Close
Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 287
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Incident i rnd 15 nxns shqiptar prfundojn n spital

  arkiv  Rreth 20 persona t maskuar mbreme rreth or s 19.30 m shufra druri jan futur n autobisin numr 58 me t cilin jan transportuar nxnsit shqiptar t fshatit Ciflik dhe kan filluar ti rrahin pa kurfar arsye. 15 nxnsit shqiptar kan prfunduar n spitalin e qytetit me lndime t rnda . Tre prej tyre kan prfunduar n shok dhom. MPB nuk sht prononcuar sonte pr Alsat M rreth k tij incidenti . Prindrit e fmijve t rrahur t cilt i intervistoi sonte ekipi yn dukshm t shqetsuar krkojn nga autoritet mbrojtje pr fmijt e tyre dhe nxjerrjen e autorve para organeve t drejtsis.

  Alsat M.  Me kete eshte mbushur kupa dhe nuk ka vend me per komente por shqiptaret ne Iliride duhet te organizohet dhe t'i mbrojne femijet e tyre nga keto kafshe. MPB-ja nuk ka qene dhe nuk eshte e interesuar t'i mbrojne shqiptaret, perkundrazi Jankullovskes i intereson me shume qe ti mbroje keta kafshe kriminel. Kete e verteton edhe quzeqeshja e saj e djeshme kur tha se nuk ka video incizime ne rastin kur dy te rinje shqiptare u vrane nga nje polic sllav.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mexhi : 08-03-2012 m 03:27


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime
  Jan mesu me duru shqiptaret s'ka problem...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-09-2010
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Qa u bo more kshtu a ka shqptar ne maqedoni a jo po kallne edhe niher bre se maqedoni nuk merr vesh ndryshe e njef vetem gjuhene forces.Me vjen keq per ket tragjedi

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime
  Citim Postuar m par nga Mexhi Lexo Postimin
  arkiv  Rreth 20 persona t maskuar mbreme rreth or s 19.30 m shufra druri jan futur n autobisin numr 58 me t cilin jan transportuar nxnsit shqiptar t fshatit Ciflik dhe kan filluar ti rrahin pa kurfar arsye. 15 nxnsit shqiptar kan prfunduar n spitalin e qytetit me lndime t rnda . Tre prej tyre kan prfunduar n shok dhom. MPB nuk sht prononcuar sonte pr Alsat M rreth k tij incidenti . Prindrit e fmijve t rrahur t cilt i intervistoi sonte ekipi yn dukshm t shqetsuar krkojn nga autoritet mbrojtje pr fmijt e tyre dhe nxjerrjen e autorve para organeve t drejtsis.

  Alsat M.  Me kete eshte mbushur kupa dhe nuk ka vend me per komente por shqiptaret ne Iliride duhet te organizohet dhe t'i mbrojne femijet e tyre nga keto kafshe. MPB-ja nuk ka qene dhe nuk eshte e interesuar t'i mbrojne shqiptaret, perkundrazi Jankullovskes i intereson me shume qe ti mbroje keta kafshe kriminel. Kete e verteton edhe quzeqeshja e saj e djeshme kur tha se nuk ka video incizime ne rastin kur dy te rinje shqiptare u vrane nga nje polic sllav.
  Gjynaf femijet e shkrete! Cila mendohet eshte arsyeja?

  Sa per ate shprehjen me bold, lol se kisha degjuar ndonjehere. Si ne shok dhome?
  Feelings change - memories don't.

 5. #5
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime
  Kush mund ti kete rrahur?

  A i intereson Maqedonise dhe klases se saj drejtuese te krjoje incidente te tilla?

  Kush mund te jete i interesuar per te krijuar situata te p[aqendrueshme ne Maqedoni?

  Pse pikerisht sulmohet nje autobuz me nxenes shqiptar?

  edhe shume pyetje tjera qe lindin instiktivisht kur lexon lajme te ketij lloji.

  Une them qe ceshtja eshte njecike me e komplikuar dhe jo revansh huliganesh sic mund te mendohet ne shikim te pare.

  Por i vertete qendron fakti se shqiptaret jane pjeserisht pa te drejta dhe incidente te tilla tregojne qarte se integriteti i tyre perballet dhe komplikohet me veshtiresi te llojeve te ndryshme.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 6. #6
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga dardangashi Lexo Postimin
  Qa u bo more kshtu a ka shqptar ne maqedoni a jo po kallne edhe niher bre se maqedoni nuk merr vesh ndryshe e njef vetem gjuhene forces.Me vjen keq per ket tragjedi
  Eshte e vertete se nuk ka shqipetare ne Maqedoni, femijet shqipetare jane pa mbrotje .

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Situata e siguris n Shkup mund t del nga kontrolli

  http://lajmpress.com/lajme/maqedoni/13116.html  Rreth njzet shqiptar kan sulmuar disa qytetar maqedonas pran Banks Komerciale n air t Shkupit, bjn t ditur dshmitar ocular pr ‘Lajm’. Sipas tyre, sulmi sht br n shenj hakmarrje pr incidentin q ndodhi mbrm n nj autobus ku u sulmuan fizikisht 15 nxns shqiptar.

  Ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska ka dnuar ashpr rrahjen e nxnsve shqiptar n linjn e autobusit me numr 58 si dhe incidentet tjera q pasuan pas ktij. Ajo me kt rast apeloi deri tek t gjith qytetart pr gjakftohsi dhe t kontrollojn reagimet e tyre pasi dhuna mund t prfundoj tragjikisht.

  "Sa i prket ktij incidenti jan marr t gjitha masat e nevojshme nga policia dhe besojm se shum shpejt do ti kapim kryersit e incidentit me qllim q t japin prgjegjsi pr veprn e br penale", ka thn ministrja Jankullovska.

  Numri nj i policis Jankullovska nuk hedh posht mundsin pr skenar t mundshm nga qarqe dhe njrz t ndryshm q dshirojn prishjen e marrdhnieve ndretnike por me kt rast porositi se numri i atyre q nuk e dshirojn kt gj sht shum m i madh.

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Nuk vonon hakmarrja, dy or pas sulmohet autobusi n airanj

  Shkup, 8 mars - Dy or pas incidentit n lagjen Kisella Vod, dy persona kan rrahur nj tjetr n autobusin numr 57, teksa ka kaluar npr lagjen airanj, informon Ministria e Punve t Brendshme.
  Rasti ka ndodhur n ora 00 e 40 minuta, kur dy persona kan hipur n autobus dhe i jan sulur nj t riu i cili ka qen i shoqruar nga nj vajz me inicialet K.D (25). Pasi kan rrahur me grushte dhe kan tentuar ta nxjerrin jasht, ata kan sulmuar edhe ngassin e autobusit V.D (37).
  M pas, dhjetra persona kan hedhur gur pas autobusit duke ia thyer xhamat ansor dhe t prparm.

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Tre Sllave jane sulmuar n Tetov si hakmarrje per incidentet n Shkup

  Googel translate : http://tocka.com.mk/1/61915/trojca-n...tite-vo-skopje

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Antarsuar
  29-06-2011
  Postime
  726
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Cfare kafsherie,
  Ballkanasit jane me te vertete per tu ardhur keq, vend i barbareve.

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Lvizja Vetvendosje dnon heshtjen e Prishtins dhe Tirans zyrtare pr kt rast pr mosangazhimin serioz n mbrojtje t t drejtave t shqiptarve n Maqedoni.  Rrahja e 15 nxnsve shqiptar n Shkup, ka nxitur reagimin edhe t Lvizjes Vetvendosje. N nj komunikat pr shtyp, kjo lvizje thekson se incidentet e fundit n Maqedoni, prbn nj ngjarje shqetsuese. Dhuna e ushtruar ndaj shqiptarve n Maqedoni sht pasoj e drejtprdrejt e politikave t pushtetarve maqedonas, t Gruevskit e t partnerve t tij shqiptar, thuhet n reagimin e Vetvendosjes. Faktor kryesor n mosmbajtjen e prgjegjsis prej pushtetit maqedonas jan edhe prfaqsuesit e forcave politike shqiptare, t cilt t prar n luftn e tyre pr t kapur nj cop prej pushtetit q ofrojn maqedonasit, nuk hezitojn t bjn aleanca e koalicione n dm t popullit shqiptar n Maqedoni, n dm t interesave kombtare e qytetare, kritikon kshtu lvizja e drejtuar nga Albin Kurti. Po ashtu Lvizja Vetvendosje dnon heshtjen e Prishtins dhe Tirans zyrtare pr kt rast pr mosangazhimin serioz n mbrojtje t t drejtave t shqiptarve n Maqedoni.
  http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/119629.html

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Qofsh i nerum z.Kurti , te qofshim fal vetem ty.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga seleukeia Lexo Postimin
  Qofsh i nerum z.Kurti , te qofshim fal vetem ty.
  AMIN...............
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Te them te drejten pritja shum nga ALEANCA KUQ E ZI

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Genti.. Lexo Postimin
  Te them te drejten pritja shum nga ALEANCA KUQ E ZI
  Nje bim qe rritet shpejt,ajo edhe shpejt zhduket.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  si duket shqiptaret kan vdek per se gjalli qmenduari ska kufi

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga Genti.. Lexo Postimin
  Te them te drejten pritja shum nga ALEANCA KUQ E ZI
  Or mik shpresa e vetme asht Albin Kurti. Ai asht diamant ne shkrtetetinen shqiptare. Kerkush tjeter vec ai me shoket e vetvendosjes.
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  un kam then disa her shqiptaret duhet te len me nje an inatet krahinore e fisnore dhe ti bashkohen L.VW-s aty esht shqiptaria dhe everteta

 19. #19
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Genti.. Lexo Postimin
  Lvizja Vetvendosje dnon heshtjen e Prishtins dhe Tirans zyrtare pr kt rast pr mosangazhimin serioz n mbrojtje t t drejtave t shqiptarve n Maqedoni.  Rrahja e 15 nxnsve shqiptar n Shkup, ka nxitur reagimin edhe t Lvizjes Vetvendosje. N nj komunikat pr shtyp, kjo lvizje thekson se incidentet e fundit n Maqedoni, prbn nj ngjarje shqetsuese. Dhuna e ushtruar ndaj shqiptarve n Maqedoni sht pasoj e drejtprdrejt e politikave t pushtetarve maqedonas, t Gruevskit e t partnerve t tij shqiptar, thuhet n reagimin e Vetvendosjes. Faktor kryesor n mosmbajtjen e prgjegjsis prej pushtetit maqedonas jan edhe prfaqsuesit e forcave politike shqiptare, t cilt t prar n luftn e tyre pr t kapur nj cop prej pushtetit q ofrojn maqedonasit, nuk hezitojn t bjn aleanca e koalicione n dm t popullit shqiptar n Maqedoni, n dm t interesave kombtare e qytetare, kritikon kshtu lvizja e drejtuar nga Albin Kurti. Po ashtu Lvizja Vetvendosje dnon heshtjen e Prishtins dhe Tirans zyrtare pr kt rast pr mosangazhimin serioz n mbrojtje t t drejtave t shqiptarve n Maqedoni.
  http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/119629.html

  E vetmja shprese dhe Levizje popullore qe ka mbetur te shqipetaret.

 20. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Rrahje e re sonte n parkun e qytetit n Shkup, konfirmon policia

  Shkup, 9 mars - Si njoftojn mediat maqedonase sonte n parkun e qytetit t Shkupit jan rrahur tre t rinj maqedonas.

  Sipas po ktyre njoftimeve, t rinjt jan goditur me shufra hekuri n kok, ndrsa supozohet se sulmuesit kan qen shqiptar. Sipas dshmitarve okular, fmijt jan ndaluar dhe kan filluar t’i rrahin pa ndonj paralajmrim.

  Njri prej t lnduarve sht drguar n spitalin e qytetit n Shkup.

  Gjithashtu nj rrahje ka ndodhur edhe n Tetov kur sht sulmuar nj vajz e re e komunitetit maqedonas.

  Rastin pr rrahjen e sontme e ka pohuar edhe policia. Detaje kan informuar pr nesr.

Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •