Close
Faqja 3 prej 54 FillimFillim 123451353 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 1065
 1. #41
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Patriotja ime, Mira Kazhani, si gjithmone, shume e dashur, sensuale... dhe pakez e magjepsur...

  Ka bere nje pershkrim shume te bukur per Albin Kurtin, dhe na ka treguar te gjitheve jo vetem ate pjesen atdhetare, por ne teresi Albinin e vertete. Shqiptarin e vertete.

  Pergezime.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Edhe Vetvendosja do ta bojkotoj seancn

  Nga Express 03 Prill 2012 17:50


  Edhe Grupi Parlamentar i Lvizjes Vetvendosje, do t bojkotoj seancn e Kuvendit t 5 prillit, duke iu bashkangjitur kshtu dy partive t tjera opozitare LDK-s dhe AAK-s, pasi q konsiderojn se futja n rend t dits e projektligjit pr bankat dhe institucionet mikrofinanciare ka shkelur procedurat dhe se ai, si i till, sht i dmshm pr Kosovn.

  Shefi i Grupit Parlamentar t Lvizjes Vetvendosje, Visar Ymeri gjat nj konference pr media n Ferizaj, ka thn se kjo seanc sht krkuar nga kryetari i Kuvendit q t vazhdohet por nj dakordim mes kryetarit dhe shefave t grupeve parlamentare ka munguar.

  Ymeri ka thn se projekligji pr bankat dhe institucionet mikrofinanciare, me mnyrn se si sht futur n rend t dits pa i kaluar t gjitha komisionet e kuvendit, sht br shkelje e procedurave t kuvendit dhe sht n kundrshtim me interesat e vendit.

  Pr m tepr, ai ka thn se sht krkuar q Ligji pr bankat t kaloj, ndrsa pr at t institucionet mikrofinanciare duhet t marr m shum koh.

  Ne kemi krkuar q ky ligj t trhiqet, ti kthehet qeveris dhe t ndahet n dy ligje; ligjin pr bankat ta sjellin dhe at pastaj t votojm dhe nj Ligj tjetr t merrej me institucionet mikrofinanciare q duhet t marrin m shum koh dhe t gjejm nj mnyr m t mir t tyre, sepse propozimi q nga ardhur nga qeveria dhe amandamentimi q sht br nga komisioni bie ndesh me ligjet q jan n Kosov, ka thn Ymeri.

  N seancn e javs s kaluar sht futur n rend t dits Projektligji pr bankat dhe institucionet mikrofinanciare, gj q ka shkaktuar paknaqsi tek opozita, e cila e ka lshuar seancn, duke vlersuar kshtu se jan shkelur procedurat dhe ky projektligj sht antikushtetues.

  Pas bojkotimit t dy seancave, as sot n mbledhjen e kryesis nuk sht arritur ndonj marrveshje dhe pritet q edhe seanca e 5 prillit t bojkotohet nga opozita. N kt seanca, ministri i Punve t Brendshme, Bajram Rexhepi do ti informoj ligjvnsit pr arrestimin e dy policve kosovar nga xhandarmria serbe. /Kosovapress/
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 3. #43
  Perjashtuar
  Antarsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardan
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga halla mine Lexo Postimin
  Mu pelqen edhe ky qe ka ngul flamurin multietnik n'krye, Smajli..
  Flamurin multietnik?!

 4. #44
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Gon! Lexo Postimin
  Flamurin multietnik?!
  Nuk te pelqen? Atehere mund ta quajme nje-etnik.. i etnise gabele, mentaliteti i se ciles dominon hapesirat ku dikur gjalleronte arbri..
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 5. #45
  Perjashtuar
  Antarsuar
  23-09-2011
  Vendndodhja
  Dardan
  Postime
  1,817
  Faleminderit
  3
  20 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga halla mine Lexo Postimin
  Nuk te pelqen? Atehere mund ta quajme nje-etnik.. i etnise gabele, mentaliteti i se ciles dominon hapesirat ku dikur gjalleronte arbri..
  Mendova per flamurin kombtar...!

 6. #46
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Arrestohen tre aktivist t Lvizjes VV n Drenas
  06-04-2012 14:17 CET

  Aktivist t Lvizjes Vetvendosje sot n Drenas realizuan nj aksion pr vendosjen e posterve, q pasqyrojn ndarjen joefikase dhe t padrejt t buxhetit pr vitin 2012 pr Komunn Drenasit.

  Aksioni pr shprndarjen e posterve n hapsirat publike filloi n ora 11:00, ku n t njjtn koh n zyrn e Vetvendosjes po mbahej konferenca pr media pikrisht pr kt shtje.

  Ndrkoh, Policia e stacionit t Drenasit arrestoi 3 aktivist t Vetvendosjes gjat nj aksioni t shprndarjes s posterve n hapsirat publike.

  Duke i drguar ata n stacion polict ishin shprehur se kan urdhr nga komandanti i Stacionit, Valdet Bujupi. T arrestuarit po vazhdojn t mbahen ende n stacion.

  Si thuhet n nj kumtes, Qendra e Lvizjes Vetvendosje n Drenas dnon ashpr arrestimin e padrejt dhe t paarsyeshm t aktivistve, dhe krkon lirimin e menjhershm t tyre. /qik/
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 7. #47
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime
  Rreth rrembimit te dy policeve nga serbia.. flet opozita, jo veq Florini.

  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 8. #48
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga PLAKU Lexo Postimin
  Arrestohen tre aktivist t Lvizjes VV n Drenas
  06-04-2012 14:17 CET

  Aktivist t Lvizjes Vetvendosje sot n Drenas realizuan nj aksion pr vendosjen e posterve, q pasqyrojn ndarjen joefikase dhe t padrejt t buxhetit pr vitin 2012 pr Komunn Drenasit.

  Aksioni pr shprndarjen e posterve n hapsirat publike filloi n ora 11:00, ku n t njjtn koh n zyrn e Vetvendosjes po mbahej konferenca pr media pikrisht pr kt shtje.

  Ndrkoh, Policia e stacionit t Drenasit arrestoi 3 aktivist t Vetvendosjes gjat nj aksioni t shprndarjes s posterve n hapsirat publike.

  Duke i drguar ata n stacion polict ishin shprehur se kan urdhr nga komandanti i Stacionit, Valdet Bujupi. T arrestuarit po vazhdojn t mbahen ende n stacion.

  Si thuhet n nj kumtes, Qendra e Lvizjes Vetvendosje n Drenas dnon ashpr arrestimin e padrejt dhe t paarsyeshm t aktivistve, dhe krkon lirimin e menjhershm t tyre. /qik/
  xxx xxxx xxxxx

  Vepr e ndyt e udhheqsve t shtetit.Veprojn ngjashm si n ish Jugosllavin,kohn e komunistve,kur do gj progresive ndalonin me forc.Antart e lvizjes Vetvendosje,me t drejt kan reague sepse ndarja e Buxhetit sht br pa kurrfar kriteri.Udhheqsit e sotm shtetror,s'marrin vesh gj n ekonomi.Poashtu edhe kshilltar t tyre,jan miop,t paditur dhe e udhzojn gabimisht Kryeministrin i cili pranon gjithka q i thuhet nga ata q paguhen shtrenjt me parat e popullit,pa shkoqitur arsyet e ndarjeve t mjeteve pr cilndo komun qoft.Mkat.

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga halla mine Lexo Postimin
  Rreth rrembimit te dy policeve nga serbia.. flet opozita, jo veq Florini.

  http://www.youtube.com/watch?v=8itoA...&feature=share

  xxx xxx xxx

  Pr kt akt turprues,duhet t dnohet Kryeministri,Ministri dhe vet polict q u dorzuan shum leht,sikur t'ishte loj e jo mbrojtja e kufirit shtetror.Ndrkombtart t reagojn m gjall e jo si kan adet,t japin deklarata dykahshe si gjithmon,vetm e vetm mos ta dnoj fajtorin kryesor.Ku sht tani Europa,Bota dhe...Pak duhet t'u vie turp edhe atyre,sepse goxha u ec fjala,kur sht n pyetje,Kosova.Pse jan nemitur?!

 10. #50
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga irfancana Lexo Postimin
  xxx xxx xxx

  Pr kt akt turprues,duhet t dnohet Kryeministri,Ministri dhe vet polict q u dorzuan shum leht,sikur t'ishte loj e jo mbrojtja e kufirit shtetror.Ndrkombtart t reagojn m gjall e jo si kan adet,t japin deklarata dykahshe si gjithmon,vetm e vetm mos ta dnoj fajtorin kryesor.Ku sht tani Europa,Bota dhe...Pak duhet t'u vie turp edhe atyre,sepse goxha u ec fjala,kur sht n pyetje,Kosova.Pse jan nemitur?!
  E kush t'i denoje?
  Kane ne dore, uzurpu, krejt aparatin e shtetit, do gje, do institucion..
  Protestat masive jane e vetmja menyre, si ne libi e vende tjera arabe..
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 11. #51
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime


  Komuna e Gjilanit reagon ndaj nj aksioni t Lvizjes Vetvendosje n kt qytet pr mbjelljen e fidaneve. N reagimin pr media, Komuna pretendon se ato u mbjelln pa lejen paraprake t autoriteteve zyrtare.

  "Ne e falnderojm Vetvendosjen dhe Ismajl Kurteshin pr kujdesin q po tregojn pr hapsirat publike, n kt rast pr mbjelljen e fidaneve n lagjen e Dardanis n Gjilan por fidanet ka qen dasht t mbillen me projekt e planifikim bashk me komunn. Mosmarrja e lejes pr nj aktivitet t till publik n hapsirn publike sht shkelje e ligjit dhe promovim i anarkis. Prndryshe Gjilani as nuk ka prit dika tjetr prej tyre prve sjelljes anarkike dhe fyese pr ligjin dhe rregullin" thuhet n reagim.

  "Prona ku Vetvendosja e Gjilanit, tenton ta prvetsoj, na duhet tia rikujtojm z. Kurteshi, se ajo sht pron publike komunale. Qytetart e lagjes Dardania, me asnj dokument nuk mund ta argumentojn se n at pron ata kan hisen e vet, si pretendon Vetvendosje vazhdon m tej reagimi. /indeksonline/
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Pse aktivistt e partis n pushtet nuk e kan br ngjashm aksionin e mbjelljes me plan t fidaneve?!

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Un kisha po te kisha mundesi kisha pyet Z.Kurti , pse nuk e formon nje qeveri paralele kundrejt kesaj qeverie kuislinge kriminale .
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 14. #54
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Snje gazetar nuk e pyet zKurti ate qe vertete duhet te pytet!
  Ja nji interviste e ti:


  Albin Kurti ne Alsat M - 29 Mars 2012

  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Flm .Plaku ,por un disi po e kam nje ndjenj pasigurie,se opozita po vonohet ,e treni po hec ,thaci me tadicin po me kryejn punen qysh jan marr vesh para luftes milloshi me LPK-n tash po e zbaton me tutje tadici po me te njejtit persona, por me emer tjeter pydyky.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 16. #56
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga seleukeia Lexo Postimin
  Flm .Plaku ,por un disi po e kam nje ndjenj pasigurie,se opozita po vonohet ,e treni po hec ,thaci me tadicin po me kryejn punen qysh jan marr vesh para luftes milloshi me LPK-n tash po e zbaton me tutje tadici po me te njejtit persona, por me emer tjeter pydyky.
  I ke rene pikes. Opozita ne Kosove ashte nji bande njerzish ku i tubon interesi tyne vetiak. Me kete Qeveri dhe opozite qe i kan ra ne hise popullit, me perjashtime te disa personave fare te paket ne numer,kosova ashte be poligon i hajnive, korrupecionit, krimit. Shqypetarve ju mungon nji Lider shpirtenor me vizion te qarte si qe ishte Dr Rugova.
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga PLAKU Lexo Postimin
  I ke rene pikes. Opozita ne Kosove ashte nji bande njerzish ku i tubon interesi tyne vetiak. Me kete Qeveri dhe opozite qe i kan ra ne hise popullit, me perjashtime te disa personave fare te paket ne numer,kosova ashte be poligon i hajnive, korrupecionit, krimit. Shqypetarve ju mungon nji Lider shpirtenor me vizion te qarte si qe ishte Dr Rugova.
  Ahh si Dr.Rugova Pas nji qind vjete lind ndoshta nji tjeter Rugov ,se nji her nuk ka ,e patem por nuk ia ditem raqndesin,polpulli thot,"mos ia ditesh kymetin ,ja shef hasretin"
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 18. #58
  he he hee... Maska e halla mine
  Antarsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  broj
  Postime
  1,485
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 8 postime
  Gjakov, 11 prill - Lvizja VETVENDOSJE! reagon ndaj sjelljeve t militantve t AAK-s dhe Policis s Kosovs t cilt sot gjat aksionit Ky person po i kushton komuns son shum shtrenjt krcnuan dhe ofenduan gjasht aktivist t VETVENDOSJE-s . Rreth 30 polic t Kosovs si dhe forcat speciale ishin gjat aksionit ku militantt e AAK-s n prezencn e tyre ofendonin, krcnonin dhe shqyenin postert e Lvizjes VETVENDOSJE!

  Aktivistt e VETVENDOSJE!-s gjat aksionit, nga ndrtesa e Komuns s Gjakovs deri te Parku i qytetit, u prcolln nga militantet e AAK-s, t cilt vazhdimisht shanin e krcnonin aktivistt tan dhe nuk lejonin q t vendosnin posterat.

  Militantt e AAK-s t udhhequr nga kryetari i Komuns Pal Lekaj, i cili e shihte ngjarjen nga dritarja e zyrs, krkonin nga aktivistt e VETVENDOSJE!-s q ta ndalin aksionin dhe mos t vazhdojn t ngjisin posterat, ku jan t shkruara keqprdorimet me fondet publike q i ka br kryetari Pal Lekaj.

  Lvizja VETVENDOSJE! Qendra Gjakov do t vazhdoj t bj punn e saj kundr keqprdorimeve t komuns se Gjakovs dhe do t jemi kritik ndaj politikave t Pal Lekajt i cili po manipulon me parat e qytetarve.
  __________________________________________________
  ndryshimi:

  Mitrovic, 9 prill sht demoluar trsisht nga grupet kriminale serbe, kontejneri i Policis s Kosovs, i vendosur n zon e Tre rrokaqiejve n veri t Mitrovics, si pik statike, njofton korrespondenti i Kohs Ditore. E tr ngjarja ka ndodhur rreth ors 13: 00. Grupet kriminale serbe fillimisht lshuan alarmin n veri e m pastaj n kt pik statike t policis u mblodhn rreth 200 serb, t cilt demoluan n trsi kontejnerin e vendosur sot. Dy polic t Kosovs, q ishin aty e patn t pamundur t parandalojn turmn e madhe t serbve.
  Asnj kompromis, kurr asnjher.. deri n'apokalips!

 19. #59
  Mire shte puna mire Maska e PLAKU
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,463
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Krasniqi e Limaj nnshkruan krkesn e VV
  Publikuar: 12.04.2012 - 15:51 koha net  Prishtin, 12 prill - Lvizja Vetvendosje ka shprndar pr media faksimilen e krkess s nnshkruar sot pr thirrjen e seancs s jashtzakonshme t Kuvendit t Kosovs, n t ciln do t debatohej pr gjendjen n veri t Kosovs pas vrasjes s Selver Haradinajt dhe plagosjes s familjarve t tij si pasoj e nj sulmi terrorist me eksploziv banesn e familjes Haradaniaj n veri t Mitrovics.

  Krkesn e iniciuar nga Grupi Parlamentar i Vetvendosjes, prve deputetve t ksaj lvizjeje, e kan nnshkruar edhe kryeparlamentari Jakup Krasniqi dhe tre deputett t tjer t PDK-s (Fatmir Limaj, Hydajet Hyseni dhe Nait Hasani) si dhe tre deputet t grupit parlamentar t AKR-s ( Muhamet Mustafa, Emin Grbeshi dhe Suzana Novobrdaliu).
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Pa Kosov e amri nuk ka Shqipri

 20. #60
  Perjashtuar
  Antarsuar
  08-04-2012
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Vetvendosja eshte shume indiferente ne zbatim te atyre gjerave ose premtimeve qe deklaron. Vetem flasin dhe nuk veprojne. Situata qe po i del nga duart qeverise se kosoves, vetem sa po vezhgohet dhe derdellitet me nje mori fjalesh te pavlera nga VV. VV ka mundesi te shumta individuale per te vepruar nese do te deshironte, por si gjithnje ja faturon qeverise bllokimin e mundesive per te vepruar. Politikan hesapi

Faqja 3 prej 54 FillimFillim 123451353 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •