Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 134
 1. #21
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

 2. #22
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  sigurisht qe ngelen, bej nje sakrifice te vogel per mua, mos mer makina te reja me qera
  ble te vjetra me pak leke
  have me manaxhe your finances for a year lol


  jam jam tax exemt, vetem dergo ti

  rezi the jew/indian
  ahahah punoj per jew por jam ALBANIAN A PROUD ONE TOO no donation still though :P
  I LOVE GOD

  j&g

 3. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  faleminderit more djale

  ky ben me shume pune lol, se varfanjak
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  ahahah punoj per jew por jam ALBANIAN A PROUD ONE TOO no donation still though :P
  jo moj, sje shqiptare ti
  harroje


  JEw jew jew jew jew
  how was the grand canyon formed? Rezi dropped a coin, e germoi germoi

 4. #24
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  faleminderit more djale

  ky ben me shume pune lol, se varfanjak

  jo moj, sje shqiptare ti
  harroje


  JEw jew jew jew jew
  how was the grand canyon formed? Rezi dropped a coin, e germoi germoi
  ok jehova's witness ahaahha
  I LOVE GOD

  j&g

 5. #25
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  ok jehova's witness ahaahha
  ik moj jeweshe
  o jeweshe
  baba i babes tim ka mbaj jews ne shtepine e tij
  behu pak mirenjohese  sdi cfare aparati te blej

 6. #26
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  ik moj jeweshe
  o jeweshe
  baba i babes tim ka mbaj jews ne shtepine e tij
  behu pak mirenjohese  sdi cfare aparati te blej

  Canon t3i $700 nuk eshte keq


  po kam miq jews edhe kam shume respekt. te them te drejten une vetem greke, ruse e serb nuk duroj dot kombesit/besimtaret e tjere kam respekt
  I LOVE GOD

  j&g

 7. #27
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  Canon t3i $700 nuk eshte keq


  po kam miq jews edhe kam shume respekt. te them te drejten une vetem greke, ruse e serb nuk duroj dot kombesit/besimtaret e tjere kam respekt : )
  po per lense?

  jew

  po keta zezaket e getove?

 8. #28
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  it comes with it. nese do nje qe eshte me fancy ateher duhet te paguash extra. Une e bleva t2i 2 years ago ne amazon gjeta deal me te mire se ne store. check vazhdimisht ne amazon.

  http://www.amazon.com/Canon-T3i-Proc...1323472&sr=8-1
  I LOVE GOD

  j&g

 9. #29
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  it comes with it. nese do nje qe eshte me fancy ateher duhet te paguash extra. Une e bleva t2i 2 years ago ne amazon gjeta deal me te mire se ne store. check vazhdimisht ne amazon.

  http://www.amazon.com/Canon-T3i-Proc...1323472&sr=8-1
  ne internet gjerat jane me lire


  lens qe te jete mire edhe nga larg, edhe nga afer
 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime
  Canon Eos 5D Marka III

  Vollformat-CMOS-Sensor mit 22,3 MP
  61-Punkt-AF
  Reihenaufnahmen mit bis zu 6 B/s
  ISO-Empfindlichkeit 100-25.600, erweiterbar auf ISO 50-102.400
  Full-HD-Videos mit manueller Steuerung
  14-Bit DIGIC 5+ Prozessor
  Schutz gegen Umwelteinflüsse
  8,11 cm (3,2 Zoll) LCD, ca. 1.040.000 Bildpunkte
  HDR-Modus
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 11. #31
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pa_doreza2 Lexo Postimin
  Canon Eos 5D Marka III

  Vollformat-CMOS-Sensor mit 22,3 MP
  61-Punkt-AF
  Reihenaufnahmen mit bis zu 6 B/s
  ISO-Empfindlichkeit 100-25.600, erweiterbar auf ISO 50-102.400
  Full-HD-Videos mit manueller Steuerung
  14-Bit DIGIC 5+ Prozessor
  Schutz gegen Umwelteinflüsse
  8,11 cm (3,2 Zoll) LCD, ca. 1.040.000 Bildpunkte
  HDR-Modus
  o shokum, une i kam a si kam aq leke ne banke

  tek njemishja

 12. #32
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  o shokum, une i kam a si kam aq leke ne banke

  tek njemishja
  Po kur nuk i ke pse kerkon aparat te shtrenjt ahahah. Leaving beyond your means. Rob si ty na e cuan vendin bankrupt ahaha.

  Thirst mos e tepro fundja aparat eshte. Aparati im e perdora me kenaqsi per 2 muaj ne fillim tani atje ka zene pluhur lol. edhe nje gje tjeter eshte bezdisje kur del sometimes marr my sony cybershot eshte aparat i vogel.
  I LOVE GOD

  j&g

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime
  ................................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pa_doreza2 : 14-03-2012 mė 12:28
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 14. #34
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  Po kur nuk i ke pse kerkon aparat te shtrenjt ahahah. Leaving beyond your means. Rob si ty na e cuan vendin bankrupt ahaha.

  Thirst mos e tepro fundja aparat eshte. Aparati im e perdora me kenaqsi per 2 muaj ne fillim tani atje ka zene pluhur lol. edhe nje gje tjeter eshte bezdisje kur del sometimes marr my sony cybershot eshte aparat i vogel.
  o jew

  po meqe e ke aty e te ka zene pluhur atehere ma dergo mua se eshte gjunah mos ta perdoresh

 15. #35
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  o jew

  po meqe e ke aty e te ka zene pluhur atehere ma dergo mua se eshte gjunah mos ta perdoresh
  aahahahh sikur e dija qe do merrja pergjigje te tille. Ti je royalty nuk pranon gjera te perdorura :P Seriozisht thirst eshte bezidsje walking around me aparat te tille mos me thuaj qe nuk te paralajmerova.
  I LOVE GOD

  j&g

 16. #36
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
  aahahahh sikur e dija qe do merrja pergjigje te tille. Ti je royalty nuk pranon gjera te perdorura :P Seriozisht thirst eshte bezidsje walking around me aparat te tille mos me thuaj qe nuk te paralajmerova.
  kete e pranoj :P


  e di, e paramendoj
  jo po da mbazh dhe afer se mos ta merr/prish ndonjeri :S

 17. #37
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  53
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 6 postime
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Reiart : 14-03-2012 mė 15:11
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 18. #38
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  Kam deshire te blej nje aparat fotgrafik te mire.
  Mund te me jepni keshillat tuaja se une se kam idene cfare lloji te blej.

  Buxheti: aty tek $1000, mbase i shtoj edhe 200
  Keshilla te gabuara te gjitha...
  Ajo qe nuk po prek askush deri tani, eshte fakti qe kur ble nje dslr, problemi nuk eshte aparati ne vetvete (body) por objektivat. Nuk e ke iden sa e rendesishme eshte edhe sa gabime bejne shumica derrmuese e njerzve kur blejne per here te pare aparat.

  Kur harxhon mbi $1000 per nje aparat fotografik ke nje pritshmeri per cilesine e fotove natyrisht. Perndryshe pse te blesh nje dslr kur mund te blesh nje compact kamera.
  Nese ti vertete do blesh nje dslr sic po te keshillojne te gjithe, dhe e ble bunddle apo kit me gjithe objektiv ka shume mundesi te marresh ndonje 18-55 ose 18-105 apo 18-135...

  Te gjitha keto lente kane nje cilesi optike mediokre... dhe sapo te fillosh te prezantohesh me cilesite dhe aftesite e kameras tende, do te fillosh te kerkosh per me tej ta siguroj... perse nuk duhet te blesh kit?
  Sepse me ato lente gjeja e pare qe do te shikosh eshte deformimi i imazhit... gjeja e dyte shmangia kromatike dhe gjeja e trete eshte cilesia e materialit apo built quality...
  Dhe me e rendesishmja, (megjithese ndoshta nuk e ke iden per cfare flas) do te kesh nevoje per nje FAST LENS. Pra nje lente qe ka aperture minimalisht 2.8 dhe te mundeson te behs foto ne drite te ulet apo te kontrollosh ate blurin e bukur kur ben portrete ku gjithcka duket blur pervec subjektit qe ke fokus. Tani qe ti them do te duken per te qeshur por 6 muaj pasi e ke blere aparatin do fillosh te mendosh per lente te mire... ate te kitit do ta ndash menjane pa e perdorur me edhe do harxhosh 800-900 te tjera per nje lente tjeter. Ke per te pare qe do te duhet nje lente makro... nje lente wide angle...dhe nje telephoto zoom lens... Shume shpejt ke per te pa qe nje flash i mire i jashtem eshte i domosdoshem... edhe nje tripod lol... me beso eshte sport shuuuumeeee i shtrenjte.

  Une bleva bodyn vecan Nikon dhe me pas bleva lente 24-70 f2.8 full frame... eshte e shpejte...mbulon pothuajse gjithe range per foto te zakonshme... eshte jashtezakonisht solide dhe nese neser vendos ta shesesh per nje lente tjeter edhe pas 3 vitesh do ta ruaje 70-80% te cmimit (ne vartesi te si e ke perdorur)

  Dikush do te te thote qe te gjitha keto mund te riparohen me programe si photoshop ne post procesim... po nqs ti ke vertete aq shume kohe... well good luck!!!

  Une te sugjeroj 3 rruge:

  - Bli nje Canon T2i apo T3i vetem body dhe bli nje lente te sakte. Them Canon per arsyen e vetem se lentet i ka me lire se Nikon. Gjithmone nese nuk perton ta mbash me vete se shpejt do te zbulosh se nuk jane edhe aq praktike e duhet te kesh nje cante qe peshon rreth 2.5 kg gjithmone me vete (psh vetem 120-400 qe kam une si objektiv peshon 2 kg pa trupin etj etj...)

  - Mos bli DSLR por bli nje aparat MFT (micro four thirds) Keto nuk kane mirror si dslr dhe rrjedhimisht jane me kompakte, me te lira dhe me cilesi te shkelqyera... edhe objektivat jane me mire me cmime per arsye se jane me afer sensorit e rrjedhimisht me te vegjel. Te japin te njejtat komanda manuale... jo me te njejtin interface te shpejte si nje dslr... po i ka ama.
  Ketu te rekomandoj Sony NEX-5 e siper... eshte shume stylish... ka cilesi shume te mira optike dhe eshte metal i gjithi... ben foto shuuume te mira sinqerisht dhe shume fotografe pro e mbajne si second camera.

  - Kurse mire edhe bjer rehat duke blere nje advanced compact si Canon power shot G1X. Apo Nikon P7100 ... e fle mendjen se nuk ke per te blere me lente e terci e verci... cilesite optike i kane te mira ... jane kompakte dhe max do blesh nje tripod asgje me shume.


  Verdikti im final per ty eshte: SONY NEX-5n... ose NEX C3.
  Nuk zhgenjene dhe objektivat jane aq te avancuar sa kam pershtypjen qe jane te vetmit qe leshojne firmware per objektivat...

  Nese nuk kuptove shumicen e asaj qe kam shkruar atehere rekomandimi im eshte 100% i sakte trust me lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Force-Intruder : 14-03-2012 mė 16:22

 19. #39
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Intruder, te jap shume te drejte kur thua, rekomandon vetem body of the camera. Nga eksperienca ime te jap te drejte. Por kete 'gabim' e bejne shumica, sepse down the road ndryshojne point of view, ne lidhje me hobin e ri te fotografise. Personalisht, po te me jepej prape mundesia per here te dyte ( ta kisha ribere prape ate qe bera heren e pare), do beja kete gje. Do blija vetem body-n, dhe pastaj nje Macro Lense te mire. Po kjo varet nga preferencat e cdo kujt, sepse ne pune e siper zbulon, apo shikon se cfare te terheq me shume te fotografosh. Macron do zgjidhja, nje lense qe fotografon deri ne infinite. Details me terheqin (beauty of photography). Mund ta bej dhe tani, dhe do e bej ( qe do me kushtoje akoma me shume), se si c'permende po i hyre ketij sporti, nuk eshte cheap . Por rekomandimin qe bere, ja vlen te merret parasysh ne te ardhmen , kushdo qe do e lexoj. Mendimi im ky.

  por thirsty me c'lexova e do kshu kot per qef, jo se e ka ndonje hoby? apo jo Thirsty? lol. Megjithate po u mesove me D-SLR, eshte ca veshtire te perdoresh compact. Sta mbushin me syrin si camera. Si kap dot me me dore. Pavarisht nga madhesia e DSLR, u still gonna stick with your DSLR.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga PINK : 28-01-2013 mė 13:46

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Pink, kshu kot per qejf
  do blej se deshiroj te kem nje te mire se kam nje kot ne shtepi, do shkoj edhe me pushime, do bej fotografi te natyres, fisit.......

  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin

  Nese nuk kuptove shumicen e asaj qe kam shkruar atehere rekomandimi im eshte 100% i sakte trust me lol
  Me perdon senior, no comprendo Albania.


  wow, shume faleminderit per keshillat, nuk e prisja te jepesh nje pergjigjje kaq e gjate. o.O

  Je i treti qe keshillon t3i
  Ajo sony me pelqeu shume.


  Ndryshimi:

  WTFFF? o.O
  cfare eshte kjo? gryka e tankut? hahahaha


  jo, kurr nuk do e shikoj veten me kete lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga thirsty : 15-03-2012 mė 05:30

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •