Close
Faqja 3 prej 15 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 287
 1. #41
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime
  Vertete lajme te renda qe vijone pas vrasjes se shqiptareve nga polici maqedonas dhe thirrjeve antishqiptare neper stadiume. Duket sikur situata ka dale jashte kontrollit. Qeveria ne Maqedoni nuk mori asnje mase ta parandaloje valen e ekstremizmit sllav, rezultatin e se ciles po e shohim keto dite.
  A ka ndonje lajm se cili eshte qendrimi i partive shqiptare ne Maqedoni pas ketij incidenti? (diku lexova qe ishin thirrur ne nje mbledhje te jashtezakonshme)
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 2. #42
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Aq incidente ka qe nuk kane dale akoma ne publik , si ne Tetove "Rrahje masive Sllave me Shqiptare " , ashtu edhe ne Shkup .

 3. Anetart m posht kan falenderuar Genti.. pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 4. #43
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime
  Akoma asnje note proteste nga qeverite shqiptare per ndodhite ne Iliride?

  Burreshtetasit e forte per pakicat jashte atedheut ne keto raste trompetojne armaten, e jo me kur ne Iliride shqipetaret perbejne me shume se 40% te popullsise. Per cfare arsye ia fali Shqiperia detin Greqise vetem te mos perdore veto per anetaresimin ne NATO, e tani qeveria Shqiptare i fut veshet ne lesh. Ne Shqiperi po ti zihet vetem rrezja e diellit nje Greku, pasojne 100 nota verbale nga Greqia dhe armata greke del rruges e ofendon shqiptaret si te ishin majmune e jo njerez.

  Si na mallkoi zoti me keta qeveritare qyqare e bythelepires, ne vend se ta cojne perpara vendin ekonomikisht dhe ushtarakisht mu per keto raste emergjente, ata zihen me njeri-tjetrin si majmune analfabete pa asnje pike morali dhe vetedije kombetare, jane mjerana te medhenj se po ta dinin se per cfare konsiderate mirren do duhej te benin harakiri.

  Duhet ndalur shantazhet dhe represionet nga ana e qelbanikeve maqedone kundrejt popullates shqiptare e cila nuk ka asnje te drejte te ndjehet si nje popull krenar, edhepse 40% e popullates i eshte ndaluar flamuri, gjuha, perspektiva, llogariten si popull i rendit te dyte. Po te ishin te menqur do perdornin me kohe forcen politike per krijimin e nje fuqie politike diplomatike ne vend e te shtyenin qelbaniket maqedone te perqahenin politikisht nder vete, por me sa e shoh me shume jane te perqare si ne politike ashtu edhe rreth fese.

  Ne anen tjeter, kur e shof se si luajne 200 mije serb me me shume se 2 milione shqipetare ne Kosove atehere spo di cfare te them, vetem q.. bylbyl nenen, kemi vajt per te zite e ullirit si komb.

  Athua kur do vetdijesohemi si popull, qe te meritojme burreshtetas qe punojne me gjitha forcat drejt moralit dhe vetedijes kombetare?
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 5. #44
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime
  AKZ: Ngjarjet n Maqedoni, provokim etnik

  Aleanca Kuq e Zi reagon pr dhunn e ushtruar ndaj 15 nxnsve shqiptar n Maqedoni, duke i br apel komunitetit ndrkombtar, q t ndrhyj pr t ndalur akte t tilla ndaj shqiptarve atje.

  "Duhet t arrestohen grupet terroriste maqedonase", thuhet n reagimin e Aleancs Kuq e Zi, duke i konsideruar ngjarjet si provokim etnik dhe duke krkuar prej partive politike q t solidarizohen me situatn.

  Rrihen barbarisht 15 nxns shqiptar

  Nj ngjarje e rnd ka ndodhur pasditen e s mrkurs n kryeqytetin e Maqedonis, Shkup, ku jan rrahur barbarisht 15 nxns shqiptar.

  Ngjarja ndodhi n autobusin q transportonte nxnsit e fshatit iflik, ku n automjet hyn 20 persona t maskuar, t cilt kan qen autort rrahjes s fmijve.

  Kjo ngjarje vjen fill pas nj tjetr episodi me karakter etnik n vendin fqinj, ku vetm pak dit m par mbetn t vrar dy shqiptar t cilt u qlluan nga policia maqedonase n qytetin e Gostivarit. Ngjarje kjo q shkaktoi reagimin e popullats shqiptare.

  Reagon Zgjohu: T dnohen autort

  Menjher pas ngjarjes s rnd n Maqedoni, ku u rrahn barbarisht 15 fmij shqiptar nga persona t maskuar, ka reaguar lvizja qytetare Zgjohu.

  Jemi t trishtuar nga incidenti ku 15 nxns shqiptar u rrahn brutalisht. Solidarizohemi me familjet e fmijve dhe krkojm zbardhjen e ngjarjes sa m shpejt. T dnohen kriminelt q sulmojn nxns t pafajshm dhe t pambrojtur, thuhet n reagimin e lvizjes, ndrsa theksohet se Ngjarja ndodh pikrisht n ditn kur shqiptart festuan 125 vjetorin e shkolls s par shqipe.
  09 Mar 2012(lajme.com)
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 6. Anetart m posht kan falenderuar halla mine pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 7. #45
  ILLYRIAN Maska e Tonite
  Antarsuar
  09-02-2012
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mbreme ne Shkup ne lagjen Gjorce Petrov, lagje e banuar me shumice maqedone jane thyer 4 dyqane te shqiptareve, ndersa ne nje fshat afer Shkupit sllavet e kane djegur uren e drurit qe e lidh ate fshat me qytetin!!!

  Policia mbreme ka arrestuar ata te rinj qe kane sulmuar nje autobus me gure, ndersa MASKAT qe rrahen vellezerit, motrat dhe nenat tona "nuk mund" ti gjejne!!

  Poashtu mbreme ne Tetove ka pasur disa sulme ndaj sllaveve, ka edhe nje polic te lenduar i cili eshte munduar ti ndaloje shqiptaret mos ti rrahin sllavet!!

 8. #46
  ILLYRIAN Maska e Tonite
  Antarsuar
  09-02-2012
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nderkohe ja nje reagim nga MPJ e Shqiperise:

  Ministria e Punve t Jashtme e Shqipris ka reaguar pr dhunn e ushtruar ndaj nxnsve shqiptar n Maqedoni. “MPJ dnon me forc dhunn e ushtruar mbi nxnsit shqiptar n Shkup, tek ktheheshin nga festimet e dits s msuesit”, thuhet n njoftimin e shprndar pr mediat.

  Duke krkuar hetim t plot pr ngjarjen, Ministria e Jashtme shqiptare bn thirrje pr tejkalimin e ktyre incidenteve q cenojn bashkjetesn dhe harmonin n Maqedoni mes etnive t ndryshme. “MPJ beson n hetimin e plot t ksaj ngjarje nga autoritetet e zbatimit t ligjit, vnien prpara drejtsis dhe ndshkimin e fajtorve. Ngjarje t tilla, t cilat cenojn harmonin dhe bashkjetesn n Maqedoni, duhet t tejkalohen me qetsi dhe maturi nga shqiptart dhe nga gjith etnit e tjera atje”, thuhet n reagimin e MPJ. N incidentin q ndodhi t mrkurn n mbrmje n lagjen Kisella Vod t Shkupit, mbi 20 persona t maskuar kan hyr n nj nga autobust urban, duke ushtruar dhun ndaj 15 nxnsve shqiptar, pes prej t cilve n gjendje t rnd shndetsore pranuan n spital.

 9. #47
  here I am Maska e Explorer
  Antarsuar
  02-12-2008
  Postime
  2,751
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  As partive politike, as Ali Ahmetit personalisht, as Albin Kurtit e as Spahiut , e as Berishes me Ramen , askujt aspak nuk i beht vone per shqiptaret ne pergjithesi e ne vecanti. I mjer populli i shkrete qe ha dajak e plumba duke paguar haracin e ketyre qe permenda me larte. Keta te lartepermendurit as nuk u ha palla per popullin dhe djemte e tyre, atyre u intereson vetemse te politizojne dhe demonizojne cdo ngjarje tragjike qe u ndodhin shqiptareve kudo qe jane. Ata jane duke bere poena politike ne lekuren dhe gjakun e popullit fukara. I ha palla Ali Ahmetit e Albin kurtit e Sali Berishes me Edwin Ramen se u rahen femijet e fshatarreve..... O popull mos besoni askend pervec se All-llahut xh.sh.
  Ndrysho Firmn

 10. Anetart m posht kan falenderuar Explorer pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 11. #48
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  mire u bejne

  populli shqipetare nje popull legen ,,,, i vrasin ,,,i presin,,,i djegin,,,u mohojne gjuhen historine,,,flamurin,,,

  per nje karrige apo nje euro bashkepunojne me maqedonasit


  po te qohen si komunitet dhe te kerkojne te drejtat

  dhe shqiperia e kosova ti kerkojne maqedonise respektimin e te drejtave

  maqedonia e mbyllte kete muhabet,,,


  po ne jemi popull kurve

 12. #49
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin
  As partive politike, as Ali Ahmetit personalisht, as Albin Kurtit e as Spahiut , e as Berishes me Ramen , askujt aspak nuk i beht vone per shqiptaret ne pergjithesi e ne vecanti. I mjer populli i shkrete qe ha dajak e plumba duke paguar haracin e ketyre qe permenda me larte. Keta te lartepermendurit as nuk u ha palla per popullin dhe djemte e tyre, atyre u intereson vetemse te politizojne dhe demonizojne cdo ngjarje tragjike qe u ndodhin shqiptareve kudo qe jane. Ata jane duke bere poena politike ne lekuren dhe gjakun e popullit fukara. I ha palla Ali Ahmetit e Albin kurtit e Sali Berishes me Edwin Ramen se u rahen femijet e fshatarreve..... O popull mos besoni askend pervec se All-llahut xh.sh.
  Po explorer,ja shqiptarete maqedonis ju kan pashtet allahut si asnji popull tjeter ne ballkan ,po allahu eshte tu i denu me duket ,se pak si teper jan duke e marr neper goj allahun ,e cdo gje e tepert te ban dam.ne maqedoni ata qe jan kunder allahut qe 100 vjet po i masakrojn keta qe u jan mbeshtet allahut .Zhgenjim apo ?
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 13. #50
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Populli i SHQIPRIS n prkrahje t shqiptarve n Maqedoni

  PROTESTE PARA AMBASADES MAQEDONASE KUNDER DHUNES SISTEMATIKE NDAJ SHQIPTARE NE MAQEDONI !

  Diten e marte me date 13 mars ne ora 12 : 00 Kuvendi i Patrioteve Civil, pjese perberese e Kuvendit Civil ne bashkepunim me UNIKOMB do te realizojne reagimin e pare konkret me nje proteste te madhe para ambasades te Maqedonise ne Tirane


 14. #51
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Secili duhet ta ruan oborrin e vet ,se kojshiu merr masa pasi te behet von, ne protestojm sejcili,po konkretisht nuk mundemi me ber asgje ,ket duhet ta bejn populli lokal i asaj pjese,pastaj mund ti shkoj ne ndihm tjeret. Mir tha Beni 33 ne nji postim me heret, prindet e tyre thojn hajt se allahu i merr haqet e vet ja fusin gjum,
  se kta presin mos po qohet naj kush prej afganistanit e po i sulmon shkiet.

 15. #52
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Qe po shfrytezoni rastet kombetare me ate fetare eshte tmerr , ne kete situate te veshtire ku ska te beje Feja ne kete rast asfare .
  Presin shqiptaret e Maqedonise perkrahje nga vellezerit e vet siq na dhan ata neve kur kishim nevoj (raste lufte) edhe ate parezerv .
  Eshte e turpshme te sulmohen shqiptaret e Maqedonise nga perkatesia fetare (sidomos ne kete rast) deri sa ata e kane treguar vehten gjate historise , qe jane per Atdhe , e sidomos ne luften e Kosoves , ku qe te gjithe jemi deshmitare .

 16. #53
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Nuk eshte mir qe kjo qeshtje te lidhet me fe
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-03-2012 m 11:33
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 17. Anetart m posht kan falenderuar Sharri-Liburna pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 18. #54
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga Explore
  O popull mos besoni askend pervec se All-llahut xh.sh.
  Hajt pra ju ndihmoft Allahu .

  Po me duket se po del ma i fort Jezusi

  Nuk po ju lejn bri pa thy juve edhe callmave ne Afrik e Azi keto te Jezusit

 19. #55
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Genti.. Lexo Postimin
  Qe po shfrytezoni rastet kombetare me ate fetare eshte tmerr , ne kete situate te veshtire ku ska te beje Feja ne kete rast asfare .
  Presin shqiptaret e Maqedonise perkrahje nga vellezerit e vet siq na dhan ata neve kur kishim nevoj (raste lufte) edhe ate parezerv .
  Eshte e turpshme te sulmohen shqiptaret e Maqedonise nga perkatesia fetare (sidomos ne kete rast) deri sa ata e kane treguar vehten gjate historise , qe jane per Atdhe , e sidomos ne luften e Kosoves , ku qe te gjithe jemi deshmitare .
  Po edhe ne kosovaret ua kthyem ,gjat luftes qe u ba atje, po si thua ti ne te shkojm prej kosoves e te luftojm ne maqedoni , ne ju japim perkrahje morale ,po ata e bajn barren kryesore, un mendova se pasi u vra bin ladeni ,kta shqiptar paten ba zhurm te madhe ne shkup me do flamuj te zi ,e po mendoj se mos vin tash ata me u ndihmu ktyne , se populli thot cka te mjellesh edhe korr.

 20. #56
  Perjashtuar Maska e NIAGARA2
  Antarsuar
  06-02-2012
  Vendndodhja
  Kosoven Heroike!
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
  Secili duhet ta ruan oborrin e vet ,se kojshiu merr masa pasi te behet von, ne protestojm sejcili,po konkretisht nuk mundemi me ber asgje ,ket duhet ta bejn populli lokal i asaj pjese,pastaj mund ti shkoj ne ndihm tjeret. Mir tha Beni 33 ne nji postim me heret, prindet e tyre thojn hajt se allahu i merr haqet e vet ja fusin gjum,
  se kta presin mos po qohet naj kush prej afganistanit e po i sulmon shkiet.
  Une nuk mendoi,qe prinderit ne nje moshe te shtyre qe duhet akuzohen ne nje menyre apo tjeter te fes,megjithate jen te rinjet ata/o per t'kap qastin ne kohen e duhur..sepse koha s'pret,sa me shum qe vonohen,punet veqsa grumbullohen...pa qen nevoja per akuzime,mendoi...

  kerkoi falje per nderhyrje paraprakisht,i nderuar

  ndaj, Protestuesve ju deshiroi suksese..

  gjithe te mirat

  z.
  Ndryshuar pr her t fundit nga NIAGARA2 : 10-03-2012 m 11:57

 21. #57
  here I am Maska e Explorer
  Antarsuar
  02-12-2008
  Postime
  2,751
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga seleukeia Lexo Postimin
  Po explorer,ja shqiptarete maqedonis ju kan pashtet allahut si asnji popull tjeter ne ballkan ,po allahu eshte tu i denu me duket ,se pak si teper jan duke e marr neper goj allahun ,e cdo gje e tepert te ban dam.ne maqedoni ata qe jan kunder allahut qe 100 vjet po i masakrojn keta qe u jan mbeshtet allahut .Zhgenjim apo ?
  Kur'an sureja Rad,11 thote:

  "Me t vrtet, Allahu nuk e ndryshon gjendjen e nj populli, derisa ata t

  ndryshojn ’kan n vetvete."
  (Rad, 11)
  Ndrysho Firmn

 22. #58
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  A mendon dikush qe keto incidente po ndodhin spontanisht ? Un mendoj qe jo , nuk ka idivid qe e sulmon nji individ tjeter pa qen i shtyr nga nji forc me e madhe,kjo eshte nji politik, e cila po zhvillohet atje, sllavet jan te koordinuar dhe punojn ne grup,sepse kan dikend qe i udheheq,derisa shqiptaret punojn ne baza individuale ,pa marr asnji sinjal prej udheheqesit te tyre , ne mulli te kujt eshte duke shkuar uji ? Kjo eshte ajo me e dhimbeshmja ,se nuk ka asnji person i ditur shqiptar qe se paku del me nji deklarat per popull, pa interesa personale apo partiake ,vetem sa mundohen qe keto situata ti shfrytezojn per interesa partiake,duke mos e llogaritur qe pa ket popull shqiptar nuk do te ket as parti shqiptare ,dalin hoxhollaret me deklarata kunder partive politike, kurse kleri fetar sllav ,keto deklarata i ben intern ,por qe nuk i ben kunder interesit nacional te vetit. Aty ne menyra organizativebehen organizime per qashtje te pa rendesishme dhe kunder interesit nacional,siq ishte rasti i "vrasjes" se bin ladenit .
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 10-03-2012 m 12:17

 23. #59
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin
  Kur'an sureja Rad,11 thote:

  "Me t vrtet, Allahu nuk e ndryshon gjendjen e nj populli, derisa ata t

  ndryshojn ’kan n vetvete."
  (Rad, 11)
  Shqiptaret atje ne maqedoni i kan ndryshu te gjitha ,edhe kulturen edhe v eshjen vetem tash ju ka mbet ta nderrojn edhe ngjyren ete behen te zi ,ndoshta i shef allahu ,e thot eh tash qenkan ber musliman te mir
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 24. #60
  i/e regjistruar Maska e aadili
  Antarsuar
  21-09-2006
  Vendndodhja
  Zrich
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  "Me t vrtet, Allahu nuk e ndryshon gjendjen e nj populli, derisa ata t

  ndryshojn ’kan n vetvete." (Rad, 11)

  Pas do dimri vjen edhe Prandvera...

Faqja 3 prej 15 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •