Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime

  ATOSH:Ulmtimatum pr Gruevskin

  http://www.tvkoha.tv/fotot/X/20120417163756.jpg

  ATOSHlmtimatum pr Gruevskin


  Paralajmrojm qeverin serbofile t Nikolla Gruevskit se po ashtu ka afat 2 jav t trhiqet prej trojeve t pushtuara dhe te kolonizuara shqiptare, prndryshe do t ket sulme ndaj strukturave policore dhe ushtarake sllavo-maqedonase.Po ashtu paralajmerojm qeverine greke q t mos luaj me fatin e ameris dhe t amve prndryshe do t prballet me sulme nga ana jon thuhet n ultimatumin e Shtabit t Prgjithshm t Armats pr lirimin e Trojeve t Okupuara Shqiptare.
  Ky ultimatum i Armats pr lirimin e Trojeve t Okupuara Shqiptare sht pasoj e drejtprdrejt e tradhtis s hapur t klass politike shqiptare n trekndshin Tiran-Prishtin-Shkup, ndaj shtjes s pazgjidhur kombtare. Shqiptart sot, n mbar trojet e tyre etnike, vazhdojn t jen viktima t sllavogrekve. Dhe Evropa hesht para krimeve pothuajse t prditshme q vazhdojn t kryhen kundr shqiptarve t pafajshm. Me sa duket, Evropa vazhdon tash nj shekull q shqiptart t'i trajtoj si kavie eksperimentale, pr t arritur n nj prfundim t caktuar se deri ku mund t shkoj durimi i tyre, por tashm n kushtet e nj bote "moderne". E kam prsritur disa her edhe n analiza t botuara m hert se tradhtia e klass politike mbarshqiptare, e ksaj mercenareje t flliqur t t huajve, do t oj pashmangsisht n shprthimin e konfliktit t armatosur pr mbrojtjen e popullit shqiptar nga dhuna njshekullore sllavogreke dhe pr ribashkimin e trojeve tona etnike n nj shtet t vetm , me nj stem dhe nj flamur kombtar. uditrisht klasa politike mbarshqiptare po prgatitet t festoj me madhshti 100-vjetorin e shpalljes s pavarsis. Por kjo klas politike harron qllimisht q pavarsia u shpall pr t kat vilajetet shqiptare q prbjn nj siprfaqe me mbi 100 mij km katrore, por Evropa i katandisi n 28 mij kilometra katrore. Tani kombi shqiptar, pr qejfin e Evrops, i hallakatur tash nj shekull npr disa shtete t Evrops Juglindore, duhet t prgatitet t festoj 100-vjetorin e pavarsis, apo duhet t ngrihet m kmb dhe t protestoj fuqishm kundr padrejtsis shekullore q i imponoi Evropa q n vitin 1913? Mendoj se ka ardhur koha q Evrops t'i thuhet tro: boll m me sundimin njshekullor t sllavogrekve, duhet krijuar shteti i bashkuar shqiptar q n Evropn Juglindore t vendoset paqja nj her e mir. far feste pr 100-vjetorin e pavarsis do t festuaka populli shqiptar i Kosovs, kur ai ende vazhdon t sundohet nga pakica serbe prmes pushtetit t tradhtarit Hashim Thai? far feste pavarsie do t festuaka populli shqiptar i Maqedonis kur ai vazhdon t mbetet i shtypur nga diktatura e Nikolla Grujevskit? far feste pavarsie do t festuakan shqiptarr e Preshevs kur ata vazhdojn t shtypen nga diktatura e Beogradit? far feste pavarsie do t festohet n Tiran, ku ligjin e bn kreu i shovinizmit grekokaragjoz Anastas Janullatosi, i cili na ka poshtruar Fan Nolin dhe mbar martirt e ortodoksis shqiptare q na i vrau dhe na i helmoi kisha shoviniste greke? A mund t quhet manifestimi fest pavarsie me Janullatosin n tribun? Si mund ta festuaka festn e pavarsis popullsia shqiptare e amris, s cils, n kushtet e nj Evrope gjoja demokratike, q mban n gjirin e vet nj shtet paradoksal, teologjik, q udhhiqet nga ideologjia mesjetare, si sht Greqia, nuk i lejohet t shkoj e t vizitoj trojet e veta amtare, e le m pastaj t rikthehet prfundimisht n trojet e veta strgjyshore?-bhet e ditur n komunikatn t lshuar p medie.
  Gjithashtu ultimatumi vazhdon edhe pr Shqiprin
  ARMATA PR LIRIMIN E TROJEVE T OKUPUARA SHQIPTARE ( ATOSH )SHTABI I PRGJITHSHM ka lshuar ultimatum, ku thuhet. Kur n disa pjes t uzurpuara t Shqipris Etnike po ndodhin padrejtsi t ndryshme ndaj popullats autoktone shqiptare, kur shqiptart po vriten me akte terroriste, politikant shqiptar po zgjedhin heshtjen dhe injorimin prbal ktzre ngjarjeve.U vra nj SHQIPTAR n Veri t Mitrovics dhe nuk pati ndonj reagim t mirfillt t institucioneve t Kosovs. Ata matrapaz po i krkojn popullit shqiptar t hesht derisa vllezrit tan vriten e sulmohen pandrprer.Durimit i ka ardhur fundi, kupa sht e mbushur!N IRJM do dit shkelen t drejtat e shqiptarve. Qeveria serbofile e Gruevskit shprndan ideologjin antishqiptare dhe inskenon sulme ndaj shqiptarve t pafajshm.Po bllokohen shum fshatra shqiptare nga sllavo-maqedonasit dhe askush nga politikant e korruptuar n Shqiprin Etnike nuk reagon, sepse t gjith jan t shitur dhe tradhtar t Mmdheut. Ne deklarojm se nuk kemi frik nga hetimet e askujt dhe se do t vazhdojm t punojm pr lirimin dhe ribashkimin e Shqipris! Prkundrazi, e dim se me komunikatn ton t mparshme ua kemi futur frikn n palc dhe jemi t vendosur q ditn tua bjm terr dhe natn ferr.Ne nuk do t qendrojm duarkryq, por do ta kthejm zjarrin me zjarr, do ta nxjerrim hakun e vellzrve tan, nj sy pr nj sy, nj dor pr nj dor.Mjaft kemi heshtur, tani kjo heshtje ka marr fund, nga nj dekad q n shqiptart kemi mbajtur paqen n Ballkan, duke sakrifikuar lirin ton. Por kjo s shpejti do t ndryshohet.SHTABI I PRGJITHSHM I ARMATS PR LIRIMIN E TROJEVE T OKUPUARA SHQIPTARE, I SHQETSUAR PR ZHVILLIMET NEGATIVE N T GJITH TROJET SHQIPTARE T SHQIPRIS ETNIKE, PR KRCNIMET E SULMET E SHOVENISTVE SLLAVO-GREK SHPALL GADISHMRIE USHTARAKE PR T GJITHA STRUKTURAT LUFTARAKE T SAJ.Qeveria e Kosovs ka koh 2 (dy) jav q t marr kontrollin n veri t Mitrovics ose prndryshe do t ket sulme ndaj strukturave paralele serbe n t gjith Kosovn.Paralajmrojm qeverin serbofile t Nikolla Gruevskit se po ashtu ka afat 2 jav t trhiqet prej trojeve t pushtuara dhe te kolonizuara shqiptare, prndryshe do t ket sulme ndaj strukturave policore dhe ushtarake sllavo-maqedonase.Po ashtu paralajmerojm qeverine greke q t mos luaj me fatin e ameris dhe t amve prndryshe do t prballet me sulme nga ana jon thuhet n ultimatumin e Shtabit t Prgjithshm t Armats pr lirimin e Trojeve t Okupuara Shqiptare (ATOSH).BS
  Eshref Ymeri
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  ka date apo nr protokolli kjo leter?
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 3. #3
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  ashtu ishte si e shef pa numra.
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  Do ti presim dy javse edhe keta jan si ushtria e thacit ,qe i terrorizoi shqiptaret,kurse punonte me dirigjenc te serbis.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga PLAKU Lexo Postimin
  ashtu ishte si e shef pa numra.
  plaku ,mos ndoshta po u beson,ne na ka djeg tamli e tash duhet me i fry kosit,llogarite me ardh edhe keta si shpetimtar qysh pat ardh thaci ,duhet edhe 10 vjet keta me vjedh dhe vra trurin e shqiptareve qe i shpetoi thcit pa i vra ,katastrof.............
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •