Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime

  Sllavomaqedonasit pezullojne futbollin ne Tetove dhe Gostivar!
  Sllavomaqedonasit pezullojne futbollin ne Tetove dhe Gostivar!  Edhe pse incidentet e fundit nderetnike jane shkaktuat nga vete sllavomaqedonasit edhe ate kryesisht ne Shkup FFM-ja vendose te pezulloje futbollin ne komunat shqiptare Tetove dhe Gostivar, duke u pamundesuar ekipeve shqiptare si Shkendija dhe Revova qe luajne ne ligen e pare si dhe ekipeve tė Liges sė Dyte, Drites, Gostivarit dhe Rufese t'i zhvillojne ndeshjet e dy xhirove te ardhshme ne qytetet e tyre. Dhe jo vetem kaq, atyre u eshte refuzuar edhe propozimi qe keto ndeshje te zhvillohen ne qytetet si Kercova dhe Struga qe kryesisht jane te banuara me shqiptar. Atyre u kerkohet qe ndeshjet e dy xhirove te ardhshme t'i zhvillojne ne qytete ku nuk ka shqiptar!
  Pezullimi i futbollit ne Tetove dhe Gostivar do t'i demtoje financiarisht ekipet shqiptare, por me e keqja eshte se ata detyrohen qe dy ndeshjet e ardhshme t'i zhvillojne "ne goje te ujkut", pasi sllavomaqedonasve u duket pak vrasja e dy te rinjeve shqiptar ne Gostivar nga polici sllav, dhe rrahja brutale e 15-te femijeve shqiptar ne Shkup.
  Edhe kur na vrasin, edhe kur na rrahin femijet brutalisht, ne jemi fajtor, ne jemi ata qe duhet denuar.


  "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
  Anėtarėsuar
  01-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  880
  Faleminderit
  14
  7 falenderime nė 7 postime
  [QUOTE=Mexhi;3365682]


  Sllavomaqedonasit pezullojne futbollin ne Tetove dhe Gostivar!  Edhe pse incidentet e fundit nderetnike jane shkaktuat nga vete sllavomaqedonasit edhe ate kryesisht ne Shkup FFM-ja vendose te pezulloje futbollin ne komunat shqiptare Tetove dhe Gostivar, duke u pamundesuar ekipeve shqiptare si Shkendija dhe Revova qe luajne ne ligen e pare si dhe ekipeve tė Liges sė Dyte, Drites, Gostivarit dhe Rufese t'i zhvillojne ndeshjet e dy xhirove te ardhshme ne qytetet e tyre. Dhe jo vetem kaq, atyre u eshte refuzuar edhe propozimi qe keto ndeshje te zhvillohen ne qytetet si Kercova dhe Struga qe kryesisht jane te banuara me shqiptar. Atyre u kerkohet qe ndeshjet e dy xhirove te ardhshme t'i zhvillojne ne qytete ku nuk ka shqiptar!
  Pezullimi i futbollit ne Tetove dhe Gostivar do t'i demtoje financiarisht ekipet shqiptare, por me e keqja eshte se ata detyrohen qe dy ndeshjet e ardhshme t'i zhvillojne "ne goje te ujkut", pasi sllavomaqedonasve u duket pak vrasja e dy te rinjeve shqiptar ne Gostivar nga polici sllav, dhe rrahja brutale e 15-te femijeve shqiptar ne Shkup.
  Edhe kur na vrasin, edhe kur na rrahin femijet brutalisht, ne jemi fajtor, ne jemi ata qe duhet denuar. [/

  ----------...........

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Femiu jetim ,gjithmon i han poterat se nuk ka nenė as atė

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku bukės i thonė bukė, e ujit - ujė
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime nė 2 postime
  Presioni i skuadrave tetovare dhe televizionit Alsat-M dha rezultat vetėm pėr disa orė, duke detyruar FFM-nė dhe Sektorin e Punėve tė Brendshme tė Tetovės qė tė tėrheqin ndalimin e zhvillimit tė ndeshjeve tė futbollit nė Tetovė dhe rrethinė. Kėshtu vjen vendimi pėrfundimtar qė derbi i javės sė 20-tė nė Ligėn e Parė tė futbollit tė Maqedonisė ndėrmjet Shkėndijės dhe Vardarit tė zhvillohet tė enjten nė stadiumin e qytetit nė Tetovė dhe me praninė e publikut.
  “Nė bazė tė gjithė bisedave qė janė realizuar, Federata e Futbollit tė Maqedonisė (FFM) nė asnjė moment nuk kontestonte vendin ku do tė luhet ndeshja. Ky ka qenė njė problem i situatės aktuale nė vend tė cilėn tė gjithė e dimė, mirėpo pėr fat tė mirė para pak ēasteve edhe zėvendės-drejtori i Ministrisė sė Punėve tė Brendshme edhe zotėri Shefik Bajrami dha vizėn qė ndeshja Shkėndija-Vardari tė luhet tė enjten nė stadiumin e qytetit nė Tetovė”, deklaroi Qenan Idrizi, nėnkryetar i FFM-sė.
  Ndryshe gjatė ditės sė sotme situata ishte shumė e tensionuar, pasi kampionėve nė fuqi Shkėndijės, i’u refuzuan Shkupi, Gostivari, Kėrcova dhe Struga si alternativa pėr zhvillimin e takimit me Vardarin. Mė vonė me Shkėndijėn u bashkua edhe skuadra e Renovės, si dhe ekipet e Ligės sė Dytė, Drita, Gostivari, Rufeja, Vėllazėrimi dhe Korabi. Drejtuesit e klubeve tė lartėpėrmendura u kanosėn se do tė bojkotojnė tė gjitha ndeshjet e ardhshme nė organizim tė Federatės sė Futbollit tė Maqedonisė, si rezultat i vendimit tė pakuptimtė, qė do tė ndalonte zhvillimin e ndeshjeve tė futbollit nė Tetovė. Rikujtojmė se me rekomandim tė Sektorit tė Punėve tė Brendshme tė Tetovės, FFM-ja njoftoi klubet tetovare qė tė gjejnė terene alternative pėr zhvillimin e ndeshjeve kampionale tė javės sė 20-tė dhe 21-tė, duke cilėsuar Tetovėn si vend tė pasigurt pėr sport. Mirėpo pas reagimeve tė ashpra tė palės shqiptare, ky vendim tėrhiqet dhe si qė pėrmendėm mė lartė ndeshja Shkėndija-Vardari do tė zhvillohet tė enjten nė Tetovė, ndėrsa automatikisht edhe skuadrat tjera shqiptare do tė luajnė takimet e tyre sipas planit


  ALSAT M


  "SHQIPĖRIA ėshtė GJAKU im qė nuk falet!"

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Lordlover
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Münster Germany
  Postime
  168
  Faleminderit
  2
  3 falenderime nė 3 postime
  Pse pas gjithė kėtyre ngjarjeve tė fundit ne Maqedoni heshtin qeveritė nė Tiranė e nė Prishtinė??
  Derisa nė Prishtinė kemi nje qeveri tė udhehqur nga halldupėt dhe tradhetarėt, edhe nuk prisja ndonjė reagim ndaj kėtyre krimeve tė fundit tė sllavomaqedonėve, por nga Tirana zyrtare nuk kam pritur nje indiferencė tė tillė ndaj ndodhive tė ketyre dy javėve ne Maqedoni.
  Turp tė kenė !
  Vallė si ndihet Ali Ahmeti , kur partneret e ti tė kualicionit jo rastėsisht iniciojnė incidente dhe krime tė tilla? Kėtė pyetja un si njė shqiptar i thjeshtė ia kam bėre vetes disa herė prejse i pashė nė tv. kėto ngjarje.

 6. #6
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lordlover Lexo Postimin
  Pse pas gjithė kėtyre ngjarjeve tė fundit ne Maqedoni heshtin qeveritė nė Tiranė e nė Prishtinė??
  Derisa nė Prishtinė kemi nje qeveri tė udhehqur nga halldupėt dhe tradhetarėt, edhe nuk prisja ndonjė reagim ndaj kėtyre krimeve tė fundit tė sllavomaqedonėve, por nga Tirana zyrtare nuk kam pritur nje indiferencė tė tillė ndaj ndodhive tė ketyre dy javėve ne Maqedoni.
  Turp tė kenė !
  Vallė si ndihet Ali Ahmeti , kur partneret e ti tė kualicionit jo rastėsisht iniciojnė incidente dhe krime tė tilla? Kėtė pyetja un si njė shqiptar i thjeshtė ia kam bėre vetes disa herė prejse i pashė nė tv. kėto ngjarje.
  Nga Tirana mos prit pervec se tradheti! Per sa kohe te jete kjo kaste politikanesh!

 7. #7
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lordlover Lexo Postimin
  Pse pas gjithė kėtyre ngjarjeve tė fundit ne Maqedoni heshtin qeveritė nė Tiranė e nė Prishtinė??
  Derisa nė Prishtinė kemi nje qeveri tė udhehqur nga halldupėt dhe tradhetarėt, edhe nuk prisja ndonjė reagim ndaj kėtyre krimeve tė fundit tė sllavomaqedonėve, por nga Tirana zyrtare nuk kam pritur nje indiferencė tė tillė ndaj ndodhive tė ketyre dy javėve ne Maqedoni.
  Turp tė kenė !
  Vallė si ndihet Ali Ahmeti , kur partneret e ti tė kualicionit jo rastėsisht iniciojnė incidente dhe krime tė tilla? Kėtė pyetja un si njė shqiptar i thjeshtė ia kam bėre vetes disa herė prejse i pashė nė tv. kėto ngjarje.
  Ali Ahmeti ka faje shume ,pore edhe para Ali Ahmetit ishin do qe nga viti 1990 qe kishin faje te pa falshme .
  Nuk kame qellim per te mbrojtur Ali Ahmetin , sepse edhe une jame kritik shume i ashper i c'do politikani shqipefoles qe per 20 vjete vetem se e kane demtuare popullin tone .

  Per problemet e shqipetareve ne Maqedoni duhet te hapet libri qe nga viti 1990 ,sepse te gjithe politikanet e asaj kohe dhe te tashme jane nje brume,vetem se i kane nderuare emrat e partive te tyre .

  Ali Ahmeti duhet te ndertoje nje Parlamente me madhesi te madhe sa Parlamenti i Kines, qe gjithe shqipetaret te jene Ministra dhe deputet,dhe te pasurohen pa djerse ne korriz te popullit .


  Ali Ahmeti ndoshta nuk ndihet mire ,pore ,ne koltuket e Ali Ahmetit (rrethi ti tije ) ndoshta jane te ulur te gjithe tradhetaret evendit . C'ka munde te beje nje Ali Ahmet ??? Populli eshte fajtore se jane lakmues ,per pasuri pa djerse, dhe si te tile ne nuk merritojme me shume .Per fate te keqe nje pjese e madhe e shqipetareve ne Maqedoni nuk kane asnje "grame nacionalizem ekonomik dhe kombetare ne shpirtin e tyre " Nje numer shume i madhe i shqipetareve ne Maqedoni kane emigruare ,dhe si mbas statistikave jo zyrtare munde te jene permby 300, mije banore shqipetare qe nuk figurojne ne listat e popullates aktive ne Maqedoni .

  Ajo qe eshte me e keqja edhe shqipetaret mergimtare nga Maqedonia qe jetojne ne vendet perendimore asgje nuk kane afruare per ceshtjen kombetare ,perveq qe kane hapur disa klube dhe xhami podrume ne evrope ,dhe po ne ato xhami jane perca deri ne ate mase sa vete organet komunale te atyre vendeve ku jetojne shqipetaret e kane te pa qarte se c'dodhe me kete popull qe e ka humbur rrugen edhe ne mes te evropes.

  Xhelozia e ketije populli eshte e pa kuptimte dhe e pa sqaruare ,jo reale . Per 20 vjete popullata shqipetare ne Maqedoni vetem ka be nje konkurrence xhelozi te ashper kunder njeri tjetrit kojshi kunder kojshise , katunde kunder katundi , vella kunder vellait se kushe po perparon , me shume kushe po bene darsma me te shtrejta , kushe po nderton pallate shtepi pa njeres etj.etj. . Shqipetaret menduane se duhet me i ndertu shtepite e medha dhe pallate pa e ditur se shtepine e medha kane harxhime , duhet ti paguahet rryma , duhet te paguahet tatimi i shtetit ,dhe shume e shume harxhime te tjera , qe me siguri duhet te keshe te arrdhura 1000 euro ne muaje qe te stabilizohet jeta .

  Per fate te keqe sikur shqipetaret ne Maqedoni te kishin kursyere duke i perfshi edhe mergimtaret shqipetare, me pallatet dhe darsmat e shtrejta te pa kuptimta , dhe te investonim me pasurine tone sote ne shqipetaret ne Maqedoni do te ishim popullate me e forte dhe e sigurte ekonomikishte .

  Shqipetaret ne Maqedoni per fate te keqe nuk duane shtete nuk duane rregullore ,nuk duane institucione .

  Shembull : Gjinia femrore (grate e shqipetareve mbajne arre vlere te vdekur ne qafe sa ate pasuri nuk e ka edhe amerika )

  Ata qe duane shtete hajte dhe i grumbullojme kete pasuri dhe ndertojme raketa atomike dhe e sigurojme popullaten tone nje here e pergjithemone nga agresoret dhe armiket tane . Kete ndoshta ne shqipetaret ne Maqedoni s'munde ta bejme pore i ndertojme keto raketa atomike ne Shqiperi si siguri kombetare dhe si te jete nevoja edhe i perdorim ata dhe i tregojme nje here e pergjithemone ballkanit se shqipetaret jane vendas te ketije vendi . Jane msuare shqipetaret te vajtojne, atdheun kurse djemte e amerikane ,anglezeve dhe gjermaneve te ja u clirojne atedheune kurse shqipetaret te lujane me lodra dhe zurle me maxhupet ne darsma .

  Aktualishte bota eshte ne konkurrence te madhe si ekonomike gjithashtu edhe politike , nuk kane kohe bota te merren me popull darsmash dhe lodrash . Atedheu clirohet me munde dhe gjake ,perveq qe clirohet atedheu zhvillohet dhe ndertohet dhe rruhet prape me gjake .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 14-03-2012 mė 12:05

 8. #8
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Edvin83 Lexo Postimin
  Nga Tirana mos prit pervec se tradheti! Per sa kohe te jete kjo kaste politikanesh!

  Nuk eshte koha e Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit , kurre ata jane munduare te kundershtojne Bashkesite Nderkombetare , dhe c'do gje eshte be me shkrim , pa incizime (pa kamera ) Bota dhe sllavet nuk hane bare , ata kurre ulen me udheheqesit shqipefolesa ,i kane te vnedosuara te gjitha kamerat e mshehura , dhe nen tavoline ju leshojne nje thes me euro ose nga nje prostitutke , dhe i incizojne ata . Keto politikane shqipefolesa per momentin jane me shume te interesuare te mbrojne veteveten se sa popullin , sepse shaku kurre do here do te dale me argumente (filma te incizuare )se sa shqipefolesa kane marre pasuri te madhe duke e shitur gjakun e shqipetarit,neper kancellari te ndryshme te shkijeve sllave . Keto pune amerika dhe BE e dine me se miri , sepse kjo fare kazakistani (politikane shqipefoles ) jane vetem pasardhes te pashallareve spahijve turke si qe e shiten ballkanin vetem per nje femer prostitutke . Si munde qe nje politikane shqipefoles te pasurohet dhe te jete me i pasur se nje politikane i Brukselit ,kurre dihet se nje Politikane i Brukselit e ka rrogen 10 here me te madhe se sa nje politikane shqipefoles ??? Si munde qe pronare i nje muhalle ne mes te qytettit te jete e nje politikani shqipefoles ?? Sllavet jane njeres qe kane praktike eksperience politike me njeres qe mbajne edne kapuca terllika samolie ne koke , dhe per fate te keqe sllavet shkije e kane gjetur diagnozen e shqipefolesave nje rospi mbas veti dhe disa qindra mije euro , dhe mandej shqipetari me gjake kazakistani ta shet gjithe evropen e jo vetem tokat shqipetare .


  Ne shqipetaret i lexojme librat nga fundi ,kurse bota per te na vleresuare ti hape librat nga faqja e pare .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 14-03-2012 mė 12:20

 9. #9
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Ne shqipetaret qe jemi me gjake biologjik ilire , se pari duhet te edukojme popullin tone se si duhet atedheu dhe si mrohet atedheu.

  Pse ne shqipetaret te jemi ne konflikte me sllavo-maqedonet kurre dihet se ata ishin dhe jane konkurrente tone historikishte dhe kjo konkurrence do te vazhdoje edhe sikur Maqedonia te anetaresoihet ne BE .

  Problemet e shqipetareve duhet te zgjidhen mbrenda vete shqipetareve , sepse sikur te gjithe shqipetaret ne Maqedoni te jene te percaktuare dhe te vendosur per nje opcion , nuk ka kushe qe munde ti ndale , pore per fate te keqe kjo popullate eshte e shkateruare dhe e kriminalizuare ne politike te shqipefolesave dhe religjionit .

  Ne kohen e komunizmit shqipetaret ne Maqedoni ishin te detyruare qe te mbrohen edhe nga shkijet fashista dhe nga xhehnemi i hoxhallareve qe bashkepunonin me fashistat komunistae sllave .

  Kurre shqipetari te afrohet para dyerve te institucioneve te flase ne gjuhen sllave se e prete kerbaci, burgu

  Kurre shqipetari te afrohet afer faltoreve hamive te pershendet ne gjuhen arabe se per ndryshe e prete xhehnemi zjarre i xhehnemit .

  Kjo plitike per fate te keqe ende po vazhdon me shqipetaret e Maqedonise . BIM Bashkesia Islame e Maqedonise , ne krye me udheheqesit e tyre e demtojne pasurine e pa tundur te shqipetareve vetem e vetem qe ti plotesojen deshirat e shteti maqedon , kurse ditet e premte ligjerojne ne xhami ,vetem e frigojne popullin tone me xhehnem . Kjo politike e kesaj BIM, ka qene aktive dhe nje kalluf i perbashken edhe ne sistemin komuniste fashiste sllave .

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-02-2012
  Vendndodhja
  Drenic
  Postime
  52
  Faleminderit
  7
  2 falenderime nė 2 postime
  Tetova shum ne dakort jam me komentin tend.
  Fajin me te madhe pse vehabismi nguli kembe ne trojet tona eshte i shqipfolsave, vet rasti se ne drenice sot ke vehabista kur dihet ne history drenica ka qen vendi me patriotik te ben me te ardh keq per at vend.
  Ne si popull ne keto 12 vjete e fundit kemi deviju rrugen aq shum sa qe veshtire kam me qen per tu kthy aty ku e duam ne, shembull vorrimi i atyne dy djemeve ne struge nuk pash as ni flamur ose shenje qe jan shqiptar per veq ati flamuri arab, me ka deshpru shum.

 11. #11
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga keq zeza Lexo Postimin
  Tetova shum ne dakort jam me komentin tend.
  Fajin me te madhe pse vehabismi nguli kembe ne trojet tona eshte i shqipfolsave, vet rasti se ne drenice sot ke vehabista kur dihet ne history drenica ka qen vendi me patriotik te ben me te ardh keq per at vend.
  Ne si popull ne keto 12 vjete e fundit kemi deviju rrugen aq shum sa qe veshtire kam me qen per tu kthy aty ku e duam ne, shembull vorrimi i atyne dy djemeve ne struge nuk pash as ni flamur ose shenje qe jan shqiptar per veq ati flamuri arab, me ka deshpru shum.

  Per fate te keqe shqiptarizmit ne pergjithesi i ka hyre publiku ne stadion . Me keqeardhje po e theme se jeta per shqipetaret do te behet edhe me e veshtire ne raste se nuk reagojme kolektivishte me kohe .

  Bota ka arritur qe edhe Tigrin ta zbute ,kurse shqipetaret jane shendruare ne tigra per njeri tjetrin .

  Ndoshta kjo eshte edhe nje denim prej Zotit qe nuk ka askush vullntete te marre hapa per permisim . Kane vdeke dietaret , Kane vdeke rinia , kane vdeke intelegjenca,Kane vdeke studentet . S'ka asnje ide se si te zgjidhen problemet .

  Duhet te jemi te realte ,se c'do shpirte i pa fajshem qe eshte vra nga dora e shqipetarit para lufte dhe mbas lufte ,eshte denim per popullin tone . Vaji i femijeve jetima do te paguahet ,pore e keqja eshte se do te digjen edhe drujte e jome ndrmjet drujve te thate .

  Ky popull simbas mendimit time eshte duke mbetur mallkim i Zotit. Jo qe Zoti na mallkoi me deshiren e tije , pore jemi be qe merritojme vete denimin .

  Nga ndonje here Enver Hoxhen e quajme tradhetare , pore realiteti ndoshta eshte krjete ndryshe , Nuk ka pasur tjeter rrugedalje i ngrati ,patjeter kete popullate ta perdorish llosen .

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Lordlover
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Münster Germany
  Postime
  168
  Faleminderit
  2
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
  Ali Ahmeti ka faje shume ,pore edhe para Ali Ahmetit ishin do qe nga viti 1990 qe kishin faje te pa falshme .
  Nuk kame qellim per te mbrojtur Ali Ahmetin , sepse edhe une jame kritik shume i ashper i c'do politikani shqipefoles qe per 20 vjete vetem se e kane demtuare popullin tone .

  Per problemet e shqipetareve ne Maqedoni duhet te hapet libri qe nga viti 1990 ,sepse te gjithe politikanet e asaj kohe dhe te tashme jane nje brume,vetem se i kane nderuare emrat e partive te tyre .

  Ali Ahmeti duhet te ndertoje nje Parlamente me madhesi te madhe sa Parlamenti i Kines, qe gjithe shqipetaret te jene Ministra dhe deputet,dhe te pasurohen pa djerse ne korriz te popullit .


  Ali Ahmeti ndoshta nuk ndihet mire ,pore ,ne koltuket e Ali Ahmetit (rrethi ti tije ) ndoshta jane te ulur te gjithe tradhetaret evendit . C'ka munde te beje nje Ali Ahmet ??? Populli eshte fajtore se jane lakmues ,per pasuri pa djerse, dhe si te tile ne nuk merritojme me shume .Per fate te keqe nje pjese e madhe e shqipetareve ne Maqedoni nuk kane asnje "grame nacionalizem ekonomik dhe kombetare ne shpirtin e tyre " Nje numer shume i madhe i shqipetareve ne Maqedoni kane emigruare ,dhe si mbas statistikave jo zyrtare munde te jene permby 300, mije banore shqipetare qe nuk figurojne ne listat e popullates aktive ne Maqedoni .

  Ajo qe eshte me e keqja edhe shqipetaret mergimtare nga Maqedonia qe jetojne ne vendet perendimore asgje nuk kane afruare per ceshtjen kombetare ,perveq qe kane hapur disa klube dhe xhami podrume ne evrope ,dhe po ne ato xhami jane perca deri ne ate mase sa vete organet komunale te atyre vendeve ku jetojne shqipetaret e kane te pa qarte se c'dodhe me kete popull qe e ka humbur rrugen edhe ne mes te evropes.

  Xhelozia e ketije populli eshte e pa kuptimte dhe e pa sqaruare ,jo reale . Per 20 vjete popullata shqipetare ne Maqedoni vetem ka be nje konkurrence xhelozi te ashper kunder njeri tjetrit kojshi kunder kojshise , katunde kunder katundi , vella kunder vellait se kushe po perparon , me shume kushe po bene darsma me te shtrejta , kushe po nderton pallate shtepi pa njeres etj.etj. . Shqipetaret menduane se duhet me i ndertu shtepite e medha dhe pallate pa e ditur se shtepine e medha kane harxhime , duhet ti paguahet rryma , duhet te paguahet tatimi i shtetit ,dhe shume e shume harxhime te tjera , qe me siguri duhet te keshe te arrdhura 1000 euro ne muaje qe te stabilizohet jeta .

  Per fate te keqe sikur shqipetaret ne Maqedoni te kishin kursyere duke i perfshi edhe mergimtaret shqipetare, me pallatet dhe darsmat e shtrejta te pa kuptimta , dhe te investonim me pasurine tone sote ne shqipetaret ne Maqedoni do te ishim popullate me e forte dhe e sigurte ekonomikishte .

  Shqipetaret ne Maqedoni per fate te keqe nuk duane shtete nuk duane rregullore ,nuk duane institucione .

  Shembull : Gjinia femrore (grate e shqipetareve mbajne arre vlere te vdekur ne qafe sa ate pasuri nuk e ka edhe amerika )

  Ata qe duane shtete hajte dhe i grumbullojme kete pasuri dhe ndertojme raketa atomike dhe e sigurojme popullaten tone nje here e pergjithemone nga agresoret dhe armiket tane . Kete ndoshta ne shqipetaret ne Maqedoni s'munde ta bejme pore i ndertojme keto raketa atomike ne Shqiperi si siguri kombetare dhe si te jete nevoja edhe i perdorim ata dhe i tregojme nje here e pergjithemone ballkanit se shqipetaret jane vendas te ketije vendi . Jane msuare shqipetaret te vajtojne, atdheun kurse djemte e amerikane ,anglezeve dhe gjermaneve te ja u clirojne atedheune kurse shqipetaret te lujane me lodra dhe zurle me maxhupet ne darsma .

  Aktualishte bota eshte ne konkurrence te madhe si ekonomike gjithashtu edhe politike , nuk kane kohe bota te merren me popull darsmash dhe lodrash . Atedheu clirohet me munde dhe gjake ,perveq qe clirohet atedheu zhvillohet dhe ndertohet dhe rruhet prape me gjake .
  Pajtohem me ty nė shumė pika qe ke prekur, ke tė drejtė. Por e them bindje se kjo heshtje dhe ky qendrim i A. Ahmetit dhe partisė se ti nė pushtet ndaj ngjarjeve te fundit ne Maqedoni nuk justifikohet ose siq thotė populli 'nuk ka ujė qė e lanė'. E para, ndodhi botimi i Enciklopedisė antishqiptare me paratė edhe tė taksapaguesve shqiptarė, e qeveritarėt aktual shqiptarė nė vend se tė kėrkonin ndalimin dhe dėnimin e autorėve tė saj, ata lėrė qė nuk bėnė njė gjė tė tillė, por Enciklopedia famėkeqe vazhdoi dhe vazhdon tė shitet, ku populli shqiptar paraqitet si popull i akulturuar.
  Pastaj vrasja e njerit nga komandatet e lufterve shqiptare emri i te cilit nuk po me kujtohet per momentin por pseudonimin kishte Kushtrimi, pastaj burgosja e afer 150 luftetarve shqiptar, disa prej tyre me burgim te perjetshem, u soll ligji diskriminues pėr (mos)pėrdorimin e gjhės shqipe, e qeveritarėt lėre qė nuk kundėrshtuan, po e pėrkrahėn duke tentuar tė justifikojnė se gjoja u zyrtarizua gjuha shqipe, u dogj flamuri shqiptar pėr tė satėn herė me radhė, ė nė bllokun politik shqiptar qeveritar heshtje dhe reagime shumė tė zbehta, e shumė raste tjera mos te zgjaten tani kėtu. Ajo qė duhet tė na habisė ėshtė qasja ndaj kėtyre problemeve e partisė shqiptare nė pushtet BDI sė, dhe A. Ahmetit, apo me mirė te them mosqasja, dhe kulmin pafytyresia e tyre e arrin kur njė pėrfaqėsues i partisė shqiptare nė pushtet akuzoi pėr huliganizėm shqiptarėt...

 13. #13
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lordlover Lexo Postimin
  Pajtohem me ty nė shumė pika qe ke prekur, ke tė drejtė. Por e them bindje se kjo heshtje dhe ky qendrim i A. Ahmetit dhe partisė se ti nė pushtet ndaj ngjarjeve te fundit ne Maqedoni nuk justifikohet ose siq thotė populli 'nuk ka ujė qė e lanė'. E para, ndodhi botimi i Enciklopedisė antishqiptare me paratė edhe tė taksapaguesve shqiptarė, e qeveritarėt aktual shqiptarė nė vend se tė kėrkonin ndalimin dhe dėnimin e autorėve tė saj, ata lėrė qė nuk bėnė njė gjė tė tillė, por Enciklopedia famėkeqe vazhdoi dhe vazhdon tė shitet, ku populli shqiptar paraqitet si popull i akulturuar.
  Pastaj vrasja e njerit nga komandatet e lufterve shqiptare emri i te cilit nuk po me kujtohet per momentin por pseudonimin kishte Kushtrimi, pastaj burgosja e afer 150 luftetarve shqiptar, disa prej tyre me burgim te perjetshem, u soll ligji diskriminues pėr (mos)pėrdorimin e gjhės shqipe, e qeveritarėt lėre qė nuk kundėrshtuan, po e pėrkrahėn duke tentuar tė justifikojnė se gjoja u zyrtarizua gjuha shqipe, u dogj flamuri shqiptar pėr tė satėn herė me radhė, ė nė bllokun politik shqiptar qeveritar heshtje dhe reagime shumė tė zbehta, e shumė raste tjera mos te zgjaten tani kėtu. Ajo qė duhet tė na habisė ėshtė qasja ndaj kėtyre problemeve e partisė shqiptare nė pushtet BDI sė, dhe A. Ahmetit, apo me mirė te them mosqasja, dhe kulmin pafytyresia e tyre e arrin kur njė pėrfaqėsues i partisė shqiptare nė pushtet akuzoi pėr huliganizėm shqiptarėt...


  Une mendoje se e vetjma rrugedalje per gjendjen e krijuare eshte Administrimi Nderkombetare apo nje elite e BE ushtarakishte policore dhe administrativ civil ne Maqedoni. Kete administrim te BE DUHET TA KERKOJNE POPULLATA SHQIPETARE , BILE BILE UDHEHEQES TE POPULLIT TONE NE ZGJEDHJET E REJA TE JENE NJERES TE EVROPES .JO SHQIPEFOLESA ,SEPSE TRADHETIA E SHQIPEFOLESAVE ESHTE TRADICIONALE E KANE SI USHQIM.  Nje grupe i LPK, qe ka vepruare ne mergim ,si bashkepunetoret e sllaveve ,dhe ne anen tjeter vete sllavo-maqedonet ,kurre te duane i shperlajne kembet per popullin tone .
  Jane garniture staliniste "nje kalluf " qe i pergjigjet maqedonise. Lufta e vitit 2001 ihste e organizuare po nga i njejti grupe me sherbimet sekrete te shkijeve ,edhe kesaj rradhe kjo gjendje qe eshte krijuare ne Maqedoni me siguri se kane gishte te dy palet si sllavo-maqedonet gjithashtu edhe shqipefolesat e LPK qe ishte levizja me e rrezikshe ku ne disa raste vete kjo levizje kishte likfiduare shume atedhetare ne mergim duke ja hudhur fajin UDB jugosllave . .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 16-03-2012 mė 00:27

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •