Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 77 prej 77
 1. #61
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime nė 85 postime
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Nė fakt vetėm kam lexuar te kjo tema dhe nuk kisha ndėrmėnd tė jepja kėshilla.
  Kur fap, mė ra nė sy kjo fjalia.

  "Shokė dhe shoqe tė kolektivit, ju jap fjalėn se do mundohem tė hy mė rrallė tek "Batuta nga filmat shqiptarė"
  Mooooooooooosssssssssssssssssss.... Kisha ndermend te te votoja si me interesantin ne forum po te hapej ndonje lloj konkursi. Isha ne medyshje ti apo "ane" ,po meqe ajo spo duket koheve te fundit e kisha ndare mendjen te te votoja ty. Dhe ajo tema ishte shkaku.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga anita340 : 02-04-2012 mė 17:12
  AUTOCHTHONOUS

 2. #62
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga skender76
  Si fillim du t'marresh mrapsht ate fjalen me te zeza, sepse nuk jam aq i perparum sa ti me perdor robt e shpis neper biseda...
  Nese lexon t'gjitha bisedat qe kemi be bashk ne forum (e ben kollaj sepse jan shum pak), kam qen i drejtperdrejt dhe shum korrekt.
  Skendero kryesisht desha me te dhene nje pergjigje ty, meqe e paske marre shume personal ate postimin tim. Une komentova postimin e dikujt tjeter, dhe e shoqerova nja dy here me fjalen kyce "ndoshta".
  Ti nuk kishe pse e merrje 100% si personal... Sa per ate shprehjen me te zeze, nuk di nese ja di kuptimin, po nuk nenkupton ndonje sharje familjare. Megjithate po e marr mrapsht edhe po e zevendesoj me "pi*cke dhie" kesaj rradhe.
  Sic e sheh, kuptimi i asaj qe thashe nuk ndryshon pamvaresisht nga lloji i vagines.

  Ne pergjithesi kur dy njerez debatojne, dhe te tretet nderhyjne, te pakten te kene miresine te thone ndonje gje direkte. Se te vish verdalle ne teme si eunuku ne harem, nuk eshte ndonje shkence e madhe. Prandaj ne kete kontekst, te pakten Yes tregoi me shume dinjitet se pjesa derrmuese.

  Nuk e kam prape direkt me ty, por besoj se edhe ti bie dakord qe nje qendrim i tille eshte qendrim prej ... (e ka populli nje flale qe fillon me b....)
  Si ne kuptimin letrar te fjales ashtu edhe ne kuptimin konkret. S'besoj se ke nevoje te ti sqaroj te dy kuptimet.

  Une nuk rri te shpjegoj veten se nuk e kam per qellim perpos ndonje perjashtimi me ndonje anetar te caktuar i cili "mbush"... prandaj edhe kete sqarim kaq te gjate konsideroje kompliment. E kam me te lehte te kaloj ne faqen tjeter edhe mos e vras shume mendjen per pergjigje...
  Keshtu Skender... qetesohu se po te kem replike direkte per ty, do te ta thoja direkt pa i rene nga Kina. Rendesi ka te kuptohesh...  Citim Postuar mė parė nga Yes*
  Force-Intruder, tani e kuptova qė kishe tė drejtė me atė tė fillimit fare. Ishte gabimi im qė u nguta, e kam seriozisht. Kėrkoj ndjesė.
  Jo o Yes pse? E rendesishme eshte te mbrosh ate qe mendon dhe si rrallehere kesaj rradhe ke bere pune serioze. Nuk ka shume rendesi se cfare mbron ne fakt nese e ke vene re... heret a vone ke per te pare qe eshte mendja ajo qe ka vertete rendesi. E artikuluar ne menyren e duhur cdo ide mbrumet ne buke te gelltitshme. E ketu pjesa derrmuese eshte e gatshme te pertype cdo gje.

 3. #63
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Jo o Yes pse?
  Sepse s'ma mori mendja, qė do shkonte kjo temė deri nė kėtė pikė; pra deri aty sa tė mė pėrdorin "emrin" tim apo fjalė qė t'i drejtoj unė direkt ty nė debat e sipėr me njėri tjetrin, pėr tė shprehur diēka qė e kanė me ty. Njė mėnyrė e tillė mė ngjan e ulėt nga ata qė e bėjnė, dhe fakti qė citojnė fjalėt e mia qė t'i drejtoj ty, nė njė farė mėnyrė mė bėn tė ndihem si "bashkėfajtore"- le tė themi kėshtu, se s'mė vie tjetėr nė mend. Vetėm pėr kėtė dmth.

  ***
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 03-04-2012 mė 06:23 Arsyeja: po e mbylli me kaq mė mirė :)

 4. #64
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-03-2012
  Postime
  648
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga zan Lexo Postimin
  Pershendetje te gjitheve!

  Ju lutem mund te me ndihmoni se ku mund te gjej nje psikolog/e apo psikoterapist/e? Kam kerkuar ne internet por nuk kam gjetur gje.

  Ju falenderoj paraprakisht!
  Nese di anglisht dhe nese mund te te ndihmoje kjo faqe !
  http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...iHEpvFxmG0RPXw

 5. #65
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
  Sepse s'ma mori mendja, qė do shkonte kjo temė deri nė kėtė pikė; pra deri aty sa tė mė pėrdorin "emrin" tim apo fjalė qė t'i drejtoj unė direkt ty nė debat e sipėr me njėri tjetrin, pėr tė shprehur diēka qė e kanė me ty. Njė mėnyrė e tillė mė ngjan e ulėt nga ata qė e bėjnė, dhe fakti qė citojnė fjalėt e mia qė t'i drejtoj ty, nė njė farė mėnyrė mė bėn tė ndihem si "bashkėfajtore"- le tė themi kėshtu, se s'mė vie tjetėr nė mend. Vetėm pėr kėtė dmth.

  ***


  Sic ka thene edhe i madhi Hugo, duhen shume shume miza per te hedhur ne toke nje rinoceront...lol. Ti ofendove egon dhe personin tim publikisht ne nivel personal... kjo qe e vetmja gje qe me theu zemren... perndryshe edhe mund ta merrja ne konsiderate propozimin tend per martese

 6. #66
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  .... perndryshe edhe mund ta merrja ne konsiderate propozimin tend per martese
  Hahahahahaaaaa...tani mė fyve egon time femėrore!

  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Cfare do me thuaj dhe do ta bej....Po te le nje deshire si xhindi i llampes...
  Ik vdis! :P

 7. #67
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
  Ik vdis! :P
  U tha u be!

 8. #68
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Skendero kryesisht desha me te dhene nje pergjigje ty, meqe e paske marre shume personal ate postimin tim. Une komentova postimin e dikujt tjeter, dhe e shoqerova nja dy here me fjalen kyce "ndoshta".
  Ti nuk kishe pse e merrje 100% si personal... Sa per ate shprehjen me te zeze, nuk di nese ja di kuptimin, po nuk nenkupton ndonje sharje familjare. Megjithate po e marr mrapsht edhe po e zevendesoj me "pi*cke dhie" kesaj rradhe.
  Sic e sheh, kuptimi i asaj qe thashe nuk ndryshon pamvaresisht nga lloji i vagines.

  Ne pergjithesi kur dy njerez debatojne, dhe te tretet nderhyjne, te pakten te kene miresine te thone ndonje gje direkte. Se te vish verdalle ne teme si eunuku ne harem, nuk eshte ndonje shkence e madhe. Prandaj ne kete kontekst, te pakten Yes tregoi me shume dinjitet se pjesa derrmuese.

  Nuk e kam prape direkt me ty, por besoj se edhe ti bie dakord qe nje qendrim i tille eshte qendrim prej ... (e ka populli nje flale qe fillon me b....)
  Si ne kuptimin letrar te fjales ashtu edhe ne kuptimin konkret. S'besoj se ke nevoje te ti sqaroj te dy kuptimet.

  Une nuk rri te shpjegoj veten se nuk e kam per qellim perpos ndonje perjashtimi me ndonje anetar te caktuar i cili "mbush"... prandaj edhe kete sqarim kaq te gjate konsideroje kompliment. E kam me te lehte te kaloj ne faqen tjeter edhe mos e vras shume mendjen per pergjigje...
  Keshtu Skender... qetesohu se po te kem replike direkte per ty, do te ta thoja direkt pa i rene nga Kina. Rendesi ka te kuptohesh...

  Force-Intruder,
  e pranoj qe nuk u tregova shum korrekt ne biseden e djeshme.

  Shkendija ishte nje postim i Yes* ne nje teme tjeter...
  Kur un pash qe Yes* po diskutonte me ty, dhe debati kishte t'njejten ngjyre, mendova ta konsumoj "inatin" me nje perzierje humori...por qe me vone mori drejtim tjeter...
  Mendova se e kisha aq konfidenc me ty dhe Yes*, prandaj ja lejova vetes me hy n'biseden tuj, qe mu duk se po benit edhe humor.

  Ndersa per fjalen me te zeza, jane gjera qe m'japin bezdi, sinqerisht, sidomos kur perdoren ne nje debat...


  Paqe?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 9. #69
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Unė s'kam konfidencė me ty fare, dhe ato herė qė mė ke cituar mua - e ke bėrė si kulim, se aq mund tė bėsh. E sa pėr ndėrhyrje mes dy vetėve, as xfiles nuk ndėrhyn mes meje dhe Intruderit kur jemi duke debatuar, sepse veē atij mund t'i lejohet, por s'e bėn!
  Dhe pėr ta mbyllur, e di ē'mė kujtove? Tek njė film qė mė pėlqen shumė: "Shoot Em Up", ajo pjesa ku Clive Owen thotė: " E di cila ėshtė gjėja qė urrej mė shumė? Ėshtė.....(s'po e them, por ata qė e kanė parasysh e kuptojnė)

 10. #70
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
  Unė s'kam konfidencė me ty fare, dhe ato herė qė mė ke cituar mua - e ke bėrė si kulim, se aq mund tė bėsh. E sa pėr ndėrhyrje mes dy vetėve, as xfiles nuk ndėrhyn mes meje dhe Intruderit kur jemi duke debatuar, sepse veē atij mund t'i lejohet, por s'e bėn!
  Dhe pėr ta mbyllur, e di ē'mė kujtove? Tek njė film qė mė pėlqen shumė: "Shoot Em Up", ajo pjesa ku Clive Owen thotė: " E di cila ėshtė gjėja qė urrej mė shumė? Ėshtė.....(s'po e them, por ata qė e kanė parasysh e kuptojnė)

  Zonje/zonjush,

  me ket postim me ke plotsu mozaikun...

  Ti ke nje gje t'mir qe i thu t'gjitha vet, s'kam nevoj ti shtoj asgje postimit tend....

  Nuk futem n'llumin tend, kot lodhesh, mbytu vet...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 11. #71
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Paqe?
  Po mor burre paqe... megjithese nuk beme sherr!
  P.S. - Kete mesazh me lejoi djalli ta shkruaj nga ferri, meqenese mbi kerkesen e sjellshme te Yes-it vdiqa.

 12. #72
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Ashtu thu ti, po un e kisha ba gati kallashin....
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #73
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Zonje/zonjush,

  me ket postim me ke plotsu mozaikun...

  Ti ke nje gje t'mir qe i thu t'gjitha vet, s'kam nevoj ti shtoj asgje postimit tend....

  Nuk futem n'llumin tend, kot lodhesh, mbytu vet...
  Shihe pak veten qė ke gjithė kohės qė sillesh nė temė, si feminuēė histerike; tenton tė fusėsh nė grindje dy vetė, fillon e mė fyen mua (sikur mė bėhet vonė mua pėr gojėn tėnde tė ndyrė)kap njėrin e kap tjetrin, dhe nė fund fare, ngaqė ngele me gisht nė gojė se s'tė doli pėr atė qė u nise, sėrish sot nė njė debat me njė mashkull pėrulesh duke pėrdorur si justifikim (gėnjyer mė mirė)emrin dhe fjalėt e njė Femre. Kėshtu iu fyve edhe inteligjencėn tė gjithėve, sikur s'kuptoi njeri kėtu ēa qėllimi kishe.

  Idea e pėrgjithshme ėshtė kjo; e kam neveri tė mė citojnė apo pėrmendin emrin feminuēat si puna jote, sepse tė ndodhin aborte mendore tė njėpasnjėshme, e si rrjedhim nga ajo hemoragji qė pėson, fillon sėrish tė hidhesh e pėrdridhesh nė njė temė, ku akoma s'ke thėnė gjė pėr tė, por ngele duke bėrė postime pa lidhje me pėrqindje tė lartė estradioli.
  Meqė u morėm vesh pėr pėshtypjet qė kemi pėr nj-tj, ta kesh parasysh qė mos tė mė citosh apo pėrmendėsh mė emrin tim nė vazhdim, dhe kaq. Mgjs kam pėrshtypjen qė do vish akoma pas kėtij postimi, ose do vijnė edhe zagarėt e tu ta shoqėroni sėrish me abortin mendor tė rradhės, por sigurisht s'mė vjen keq: derėn hapur e keni!
  Aq mund tė bėni.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 03-04-2012 mė 09:57

 14. #74
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime
  Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin  Shihe pak veten qė ke gjithė kohės qė sillesh nė temė, si feminuēė histerike; tenton tė fusėsh nė grindje dy vetė, fillon e mė fyen mua (sikur mė bėhet vonė mua pėr gojėn tėnde tė ndyrė)kap njėrin e kap tjetrin, dhe nė fund fare, ngaqė ngele me gisht nė gojė se s'tė doli pėr atė qė u nise, sėrish sot nė njė debat me njė mashkull pėrulesh duke pėrdorur si justifikim (gėnjyer mė mirė)emrin dhe fjalėt e njė Femre. Kėshtu iu fyve edhe inteligjencėn tė gjithėve, sikur s'kuptoi njeri kėtu ēa qėllimi kishe.

  Idea e pėrgjithshme ėshtė kjo; e kam neveri tė mė citojnė apo pėrmendin emrin feminuēat si puna jote, sepse tė ndodhin aborte mendore tė njėpasnjėshme, e si rrjedhim nga ajo hemoragji qė pėson, fillon sėrish tė hidhesh e pėrdridhesh nė njė temė, ku akoma s'ke thėnė gjė pėr tė, por ngele duke bėrė postime pa lidhje me pėrqindje tė lartė estradioli.
  Meqė u morėm vesh pėr pėshtypjet qė kemi pėr nj-tj, ta kesh parasysh qė mos tė mė citosh apo pėrmendėsh mė emrin tim nė vazhdim, dhe kaq. Mgjs kam pėrshtypjen qė do vish akoma pas kėtij postimi, ose do vijnė edhe zagarėt e tu ta shoqėroni sėrish me abortin mendor tė rradhės, por sigurisht s'mė vjen keq: derėn hapur e keni!
  Aq mund tė bėni.

  Zonje/zonjush,

  Siē e thash edhe me siper, ti ke nje gje t'mir qe i thu t'gjitha vet....

  Un nuk ulem as ngrihem nga fjalori yt i ulet...

  Ato fjale jane pjelle e jotja, jane metamorfoze e evolucionit tend psiko-shpirtror...

  Un t'kam sjell postimet qe ke shkrujt ti vet, dhe asgje tjeter....

  Me anen e ktyre postimeve, ti po ben nje autoportret te personit qe je ne t'vertet...
  Ti do t'lesh pershtypje qe je mbi te tjeret dhe gjithēkadirese...

  Por ne fakt je e friksuar, nuk ke besim n'vetvete dhe ndiesh inferiore deri ne palce...

  Inferioriteti te mbrrin deri aty, sa edhe shprehjet i ke t'marra borxh....

  Ti duhet t'mesosh rregullat e bashkjeteses, sepse ke munges t'theksume...


  Je nje rast i rralle, me pelqen debati me ty.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skender76 : 03-04-2012 mė 12:57
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 15. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2012
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ju falenderoj te gjitheve qe me jeni pergjigjur kerkeses time per ndihme, sidomos personave qe e kane bere ne menyre te drejteperdrejte. Njeriu ndihet me mire kur shikon qe nuk eshte i vetem, qe edhe pse shume njerez nuk i njeh, gjithsesi dikush perpiqet te te ndihmoje. Ju falenderoj nga zemra.

  Me shume respekt,
  zan

 16. #76
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-02-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kerkoj psikolog/e

  Citim Postuar mė parė nga zan Lexo Postimin
  Pershendetje te gjitheve!

  Ju lutem mund te me ndihmoni se ku mund te gjej nje psikolog/e apo psikoterapist/e? Kam kerkuar ne internet por nuk kam gjetur gje.

  Ju falenderoj paraprakisht!
  Shikoni njehere kete adresen http://psikoterapitirana.com/kontakto/

 17. #77
  i/e regjistruar Maska e [Elita]
  Anėtarėsuar
  15-02-2013
  Vendndodhja
  Larg!
  Postime
  450
  Faleminderit
  23
  28 falenderime nė 25 postime

  Pėr: Kerkoj psikolog/e

  Eshte histori e vjeter kjo. Me siguri eshte gjetur zgjidhja

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •