Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 200

Tema: Rita Ora

  1. #41
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Oj ti loqke

    Personi ndodhet ne kontinent tjeter. Detyrimisht , qe ti bjeri shkurt do thote qe jam nga filan kontinent, se atje ne ameriqe , jo te gjithe e dine se ku bie shqiperia apo kosova.
    Se ke pare ate show ne ameriqe , qe na e solli njera ketu , kur e pyeste spikeri se kush ishte keyeqyteti i hungarise. Tjetra hapi syte dhe tha qe nuk ishte hungry shume .

    Ne ameriqe mezi dine ku e kane koken , jo me dava se ku bie kosova. Lol
    ahahah cfare arsyetimi nejse si gjithmon ti do kundershtosh. Amerikanet nuk mbahen per ndonje popull teper inteligjent por te siguroj qe shume e njohin shqiperin ne vecanti mbas vitit 99 nga lufta qe u be ne kosove. Nejse cfare te them une ti ke opinionin tend, por mua kur me pyesin i them shqiperia edhe nese nuk e dine pak me intereson ta mesojne

    btw: Sp per fat dolen femrat britanike edhe te pestat ne liste per femrat me te shemtuara. Mjaft e shave ameriken ne mos gabohem ti ske shkel njeher ne amerike nga i gjen gjithe keto opinione negative? Te thuash qe latinet jane me te bukura se amerikanet eshte kulmi ahaha amerikanet mbahen si popull i gjate me sy blu edhe te shendosha kur jane perseri duken me te lezetshem edhe me klase sa per latinet oh god me veshjen qe bejne tregojne qarte sa bukuri edhe shije kane.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 11-05-2012 mė 08:24
    I LOVE GOD

    j&g

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
    ahahah cfare arsyetimi nejse si gjithmon ti do kundershtosh. Amerikanet nuk mbahen per ndonje popull teper inteligjent por te siguroj qe shume e njohin shqiperin ne vecanti mbas vitit 99 nga lufta qe u be ne kosove. Nejse cfare te them une ti ke opinionin tend, por mua kur me pyesin i them shqiperia edhe nese nuk e dine pak me intereson ta mesojne : )

    btw: Sp per fat dolen femrat britanike edhe te pestat ne liste per femrat me te shemtuara. Mjaft e shave ameriken ne mos gabohem ti ske shkel njeher ne amerike nga i gjen gjithe keto opinione negative? Te thuash qe latinet jane me te bukura se amerikanet eshte kulmi ahaha amerikanet mbahen si popull i gjate me sy blu edhe te shendosha kur jane perseri duken me te lezetshem edhe me klase sa per latinet oh god me veshjen qe bejne tregojne qarte sa bukuri edhe shije kane.
    loneeagle, ne 2004 kur u ben zgjedhjet ne USA, isha ne nje pub qe ishte mbush plot me amerikane te cilet ndiqnin zgjedhjet, duke bere muhabet me njerin prej tyre (mid 20s to early 30s) me pyet se nga jam. I tregova qe jam shqiptar.
    Me thote, with a serious and wisdom-filled face:
    -Ne mos gabohem, Shqiperia eshte ne pjesen jug-lindore te Meksikes!?
    -S'je larg- ithash- vetem me nje kontinent je larguar nga Shqiperia

    Mu desh te permendja te gjitha shtet Ballkanike e gjysmen e EU qe ti sqaroja se ku ishte Shqiperia!

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    ka raste te till white snake, dhe ka dhe amerikan qe jan shume familiar me shqiperine dhe shqiptaret....mbaj mend ne gjimnaz nje djal po me tregonte nje liste me fakte per shqiperine qe as vete se dia lol...kurse nje tjeter me pyeti "cfare gjuhe flisni ju shqiptaret? european language?"....e tunda koken dhe i thash "you got" lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #44
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar mė parė nga white_snake Lexo Postimin
    loneeagle, ne 2004 kur u ben zgjedhjet ne USA, isha ne nje pub qe ishte mbush plot me amerikane te cilet ndiqnin zgjedhjet, duke bere muhabet me njerin prej tyre (mid 20s to early 30s) me pyet se nga jam. I tregova qe jam shqiptar.
    Me thote, with a serious and wisdom-filled face:
    -Ne mos gabohem, Shqiperia eshte ne pjesen jug-lindore te Meksikes!?
    -S'je larg- ithash- vetem me nje kontinent je larguar nga Shqiperia

    Mu desh te permendja te gjitha shtet Ballkanike e gjysmen e EU qe ti sqaroja se ku ishte Shqiperia!
    ahahah ok edhe ndodh nuk e ve ne dyshim por te pakten ti ia mesove. One by one we will change the world te gjithe do e dine ku eshte shqiperia:P. btw kur doli ai artikulli ne cnn te gjithe qe e dinin origjinen time me thonin kur do shkosh ne shqiperi qe te vim me ty ahaahh.
    I LOVE GOD

    j&g

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Une zakonisht i ftoj ata qe njoh ketu ne Shqiperi por nuk i keshilloj ta vizitojne pa pranine time ose te ndonnje 'vendaliu'.

    Nuk dua ti marre me qafe !

  6. #46
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin

    btw: Sp per fat dolen femrat britanike edhe te pestat ne liste per femrat me te shemtuara. Mjaft e shave ameriken ne mos gabohem ti ske shkel njeher ne amerike nga i gjen gjithe keto opinione negative? Te thuash qe latinet jane me te bukura se amerikanet eshte kulmi ahaha amerikanet mbahen si popull i gjate me sy blu edhe te shendosha kur jane perseri duken me te lezetshem edhe me klase sa per latinet oh god me veshjen qe bejne tregojne qarte sa bukuri edhe shije kane.
    Oj shqiponje .

    Kam thene gje une se anglezet jane yjet e botes?
    Komplet veriu i europes ta shpifin per nga fizionomia.
    Mediterrianet jane njerez te bukur. Latinet, ne nje fare menyre jane perzierje e ketyre mediterianeve me nativet atje , prandaj jane te bukur edhe ata.

    Por te thuash qe ameriqanet jane te bukura , ku di gje une , si paske syte ne balle ti mo duket .

    Per te gjata e me sy blu , gjen angleze ne cdo cep te britanise. Keta keshtu jane si popull 99% . Mirepo dy tipare te vetme si bejne te pamshem ama.

    Une edhe pse skam qene atje, ameriqane shoh plot ketu ku jam , se sdine shtet tjeter ne europe ata te vizitojne, pervec britanise .
    Kujtojne sikur pa gjuhe angleze do humbin , te shkretet. lol

    Nejse , overall , latinet , ata te perzierit behet fjale , se prandaj therriten latine ne rradhe te pare , jane te bukur/a .

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Ne amerik gje ka te gjitha rracat latine aziatike afrikane mesdhetare dhe nga europa e veriut.

    Moret vesh ju quksit kok kuq te anglis
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  8. #48
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    Ne amerik gje ka te gjitha rracat latine aziatike afrikane mesdhetare dhe nga europa e veriut.

    Moret vesh ju quksit kok kuq te anglis
    Po pikerisht.
    Keto kur shohin ndonje brune apo esmere yll andej ,kujtojne se jane ameriqane , pa e vrare cik mendjen qe ajo shume mire mund te kete prejardhje latine-mediteriane.

    Edhe ato bjondinet e bukura ameriqane , jane produkt perzierje ne shumicen e rasteve.
    Ndersa puro rednecks , sic i thoni ju andej , ata ta shpifin.
    Ata mund te jene pasardhesit e ketyra quksave qe thuj ti .

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Poetik ne amerik jan kret amerikan. Ktu gatrrohesh dhe ti

    edhe ato latinet ne miami amerikane jan

    mia ka pa ato pastruset meksikane e thot latinet jan te shemtume te shkoj ne miami e te shofi
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  10. #50
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Spo flas per ''kombesine'' une , se ashtu ameriqan edhe ti je .

    Pikerisht. Thuj ketyre loqkave te ikin ne california dhe miami . Pjese e botes latine jane edhe ato .

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    e panjohura

    Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
    Eh Anita,kemi arrijt deri atu ku cdo femer Shqiptare qe arrin dicka ne bote,te quhet ,,lavire ose magjype''
    per mua aritje esht te shpikesh ndonje makin apo diqka nga mjeksia e jo te te ti ngritesh gembet me gjdo arab e zezak pastaj kta zezaket te na tarehanen ne per tokat tona me fajin e ktyre lavireve ktu esht problemi arritje i thua ti ksaj

  12. #52
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
    per mua aritje esht te shpikesh ndonje makin apo diqka nga mjeksia e jo te te ti ngritesh gembet me gjdo arab e zezak pastaj kta zezaket te na tarehanen ne per tokat tona me fajin e ktyre lavireve ktu esht problemi arritje i thua ti ksaj
    Te lutem pastroje fjalorin,edhe muzika eshte nje arritje,Ty edhe poezit te pengojn zotri,kur nuk merresh vesh mos shkruaj fare...Ta quash ,,lavire''nje femer-moter shqiptare kjo eshte turp,duhet te mburremi qe ajo nuk ka humb identitetin...
    Ps.Herave tjera mos me citoni kur nuk ju citoj une....
    beni33: kjo mund te ket perjardhje gabele mas pakti mund te jet shqiptare zatet edhe dashuria me nje zezak i shkonte per ftyre si nuk i vjen turp te na sht mend neve se kjo kinse dojka te tregon kulturen shqiptare kjo bushter lavire e klubeve te nates
    Kjo ishte kultura juaj.......
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  13. #53
    Peace and love
    Anėtarėsuar
    16-06-2006
    Vendndodhja
    usa
    Postime
    1,897
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Lol keto latinet shumica jane si burra. Shume te egra ne fytyre e ze te trashe., Te shkurtra, trup pa forma. Sidomos kur kalojne te 20-at. Mos shiko ne telenovela e misset. Si s'kam pare asnje si ato xhanem. Ku fshihen? Ne jua marrim.
    jetonke ne ndonje lagje te keqe me duket qe paske kete pershtypje per latinet. Po te shohesh konkurset e ndryshme te bukurise gjitjmone vendet e para jane Venezuela,Rep. Domenicae, P. Rico e te tjera.Nga 178 cm te gjata.

  14. #54
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Po te gjitha keto qe jetojne ne ameriqe, ne gheto jetojne mer.
    Ku i gjeten paret kto te jetojne ne zona te pasura?
    Shumica e emigranteve te ameriqes jetojne ne kushte te mjerueshme .

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    c'na cate koken ju! Nuk guxon njeriu te thote dicka se filloni ju me ofendime. Gjoja na preket ne seder! Pfffff! permenda qe jo te gjitha jane si misset qe shikoni ne tv. Kaq kisha une. Po s'ju pelqeu pune per ju. Normal qe Shqiptaret nuk jetojne ne zona te shtrenjta fillimisht, ashtu si ju. Apo ju nga Europa ju leshojne vilat? Pastaj latinet i shikon kudo. Boll na shitet po.., se ju mund te keni jetuar fillimisht apo akoma jetoni si kafshe me keq se Shqiptaret ne lagjet 'gheto'. Ka gheto e gheto, lol.
    Feelings change - memories don't.

  16. #56
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Na u nxeh miushja.
    Gjynah, na keputi shpirtin

  17. #57
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Latinet Jane nje level me lart se jevgjit. Te bukura? Po patjeter qe duhet te kete nder millions qe Jane. lol

  18. #58
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Po te gjitha keto qe jetojne ne ameriqe, ne gheto jetojne mer.
    Ku i gjeten paret kto te jetojne ne zona te pasura?
    Shumica e emigranteve te ameriqes jetojne ne kushte te mjerueshme .
    T pakten jetojm me djersen tone mire ose keq sjemi parazite si puna juj (sidomos ju te anglis we hala jetoni me social si llumi i zezakve e meksikanve knej
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  19. #59
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Xhelozia e femrave OK

  20. #60
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Xhelozia e femrave OK
    Po te them nje realitet. Ti quaje, veri emrin si te duash. Nga 50 millions bie fjala, do dalin nja 100 cope pretty. lol

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •