Close
Faqja 0 prej 13 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 251
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171

    "Gay Paradë" do të mbahet në Shqipëri më 17 maj

    "Gay Paradë" do të mbahet në Shqipëri më 17 maj



    "Gay Paradë" do të zhvillohet edhe në Tiranë, ashtu siç ndodh në vende të tjera në çdo 17 maj, në ditën ndërkombëtare të homoseksualëve dhe lesbikeve.
    Kreu i "Ambasadës Pink", Altin Hazizaj kërkoi që në Tirane të ngrihet flamuri i komunitetit "LGBT" (Lesbians, Gay, Bisexual and Transexuals), të cilin do t’ia dorëzoje kryeminsitrit Sali Berisha pikërisht në këtë ditë.
    "Shtatëmbëdhjetë maji është një ditë speciale për ne. Është dita ndërkombëtare kundër homofobisë. Një nga sheshet kryesore të Tiranës do të ketë pa dyshim evenimente, që do të ketë të bëjnë me promovimin, garantim dhe pa dyshim, respektimin e të drejtave të këtij komuniteti. Pa diskutim, ne do t’i kërkojmë autoriteteve shqiptare që në 17 maj të ngrënë flamurin LGBT, përkrah flamurit shqiptar, në këtë 100-vjetor të themelimit të shtetit tonë. Mendojmë që të kemi aktivitete, duke nisur nga ajo që duhet parada e flamurit, ku duam t’i dorëzojmë flamurin tonë vetë kryeministrit Sali Berisha", u shpreh Hazizaj.
    Përfaqësues të Ambasadës Pink dhe "LGBT" kanë kërkuar mbështetjen e Avokatit të Popullit, Igli Totozani, pasi sipas tyre ata ndihen të diskriminuar në vendin tonë, ndonëse sipas tyre përbëjnë 10 për qind të popullsisë.
    "Ne do të nisim një bashkëpunim me ambasadën, me një fokus të caktuar që është promovimi, respektimi, garantimi dhe përmirësimi i të drejtave të këtij komuniteti në Shqipëri. Ne kemi informacion se ka shkelje të natyrave të ndryshme, si keqtrajtime nga policia dhe deri tek ato që mund të duken si më të thjeshta, por që peshojnë rëndë, nga një fjalor i papërshtatshëm, qoftë nga organe dhe institucione shtetërore, që për mendimin tonë janë të papranueshme", deklaroi Avokati i Popullit.
    Totozani tha se së shpejti do të përgatitet një raport në lidhje me respektimin e të drejtave të këtij komuniteti së bashku me rekomandime, i cili do të paraqitet në parlament. /MIA/

    http://alsat-m.tv/lajme/rajoni/122375.html


    100 vjet me pas, nji fitore me shum, me organizaten e Pederastav,
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 22-03-2012 më 10:45
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  2. #2
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Prit nja 54 000 postime brenda nje ore tani ne kete teme

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Prit nja 54 000 postime brenda nje ore tani ne kete teme
    Filloi ...
    Postimi nr 1:
    Une si kuptoj se cka duan te tregojne ,se jane anormal??!!
    Pse kane nevoje ti bejne publicitet anormalitetit??!!

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    po mire keto duhet marrin leje diku nje here per te tilla organizime apo jo
    JO SEKS PARA MARTESE

  5. #5
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    10% e popullates gay? WTF
    Nga i merr shifrat ky dylberi?
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    na falni per ndonje gabim ju qe keni shkollat e larta
    sipas tij i bie te jene mbi 300 000 mije shqiptar gay e lesbe apo kam shtu nej zero kot une
    JO SEKS PARA MARTESE

  7. #7
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ska ndonje gje. Si gjithe bota dhe shqipet. Ju rre mendja se jeni ndryshe?! lol

  8. #8
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    na falni per ndonje gabim ju qe keni shkollat e larta
    sipas tij i bie te jene mbi 300 000 mije shqiptar gay e lesbe apo kam shtu nej zero kot une
    E ke gabim: eshte mbi 10% ose >10%
    Diku te 300 000-400 000

  9. #9
    Do jete nje eksperiment i lezetshem per te pare menyren sesi do reagojne shqiptaret Nuk e di se kush shqiptar do kete byt. qe te dale haptazi e te thote qe eshte gay. Ja njoni tek Big Brother Albania doli, por ne gjithe ate miting ishalla spo na del ndonje fytyre e njohur
    ABCÇDDhEËFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gërma)

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga brooklyn2007 Lexo Postimin
    Do jete nje eksperiment i lezetshem per te pare menyren sesi do reagojne shqiptaret Nuk e di se kush shqiptar do kete byt. qe te dale haptazi e te thote qe eshte gay. Ja njoni tek Big Brother Albania doli, por ne gjithe ate miting ishalla spo na del ndonje fytyre e njohur
    me na fik zoti me pa naj mixh a naj daje aty ahahahahahha ku me hy mrapa lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  11. #11
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Se Kane frike nuk do te thote qe ska! Lol. Ja per kete mbase do dalin ne parade qe te zbuten nje cik keto si puna e derjos . Ore ato llogarite si I beni ju akoma me 3 million?! Se aq ka qene pa ardh une ne USA , aq vazhdon te jete akoma?! Lol

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Se Kane frike nuk do te thote qe ska! Lol. Ja per kete mbase do dalin ne parade qe te zbuten nje cik keto si puna e derjos . Ore ato llogarite si I beni ju akoma me 3 million?! Se aq ka qene pa ardh une ne USA , aq vazhdon te jete akoma?! Lol
    pink ato si puna e derjos do egersohen ne ma shum e ku ti shofim mrapa kena me u hy ne dru
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  13. #13
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    E pra ti macho. Pse su hyn ne dru ketej ? E? Te dhimbsen ato te shqiperesi kshu?! lol

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    E pra ti macho. Pse su hyn ne dru ketej ? E? Te dhimbsen ato te shqiperesi kshu?! lol
    cem interesojn kto mu, ktu kshtu e gjeta atje do ta majm sic e kemi.

    megjithse en ktu as nuk kam pas shoqni me faggots, larg flliqsinave
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  15. #15
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Po mire ore, dakord mos u shoqero po ste jep njeri te drejten ti keqtrajtosh. Dhe une se aprovoj por eshte jeta e tyre. Skeni pse beheni me komplekse. Nuk eshte virus si gripi, edhe u trembet ju. Ju rre mendja se bota ka homosexual dhe shqiptaret Jane ndryshe. Puhlease. Pranoni realitetin dhe mos u beni hipokrite . lol

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    PINK na le rahat lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  17. #17
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Vallah veq skam ku e marr nje tenk me mitroloz, more mitrolozin po e gjaj ama tanken e me tju dal perpara me jav kallxu gajave paraden... Garant Xhehnetin e Garantun e kisha pas

    Hoxha ka thane. Therren me hek prej udhe a sevap, e le ma faren e flliqt.

  18. #18
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Vallah veq skam ku e marr nje tenk me mitroloz, more mitrolozin po e gjaj ama tanken e me tju dal perpara me jav kallxu gajave paraden... Garant Xhehnetin e Garantun e kisha pas

    Hoxha ka thane. Therren me hek prej udhe a sevap, e le ma faren e flliqt.
    Kur ke mitraloz, dil hidhjua ato plumba serbeve a maqedoneve, se ata gej shqiptare jane e ku i dihet na hyjne ne pune ndokund.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Jo more tenka nuk te duhet,veq mitrolezin e hyp ne kali te gjergjit.
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  20. #20
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Kur ke mitraloz, dil hidhjua ato plumba serbeve a maqedoneve, se ata gej shqiptare jane e ku i dihet na hyjne ne pune ndokund.


    Shqiptaret njehere duhet me i shliru prej shqiptarve fares se flliqt e tani vet shlirohen prej tjerve.


    Hahaha Sharri-Liburna, po prej dridhjeve tutna ja rrzojn kryt peles se skenderbegut se ide e mire.

Faqja 0 prej 13 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •