Close
Faqja 52 prej 54 FillimFillim ... 2425051525354 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,021 deri 1,040 prej 1065
  1. #1021
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  2. #1022
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Ju lutem shiqone e ndegjone deri ne fund



    http://www.youtube.com/watch?v=AcDFx...be&app=desktop

    CILA ËSHTË E VËRTETA E KOALICIONIT TË ZORRIT
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  3. #1023
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    Ju lutem shiqone e ndegjone deri ne fund



    http://www.youtube.com/watch?v=AcDFx...be&app=desktop

    CILA ËSHTË E VËRTETA E KOALICIONIT TË ZORRIT
    o burdush dialog pa kushte ku ke pa ti mos vv ne fillim ka then me serbi ska dialog nse nuk i ve kishte un muj te jep fakte para 3.4 vjete me video p[o ju jeni aq te ceket dhe keni urrejtje ne vetvendosje sa qe gjdo deklarat e vv te duket e dyshimt mua nuk me vie habi poer ju e keni nga paniku e kuptoj se pse tash jeni aktiviuar me prapagand por mos humbini koh se sju beson kush ju sekni kapacitet as njerzor as intelektual ju keni entelegjenc dhe tru si te peshkut merreuni me korrje shirje me kombanja s e edhe ashtu bllugu ju shkon per ftyre

  4. #1024
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    [img][/img]

    hahahahahaha spo ja rras is-putini hiq edhe pse albini po e lut e lpin ne by.... isen me e marr ne qeveri

    ---------------------------------------------------------------------------


    Mustafa: “Vetëvendosje” të na mbështesë pa kushtëzime

    Arbana Xharra Publikuar: 12.07.2014 - 08:16

    Foto: Laura Hasani



    Nuk është mirë që “Vetëvendosja” të shfrytëzojë këtë situatë për të vënë kushte, është një kauzë për moslejimin e formimit të qeverisë “Thaçi 3” që duhet mbështetur, sepse objektivisht disa nga kërkesat e “Vetëvendosjes” nuk mund të pranohen.

    Kështu ka bërë të ditur të premten në intervistën për gazetën “Zëri”, kreu i LDK-së, Isa Mustafa.

    Ai bëri të qartë se kushtet për të cilat do të diskutohet janë: ridefinimi ose bllokimi i dialogut dhe mospërfshirja e serbëve në qeveri, pasi këto procese tashmë kanë marr kahje, dhe Kosova ka hyrë në proces të integrimeve evropiane dhe nuk guxojnë të pësojnë regres. (Intervistën e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës Zëri)
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    hahahahahahaha gjynahit kot e kan lut isen e rambon keta klyshqit e vetfundosjes

    --------------------------------------------------------------------------------------------


    Ndihmës Sekretarja amerikane bojkoton Kurtin dhe Limajn
    19:07 | 11.07.2014





    Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike Victoria Nuland e cila do të vizitojë Kosovën këtë të diele, nuk ka përfshirë në agjendën e saj të takimeve, liderët politik, Albin Kurti e Fatmir Limaj.
    Në njoftimin që Ambasada Amerikane në Prishtinë, u ka dërguar mediave, rreth agjendës së takimeve së Ndihmës Sekretares Nuland me liderët politik në Kosovë, askund nuk figurojnë emrat e liderit të Lëvizjes Vetëvendosjes dhe atij të Nisma për Kosovën.
    Nuland, takimin e parë do ta zhvillojë me presidenten Atifete Jahjaga, për të vazhduar më pas një takim të përbashkët me Isa Mustafën dhe Ramush Haradinajn
    Ndërsa fare në fund, do të takohet me kryeministrin Hashim Thaçi.
    Gjithashtu duhet theksuar, se Kurti dhe Limaj, ishin liderët e vetëm politik në vend, që nuk u ftuan as nga Ambasada Amerikane në Prishtinë ditë më parë, me rastin e shënimit të përvjetorit të pavarësisë së SHBA-ve.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 12-07-2014 më 06:47
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #1025
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!





    Arrihet marrëveshja e bllokut - VV i thotë PO dialogut, PO privatizimit dhe hyn në qeveri?
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  6. #1026
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!



    “Parimet” e Vetëvendosjes

    Emrin "Vetëvendosje" e mori për shkak të kundërshtimit të negociatave me parullën e njohur "Jo Negociata - Vetëvendosje".

    Atëherë thoshte se negociatat duhet të bëhen vetëm kur Serbia të pranojë parakushtin e panegociueshëm – vullnetin e popullit të Kosovës. Mendonte që negociatat pashmangshëm nënkuptojnë gatishmërinë për kompromis.

    Madje edhe thoshte se ato duhet të zhvillohen pa kushte, por si shtete të barabarta. Kjo ishte dikur Vetëvendosja, e cila sot është duke “gëlltitur” gjithçka që ka bërë dhe thënë!

    Dikur bënin edhe fletushka kundër negociatave dhe tash këto tregojnë më së miri sa kanë lëvizur prej parimeve, që dikur mendonim se kishin.

    Në draftin e marrëveshjes ndërmjet LDK-së, AAK, Nismës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, që ka qarkulluar sot, Vetëvendosje pretendon të jetë udhëheqëse e dialogut me Serbinë. Kjo i bie që partia e Albin Kurtit synon ministrin e Punëve të Jashtme ose zv/kryeministrin e ngarkuar me dialog dhe punë të jashtme.

    Mbetet të shihet se a do të pranohen nesër (e diel) kushtet e Vetëvendosjes për bllokun opozitar.

    Ja si mendonte dikur Lëvizja Vetëvendosje në fletushkën “Jo negociata sepse...”. /Indeksonline/

    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #1027
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin


    “Parimet” e Vetëvendosjes

    Emrin "Vetëvendosje" e mori për shkak të kundërshtimit të negociatave me parullën e njohur "Jo Negociata - Vetëvendosje".

    Atëherë thoshte se negociatat duhet të bëhen vetëm kur Serbia të pranojë parakushtin e panegociueshëm – vullnetin e popullit të Kosovës. Mendonte që negociatat pashmangshëm nënkuptojnë gatishmërinë për kompromis.

    Madje edhe thoshte se ato duhet të zhvillohen pa kushte, por si shtete të barabarta. Kjo ishte dikur Vetëvendosja, e cila sot është duke “gëlltitur” gjithçka që ka bërë dhe thënë!

    Dikur bënin edhe fletushka kundër negociatave dhe tash këto tregojnë më së miri sa kanë lëvizur prej parimeve, që dikur mendonim se kishin.

    Në draftin e marrëveshjes ndërmjet LDK-së, AAK, Nismës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, që ka qarkulluar sot, Vetëvendosje pretendon të jetë udhëheqëse e dialogut me Serbinë. Kjo i bie që partia e Albin Kurtit synon ministrin e Punëve të Jashtme ose zv/kryeministrin e ngarkuar me dialog dhe punë të jashtme.

    Mbetet të shihet se a do të pranohen nesër (e diel) kushtet e Vetëvendosjes për bllokun opozitar.

    Ja si mendonte dikur Lëvizja Vetëvendosje në fletushkën “Jo negociata sepse...”. /Indeksonline/

    Pikerisht, Jo Negociata me shkiun, Po Negociata me Shqiptaret.

    Ty çfare te vjen keq tani, qe s'do kesh mundesi te besh negociata te metejshme me serbin?

    Dhe e fundit, ç'pune ke me VV ti? Shif shtepine tende. Pse nuk ishit te zotet me mbajt Limajn e Krasniqin, kur e dinit shume mire qe ata jane faktor politik ne Kosove? Hajt se nuk u gjen gje me ndejt nja 8 vite ne opozite. Ose dhe po u shperbete si parti, i keni Ramush Haradinajn, Fatmir Limajn dhe Krasniqin nga gjiri i UÇK-se, keni mundesi me aderu prap ne parti qe kane dale prej UÇK-se. Se ju ate qe u lindi, UÇK-ne, e late pas dore me keq se la Berisha pas dore te perndjekurit politik ne Shqiperi.
    Ndryshuar për herë të fundit nga MaDaBeR : 12-07-2014 më 20:18
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  8. #1028
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Pikerisht, Jo Negociata me shkiun, Po Negociata me Shqiptaret.

    Ty çfare te vjen keq tani, qe s'do kesh mundesi te besh negociata te metejshme me serbin?

    Dhe e fundit, ç'pune ke me VV ti? Shif shtepine tende. Pse nuk ishit te zotet me mbajt Limajn e Krasniqin, kur e dinit shume mire qe ata jane faktor politik ne Kosove? Hajt se nuk u gjen gje me ndejt nja 8 vite ne opozite. Ose dhe po u shperbete si parti, i keni Ramush Haradinajn, Fatmir Limajn dhe Krasniqin nga gjiri i UÇK-se, keni mundesi me aderu prap ne parti qe kane dale prej UÇK-se. Se ju ate qe u lindi, UÇK-ne, e late pas dore me keq se la Berisha pas dore te perndjekurit politik ne Shqiperi.
    jo ti po pajshe endrra bardh ne zi se ne opozit do te kalbet vetfundosja
    se PDK do ta bej qeverin pa fije problemi

    po qysh more dai po ti a kie njohuri se qfar kan ba keta te vetfundoshes per ket dialog
    edhe njerzit te mashtruar prej tyre kan vdekur ne demonstrata kunder dialogut

    e tash qa e kan pshty po e lpin keta llaskuca
    se SHBA-te nuk i lejoin keta klysh serbi e proarab e antiamerikan ne qeveri kurr e per jet

    po keta klysh kan lshue pe deri ketu e ne fund kan me mbet me gishta ne goj
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  9. #1029
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    jatë ditës së sotme, në media po qarkullojnë dy draft-marrëveshje për koalicion në mes Bllokut Opozitar LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizjes VETËVENDOSJE!



    Drafti i parë është propozimi i Lëvizjes VETËVENDOSJE!, ndërkaq drafti i dytë është njëri nga draftet e Grupit të Punës. Në këto dokumente ka pika për të cilat është arritur pajtim, sikurse që ka pika për të cilat nuk pajtohemi.



    Marrëveshja e plotë apo jo, do të vendoset nesër në takimin e liderëve.





    12 korrik 2014

    Lëvizja VETËVENDOSJE!

  10. #1030
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    jo ti po pajshe endrra bardh ne zi se ne opozit do te kalbet vetfundosja
    se PDK do ta bej qeverin pa fije problemi

    po qysh more dai po ti a kie njohuri se qfar kan ba keta te vetfundoshes per ket dialog
    edhe njerzit te mashtruar prej tyre kan vdekur ne demonstrata kunder dialogut

    e tash qa e kan pshty po e lpin keta llaskuca
    se SHBA-te nuk i lejoin keta klysh serbi e proarab e antiamerikan ne qeveri kurr e per jet

    po keta klysh kan lshue pe deri ketu e ne fund kan me mbet me gishta ne goj
    kta zagart e hashim thaqit jan ne hall se nuk dota ken knaqwesin te zgerdhihen me dadiqat e viqiqat tash dote ket rregull jo bisedime veq per hater te dadiqav po bisweda me kushte

  11. #1031
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!



    Zyrtarja amerikane anashkalon Albin Kurtin e Fatmir Limajn


    GazetaExpress E diel, 13 Korrik 2014 11:20
    Ndihmës-sekretarja amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland ka takuar sot liderët kryesor të Kosovës.

    Mirëpo, pjesë e agjendës së saj nuk kanë qenë edhe drejtuesit e VV-së dhe NISMËS. Arsyje për anashkalimin e Albin Kurtit e Fatmir Limajt nuk dihet.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  12. #1032
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Pikerisht, Jo Negociata me shkiun, Po Negociata me Shqiptaret.

    Ty çfare te vjen keq tani, qe s'do kesh mundesi te besh negociata te metejshme me serbin?

    Dhe e fundit, ç'pune ke me VV ti? Shif shtepine tende. Pse nuk ishit te zotet me mbajt Limajn e Krasniqin, kur e dinit shume mire qe ata jane faktor politik ne Kosove? Hajt se nuk u gjen gje me ndejt nja 8 vite ne opozite. Ose dhe po u shperbete si parti, i keni Ramush Haradinajn, Fatmir Limajn dhe Krasniqin nga gjiri i UÇK-se, keni mundesi me aderu prap ne parti qe kane dale prej UÇK-se. Se ju ate qe u lindi, UÇK-ne, e late pas dore me keq se la Berisha pas dore te perndjekurit politik ne Shqiperi.
    lexo pak ketu e meso se kush jan keta te vetfundosjes

    -----------------------------------------------

    Citim Postuar më parë nga Kosovelli Lexo Postimin
    Shumica thone se VV s'asht provue asnjihere ne pushtet, keshtu qe s'paskemi te drejte t'i paragjykojme! Pikerisht ketu qendron thelbi i ceshtjes: VV i ka bere gjithe keto transformime pa hyre akoma ne pushtet. Paramendo cka pritet prej ketyre njerzve diten qe e marrin pushtetin (ose thene me mire abuzojne me te). Origjina e VV-se: Kjo pseudo-levizje ishte ne fillim nje OJQ e paguar nga britaniket. Ata ne fillim inkuadruan dy 'aktiviste': Visar Ymerin dhe skocezen, Alexandra Channer. Pjesa tjeter e gardes se VV-se ishin qe te gjithe njerez sherbimesh te huaja: Albini, Liburni, Xhelali, Aida etj. Per tu bere e popullarizuar, kjo levizje nisi t'i manipuloje te rinjte me parulla ''nacionaliste''. Per t'ia rrit pazarin vetes, VV per 5 vite (nga 2005-2010) i luftoi ne menyre speciale institucionet e Kosoves. Thoshte se ato jane ''pjella te UNMIK-ut'' e kur u sos ky argument thoshte se jane ''pjella te Ahtisaarit''. Albini ne tubime publike thoshte se kurre levizja e tij s'behet parti, sepse keshtu do t'i humbiste idealet. Kur vinin zgjedhjet, VV bente fushata per bojkot, sabotim e akte tjera anti-qytetare. Duke bere keso veprime, ata e targetuan nje elektorat i cili ne te ardhmen do t'i votonte. Me t'i dhene urdherin amerikanet, VV u be parti politike. Menjihere i harroi premtimet e dikurshme se nuk do te hyje ''brenda sistemit''. Albini dhe sherbimi informativ i VV-se i perjashtuan te gjithe aktivistet qe i kundershtonin. Deshmi e kesaj jane flet-perjashtimet me akuza staliniste, qe jane publikuar edhe më heret. Pasi u be parti, VV mori ne radhet e saj njerezit me antikombetar qe mund te imagjinohen: Shpend Ahmeti (oportunist, agjent i te huajve), Fisnik Ismajli (djali i mikut te Milloshevicit), Erzen Vraniqi (djali i nje prokurori jugosllav), Ilir Deda (gjysme-serb, agjent i te huajve), Mehmet Loci (kuader i vjeter i UDB-se ne Peje) e keshtu me radhe. Madje tash ka hyre ne marredhenie (gati seksuale) edhe me Veton Surroin, njeriu qe ka demtue Kosoven ne negociatat e Vjenes duke e pranue decentralizimin dhe ekstraterritorialitetin. VV ka perdor cdo menyre te mundshme per me ardh ne pushtet: nga dhuna e hapur neper rruge e deri te filitrimi me radikalet taliban si puna e Fuad Ramiqit, bashkepunetor i KUnderzbulimit serb, perndryshe njeri i afert me VV-ne. Ne nderkohe, Albini ka krijue SHERBIMIN INFORMATIV TE VV-s, qe drejtohet nga Liburn Aliu. Ky i fundit (Liburni, pra) ka marre pjese ne eliminime te aktivisteve, denigrime, lincime, kercenime e madje edhe ne sulme me arme zjarri. Pra keto jane disa nga te panjohurat e VV-se, e cila po perpiqet te kallxohet sikur vec ajo eshte e ''moralshme'' nderkohe qe ajo eshte e njejte me partite e tjera!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  13. #1033
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!


    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  14. #1034
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin


    Zyrtarja amerikane anashkalon Albin Kurtin e Fatmir Limajn


    GazetaExpress E diel, 13 Korrik 2014 11:20
    Ndihmës-sekretarja amerikane në Departamentin e Shtetit për çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland ka takuar sot liderët kryesor të Kosovës.



    Mirëpo, pjesë e agjendës së saj nuk kanë qenë edhe drejtuesit e VV-së dhe NISMËS. Arsyje për anashkalimin e Albin Kurtit e Fatmir Limajt nuk dihet.






    Nuland takon edhe Rashicin e Stojanovicin


    Zyrtarja amerikane ka takuar edhe zyrtarët e partive serbe në Kosovë

    Ndihmës Sekretarja për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike në Departamentin e Shtetit të SHBA-ve, , Victoria Nuland, u takua sot me Nenad Rashiqin, Ministër i Punës dhe Mirëqenies Sociale, dhe Branimir Stojanoviqin, Kryetar i Graçanicës.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Llapi : 13-07-2014 më 11:00
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  15. #1035
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!



    LEHTË QENKA ME U BË "PATRIOT" ....Isa Mustafa : " më tha Albini ngjite shqiponjen se kështu e hajn "shiptart" !!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  16. #1036
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!




    Për çfarë harxhohet Lëvizja Vetëvendosje?


    Sali Bytyqi E hënë, 14 Korrik 2014 13:47
    Lëvizja Vetëvendosje do të duhej t’i mblidhte fuqitë e shëndosha të këtij populli rreth vetes, pra të harxhonte fuqitë e saj duke i mbledhur këto fuqi, për të bërë ndryshimet për mirë në këtë shoqëri, e jo të harxhonte fuqinë e saj duke i sjellë në pushtet bartësit më të mëdhenj të së keqes të kësaj shoqërie, siç janë ish-komunistët jugosllavë dhe variantin më të keq të ish-bashibozukëve të Luftës

    Në Kosovë është një shtresë e njerëzve idealistë: të atyre që me vite, e disa edhe me dekada, kanë lënë rininë e vet nëpër burgjet jugosllave, për një ideal të vetëm: Shqipërinë e bashkuar, të cilët nuk janë pak. Këtu nuk e kam fjalën për atë pjesë të këtyre idealistëve të cilët e konvertuan idealizmin e tyre në kapital politik duke u bërë vegla të partive të ndryshme, emrat e të cilëve dihen dhe nuk po i përmendi, por për ata të heshturit që gjenden anekënd Kosovës.

    Nëse ideal i këtyre idealistëve të viteve ’80, dje ishte çështja e pazgjidhur kombëtare, sot është krijimi i shtetit të së drejtës.

    Pas Luftës këta idealistë u gjenden në mes dy zjarresh: në njërën anë kishte ish-komunistët jugosllavë, të cilët kanë një urrejtje patologjike për ta dhe, në tjetrën, ish-bashibozukët e luftës, të cilët kishin muskuj, por nuk e kishin as moralin, as urtinë e tyre. Nga të dyja anët u luftuan këta, por a ishte lodhja e tyre, pasi kishin qëndruar gjatë nëpër burgjet jugosllave, që bëri që këta të jenë më shumë objekt se subjekt, këtë nuk e di.

    Albin Kurti ishte një shpresë e këtyre heronjve të heshtur... Zëvendësimi i një ish-komunisti të kohës më të keqe për shqiptarët (Isa Mustafa) në Komunën e Prishtinës, nga një i ri, siç është Shpend Ahmeti, ishte një gëzim i madh dhe një shpresë se Vetëvendosja fuqishëm po hynte në politikë dhe premtonte ndërrime për mirë në jetën tonë, në çdo sferë.

    Por sot, me veprimet e Vetëvendosjes, kjo shtresë ndihet tejet e dëshpëruar: Të shkrijë krejt kapitalin politik kjo Lëvizja për të sjellë në pushtet ish-komunistët dhe variantin më ekstrem të ish-bashibozukëve të Luftës?! Të kthehet Albin Kurti në hero të gazetave më të ndyra të Kosovës, siç janë “Bota sot” dhe “Bota press”?! Kjo është ajo për të cilën është krijuar Lëvizjen Vetëvendosje?!

    Si përfundim: Lëvizja Vetëvendosje do të duhej t’i mblidhte fuqitë e shëndosha të këtij populli rreth vetes, pra të harxhonte fuqitë e saj duke i mbledhur këto fuqi, për të bërë ndryshimet për mirë në këtë shoqëri, e jo të harxhonte fuqinë e saj duke i sjellë në pushtet bartësit më të mëdhenj të së keqes të kësaj shoqërie, siç janë ish-komunistët jugosllavë dhe variantin më të keq të ish-bashibozukëve të Luftës!!!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  17. #1037
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Së shpejti do lezoni qka deklaroj,dhe nenshkruajti Kadri Veseli para disa kohesh kur u murr në pytje disa or nga policija nderkombtare për disa dyshime për krime lufte të ish komandantav të Uçk por edhe ''nga sherbimi sekret'' pran Uçk ,sidomos intersant ësht fakti qka deklaron për Sabit Gecin {i cili adhuron shum Kadri Veselin} ,! dhe kompanin e tij.Kompani e cila ka punuar shum koh për Hashim Thaqin,Kadrin,Dajen,Zeken,Adem Rjepcin..! Dhe si u soll Tribunali në Kosov.?
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  18. #1038
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    Së shpejti do lezoni qka deklaroj,dhe nenshkruajti Kadri Veseli para disa kohesh kur u murr në pytje disa or nga policija nderkombtare për disa dyshime për krime lufte të ish komandantav të Uçk por edhe ''nga sherbimi sekret'' pran Uçk ,sidomos intersant ësht fakti qka deklaron për Sabit Gecin {i cili adhuron shum Kadri Veselin} ,! dhe kompanin e tij.Kompani e cila ka punuar shum koh për Hashim Thaqin,Kadrin,Dajen,Zeken,Adem Rjepcin..! Dhe si u soll Tribunali në Kosov.?
    Nuk du ti mbroj por nese kane vrare bashkpunetor te Serbise ,faktori nderkombetar ska asnje te drejte ti akuzoj ,njejt kane vepru edhe vet gjate Luftes se dyte boterore ,kane ekzekutu shume bashkepunetor te Gjermanise .Por nese keta "clirimtaret" tane kane vrare e abuzuar persona per arsye tjera gje qe eshte shume e besueshme(gjithe ato vrasje politike pas luftes) ,u kalbeshin ne burg!
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  19. #1039
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Deklarata e Albin Kurtit pas takimit me bllokun LDK-AAK-Nisma

    Sot e patëm takimin e radhës dhe mund të them që përafrimet e mëhershme nuk kanë avancime të mëtutjeshme dhe ekziston një shpërputhje midis dakordimeve verbale deklarative në takimet më herët dhe gatishmërisë për t’i vënë këto në letër si tekst të shkruar dhe për t’i nënshkruar në fund. Pra, mund të them që ka ngecje sa i përket përafrimeve të mëtutjeshme, të cilat do të mund të shpien në një marrëveshje dhe nuk ka marrëveshje me koalicionin LDK-AAK-Nisma ende.

    Përderisa e kemi këtë situatë, Lëvizja VETËVENDOSJE! nuk mund ta votojë dhe nuk do ta votojë propozimin, procesverbalin në Kuvendin e Republikës, në seancën konstituive të së enjtes, përkitazi me kryeparlamentarin. Pra, së pari ne duam një marrëveshje të plotë dhe së dyti vetëm kur realizohet kjo marrëveshje e plotë ne do të mund të kalojmë tek votimet e deputetëve tanë në Kuvendin e Republikës, përkatësisht në seancën konstituive.

    Pra, sa i përket përafrimeve ka ngecje dhe rrjedhimisht nuk ka marrëveshje. Do të ketë edhe një takim tjetër por tash për tash kjo është situata. Besoj që në këtë gjendje jemi për shkak të shpërputhjes midis deklarimeve dhe dakordimeve verbale në takimet e mëhershme dhe në anën tjetër marrëveshjet si tekst i shkruar për të cilat kanë ngecur përafrimet.

    14 korrik 2014

  20. #1040
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Për: Lëvizja VETËVENDOSJE!

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Nuk du ti mbroj por nese kane vrare bashkpunetor te Serbise ,faktori nderkombetar ska asnje te drejte ti akuzoj ,njejt kane vepru edhe vet gjate Luftes se dyte boterore ,kane ekzekutu shume bashkepunetor te Gjermanise .Por nese keta "clirimtaret" tane kane vrare e abuzuar persona per arsye tjera gje qe eshte shume e besueshme(gjithe ato vrasje politike pas luftes) ,u kalbeshin ne burg!
    edhe un mendoj ashtu per bashkpuntor te shkaut as qe dua te diskutoj mir jav kan ber por ktu esht problemi me i thell

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •