Close
Faqja 2 prej 15 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 287
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Incidentet nxjerrin npr rrugt e Shkupit forca t shumta policie

  Publikuar: 09.03.2012 - 22:22

  Shkup, 9 mars - Jan vrshuar me polic rrugt e Shkupit. Pothuajse n do stacion autobusi sot mund t vreheshin s paku nga dy polic, kurse n pika t rrezikshme kishte edhe forca speciale t policis. Por, pavarsisht prezencs, incidentet kan vazhduar t regjistrohen n pjes t ndryshme t qytetit t Shkupit dhe jasht tij. E gjith kjo pas incidentit t rnd q ndodhi mbrmjen e s mrkurs, kur n lagjen Kisella Vod

  persona t maskuar sulmuan nxnsit shqiptar n autobusin me numr 58, q udhtonte pr n fshatin iflik.

  Qytetart e anketuar nga Alsat M prshndesin prezencn e policis por gishtin pr incidentet e drejtojn tek politika.

  “E dini se kto gjra jan m t mdha se sa i mendojm, m kuptoni, nuk burojn nga fmijt, dikush i ngacmon dhe mson”, tha nj qytetare.

  Nj tjetr u shpreh se sht humbur vetbesimi n institucionet e shtetit dhe gjithsesi prgjegjse pr gjith kto incidente sht vet Qeveria.

  “Nuk jan pun t mira kto, ata jan t VMRO-s, komitat jan...Qeveria sht fajtore...”.

  “Frik kemi, frikohemi t udhtojm se sht rrezik, ka maqedonas, dalin na nxjerrin probleme, po na rrahin, po ndodhin incidente. Duhet t ket polic npr autobus dhe npr shkolla, ja sot kan dal dhe pr momentin nuk ka ndonj incident”, tha nj tjetr qytetar.

  Polica sht vn n gatishmri t lart dhe nuk do t toleroj as incidentin m t vogl t ndodh, thon n MPB.
  http://kohaditore.com/index.php?page=1,15,90951
  Ndryshuar pr her t fundit nga Sharri-Liburna : 09-03-2012 m 16:38

 2. #22
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Regjistrohen incidente t reja

  Rreth ors 23, t enjten mbrma n bulevardin "Armata e Kuqe" n afrsi t stadiumit "Maqedonia" n Komunn e Gjore Petrovit, gjasht deri shtat persona me gjsende prej druri, shufra metalike dhe thika i kan sulmuar (Sllavet e rrahur ne lagjen e sllaveve ) D.T. (28) dhe vllain e tij B.T. (31) nga Shkupi, duke i goditur n trup, me 'rast ju kan shkaktuar lndime trupore. D.T. dhe B.T. u sht ofruar ndihm mjeksore n Qendrn pr urgjenc n Shkup, ku jan mbajtur pr shrim t mtejm.MPB kumtoi se jan ndrmarr masa pr zbulimin e kryersve.N Shkup mbrm n bul. "Nikolla Karev" n afrsi t mbikalimit kmbsor "Svetllost" nj kryers i panjohur ka gjuajtur nj gur drejt nj autobusi t NPT nr. 65 i cili ka qarkulluar drejt fshatit Stajkovc, n t cilin ka pasur udhtar, me 'rast jan thyer dy xhama, ndrsa nuk ka persona t lnduar. N Tetov mbrm rreth ors 21, tre persona t panjohur i jan afruar 17-vjearit B.P. duke i krkuar shkrepse, ndrsa m pas e kan sulmuar fizikisht, duke e goditur n kok dhe trup duke i shkaktuar lndime t dukshme. Policia e Tetovs po ndrmerr masa pr zbulimin e kryersve.

 3. #23
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Tension n Maqedoni, katr incidente brenda disa orve
  09.03.2012, ora 22:17  Vazhdojn incidentet ndretnike n Maqedoni.
  Ndrkoh, burime pr Portalin Albeu kan njoftuar se rreth ors 18:00 sht shnuar edhe nj incident tjetr, kt rradh n Tetov.

  Sipas informacioneve, disa t rinj shqiptar kan sulmuar t komunitetit maqedonas.

  Paralelish me inidentet e msiprme, televizioni Kanal 5 njofton edhe pr dy incidente t tjera, njri n Shuto Orizar ndrsa tjetri n nj autobus t JSP n Shkup.

  Akoma nuk dihen detaje rreth dy incidenteve t fundit. /albeu.com/  KURVAT SLLAVE NUK DALIN SI BURRA SY ME SY !
  SHQIPTARI TA Q.N RRACEN EDHE NE LAGJE TANE .

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  A ka telivizon shqip ne maqedoni , a kan dhan naj detaj per keto incidente, se un lexova dikund ne nji shkrim se keto incidente po i inskenon sherbimi i msheft maqedon , cka thon mediat ne shqip.

 5. #25
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  TV Shqip eshte Alsat-M http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/119870.html
  Qe per mua nuk eshte Shqip , derisa tregon gjate tere dites filma Turqe , dhe gjysmen e dites e mban ne gjuhen sllave , dhe asnjehere kultur e histori Shqiptare nuk shef aty .

 6. #26
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Pse s'eshte hapur tek "tema e shtypit te dites" apo tek Aktualitetet shoqerore!>??!!!

  Bohhhhhhhhh, jam pa fjale. Deri tek rrahja e femijeve kan vajtur kjo rrace e poshter.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  shqiptaret e ilirisdes po i preke ne xhami ata ngriten ne kemb kurse nese u a lendon familjen apo nderin kta ja futin gjum dhe ne perjashtim te disa patrioteve qe protestojn dhe aktivizohen te tjeret i ruajn dyrt e xhamiave

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga beni33 Lexo Postimin
  shqiptaret e ilirisdes po i preke ne xhami ata ngriten ne kemb kurse nese u a lendon familjen apo nderin kta ja futin gjum dhe ne perjashtim te disa patrioteve qe protestojn dhe aktivizohen te tjeret i ruajn dyrt e xhamiave

  hahahaha ,na myte !!

 9. #29
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Po te dashur forumista, lajmi thote jane rrahur keq 15 studenta dhe ju ketu nxirrni dhembet me qesh apo me ja fut nje fytyre jeshile neper shkrime.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Po sOni , mir e ke, por kur dikush ,sikur ai beni 33 siper ,qe thot "ja fusin gjum prinderit e ketyre studenteve ",po ashtu,ishte shum per tu qeshur ,ai postimi i juaj "nje fytyre jeshile" me gjith at figuren me dhemb te gjat ,patjeter ben njeriun te qesh.

 11. #31
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Fytyr jeshilen nuk ishte per ty por per Mia@. Ju terrhoqa vemendjen te dyve se kjo eshte ngjarje e rende dhe duhet te trajtohet si e tille. Po hajd me merruni me mua tani dhe te bejme nje dore zenke sebashku e te harrojme qe na rrahen femijet tane.

 12. #32
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Riker: Ata q sulmojn fmij jan qyqar  Ata q sulmojn fmij, nxns me t vrtet jan qyqart m t mdhenj, ka deklaruar zv/ndihmsi i sekretares shtetror t SHBA-s Filip Riker n nj takim q kishte pr gazetart e huaj n Uashington. I bjm thirrje t gjitha palve t mbeten t qet. Duhet vepruar konform ligjeve , autoritetet t vrtetojn faktet se cka ka ndodhur dhe t zhvillohet proces ligjor , ka deklaruar ish ambasadori amerikan n Shkup Riker i pyeturpr incidentet e fundit n Maqedoni q ngritn tensionet ndretnike.
  http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/119941.html


  Per cudi , me shume po denohen sllavet nga te huajt se sa nga Kosova e Shqiperia zyrtare qe nuk leshuan ze sot e ksaj dite

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e getomental
  Antarsuar
  18-04-2008
  Vendndodhja
  Shkup-Dardani-Shqipri.
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  deri ne ora 23:30 jan evitur 8 incidente ne Shkup,situata po del jasht kontrolit,
  Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  A ka ndonji deklarat nga zyrtaret shqiptar atje qe i drejtohet popullit shqiptar, apo edhe ata si kta te kosoves dhe shqipris qe ende nuk kan ndegju per incidentet.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e aadili
  Antarsuar
  21-09-2006
  Vendndodhja
  Zrich
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Un pr veti ma frik kam nga shqiptart q na udhheqin se nga Maqedont.
  M vjen shum keq pr nxnsit e mjer dhe familjet e tyre.
  N pushtet kemi vetm komandanta t cilt hecin me kokn aq lart saq nuk shohin aspak se bhet n tok,
  Aroganca , Injoranca dhe Megallomania e tyre nuk ka se si t prshkruhet.
  Turp,Turp pr kta kafsh q kemi.
  Hajdut dhe vetm kriminel kemi n pushtet.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e getomental
  Antarsuar
  18-04-2008
  Vendndodhja
  Shkup-Dardani-Shqipri.
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Deri sa ne jemi te vet organizuar ne vetbrotje,ata ja kan fut xhum.
  Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  More djal, a ka far organizimi,po flas per shkupjanet ,se a e dini ,se ktu eshte duke u lujt nji politik e organizuar nga shkijet , hin bugart ne gjum ju presin , per qe ju mbron dikush ,politikajt te pa interesum ,populli nuk din me u organizu, nuk eshte hajgare,pastaj dalin shkiet ne TV e i denojn rreptesisht me fjal, po njerezit shkojn.

 18. #38
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  ...edhe " Shqiptaret " e Maqedondhise na dolen trima. Ju lumte.

  Si tha ai :

  Une hic ata bam

  Une prap hic, ata prap bam

  Lum Shqiperia per ju Shqiptaruca

  Kosova i shtrengon doren Serbit dhe i thote: Ne jemi po ata qe kemi qene nen sundimin tuaj. Ndersa ju te Maqedondhise ...ju... jeni ber bajat, as ja vlen me te ndikosh si shtet dhe si individ per tju kthyer ne identitet qe tashme e keni humbur me kohe

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e getomental
  Antarsuar
  18-04-2008
  Vendndodhja
  Shkup-Dardani-Shqipri.
  Postime
  254
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

 20. #40
  ILLYRIAN Maska e Tonite
  Antarsuar
  09-02-2012
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  38
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ora: 01:30: Lajm i fundit: Nate e tensionuar ne Shkup dhe Tetove. Mediat maqedonase njoftojne per dhjetra incidente te ndara neper pjese te ndryshme te Shkupit dhe disa ne Tetove. Policia i ka konfirmuar keto informacione dhe nuk dihet deri ne mengjes cka mund te ndodh. Per me shume gjate dites se sotme ne www.shqipmedia.com

  Rruga Cvetan Dimov tek Q.T Caircanja sht bllokuar. Sic mson Alsat M rreth ors 1 t mngjesit sht sulmuar nj autobus numer 57 me gur nga disa t rinj t cilt menjher jan arrestuar nga pjestart e njsitit Alfa. Sipas infomatave nga tereni jan arrestuar tre persona dhe kjo ka shkaktuar revolt edhe tek banort e lagjes. Pr m teper n edicionet e lajmeve gjat dits.

Faqja 2 prej 15 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •