Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  30
  Postime
  74
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime

  a esht e veshtir ne kanada ??!!!

  Pershendetje , Un Mund Te Emigroj Ne Kanada Me Ane Te Nje Vize Pune ,, A Kam Mundesi Qe Me Ate Viz Pune Un Te Aplikoj Dhe Te Filloj Dokumentacionin Per Aplikimin E Pasportes Kanadeze ?? Faleminderit

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  30
  Postime
  74
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime
  po si ka mundesi askush nuk ka kthejt pgj,, kaq shum frigoheni per nje shqiptar qe ka deshir te vij ne kanada qe nuk me jepni pgj

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  ka mundesi ta ken friken prandaj sduan te ndihmojn. me vjen keq qe spo te nihmojn, pervec njonit. dhe ai ta ka friken me duket edhe pse po te ndihmon

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga dorjan hyseni Lexo Postimin
  Pershendetje , Un Mund Te Emigroj Ne Kanada Me Ane Te Nje Vize Pune ,, A Kam Mundesi Qe Me Ate Viz Pune Un Te Aplikoj Dhe Te Filloj Dokumentacionin Per Aplikimin E Pasportes Kanadeze ?? Faleminderit
  Nuk ne the se cfar te shty qe te ikesh ne Canada,nese ik nga varferia extreme ateher te uroj fat,por nese ik nga ambicja te behesh i pasur te sugjeroj te maos luash vendit,sa i perket passaportes apo shtetesises Canadeze natyrisht pas nje kohe qendrimi (me duket 5 vjet)LEGAL mund te aplikosh por cte duhet shtetesia canadeze ose pasaporta e tyre o i gjore,me passaport shqiptare mund te udhtosh ku te duash !!!

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Thorolld ON
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O Dorjan nje fjal goje eshte ajo e shkret pashaport kanadeze por ja qe nuk eshte bere akoma deti kos.
  Kur te vesh ne kanada pjyet atje dhe do maresh info te sakta.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  O dorjan a mund te me tregosh si e ke mar kete vize pune nese e ke mar, apo te ka be dikush prej atje ndonje oferte pune

  per pyetjen tende me sa e di une per te mar dokumenta kanadeze duhet te dalesh nga shteti i kanades dhe te presesh ne shtetin tend

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-07-2012
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne kanada kur vjen me vize pune dhe gjen pune me duket duhet te qendrosh tek vendi i punes per nje vit me kontrate. Pastaj kompania qe punon per te po ti ket mardheniet e mira me personin ne fjale mund te te ndihmoje te besh letrat dhe te marresh permanent resident . Se sa zjat procesi nuk jam i sigurt. Pashaporten e merr tre vjet pas permanent resident card. Shpresoj se te ndihmova disi.
  Fillimi eshte i veshtire . Gjuha eshte kryesorja.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e dorjan hyseni
  Anėtarėsuar
  18-03-2012
  Vendndodhja
  brooklyn
  Mosha
  30
  Postime
  74
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime
  Ehh Cuna Ju Faleminderit Shum Shum Shum Per Pgj ,, Por Tani Kam Apliku Per Shkoll Ne Usa Jam Detyruar Te Pagua 12.500 $ Shkollen (privat College) Dhe Shpresoj Qe Ambasada Usa Ne Shqiperi Te Me Japi Ok,, Sepse Akoma Nuk Esht Ber Gje Per Te Shkuar ,,

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •