Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  429
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Reagim I Shkollareve Te Mesėm Ne Irjm

  KĖSHIILI ORGANIZATIV I SHKOLLARĖVE TĖ MESĖM
  S T O P DH U N Ė S

  PRAN:
  • MEDIUMEVE ELEKTRONIKE DHE TĖ SHKRUARA;
  • SUBJEKTEVE POLITIKE;
  • MINISTRISĖ SĖ ARSIMIT;
  • OJQ
  • AMBASADĖS SĖ SHBA; OSBE; EU


  R E A G I M

  Sot nga ky vend, duke u solidarizuar me shokun e gjenerates, ne, shkollarėt e shkollave tė mesme me mėsim nė gjuhėn shqipe e dėnojmė dhunėn dhe terorin e ngritim zėrin e protestės kundėr lojrave dhe politikave tė ndyra tė cilat po na tangojnė neve dhe pasoj e se cilave jemi ne rinia, pikėrisht shkollarėt e mesėm.
  Edhe Zoti e uren dorėn e mallkuar e cila pėrgjaket me gjakun e nxėnėsit. Me gjakun e adoleshentėve tė cilėt parim e kanė diturinė, edukatėn familjare, besimin nė Zot dhe mirqenjen njerzore.
  Qoftė mallkuar Ai burrė shteti i cili ėshtė i njėanshėm. Njeriu i cili publikisht dekoron me medalje pjestarėt e bllokut maqedonas. Ata tė cilėt i prezenton si shembull i mire, kur ofendojnė, pėrbuzin dhe lėshojnė namė e gjamė kundėr popullit shqipėtar, rasti i fundit me reprezentacionin e hendbollit tė Maqedonisė dhe tifozat e saj.
  Ky rast i motivoi maqedonasit i bindi se kush shan, ofendon, lėndon dhe dėmton shqipėtarėt do tė dekorohet me medalje pėr “guxim” nga presidenti Ivanov.
  Ėshtė pėr habi deklarata e zėdhėnsit tė Ministrisė sė punėve tė brendėshme, kur kriminelin ordinar nė Gostivar, i cili me armė zjarri shuajti jetėn e dy qytetarėve shqipėtar, e paraqet si shembull i sjelljes sė mire tė policisė maqedonase, nėse ky ėshtė shembulli i ministrisė sė rendit, atėherė nuk ėshtė pėr tu habitur pse njerėz tė maskuar, hypin nė autobusė pėrplot nxėnės dhe na sulmojnė brutalisht.
  Ministria e rendit mbyll sytė para kėtyre huliganėve, tė cilėt pėr nga pamja e jashtme lėnė pėrshtypjen e teroristėve tė maskuar, pėr nga bredia dėshmojnė nacionalizmin e pashfryrė sllav, po me tė njėjtėn formė dhe mėnyrė tė terrorit qė ndėr shekuj e kanė ushtruar mbi popullin shqipėtar e nė veēanti mbi rininė, studentat dhe shkollarėt si nė Kosovė ashtu edhe nė Maqedoni.
  O turp i kėsaj qeverie, kur e keni ndėrmend tė ktheni kokat nga shkollarėt e mesėm qė mėsimin e vijojnė nė gjuhėn shqipe?
  Ministria e rendit akoma nuk ka zbuluar asnjė nga rastet. Kjo e lind dyshimin dhe e forcon bindjen tone, se policia ėshtė promotori qė iskenon dhunėn nė Maqedoni.

  Ministrisė sė drejtėsisė: Kur do tė dėnohen ose do tė dalin para drejtėsisė pėr tė marrė dėnimin ė duhur ata persona qė vranė shokun tonė nė ASUC njė vit mė pare. Kur do tė dėnohen rastet tjera qė bėjnė reket, shpėrndajnė drogė, helmojnė rininė, e krejt kjo pjesė e krimit tė organizuar.
  Kerkojmė tė mbizoton forca e argumentit , e jo argumenti i forces.
  Andaj pyesim: VALLĖ FUNKCIONON DREJTĖSIA NĖ MAQEDONI, dhe nėse PO, atėher pėr cilin popull?

  Ministrisė sė e arsimit: A nuk turpėroheni qė merrni rrogat nė emėr tė nxėnėsve dhe neve vite me rradhė na keni lėnė pa mėsimin e duhur, sepse edhe sot e kesaj dite nuk na keni pajisur me asnjė libėr nė gjuhėn shqipe. Nėse dituria ėshtė gjėja mė e vlefshme, atėher si mendoni tė arsyetojmė ardhjen nė shkollė kur na keni lėnė pa libra.

  Ministrisė sė informatikės: Pse i fusni nė borxhė prindėrit tanė pėr tė paguar komjutorėt tė cilėt as 3 ditė nuk u vėnduan nė funkcion pėr qėllimin e caktuar tė tyre?

  Ministrisė sė Kulturės: a nuk meritojmė edhe ne rinia shqiptare tė kemi njė festival tė muzikės sė lehtė zbavitėse e cila do tė organizohet nėn patronatin Tuaj;

  Akademia e shkencave dhe arteve: Ju ishit iniciatorėt e parė pėr ndarje etnike dhe teritoriale nė ballkan, Ju o turp i titujve qė mbani, akoma e keni tė lėshuar nė qarkullim enciklopedinė e trilluar, tė shtetit tė trilluar, nga nje komb i trilluar, me gjuhė tė papranuar.

  Qeveria e Maqedonise: Pse e mbytni shpresėn e nxėnėsit dhe studentit, pse lejoni qė nė kiosqet e qeverisė tė shiten lloj lloj diploma, qė mė pas, punėsimi tė fitohet duke paguar nga 2000 deri mė 5000 euro. Me kėto vepra shumtuese qė i bėni ju, pyetemi ku ėshtė ardhmėria e kėsaj shoqėrie?!!!

  Sot e ngremė zėrin e protestės dhe gjykojmė institucionet dhe barbarizmin e atyre barbarėve tė cilėt ngren dorė duke ushtruar dhunė mbi pjesėn mė tė pafajshme tė kėsaj shoqėrie , qė jemi ne shkollarėt e mesėm.

  Pasi rastet e kėtilla kanė filluar tė shpeshtohen, neve detyrohemi qė tė kėrkojmė mbėshtetje dhe ndihmė tek prindėrit tanė, tek tė gjithė ata qė e ēmojnė krijesėn njerėzore dhe qė veprimtarinė e tyre e kryejnė nė mėnyrė humane dhe morale si person fizik dhe juridik.

  LUTEMI NA LEJONI TĖ JETOJMĖ ME HALLET DHE TELASHET TONA
  S T O P DH U N Ė S


  KĖSHILLI ORGANIZATIV
  Shkup, 11 mars 2012
  urtėsia

 2. #2
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga urtesia Lexo Postimin
  KĖSHIILI ORGANIZATIV I SHKOLLARĖVE TĖ MESĖM
  S T O P DH U N Ė S

  PRAN:
  • MEDIUMEVE ELEKTRONIKE DHE TĖ SHKRUARA;
  • SUBJEKTEVE POLITIKE;
  • MINISTRISĖ SĖ ARSIMIT;
  • OJQ
  • AMBASADĖS SĖ SHBA; OSBE; EU


  R E A G I M

  Sot nga ky vend, duke u solidarizuar me shokun e gjenerates, ne, shkollarėt e shkollave tė mesme me mėsim nė gjuhėn shqipe e dėnojmė dhunėn dhe terorin e ngritim zėrin e protestės kundėr lojrave dhe politikave tė ndyra tė cilat po na tangojnė neve dhe pasoj e se cilave jemi ne rinia, pikėrisht shkollarėt e mesėm.
  Edhe Zoti e uren dorėn e mallkuar e cila pėrgjaket me gjakun e nxėnėsit. Me gjakun e adoleshentėve tė cilėt parim e kanė diturinė, edukatėn familjare, besimin nė Zot dhe mirqenjen njerzore.
  Qoftė mallkuar Ai burrė shteti i cili ėshtė i njėanshėm. Njeriu i cili publikisht dekoron me medalje pjestarėt e bllokut maqedonas. Ata tė cilėt i prezenton si shembull i mire, kur ofendojnė, pėrbuzin dhe lėshojnė namė e gjamė kundėr popullit shqipėtar, rasti i fundit me reprezentacionin e hendbollit tė Maqedonisė dhe tifozat e saj.
  Ky rast i motivoi maqedonasit i bindi se kush shan, ofendon, lėndon dhe dėmton shqipėtarėt do tė dekorohet me medalje pėr “guxim” nga presidenti Ivanov.
  Ėshtė pėr habi deklarata e zėdhėnsit tė Ministrisė sė punėve tė brendėshme, kur kriminelin ordinar nė Gostivar, i cili me armė zjarri shuajti jetėn e dy qytetarėve shqipėtar, e paraqet si shembull i sjelljes sė mire tė policisė maqedonase, nėse ky ėshtė shembulli i ministrisė sė rendit, atėherė nuk ėshtė pėr tu habitur pse njerėz tė maskuar, hypin nė autobusė pėrplot nxėnės dhe na sulmojnė brutalisht.
  Ministria e rendit mbyll sytė para kėtyre huliganėve, tė cilėt pėr nga pamja e jashtme lėnė pėrshtypjen e teroristėve tė maskuar, pėr nga bredia dėshmojnė nacionalizmin e pashfryrė sllav, po me tė njėjtėn formė dhe mėnyrė tė terrorit qė ndėr shekuj e kanė ushtruar mbi popullin shqipėtar e nė veēanti mbi rininė, studentat dhe shkollarėt si nė Kosovė ashtu edhe nė Maqedoni.
  O turp i kėsaj qeverie, kur e keni ndėrmend tė ktheni kokat nga shkollarėt e mesėm qė mėsimin e vijojnė nė gjuhėn shqipe?
  Ministria e rendit akoma nuk ka zbuluar asnjė nga rastet. Kjo e lind dyshimin dhe e forcon bindjen tone, se policia ėshtė promotori qė iskenon dhunėn nė Maqedoni.

  Ministrisė sė drejtėsisė: Kur do tė dėnohen ose do tė dalin para drejtėsisė pėr tė marrė dėnimin ė duhur ata persona qė vranė shokun tonė nė ASUC njė vit mė pare. Kur do tė dėnohen rastet tjera qė bėjnė reket, shpėrndajnė drogė, helmojnė rininė, e krejt kjo pjesė e krimit tė organizuar.
  Kerkojmė tė mbizoton forca e argumentit , e jo argumenti i forces.
  Andaj pyesim: VALLĖ FUNKCIONON DREJTĖSIA NĖ MAQEDONI, dhe nėse PO, atėher pėr cilin popull?

  Ministrisė sė e arsimit: A nuk turpėroheni qė merrni rrogat nė emėr tė nxėnėsve dhe neve vite me rradhė na keni lėnė pa mėsimin e duhur, sepse edhe sot e kesaj dite nuk na keni pajisur me asnjė libėr nė gjuhėn shqipe. Nėse dituria ėshtė gjėja mė e vlefshme, atėher si mendoni tė arsyetojmė ardhjen nė shkollė kur na keni lėnė pa libra.

  Ministrisė sė informatikės: Pse i fusni nė borxhė prindėrit tanė pėr tė paguar komjutorėt tė cilėt as 3 ditė nuk u vėnduan nė funkcion pėr qėllimin e caktuar tė tyre?

  Ministrisė sė Kulturės: a nuk meritojmė edhe ne rinia shqiptare tė kemi njė festival tė muzikės sė lehtė zbavitėse e cila do tė organizohet nėn patronatin Tuaj;

  Akademia e shkencave dhe arteve: Ju ishit iniciatorėt e parė pėr ndarje etnike dhe teritoriale nė ballkan, Ju o turp i titujve qė mbani, akoma e keni tė lėshuar nė qarkullim enciklopedinė e trilluar, tė shtetit tė trilluar, nga nje komb i trilluar, me gjuhė tė papranuar.

  Qeveria e Maqedonise: Pse e mbytni shpresėn e nxėnėsit dhe studentit, pse lejoni qė nė kiosqet e qeverisė tė shiten lloj lloj diploma, qė mė pas, punėsimi tė fitohet duke paguar nga 2000 deri mė 5000 euro. Me kėto vepra shumtuese qė i bėni ju, pyetemi ku ėshtė ardhmėria e kėsaj shoqėrie?!!!

  Sot e ngremė zėrin e protestės dhe gjykojmė institucionet dhe barbarizmin e atyre barbarėve tė cilėt ngren dorė duke ushtruar dhunė mbi pjesėn mė tė pafajshme tė kėsaj shoqėrie , qė jemi ne shkollarėt e mesėm.

  Pasi rastet e kėtilla kanė filluar tė shpeshtohen, neve detyrohemi qė tė kėrkojmė mbėshtetje dhe ndihmė tek prindėrit tanė, tek tė gjithė ata qė e ēmojnė krijesėn njerėzore dhe qė veprimtarinė e tyre e kryejnė nė mėnyrė humane dhe morale si person fizik dhe juridik.

  LUTEMI NA LEJONI TĖ JETOJMĖ ME HALLET DHE TELASHET TONA
  S T O P DH U N Ė S


  KĖSHILLI ORGANIZATIV
  Shkup, 11 mars 2012

  Turpi nuk mbarohen nga turpesia . Mos humbni kohe dhe te shkruani per ata Ministri dhe Qeveri , sepse ne nje fare menyre ju i pranoni ata si udheheqes te popullit .

  Kerkoni ndihme nga Bashkesia Nderkombetere, dhe mos hupni kohe me coftina . Coftinat nuk e dine se c'ka eshte vete demokracia qe te ju shperndajne edhe juve demokraci.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •