Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Shqiptaret Dhe Seksi

    Jam tu pa te klani SEKSI DHE SHQIPTARET kuptohet nuk eshte direkt
    besoj shume nga ju do e ken pa
    ju lutem ju lutem a mund te diskutojme pa dasht me ba vipin apo princin e princeshen
    sa te hapur jemi ne anetaret e forumit te flasim per seksin ne ambiente shoqerore apo familjare?
    une them drejten se kam pas mundesine kurr te flas ne familje me prinderit rreth seksit sepse gjithnje ka qene turpi ne mes
    nuk e di adoleshentet e sotem sa te hapur jane me familjen?
    personalisht mendoj prinderit duhet tju afrohen me shume femijeve e tju tregojne shume gjera te cilat jane te nevojshme per jeten ne te ardhmen.
    JO SEKS PARA MARTESE

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    as nuk bohet fjal per me bo asi bisedash en familje time o goldo lol
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    meduket dicka shume e degjeneruar te diskutosh per "seks" me prinderit e tu...eshte nje subjekt qe nuk duhet prekur sepse per mendimin tim humb ate lidhje prinder-femi, dhe behesh prinder/shoke-femi...femijet e kuptojn shume mire si ndihen prinderit per kete subjekt dhe cfare presin nga ata sepse i kan dhen keto informactione ne menyre indirekte, qe besoj cdo femije do ta kuptonte
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    o goldi shqiptaret do jesin gjithmone keto qe jan,kurrre ska te flitet me femijet per ceshtje seksi,edhe ne qe sot bejm ne forum petlla sma mer mendja se neser me femijet tone mund te flasim lirshem per seks,ndoshta i tregoi djalit per aids e per masat qe duhet te mer per te mos u ngjith me dic,mirepo jo ne prezenc te gruas ose vajzes,ose sbesoj gruaja e shqiptarit ti flet vajzes per seks apo zakonet mujore ne prezenc te burit e djalit! kjo eshte e pathyeshme te ne,dhe shyqyr qe sjemi degjeneru si tjeret,tem e gjat kjo!
    Jetė e rėndė.......!!!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    meduket dicka shume e degjeneruar te diskutosh per "seks" me prinderit e tu...eshte nje subjekt qe nuk duhet prekur sepse per mendimin tim humb ate lidhje prinder-femi, dhe behesh prinder/shoke-femi...femijet e kuptojn shume mire si ndihen prinderit per kete subjekt dhe cfare presin nga ata sepse i kan dhen keto informactione ne menyre indirekte, qe besoj cdo femije do ta kuptonte
    nuk kam shume pervoje dhe kete e keni kuptu ne forum
    po nje vajze 16-17 vjece para se ta bej per her te par nuk eshte mire te flasi me nenen
    ta bej pytjen shume miqesish mos me keqkupto

    nuk behet fjale per degjenerim po mendoj se disa gjera duhen dit
    dakord ajo qe thu ti njoni qe te flasesh me djal kur nuk ke pranin e grus dhe vajzes
    po jo te mos flasesh aspak

    me mu ska fol njeri
    JO SEKS PARA MARTESE

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    hajt ti se krejt i msojn ne shkoll e nder shoqni! jo tybe as me mu hiq bile,sa te shkrete jemi ne qe sna kan fol per seks,kemi mbet krejt mbrapa
    Jetė e rėndė.......!!!

  7. #7
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Keto shoqerite e tjera e bejne nga halli dhe jo nga qejfi diskutimin me femijet per seksin. Kur eshte normale me pat lidhje qe ne 8-vjecare, foli sa te duash hapurazi femijes ti. Fakti qendron qe si prinder ke deshtuar.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
    nuk kam shume pervoje dhe kete e keni kuptu ne forum
    po nje vajze 16-17 vjece para se ta bej per her te par nuk eshte mire te flasi me nenen
    ta bej pytjen shume miqesish mos me keqkupto

    nuk behet fjale per degjenerim po mendoj se disa gjera duhen dit
    dakord ajo qe thu ti njoni qe te flasesh me djal kur nuk ke pranin e grus dhe vajzes
    po jo te mos flasesh aspak

    me mu ska fol njeri
    si tha dhe soni ketu, ata qe diskutojn keto gjera jan ata prinder qe lejojn femijen e tyre te ket te dashur ne adoleshence...mua me erdhi per te qeshur kur nje i aferm nga ana e burrit tha qe mbesa kishte te dashur ne moshen 11-12 vjece...qesha por nuk thash gje sigurisht sepse per ata mentaliteti im mund te duket shume konservativ, por per mua subjekti "i dashur" ne moshen nen 18 vjec nuk diskutohet...dhe nese un nuk diskutoj dhe slejoj femijen time te ket te dashur do te thot qe sjam dakort me te te ket marrdhenie intime...se sic tha dhe Njoni, gjerat e tjera i mesojn ne shkolle...un mund ti flas per kete subjekt vetem ne menyre kritike ose per incidente te keqija qe i kan ndodhur njerzit e tjere,. ne kete menyre "(indirectly) shpresoj se femija ime do jet cik me e pjekur te evitoj situata te tilla
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  9. #9
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Jan modernizuar emisionet e televizive ne Shqiperi. Megjithese kete emisionin ne fjale nuk e kam degjuar, jam e sigurte qe ka pasur pjestare aty te cilet kan marre si shembull Ameriken, duke thene qe prinderit ne Amerike flasin hapurazi edhe ne vakte buke me femijet e tyre per seks. Por harrojne ate qe shprehe ti Rexhina mesiper, qe eshte normale ne kete shoqeri me pat te dashur ne moshen kur duhet te jesh duke luajtur me kuklla e makina lodre.
    Goldian meqe ti e pe emisionin, u permenden ky fakt: Duke krahasuar adoleshentet qe kane kryer marredhenie ne moshe te vogel me ato qe kane pritur, keto te fundit krijojne karakter me te forte! (high self esteem). Ska kunderpergjigje te vlerefshme per ta mposhtur kete.
    Si prinder qe je nese ja do te miren femijes duhet te besh cdo te mundur qe ato te mos kene budallallek si girlfriend/boyfriend kur as nuk dine vete se kush jane. Nuk ka asgje te keqe te qendrojne te padalur (innocent) ne kete aspekt. Do kene gjithe vitetet e jetes se tyre per tu bere te rritur (adults).

  10. #10
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Per mendimin tim duhet te ket nje lloj dialogu prinder femij ne lidhje me anen sexuale , jo si brezi jon qe 16 vjec se dinim cishte prezervativi , flas per vete .
    Ne kohen kur un isha ne moshen 14 apo 15 nuk vinte ne shprehje ti thoja mamit a te ly buzet ose te bej tualet e jo me rreth sexit qe ishte dicka abnormale ama tani flas gjithcka me time me . Ndoshta ka qen koha ndryshe ateher e tani prinderit jan me te hapur me femijet se di ama qe duhet bised prind - femi duhet .

  11. #11
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Normalisht qe po me mamin, me babin,tabu
    Qe ne kolegj (klasa e peset) kishim detyra per seksin dhe kerkoja nga mami ndihm per detyrat,dhe mesova shume gjera,si psh qe femija nuk del nga barku mamit).
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    Normalisht qe po me mamin, me babin,tabu
    Qe ne kolegj (klasa e peset) kishim detyra per seksin dhe kerkoja nga mami ndihm per detyrat,dhe mesova shume gjera,si psh qe femija nuk del nga barku mamit).
    femijet i sjell lejleku
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    femijet i sjell lejleku
    ...edhe ty lejleku te paska sjell !?

    Per sa i perket temes ne fjale, kam pasur edhe kam mardhenie shume te mira me tim at, si une edhe 2 vellezerit e mi. Na ka trajtuar si te ishim shoket e tij, dicka vertete speciale!

    Gjate adoleshences, ku me shaka e ku ne forme keshille me ka vene ne dijeni per shume gjera (qe deri diku edhe i kishim mesuar ). Por gjithnje duke e respektuar raportin prind-femij.

    Jam i sigurt qe edhe shume nena bejen te njeten gje me vajzat. Eshte me e thjeshte kur komunikon brenda gjinise per keto aspekte.

    Nuk e kam pare programin e nuk e kuptoj plotesisht pyetjen e hapesit te temes.
    Nese pyetja eshte a merrni keshilla ne lidhje me seksin nga prinderit (ose me sakte merrja, se tani eshte ca si vone per keshilla per kete aspekt ), atehere pergjigjia ime eshte po, keshillat me jane dhen nga im at. Sic eshte permendur tek ky post edhe disa poste me siper, keto keshilla jo te drejtperdrejta ne shume raste, por me jane ven ne dijeni shume gjera ne shume forma te ndrryshme.

    Nese pyetja eshte qe a diskutohet seksi 'ne tavoline te bukes' me familjen, ne sy te gjyshes e gjyshit, nenes e babait , motres e vellait apo tezes, halles, dajes e xhajes atehere e konsideroj shume banale.

  14. #14
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Prinderit mund te keshillojne per metoda preventimi , moshen e duhur per ta bere , personin qe duhet zgjedhur etc etc po jo te dine per jeten sexuale te femijes thats too much info for them lol

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anėtarėsuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    per seks mos u beni merak fare se po mesojne ku po dalin edhe sot internetat e edhe femijet mesojne ama ne familje nuk debatohen keto gjera akoma kjo eshte e dobet pasi duhet qe keto gjera te diskutoj nje prind me femijen .....

  16. #16
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    femijet i sjell lejleku
    Juve ju paskan genjyer edhe me keq se mua,
    psh per mua ishte normal te besoj se nje femi del nga barku mamit pasi qe kur shifja gra shtatzene me thoni e ka nje bebushe,ishte logjike te besoj qe ne bark eshte dhe nga barku do del.

    Mu kujtua nje barcolet.
    Nje nene me vajzen e vet nje dite hypin ne nje tren per te udhetuar,
    ne kariken pran tyre qellon nje grua shtatezene,dhe femija i habitur e pyet mamin e vet.
    Mami pse e ka barkun te fryr kjo gruaja?
    mami i pergjigjet,sepse ka nje femij ne te.
    Vajza fillon te qan dhe kerkon qe te zbresin sa me shpejt nga treni,
    mami mundohet ta qetsoj dhe te kupton arsyen se pse qan nga cka ka frik,
    e vajza i thote ikim mami ikim se kjo gruaja qenka ngrenese femijesh, mundet te me haj edhe mua.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  17. #17
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    plasi njerezia te diskutoj per seksin lol. Per mendimin tim nuk eshte nevojshme qe te diskutohet me cilindo, mjafton te diskutohet midis partnerve dhe profesionals doctors etc.
    I LOVE GOD

    j&g

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anėtarėsuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Una sdi si duhet.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  19. #19
    Pse nuk dalin nga barku femijet?

  20. #20
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Pse nuk dalin nga barku femijet?
    Po femijet si femij veq ngushticave kan qef me shku

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •