Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e dardanii
  Anėtarėsuar
  17-02-2007
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  MacBook IOS - Probleme

  Kam nje lap top MacBook per momentin kam te instaluar Windows 7, me kete sistem operativ nuk me bejn shum gjera si : kamera, zeri , etj.
  Dua qe te kaloj ne nje nga modelet e Linux kam provuar disa prej tyre por nuk me benin.
  Ka mundsi ta beje kete lap top me dy sisteme operative dmth me Linux dhe Windows,

  Gjithashtu kam degjuar se eshte nje lloj programi qe gjen driverat per MacBook me Windows.

  Me tmira .

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  MacBook IOS - Probleme , don te thuash Mac OS X e jo iOS?
  perdor Bootcamp per te instaluar Windows ne Macbook http://www.apple.com/support/bootcamp/

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e dardanii
  Anėtarėsuar
  17-02-2007
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po ate desha te thoja.
  Instalova windows 7 gjeta nje program per drivera dhe punon shume mire, por tash dua ta instaloj edhe nje linux qfar do qoft, kam mundesi ta bej me dy sisteme operative.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne fakt ti ke tash me 2 sisteme dhe kerkon te tretin Triple Boot , Mac OS/Windows/Linux. Mue mu dukte i tepert Windows e leje edhe Linux ne Macbook por kjo esht e mundur me rEFIt http://refit.sourceforge.net/ shiko ketu: http://lifehacker.com/5531037/how-to...-camp-required ose me mire kerko ne google tutoriale te ngjajshme me triple boot , nuk te ndihmoj me shume me duhet te fellohem shume, jam pertac :S, esht kogja e komplikum dhe i gjat ky proces.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga autotune : 05-04-2012 mė 10:19

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •