Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2007
  Postime
  100
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime

  Konfigurim routeri

  Ju lutem si mund te me ndihmoni jam abonent i albtelecomit por modemi me nje porte mu prish dhe bleva nje bipac 7401vp / vgp-m voip/802.11g/adsl2+ firewall router te abissnet por nuk e konfiguroj dot. Si mund te me ndihmoni ju lutem

 2. #2
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Hap browserin dhe shkruaj tek URL http://192.168.1.254 Username: admin Password: admin
  Kliko tek Quick Start ne krah te majte te menuse.
  Tek Encapsulation zgjidh PPPo3
  VPI 8
  VCI 35
  NAT Enable
  Obtain DNS automatically (bėje Enable)
  Tek Username vendos nr e tel psh 033200200
  Password: 1
  Ato opsionet e tjera qe nuk ti kam permendur mos i ngacmo!
  Kliko Apply dhe me pas SAVE CONFIG TO FLASH.
  Beji restart modemit dhe e ke te konfiguruar!
  Te keshilloj te shikosh dhe opsionet e Wirelessit per te ndryshuar fjalkalimin!
  Shpresoj te te kete ndihmuar.
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2007
  Postime
  100
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime

  konfigurim routeri

  Problemin tani e kam se nuk me lidhet routeri me pc dhe me nxjerr kete mesazh
  The webpage at http://192.168.1.254/ might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga olsian : 04-03-2012 mė 07:12

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2007
  Postime
  100
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime
  Problemin tani e kam se nuk me lidhet routeri me pc dhe me nxjerr kete mesazh
  The webpage at http://192.168.1.254/ might be temporarily down or it may have moved permanently to a new web address. Pra nuk me hap browseri kete adrese.

 5. #5
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Shko tek Local Area Connection , kliko me te djathten dhe shko tek Properties.
  Kliko dy here tek Internet Protocol (TCP/IP) dhe sigurohu qe Obtain an IP address automatically te jete e zgjedhur dhe tek opsioni i DNS te jete Obtain DNS server address automatically kjo e zgjedhur. Jepi OK dhe provo te futesh ne modem.
  Nese nuk funksionon:
  Beji nje reset modemit duke shtypur butonin (nje buton i vogel) qe ka na mbrapa per 6 sek dhe me pas lere.
  Nese nuk te ben pune provo te besh konfigurim manual tek IP, pra mos te zgjedhesh ato dy opsionet qe te kam dhene un me lart. Por te futesh manualisht IP:
  IP Address: 192.168.1.100
  Subnet Mask: 255.255.255.0
  Default gateway: 192.168.1.254
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2007
  Postime
  100
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime
  E pamundur ende te lidhem me routerin. Per tu siguruar qe kabullat dhe pc e kisha ne rregull mora nje modem tjeter dhe ishte ne rregull kurse per routerin qe po diskutojme asnje rezultat. Shume faleminderit per pergjigjet

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2007
  Postime
  100
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime
  Shikoj qe pa vene kabllin e inernetit nje drite e routerit me ri e ndezur. Mos ndoshta kjo do te thote qe nje porte e routerit ngelet e takuar gjithmone dhe kjo me krijon probleme per te konfiguruar routerin dhe ne qofte se eshte ky problemi si mund ta regulloj apo te nderhyj per ta regulluar.

 8. #8
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Shiko njeher ndro porten e LAN-it. Ai lloj Routeri duhet te kete 4 porta LAN. Provoje njeher tek ndonje porte tjeter!
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2007
  Postime
  100
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime
  Po 4 porta ka dhe e kam provuar ne portat e tjera por skam patur sukses dhe them se mos ka konflikt meqenese eshte e takuar nje porte.

 10. #10
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Ku fut fishen LAN ne modem dhe pc shko tek Network Connections dhe kliko mbi lidhjen e LAN dhe shko te STATUS, pastaj kliko Details per te pare se cfare IP ka mare nga konfigurimi automatik. Ose menyra tjeter eshte : Shko tek Start-->RUN--> aty shkruaj CMD
  me pas tek dritarja qe do te hapet shkruaj ipconfig dhe shiko se cfar te dhenash do te te jap
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2007
  Postime
  100
  Faleminderit
  6
  0 falenderime nė 0 postime
  Kam keto te dhena me ip automatike pra obtain an ip address automatically
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga olsian : 06-03-2012 mė 10:25

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Anėtarėsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  41
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  a ke provuar ta besh reset me butonin e vogel qe ka mbrapa?
  nuk perjashtohet qe te ket problem fizik e te mos funksionoje fare...
  Aldi Shuli

 13. #13
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime nė 59 postime
  nuk e di pse nuk perdorni wlan router

 14. #14
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Me duket se ti ke krijuar nje Lidhje PPPOE tek Network Connections. Nese po ky router nuk ka nevoj per nje te tille dhe fshije! E ke provuar routerin ne nje pc tjeter? Nese punon ne pc tjeter atehere shiko driverat e Lan ose ri-instaloji nga e para. Nese nuk punon as ne pc tjeter atehere duhet me patjeter ti besh reset me butonin qe ka na mbrapa! (sbesoj te jete routeri me defekt pasi keta routera jan shume cilesor)
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2012
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kam nje ruter edhe kam harru pasvordin asht ruterbord edhe nuk ka vend per reset
  a ka ndonje mundsi per me ba reset pa e ba format fllesh hdd

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Anėtarėsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  41
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  te pakten na thuaj marken dhe modelin te shohim ndonje opsion ne google. Ti vet ke pare ne google?
  Aldi Shuli

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-05-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Red face Pėr: Konfigurim routeri

  Thanks for telling the perfect ways to configure the router with IP Address 192.168.1.254. Below are common details, which we should know during router configuration with this IP Address.

  Username: admin Password: admin
  IP Address: 192.168.1.100
  Subnet Mask: 255.255.255.0
  Default gateway: 192.168.1.254

  If you want to know more about this IP Address within a complete guide then, you may look upon 192.168.l.254 router login info with username & password details.

  Meanwhile, http://192.168.1.254/ is an Default IP Address used by various brand of Router Modem.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga rocko9024 : 07-05-2019 mė 09:49 Arsyeja: Doesn't showing anything in the answer

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •