Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 76
 1. #1
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834

  Exclamation Incidenti Frrok Cupi dhe Eduart Zaloshnja ne emisionin FAKT

  Imagjinoni se sa poshte kane rene njerezit per politike duke degraduar ne menyrat me injorante qe mund te ekzistojne !

  Njė pjesė e debatit mes tyre:
  Zaloshnja: Ti ke punuar te Zėri i Popullit. Tė kam pasur komshi, shkoje te Zėri i Popullit qė nė pikė tė sabaut.
  Ēupi: Ndėrkohė qė ti s’kishe shkollė, s’kishe pikėn e shkollės, unė punoja tė Zėri i Popullit.
  Ēupi: Zėri i Amerikės ėshtė media.
  Zaloshnja: Zėri i Amerikės ėshtė zėri i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės.
  Ēupi: Njė rrefugjat i Amerikės vjen e thotė unė njoh Amerikėn.
  Zaloshnja: Ti ngatėrron Zėrin e Popullit me Zėrin e Amerikės.
  Ēupi: Nga rrefugjat nė Amerikė nuk mund tė vish tė thuash jam analist amerike.
  Zaloshnja: Jam doktor shkencash. Ti ke qenė njė spiun, ti ke qenė spiuni lagjes, unė tė kam pasur nė njė lagje.
  Ēupi: Ti nesėr shkon nė gjyq, ti.
  Zaloshnja: Pėr Zėrin e Popullit fol sat ė duash, ke qenė me vite atje, ke punuar.
  Ēupi: Ti je njė batakēi. (….) Kishe njė motėr k***ė dhe e solle nė PD. Kishe njė motėr k***ė, e solle nė PD dhe erdhe pas saj. Ti je njė rrefugjat qė flet kot sė koti. Njė pis i pafundėm…

  Ja dhe video => http://www.youtube.com/watch?v=mTWR4p2X6WM


  Marre nga Ora-Alb
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga AlbaneZ : 21-03-2012 mė 07:35

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,556
  ....para partizan, te na ronje partia!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  ka brari shoke shume.
  se marr vesh pse duhen permend motrat neneat grat ne debate personale
  ca a kja pune keshtu.
  futja plumb vlla o vrite o plageose futja kembes po lerini robt e shpis se skan faj
  JO SEKS PARA MARTESE

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,038
  Personalitete keta?
  Shume shume turp
  po me pjesetare e familjes ckane
  diskutohet keshtu?
  e pash edhe vidion qe solle
  turp per faqe te zeze
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 5. #5
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Anėtarėsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,964
  Une sja njoh motren ketij Zaloshnjes po thone qe ka qene nga iniciatoret e para te pd.
  Paska qene kurve?
  Po Vokshet, Bulket, Jozet , Dodet ca jane njehere ?
  Te shkruar ne balle e kane
  Albania Uber Alles

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780
  Stern,
  Ata turpin e han me buk.
  Mbrem u shan, sot puthen bashk...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780
  Citim Postuar mė parė nga juanito02 Lexo Postimin
  Une sja njoh motren ketij Zaloshnjes po thone qe ka qene nga iniciatoret e para te pd.
  Paska qene kurve?
  Po Vokshet, Bulket, Jozet , Dodet ca jane njehere ?
  Te shkruar ne balle e kane
  Ke shan me antar partie ti?

  Itash vjen brari e ta tregon ty.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 8. #8
  ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
  Anėtarėsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,531
  Po shahen mes Parlamentit me lloj lloj llafesh, po i rruhet njeri se u shanė kto nė 1 TV.

  PS; Sa kam qesh me atė kur i drejto dorėn duke ik, rrezik i ka thon "TA MASH MEN, VET PO SKALOVE TE LAGJA"
  Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


 9. #9
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,395
  Nese mekati i vetem i ketij Zaloshnjes presupozohet te jete motra kurve atehere mund te themi se qendron shume me lart se ky Cupi qe presupozohet te kete qene spiun..Sa per te tjerat,mendoj se kjo eshte e vetmja ane terheqese e ketyre debateve..

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-01-2012
  Vendndodhja
  Rrefugjat ne vendin tim ...
  Postime
  991
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  ka brari shoke shume.
  se marr vesh pse duhen permend motrat neneat grat ne debate personale
  ca a kja pune keshtu.
  futja plumb vlla o vrite o plageose futja kembes po lerini robt e shpis se skan faj
  Ku e di ti se Brari nuk eshte Frrok Cupi ?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  skender..

  meqe e ke instinktin e lukunise dhe ti.. po te bej nja di pietje e pasi te pergjigjesh do te benj ca llafe tjera.. kuptonet per politike..

  sa metra katrore toke bujqesore ose trull kishte babi yt bashk me xhajallaret ne vitin 1989?
  po metra katrore banese?

  sa ke sot ti babi dhe xhajallaret toke truall apo banese?

  po mendoj ato cfar ke ne teritorin e shqiperise..  ---


  albanez..

  bravo qe solle dialogun originall.. mes frrokut dhe zalos se rucit..

  pra sic shihet.. eshte zalua QE I RRI POSHTE ALLATEVE TE edvin rucit qe i paRI KA FYER FRROKUN..

  KAQ MJAFTON..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 21-03-2012 mė 10:13

 12. #12
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,834
  Brar.

  Me legena te tille jena mesu tashme dhe vertete nuk na bejne shume pershtypje,por nuk munda ta imagjinoj dot qe nje njeri ne moshe te trete (besoj) si frrok spiuni te reagoje ne ate menyre duke fyer rende nga familja tjetrin ne sy te shqiptareve.

  Por kur e mendoj tani nuk po habitem habitem me jo se komunistat dhe spiunat po i preke ne ideal kush e di se c'mund te bejne tjeter...

 13. #13
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  skender..

  meqe e ke instinktin e lukunise dhe ti.. po te bej nja di pietje e pasi te pergjigjesh do te benj ca llafe tjera.. kuptonet per politike..

  sa metra katrore toke bujqesore ose trull kishte babi yt bashk me xhajallaret ne vitin 1989?
  po metra katrore banese?

  sa ke sot ti babi dhe xhajallaret toke truall apo banese?

  po mendoj ato cfar ke ne teritorin e shqiperise..  ---


  albanez..

  bravo qe solle dialogun originall.. mes frrokut dhe zalos se rucit..

  pra sic shihet.. eshte zalua QE I RRI POSHTE ALLATEVE TE edvin rucit qe i paRI KA FYER FRROKUN..

  KAQ MJAFTON..

  brari, un kam lind e rrit ne nje katun t'Lezhes.
  Ne 1989 kemi pas 80m² shpi, ku jena rrit 7 femi.
  Kena pas nje oborr t'vogel rreth e rrotull shpis, dhe nja 10 pula...kjo ka qen pasunia jon.
  Vllaznit e babes nuk paten lujt prej Dibre, me t'vshtir e kan pas jetesen ata se neve...

  Sot, personalisht ne Shqipri kam diku rreth tek 200m² shtepi, 750m² kapanon pune, 5000m² tok bujqsore.
  Vllezrit dhe kushrinjt e mi, dikush me shum apo me pak, por aty jemi t'gjith.  Un tu pergjigja vetem per ate qe me kerkove, por duhet me teper per t'plotsu mozaikun... qe do e bejm edhe at muhabet n'vazhdim...  ps. ajo qe shkrujta n'postimin per juaniton, ishte thjesht per "humor forumi"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skender76 : 21-03-2012 mė 13:49
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  aty mrri kol..

  thx Skendo..

  kaq mjafton..

  kur te kem koh do te te bej nje flet rrufe miqesore shoqerore por dhe kritikore.. meqe kam ku bazohem tash ne konklluzat qe do bej.. jo per ty por ne pergjithsi..
  .

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Reschen
  Anėtarėsuar
  07-12-2008
  Postime
  450
  Frrok Cupi eshte i thyer ne moshe por kujtesa e ketyre 20 vjeteve e ka kthyer ne nje "djalosh" 20 vjecar. Asnje mirditor cunak apo ne moshe te re nuk e ka marre guximin te flase troc ne median e varur ose pavarur ne Tirane ose keshtu si flet Frrok Cupi per te mos folur per tu ngritur ne ndonje lloj posti ne hirearkine e pushteteve. Njehere para disa vitesh disa djelmosha mirditore u futen ne sherr me te fortet e Tropojes qe punonin ne Tirane dhe anembane Shqiperise dhe per tu fokusuar eshte nje ngjarje ne Lac dhe hakmarrja ndaj familjareve te ketyre mirditoreve ishte si shpate turku. Dhe ku? Ne fshatrat e Mirdites u a vune tritolin ketyre familjareve nena, baballara, femije te ketyre djelmoshave duke shenuar krim te pashembullt. Dhe asnje ne Mirdite nuk mund ngriti zerin per kete rast ose te bashkoheshin ne kor qe ajo qe ndodhi te mos ndodhte me.

  Dhe Mirditen aty ku ka vepruar ne menyre me strikte kushtetuta e Dukes Leke Gjini, pushtetaret e te gjitha kraheve e kane kthyer ne nje krahine shterpe sikur kjo krahine nuk ka ekzistuar kurre dhe ky lloj mulati me emrin Eduart Zaloshnja flet per spiunllek ,dhe ka te drejte, sepse diktatura e Enver Hoxhes ka lene ne Mirdite mbetjen me te rrezikshme ne menyre te pashembullt sic ishte rekrutimi i shumices se mirditoreve ne dem te njeri tjetrit dhe ne dem te cdo te "ardhuri dhe dynduri" ne Mirdite dhe sot po tu drejtosh gishtin ndonje mirditori, ate e vret ne shpirt dhe mendje sepse Mirdita ka histori, kulture dhe tradita.

  Me kete lloj kulminimi ngjarjesh te ketyre koheve te fundit per demshperblim te perndjekurve, hapje dosjesh, ne media, ne zyrat e kryeministrise, ne presidence, ne zyrat e opozites, sot femija e nje prindi trajton prindin si te papergjeshem dhe ky femije urren babain e tij sepse opinioni ndryshon qendrim ne drejtim te pozites se tij me bashkemoshataret, dhe ne Mirdite ai i akuzuar sic eshte rasti i Frrok Cupit behet hasem edhe me te afermit e tij por edhe me cdokend, duke futur ne hasmeri cdo mirditor pasi Nafiz Bezhani ishshefi i sherbimeve sekrete ka deklaruar se i vetmi rreth ne Shqiperi qe ka pase rekrutim me te madh per te spiunuar njeri tjetrin dhe ata te dyndurit nga rrethet e tjera, eshte Mirdita.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Reschen : 21-03-2012 mė 14:08

 16. #16
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,624
  [QUOTE=skender76;3372086]
  Sot, personalisht ne Shqipri kam diku rreth tek 200m² shtepi, 750m² kapanon pune, 5000m² tok bujqsore.
  Vllezrit dhe kushrinjt e mi, dikush me shum apo me pak, por aty jemi t'gjith.  Un tu pergjigja vetem per ate qe me kerkove, por duhet me teper per t'plotsu mozaikun... qe do e bejm edhe at muhabet n'vazhdim...

  ps. ajo qe shkrujta n'postimin per juaniton, ishte thjesht per "humor forumi"[/QUOTE]  Shokė spiunin e vrau Milua.

  Oiiiii oiiiiiii po ē'tu desh more i ziiiii qė vete mė ngatėrohesh me skifterėt e Partisė.

  Tani toka do tė sekuestrohet, biznesin do ta mbyllin shkurt do bėhesh i persekutuar si puna ime.

  Lena ore ne tė kam thėnė, ne nuk kanė se ē'tė na marin, proletar kemi qėnė dhe ashtu kemi ngelur.
  Bjeri mbrapa dhe regulloje sa nuk ėshtė vonė gabimin e madh politik qė bėre.

 17. #17
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,780
  [QUOTE=Station;3372114]
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Sot, personalisht ne Shqipri kam diku rreth tek 200m² shtepi, 750m² kapanon pune, 5000m² tok bujqsore.
  Vllezrit dhe kushrinjt e mi, dikush me shum apo me pak, por aty jemi t'gjith.  Un tu pergjigja vetem per ate qe me kerkove, por duhet me teper per t'plotsu mozaikun... qe do e bejm edhe at muhabet n'vazhdim...

  ps. ajo qe shkrujta n'postimin per juaniton, ishte thjesht per "humor forumi"[/QUOTE]  Shokė spiunin e vrau Milua.

  Oiiiii oiiiiiii po ē'tu desh more i ziiiii qė vete mė ngatėrohesh me skifterėt e Partisė.:-D

  Tani toka do tė sekuestrohet, biznesin do ta mbyllin shkurt do bėhesh i persekutuar si puna ime.

  Lena ore ne tė kam thėnė, ne nuk kanė se ē'tė na marin, proletar kemi qėnė dhe ashtu kemi ngelur.
  Bjeri mbrapa dhe regulloje sa nuk ėshtė vonė gabimin e madh politik qė bėre.:-D

  xhixh merimonga,
  a don me m'fut n'sherr me brarin ti?

  S'ka problem, le t'mi marrin, partia ime mi merr...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 18. #18
  Kalojeni kete temen te humori se nuk eshte per shtypin e dites kjo

 19. #19
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,624
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin


  xhixh merimonga,
  a don me m'fut n'sherr me brarin ti? : D

  S'ka problem, le t'mi marrin, partia ime mi merr...: D
  Si tė duash bėj po mos mė thuaj qė nuk tė paralajmėrova, edhe pak kohė dhe do fillojnė gjyqet e lagjeve ku vet "populli" me grushtin e tijė tė hekurt do ti dėrrmojė armiqtė e Partisė D dhe udhėheqsit tonė tė lavdishėm shokut Sali Berisha.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Reschen
  Anėtarėsuar
  07-12-2008
  Postime
  450
  Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
  Kalojeni kete temen te humori se nuk eshte per shtypin e dites kjo
  Le ta kalojne kete teme tek humori ashtu sic po e trajton Stationi por mos te perpiqet ndonjeri te veje kallepa tritoli ne Tirane direkt ne tru atyre qe jetojn ne Mirdite se edhe kur me aftesite e tyre disa mirditore moren celsat e disa zyrave me te rendesishme sic eshte rasti i Zef Brozit ishkryetar i Gjykates se Kasacionit , Berisha ishpresident e hoqi nga detyra por edhe e perndoqi deri sa mori avionin per ne SH.B.A Te njejten metode perdoren edhe per ishkomandantin e gardes se Republikes mirditorin Ndre Prendi, te cilit jo vetem ja mbyllen karrieren si ushtarak por gjykatat e quajne si person i rrezikshem per shoqerine perderisa po e lene kete njeri ne arrest shtepiak kur nje dite pas apo kur ndodhi ngjarja e 21 janarit po ketij mirditori ja nxine syrin cka tregon dhune sikur ky te ishte ushtarak i thjeshte pa grada dhe qe nuk ju bind urdherit te ndonjerit me lart se ai.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Reschen : 21-03-2012 mė 15:28 Arsyeja: ndryshim

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •