Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1

    Question Ne cilen gjuhe jepet mesimi ne shkollat e Kosoves

    Ne cilen gjuhe jepet mesimi ne shkolla ku marin pjese Shqiptar, serb, magjyp ?
    Revolution 1848

  2. #2
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Ne cilen gjuhe jepet mesimi ne shkolla ku marin pjese Shqiptar, serb, magjyp ?
    Ne vendin ku jetoj ,me duket se jan ashkali dhe kurr nuk i kam pyt se qfar kombsie kan ,dhe asnjeher ne jet si kam thirr me emrin magjup sepse kjo eshte ofendim, dhe ,folin shqip ,mesojn shqip bashk me shqiptaret ,festojn festat shqiptar bashk me shqiptaret ata jan te paret qe ven flamujt kuqezi ne diten e flamurit ,ne dasmat e tyre i bejn me muzik me qiftelia , dhe kan dhen kontribut per liri me shum se sa shum shqiptar
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anėtarėsuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Nėpėr shkolla fillore dhe ato tė mesme nė Republikėn e Kosovės, mėsimi zhvillohet nė gjuhėn shqipe, serbe, turke etj.

    P.sh. Nė njė shkollė fillore a tė mesme mund t`i ndjekin mėsimet fėmijė shqiptarė, serbė, turq etj., por nė paralele tė ndara. Nxėnėsit shqiptarė me kuadėr mėsimor shqiptarė, mbajmė mėsim nė paralele shqiptare, kurse tė tjerėt po ashtu nė paralele tė ndara nė gjuhėn e tyre.

    Kam patur rastin tė jem prezent nė njė shkollė me nxėnės shqiptarė dhe turq, e qė mbanin mėsim nė klasė tė ndara dhe nė gjuhėn amė.
    "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

  4. #4
    Citim Postuar mė parė nga Dar_di Lexo Postimin
    Nėpėr shkolla fillore dhe ato tė mesme nė Republikėn e Kosovės, mėsimi zhvillohet nė gjuhėn shqipe, serbe, turke etj.

    P.sh. Nė njė shkollė fillore a tė mesme mund t`i ndjekin mėsimet fėmijė shqiptarė, serbė, turq etj., por nė paralele tė ndara. Nxėnėsit shqiptarė me kuadėr mėsimor shqiptarė, mbajmė mėsim nė paralele shqiptare, kurse tė tjerėt po ashtu nė paralele tė ndara nė gjuhėn e tyre.

    Kam patur rastin tė jem prezent nė njė shkollė me nxėnės shqiptarė dhe turq, e qė mbanin mėsim nė klasė tė ndara dhe nė gjuhėn amė.
    Dar_di faleminderit

    A eshte normale kjo ? E di pse pyes ? Sepse nese keta bejne cdo lende ne gjuhen ame dhe ne shtepit e tyre flasin gjuhen ame, si do te meren vesh ne ambjente jashte shkolles dhe shtepise ?

    Ne fakt nuk e di se si funksionon ne vende te tjera, por me duket e cuditshme qe te mesohet cdo lende ne gjuhe ame dhe jo vendase. Ndoshta ste kam kuptuar mire

    Pershendetje dhe faleminderit

    Padyshim edhe Ximit nje falenderim per mundin
    Revolution 1848

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anėtarėsuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Nė fakt, nxėnėsit e komuniteteve tė tjera nuk pėrjashtohet mundėsia qė ta njohin gjuhėn shqipe dhe ta flasin atė (komuniteti turk, meqė kam qenė nė kontakt), por jo edhe tė mabajnė mėsim nė gjuhėn tonė. Nė paralelen turke ku unė isha prezent, rastėsisht mbajta njė ligjėratė nga lėnda e historisė nė gjuhėn shqipe dhe nxėnėsit e kuptuan plotėsisht.

    Kontaktet qė kanė nxėnėsit e komuniteteve tė tjera me atė shqiptar, krijojnė mundėsi qė tė mėsojnė edhe gjuhėn shqipe, sė paku pėr tė komunikuar dhe shėrbyer pėr interesa tė ndryshme.

    Dar_di
    "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

  6. #6
    Minoriteti grek ne shqiperi , ne shkolle ka mesuar ne gjuhen shqipe. Lere pastaj kur del tv21 dhe jep lajmet me 10 gjuhe lol
    Revolution 1848

  7. #7
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Minoriteti grek ne shqiperi , ne shkolle ka mesuar ne gjuhen shqipe. Lere pastaj kur del tv21 dhe jep lajmet me 10 gjuhe lol
    kush ta ka kallzu ket prrallen?informohu pak shoku

  8. #8
    Enveri yt
    Revolution 1848

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •