe ne Tirane me bustin e enverit ne krah.

 10. #10
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  ndjese paste

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •