Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 77
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2012
    Postime
    4

    Unhappy Kerkoj psikolog/e

    Pershendetje te gjitheve!

    Ju lutem mund te me ndihmoni se ku mund te gjej nje psikolog/e apo psikoterapist/e? Kam kerkuar ne internet por nuk kam gjetur gje.

    Ju falenderoj paraprakisht!

  2. #2
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar mė parė nga zan Lexo Postimin
    Pershendetje te gjitheve!

    Ju lutem mund te me ndihmoni se ku mund te gjej nje psikolog/e apo psikoterapist/e? Kam kerkuar ne internet por nuk kam gjetur gje.

    Ju falenderoj paraprakisht!

    Ne Shqiperi apo ne Kosove ?

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2012
    Postime
    4
    Ne Shqiperi, Tirane

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    cfar halli ke o zan..?

    je alkolist?

    po pires drogash?

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2012
    Postime
    4
    Asnje nga keto halle qe citove me siper.. Por me duhet te flas me nje psikolog apo psicoterapist. Nqs njeh dike, te lutem me thuaj, do ta dija x nder!

  6. #6
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga zan Lexo Postimin
    Asnje nga keto halle qe citove me siper.. Por me duhet te flas me nje psikolog apo psicoterapist. Nqs njeh dike, te lutem me thuaj, do ta dija x nder!
    Sigurisht qe s'ke asnje nga keto hallet me siper, se nje pijaneci ose drogaxhiu s'i duket hall ajo qe ben, por parajse.

    Pyet ne privat anetaren me nick TETA, se ajo eshte mjeke dhe ka lexuar literature te tille me shume se ne.
    Me sa di une ne forum s'ka psikolog te mirefillte.
    Ishalla s'ke (Panik), se do kohe te te kaloje.
    Te shkuara atij/asaj, qe ka probleme shendetesore, o zan.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  7. #7
    Citim Postuar mė parė nga zan Lexo Postimin
    Ne Shqiperi, Tirane
    Nė kėtė forum, psikolog i mirėfilltė ėshtė moderatori J@mes qė madje duket goxha i aftė, dhe meqė ju kėrkuat nė Tiranė besoj se ėshtė i duhuri meqė edhe ai jeton nė Kryeqytet. Kėshtu qė, shkruaji njė mp atij mė mirė.

    Unė nga ana ime, njoh njė nga psikologėt mė tė njohur dhe mė tė mirė nė Shqipėri tė cilit ia kam edhe numrin (kuptohet jeton edhe ai nė Tiranė), por meqė ėshtė goxha i zėnė dhe tej mase i kėrkuar, them t'i drejtohesh mė mirė J@mes. Gjss, numrin e atij qė njoh unė po ta nisi me reputacion, pastaj zgjidhe vetė ti si tė veprosh.

    Tė uroj nė zgjidhje sa mė tė shpejtė tė problemeve qė ke, dhe njė kėshillė nėse mė lejohet: - trajtoje veten me shumė dashuri dhe me besim nė vetvete, qė t'i pėrballosh kėshtu me forcė dhe vullnet problemet e mundshme qė na dalin secilit nė jetė, sepse nė fund tė fundit vetėm ti mund ta kuptosh mė mirė veten tėnde... askush sado tė mundohet - nuk ndjen atė qė ndjen Ti, sidomos nė ēaste tė vėshtira tė jetės.

    Tė uroj gjithė tė mirat

  8. #8

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga zan Lexo Postimin
    Asnje nga keto halle qe citove me siper.. Por me duhet te flas me nje psikolog apo psicoterapist. Nqs njeh dike, te lutem me thuaj, do ta dija x nder!
    Te flasesh me dike per problemet e tua ndihmon shume. Mundohu te mos gjesh thjesht nje psikolog, por nje njeri praktik qe eshte me shume i rrahur nga jeta sesa nga librat e shkolles. Anash kesaj, derisa te gjesh nje psikolog te sakte ne Tirane, te keshilloj ty apo atij qe qe po vuan nga ky moment i veshtire ne jete te merret me aktivitete qe do ta ndihmojne shume per gjendjen e tij shpirterore. Nje nga keto eshte sporti, vrapi ne ajer te paster (shume i rekomandueshem ky), ecja me biciklete ne ajer te paster, noti, kurse vallezimi etj. Une nuk e di me detaje se cfare problemi ke ti, por nese problemi ka te beje me stresin ne menyre te mirefillte, keshilla me larte per aktivitetin fizik eshte e duhura. Edhe njehere ne fund, ki kujdes shume kur te zgjedhesh njeriun (psikologun) qe do ti hapesh zemren per hallet e tua e qe do te orientoje ne te ardhmen. Ti ke nevoje per nje histori suksesi dhe jo deshtimi, apo jo?
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

  9. #9
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Me keshillat qe te kane dhene disa ke per te perfenduar pjesemarres ne nje vetvrasje masive perpara fundit te botes qe po afrohet me shpejtesi marramendese.

  10. #10
    S'ėshtė mirė tė tallesh me dikė qė ka njė problem dhe, kėrkon ndihmė.

  11. #11
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    S'ėshtė mirė tė tallesh me dikė qė ka njė problem dhe, kėrkon ndihmė.
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder
    Me keshillat qe te kane dhene disa...

    Rilexo postimin tim, kuptoje, dhe rifrazo deklaraten tende.

  12. #12
    Nė njė rast kur dikush kėrkon ndihmė, pse duhet tė merresh me atė qė thonė tė tjerėt? Kjo e fundit pėrbėn rast dytėsor, madje tė parėndėsishėm.
    A nuk do ishte mė mirė, pėrderisa more pjesė nė hallin e dikujt - t'i japėsh edhe ti njė kėshillė, ose rekomandim meqė duket se e ka tė nevojshme?

  13. #13
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Nė njė rast kur dikush kėrkon ndihmė, pse duhet tė merresh me atė qė thonė tė tjerėt?
    Sepse te tjeret mund te japin keshilla idiote (sic ndodh rendom ketu) permes rekomandimeve te tyre, te cilat mund t'a perkeqesojne situaten ne te cilet ndodhet i "pafati".


    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Kjo e fundit pėrbėn rast dytėsor, madje tė parėndėsishėm.
    Ky pohim eshte tejet i parendesishem pasi perben mendim personal. Duke iu referuar asaj qe shkruajta me lart une nuk e gjykoj si ti.


    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    A nuk do ishte mė mirė, pėrderisa more pjesė nė hallin e dikujt - t'i japėsh edhe ti njė kėshillė, ose rekomandim meqė duket se e ka tė nevojshme?
    Une te thashe edhe me siper "kupto" ate qe kam shkruar.
    Une e dhashe rekomandimin tim. Rekomandimi im i thjeshtuar ne forme banale ishte: "Mos merr keshilla e sugjerime nga dokushdo. Disa prej tyre kane shkruar idiotesi".
    Ky ishte mendimi dhe rekomandimi im.

  14. #14

    Exclamation

    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Sepse te tjeret mund te japin keshilla idiote (sic ndodh rendom ketu) permes rekomandimeve te tyre, te cilat mund t'a perkeqesojne situaten ne te cilet ndodhet i "pafati".




    Ky pohim eshte tejet i parendesishem pasi perben mendim personal. Duke iu referuar asaj qe shkruajta me lart une nuk e gjykoj si ti.




    Une te thashe edhe me siper "kupto" ate qe kam shkruar.
    Une e dhashe rekomandimin tim. Rekomandimi im i thjeshtuar ne forme banale ishte: "Mos merr keshilla e sugjerime nga dokushdo. Disa prej tyre kane shkruar idiotesi".
    Ky ishte mendimi dhe rekomandimi im.
    Mund ta dime se kush eshte ai qe ka shkruar idiotsi. Jo per ndonje gje por meqenese kemi dhene rekomandimet tona do te ishte mire te na tregonin nese kemi thene ndonje idiotsi.
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

  15. #15
    E mirė, si tė thuash ti Intruder, duke qenė se ato qė thua ti janė tė pagabueshme dhe tė padiskutueshme!

  16. #16
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    E mirė, si tė thuash ti Intruder, duke qenė se ato qė thua ti janė tė pagabueshme dhe tė padiskutueshme!
    Shqiptaret e kane te pamundur si duket qe ti shmangen qofte edhe ne nje teme si kjo menyres harbute te komunikimit. Kete te fundit nuk ka doktor qe e sheron :/
    ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-05-2011
    Postime
    192
    Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
    Nė njė rast kur dikush kėrkon ndihmė, pse duhet tė merresh me atė qė thonė tė tjerėt? Kjo e fundit pėrbėn rast dytėsor, madje tė parėndėsishėm.
    A nuk do ishte mė mirė, pėrderisa more pjesė nė hallin e dikujt - t'i japėsh edhe ti njė kėshillė, ose rekomandim meqė duket se e ka tė nevojshme?
    Perderisa mori pjese ne hallin e dikujt, ky/kjo do ishte me mire te merrej me hallin e vetes e te kishte kulture te sillej ne menyre me njerezore me te tjeret qe kane hall. Me mire te japesh nje keshille modeste dikujt qe ka nevoje per ndihme sesa te ofendosh ata qe perpiqen ta ndhmojne dikend.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    ne tirane ka mijra psikologe e psikiater..

    qindra prej tyre jan shum te afte..

    meqe zani perdor "x" ne vend te "pėr" do te thote se zani eshte mes 15 e 17 vjec..

    athere ai ose ajo ben mire te flas me mamin..

    ..

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e dijetari
    Anėtarėsuar
    30-03-2009
    Postime
    1,189
    Kshilltari me i mirre i mendjes te njeriut esht prindi,nese zani esht i moshes qe permendi Brari,ateher psikologu me i mirre esht mendja e prindite ,e un fuqimishte besoj se zani nuk esht deri ne ate pike qe te kerkoj keshilla prej psikologut,kerrkoj falje prej zanit ,nqs ai nuk ka prinde ateher do te duhet te kerkoj edhe ndihmen e psikologut ,Zani te kerkoj falje .
    [COLOR="Blue"][/COLO

    Duart e plakes, jan duar te arta.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    mir po thua o dijetar por..por..

    jo cdo prind i di gjerat mire..

    ka prinder qe nuk i kuptojne femijet e tyre.. ose ka femije qe pushken tu a vec ne balle e prinderit nuk i tregojn asgje..

    pra nuk eshte gabim ne se zan shkon me mamin e takon nji psikolog..
    ose me zyshen shkon e takon psikologun.. ose me tezen..hallen ose komshijen..

    kam bindje se ne tiran ka mjeshtra te ketij profesioni kaq te nevojshem sot..

    zan.. mund te na tregosh ne mesazh privat mua ose tjereve.. problemin..

    mbetet sekret.. pa dyshim..

    te keshilloj tja tregosh hallin mi korasonit sepse eshte pedagoge dhe e kupton mire boten e femijve e adoleshenteve..

    --

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •