Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 22 prej 22

Tema: Ndoc Gjetja

 1. #21
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-03-2006
  Vendndodhja
  Larg nga ketu!
  Postime
  2,900
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  EPITAF PER VETEN

  Ketu prehet ai qe quhej Ndoc Gjetja..  R I P

 2. #22
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,800
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Ndoc Gjetja

  Citim Postuar mė parė nga byli Lexo Postimin
  EPITAF PER VETEN

  Ketu prehet ai qe quhej Ndoc Gjetja
  i cili pati ardhur gabimisht ne bote
  nga vetja e tepruar nxirrte vjersha
  dhe gjithe njerezit i quante shoke

  Kur pa qe enderra kalkulohej me kompjuter
  kur pa se idealet rrezoheshin ne kolltuce
  kur jepte buzeqeshje dhe merrte skermitje
  zuri syte me dore dhe vendosi te ikte.

  Dhe shkoji e hyri ne manastirin e Unit
  te shpetonte shpirtin nga gjuheligat e lehjes
  ...Pastaj e percollen ne banesen e fundit
  me shpenzimet falas nga Bashkia e Lezhes.

  Ne castin e mbrame nje hene e pergjakur
  e puthi ne balle dhe thirri "Nene"
  Mos kerkoni te dini per te me teper
  se iku sikur te mos kishte qene.

  I madhi Ndoc.

  Sa her lexoj kto vargje, emocionohem.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Interviste me poetin Ndoc Gjetja
  Nga macia_blu nė forumin Enciklopedia letrare
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 24-05-2008, 15:57
 2. Perendia e pikellimit quhet Ndoc Gjetja.
  Nga macia_blu nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-08-2007, 05:46
 3. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-11-2005, 10:08
 4. C++ - Gjetja e dosjes
  Nga LeArNiNgHaCkInG nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-09-2005, 07:17
 5. Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 04-05-2004, 15:39

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •