Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
 1. #1
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512

  Toni Dovolani fitues i "Dancing with the stars" USA

  Toni Dovolani, Balerini Kosovare me Fame Boterore.USA
 2. #2
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Dovolani, balerini Kosovare qė trajnoi Jennifer Lopez  Toni Dovolani, shqiptaro-amerikani qė jeton prej afro dy dekadash nė Amerikė, kėto kohė ka pushtuar vėmendjen e gjithė publikut vendas, por edhe tė medias ndėrkombėtare.

  ANILA MEMA

  Balerini shqiptar po pėrjeton momente tė jashtėzakonshme suksesi nė karrierėn e tij si kėrcimtar. Prej mėse tetė javėve, Dritoni, ose Toni, sikurse e thėrrasin nė Amerikė dhe partnerja e tij, Stacy Kibler, diva e Wresling pėr femra nė SHBA, kanė bėrė pėr vete me kėrcimet e tyre gjithė publikun amerikan nė spektaklin “Dancing with the stars” (Vallėzim me yjet). Ėshtė njė program artistik i realizuar nga rrjeti mė i madh televiziv “ABC” nė Amerikė, pothuaj njėsoj si spektakli britanik i transmetuar nė BBC “Stricktly Come Dancing”.
  Dovolani, 35-vjeēari nga Peshkopia, ka bėrė pėr vete publikun amerikan me aftėsinė e tij profesionale, numri i fansave tė sė cilit kėto kohė ka kapur majat. Kjo vėrtetohet edhe nė websit-et qė mbajnė profilin e tij si nė “my space” apo “youtube”. Talenti i harmonizuar edhe me pamjen dhe karizmin sa elegant, po aq edhe tundues, ndėrtojnė te shqiptari njė balerin profesional. “Vallėzimi si ēift vė nė pah sharmin dhe elegancėn e lėvizjeve tė femrės – thotė Toni pėr “Albanianmail” – ndėrkohė qė mashkulli nuk pėrbėn mė shumė se vetėm kornizėn e pikturės, e cila ėshtė femra”. “Dancing with the stars” ishte konceptuar si konkurrim i 10 ēifteve tė pėrbėra prej njė aktori apo kėngėtari tė famshėm dhe tė afirmuar nė SHBA me njė kėrcimtar profesionist. Edhe pse Toni & Stacy u eliminuan natėn finale tė kėtij konkurrimi, gati tė gjithė shikuesit nė sallė dhe pėrballė ekraneve tė televizioneve i vlerėsuan si ēiftin mė simpatik dhe mbresėlėnės nga tė gjithė konkurrentėt.
  * * *
  Te “Dancing with the stars” ēdo ēift konkurrues pėrbėhet nga njė profesionist dhe njė amator. Tė gjithė amatorėt janė tepėr tė njohur nga publiku amerikan dhe disa janė aktorė, sportistė, etj., prandaj edhe shfaqja e ka marrė titullin “Vallėzim me yjet”. Kėrcimtarėt profesionistė, qė nė njė farė mase kanė barrėn mė tė rėndė pėr tė mėsuar “yjet” se si tė kėrcejnė sa mė profesionalisht nė pistėn e vallėzimit, bėjnė koreografinė dhe zgjedhin muzikėn. Nė tė marrin pjesė edhe tre gjyqtarė kėrcimi profesionistė, tė cilėt japin mendimin e tyre nė lidhje me kėrcimin qė bėjnė ēiftet, por sidoqoftė vota vendimtare ėshtė ajo e teleshikuesve, tė cilėt votojnė pėr ēiftin e tyre tė preferuar, ose nėpėrmjet numrave tė telefonit qė shfaqen nė ekranin televiziv pėr secilin ēift, ose nėpėrmjet internetit. Nė natėn finale tė 26 shkurtit, ēifti simpatik Stacy & Toni arritėn vetėm nė vendin e tretė.
  * * *
  Por njė sukses tjetėr i shqiptarit qė jeton prej vitesh nė Amerikė, ėshtė edhe njė rol kinematografik nė filmin “Shall We Dance?” (A do tė vallėzojmė?). Nė tė balerini shqiptar interpreton nė rolin e instruktorit tė vallėzimit tė quajtur Slick Willy, ndaj aktores dhe kėngėtares sė famshme Jennifer Lopez (Paulina), e cila interpreton bashkė me Richard Gere. Dovolani trajnoi Jennifer Lopez si tė kėrcejė, por gjithashtu luajti njė rol tė vogėl nė film, rolin e njė djali negativ latin. Por do tė ishte pikėrisht spektakli “Vallėzim me yjet”, qė do ta bėnte Dovolanin njė “yll” jo vetėm tė afirmuar nė fushėn e vallėzimit, por tė admiruar edhe nga miliona shikues. Fakti se si talenti i balerinit e ka shndėrruar sportisten e famshme tė wrestling Stacy Keibler, nė njė madamė tė vėrtetė vallėzimi, vėrteton kėtė. Ēifti “Stacy & Toni” padyshim ėshtė ēifti mė i preferuar pėr miliona shikues. Konkurrimi asnjėherė nuk ėshtė i lehtė, pasi votės nuk i dihet dhe nuk do tė jetė aq e lehtė, pasi rivaliteti ėshtė tepėr i fortė. Ēifti rival pėr “Stacy & Toni” ka qenė dhe “Drew & Cheryl”. Drew Lachly ėshtė vėllai i Nick Lachly, i cili ėshtė aq i pėrfolur nga shtypi amerikan, pasi po kalon njė divorc tė hidhur me kėngėtaren e famshme tė muzikės pop, Jessica Simpson.
  * * *
  Driton apo Toni ka lindur nė Peshkopi nė vitin 1973. Ai u prezantua me artin e vallėzimit nė njė moshė tepėr tė re tre-vjeēare, duke kėrcyer vallet tradicionale dibrane nėpėr festa e gėzime familjare. Talenti i tij dhe ambicia pėr tė ēarė nė rrugėn e artit, filluan tė japin frytet e para, pasi familja e tij emigroi nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, kur Toni ishte akoma vetėm 15 vjeē. Fillimisht ai u regjistrua nė akademinė e kėrcimit “Fred Astaire Dance Academy” dhe qė nga kjo kohė ai ka konkurruar nė shumė kampionate vallėzimi, duke fituar disa ēmime, si nė Ohio “Star Ball American Rhythm Championships” nė vitin 2005, “World Rhythm Championships” nė 2006 etj. Nė 2005 ka qenė kampion i “Ritmit botėror” tė vallėzimit.

  http://lajme.shqiperia.com/lajme/art...Jennifer-Lopez

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Anėtarėsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,024
  Nje artist i mire e mbi te gjith nje Shyptar qe kurre deri ne kostumet e tij nuk harron prejardhjen dhe me sa mundet reklamon per mire vendin e tij........e rrespektoj
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku nėpėr Botė
  Postime
  537
  Epo, mjere gazetaria se cfare gazetaresh meren me gazetari dhe qe shkruajne per publikun .
  Po thoni more goje thate se pari `` Balerini Shqiptar `` e mandej shtoni ato provincalitetet e juaja .


  Autori i temes ,duket se nuk e ka lexuar fare tekstin e shkruar nga gazetarja dhe ia fut titullin ``Driton-Toni Dovolani, Balerini Kosovare me Fame Boterore.USA `` ,ndersa gazetarja thote kete `` Driton apo Toni ka lindur nė Peshkopi nė vitin 1973 `` dhe nga te dyte asnjeri nuk eshte i sakte .

  Dritoni eshte djal Shqiptar mbi te gjitha e nuk eshte as as nga Peshkepia e as nga Kosova ,por Dirbran nga Dibra e Madhe .

  Toni eshte ritur nga babai i tij ,pasi prinderit e tij u divorcuan per shkaqe vertet te poshtra ,pa fain e nenes se tij .

  Babai i Tonit dhe vellai i tij Remi[ qe dha nje kontribut shum te madh per luften e kosves ] kane qenur te martuara per dy motra kosovare ,pasi babi i Tonit ka pase punuar ne Kosove per nje kohe te gjate .

  Fatkeqesia e Remit ,shum vite para luftes spiunohet per aktivitetin e tij patriotik nga disa shoke te vet kosovare dhe natyrisht burgoset nga serbosllavet .
  Ateher ,gjate seancave gjyqesore ,kete e tradheton gruaja e vet direkt ne gjykim duke i dale si deshmitare e shtetit ,dhe natyrisht Remi burgoset me burgim te rende per disa vite .

  Dhe Remi ,menjehere e divorcon gruan e tij aty per aty ,duke e mbajtur femine e tyre -vajzen .
  Dhe si rjedhim ,ne te njeten kohe atehere edhe babai i Tonit e divorcon gruan e tij ,pra motren e gruas se remit apo tezen e Tonit.
  Dhe pas mbarimit te burgut edhe Remi edhe prinderit e Tonit emigruan ne amerike .

  Pra Toni eshte Shqiptar ,mbi te gjitha .

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga DriniM Lexo Postimin
  Epo, mjere gazetaria se cfare gazetaresh meren me gazetari dhe qe shkruajne per publikun .
  Po thoni more goje thate se pari `` Balerini Shqiptar `` e mandej shtoni ato provincalitetet e juaja .


  Autori i temes ,duket se nuk e ka lexuar fare tekstin e shkruar nga gazetarja dhe ia fut titullin ``Driton-Toni Dovolani, Balerini Kosovare me Fame Boterore.USA `` ,ndersa gazetarja thote kete `` Driton apo Toni ka lindur nė Peshkopi nė vitin 1973 `` dhe nga te dyte asnjeri nuk eshte i sakte .

  Dritoni eshte djal Shqiptar mbi te gjitha e nuk eshte as as nga Peshkepia e as nga Kosova ,por Dirbran nga Dibra e Madhe .

  Toni eshte ritur nga babai i tij ,pasi prinderit e tij u divorcuan per shkaqe vertet te poshtra ,pa fain e nenes se tij .

  Babai i Tonit dhe vellai i tij Remi[ qe dha nje kontribut shum te madh per luften e kosves ] kane qenur te martuara per dy motra kosovare ,pasi babi i Tonit ka pase punuar ne Kosove per nje kohe te gjate .

  Fatkeqesia e Remit ,shum vite para luftes spiunohet per aktivitetin e tij patriotik nga disa shoke te vet kosovare dhe natyrisht burgoset nga serbosllavet .
  Ateher ,gjate seancave gjyqesore ,kete e tradheton gruaja e vet direkt ne gjykim duke i dale si deshmitare e shtetit ,dhe natyrisht Remi burgoset me burgim te rende per disa vite .

  Dhe Remi ,menjehere e divorcon gruan e tij aty per aty ,duke e mbajtur femine e tyre -vajzen .
  Dhe si rjedhim ,ne te njeten kohe atehere edhe babai i Tonit e divorcon gruan e tij ,pra motren e gruas se remit apo tezen e Tonit.
  Dhe pas mbarimit te burgut edhe Remi edhe prinderit e Tonit emigruan ne amerike .

  Pra Toni eshte Shqiptar ,mbi te gjitha .
  Shiko ti mund ta nxjerresh edhe Alien po desahte,Por Toni Dovolani esht Nga Kosova i lindur ne Prishtine e leri ato prralla nga andej apo kendej.

  Mos u mund mej manipulue njerzit me broqkulla se ka lind ne peshkopi apo jupiter.

  Ja ku e ke Biografin e Toni Dovolanit po deshe te sjelle edhe njemi fakte se ky ka lind ne Prishtine dhe esht Kosovare nga Kosova http://en.wikipedia.org/wiki/Tony_Dovolani

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  toni dovolani asht nga dibra e madhe baben e ka dibran

  drini e nifka mir familjarisht


  edhe artikulli qe ti vet e ke pru o driflon thot qe ka lind ne peshkopi po sic te kam than dhe ma heret ti slexon cka poston lol. po dhe artikuli e ka gabim ai asht prej dibres madhe
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga DriniM Lexo Postimin
  Epo, mjere gazetaria se cfare gazetaresh meren me gazetari dhe qe shkruajne per publikun .
  Po thoni more goje thate se pari `` Balerini Shqiptar `` e mandej shtoni ato provincalitetet e juaja .


  Autori i temes ,duket se nuk e ka lexuar fare tekstin e shkruar nga gazetarja dhe ia fut titullin ``Driton-Toni Dovolani, Balerini Kosovare me Fame Boterore.USA `` ,ndersa gazetarja thote kete `` Driton apo Toni ka lindur nė Peshkopi nė vitin 1973 `` dhe nga te dyte asnjeri nuk eshte i sakte .

  Dritoni eshte djal Shqiptar mbi te gjitha e nuk eshte as as nga Peshkepia e as nga Kosova ,por Dirbran nga Dibra e Madhe .

  Toni eshte ritur nga babai i tij ,pasi prinderit e tij u divorcuan per shkaqe vertet te poshtra ,pa fain e nenes se tij .

  Babai i Tonit dhe vellai i tij Remi[ qe dha nje kontribut shum te madh per luften e kosves ] kane qenur te martuara per dy motra kosovare ,pasi babi i Tonit ka pase punuar ne Kosove per nje kohe te gjate .

  Fatkeqesia e Remit ,shum vite para luftes spiunohet per aktivitetin e tij patriotik nga disa shoke te vet kosovare dhe natyrisht burgoset nga serbosllavet .
  Ateher ,gjate seancave gjyqesore ,kete e tradheton gruaja e vet direkt ne gjykim duke i dale si deshmitare e shtetit ,dhe natyrisht Remi burgoset me burgim te rende per disa vite .

  Dhe Remi ,menjehere e divorcon gruan e tij aty per aty ,duke e mbajtur femine e tyre -vajzen .
  Dhe si rjedhim ,ne te njeten kohe atehere edhe babai i Tonit e divorcon gruan e tij ,pra motren e gruas se remit apo tezen e Tonit.
  Dhe pas mbarimit te burgut edhe Remi edhe prinderit e Tonit emigruan ne amerike .

  Pra Toni eshte Shqiptar ,mbi te gjitha .

  Driton apo Toni ka lindur nė Peshkopi nė vitin 1973

  Nuk e kuptoje pse genjen ne menyr kaqe te pa ndershme ja ku e ke Biografin Zyrtare ne Webin Zyrtare te Toni Dovolanit. Ku thote se ka lind ne Prishtine me 1973.  Tony Dovolani's dance partner for season 13 of "Dancing with the Stars," is actress, singer Chynna Phillips. She is married to William (Billy) Baldwin and has three children. Tony joined the show in its second season and quickly became a fan favorite. He was paired with Stacy Keibler in season 2 and they finished in 3rd place. His other partners included: Sara Evans in Season 3, Leeza Gibbons in Season 4, Jane Seymour in Season 5, Marissa Jaret Winokur in Season 6, Susan Lucci in Season 7, season 8 partner was Melissa Rycroft, Kathy Ireland was season 9. Kate Gosselin was season 10, Audrina Patridge was season 11 and Wendy Williams was season 12.

  Tony was one of the judges for the 2011 Miss America competition, which broadcast live on ABC on January 15, 2011 from Las Vegas. He teamed up with fellow "Dancing with the Stars" pro Cheryl Burke to choreograph and perform a special Paso Doble for Pixar animators at The Pixar Studios. The routine, danced to the Gipsy King's Spanish take on "You've Got a Friend in Me (Para Buzz Espanol)," provided the inspiration behind a dance sequence in "Toy Story 3" featuring Buzz Lightyear-who gets switched into Spanish-language mode-and cowgirl Jessie. "Toy Story 3" has become the top grossing animated film world wide and won the Oscar for Best Animated Film.

  Born in Prishtina, Kosova, on July 17. Tony began folk dancing at age three. He was 15 when he and his entire family moved to the United States. He attended Fred Astaire Dance Academy and knew he had found his passion. Tony has been a strong and successful competitor in the ballroom dancing world. He, and his partner for many years, Elena Grinenko have retired from competing and remain close friends. When he isn't dancing on "Dancing with the Stars" he teaches and does personal appearances around the country on behalf of Fred Astaire Dance Studios. Tony and fellow dancer Maksim Chmerkovskiy are partners in the dance studios, Dance with Me, in New York and New Jersey.

  Tony's professional body of work includes co-hosting segments on "EXTRA" and corresponding for "Good Morning America" He played Latin bad boy competitor, 'Slick Willy,' in the hit film "Shall We Dance." He was a dance instructor on the film and had the privilege of coaching and working with Richard Gere, Jennifer Lopez and Stanley Tucci.

  Tony and his wife Lina are proud parents of their daughter Luana and twins born September 8, 2008, Adrian Driton Dovolani, and Ariana Dovolani.

  Tony's many achievements include.
  http://www.tonydovolani.com/bio.php

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Driflon se di pse i mshon kaq shum dickaje kaq te parensishme

  ai dhe mund te ket lind ne prishtin sepse aty ka jetu baba i vet per qe baba i tij ishte prej dibres madhe nuk e mohon dot. shum shqiptar te maqedonis kan lind e kan jetu en kosove ne koh te jugosllavis.


  mbi te gjitha Toni asht shqiptar.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 9. #9
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  toni dovolani asht nga dibra e madhe baben e ka dibran

  drini e nifka mir familjarisht


  edhe artikulli qe ti vet e ke pru o driflon thot qe ka lind ne peshkopi po sic te kam than dhe ma heret ti slexon cka poston lol. po dhe artikuli e ka gabim ai asht prej dibres madhe

  Ja ku e keni faqen Zyrtare se me juve esht veshtir me diskutu se ju manipuloni e genjeni sy me sy ,..


  Tony Dovolani's dance partner for season 13 of "Dancing with the Stars," is actress, singer Chynna Phillips. She is married to William (Billy) Baldwin and has three children. Tony joined the show in its second season and quickly became a fan favorite. He was paired with Stacy Keibler in season 2 and they finished in 3rd place. His other partners included: Sara Evans in Season 3, Leeza Gibbons in Season 4, Jane Seymour in Season 5, Marissa Jaret Winokur in Season 6, Susan Lucci in Season 7, season 8 partner was Melissa Rycroft, Kathy Ireland was season 9. Kate Gosselin was season 10, Audrina Patridge was season 11 and Wendy Williams was season 12.

  Tony was one of the judges for the 2011 Miss America competition, which broadcast live on ABC on January 15, 2011 from Las Vegas. He teamed up with fellow "Dancing with the Stars" pro Cheryl Burke to choreograph and perform a special Paso Doble for Pixar animators at The Pixar Studios. The routine, danced to the Gipsy King's Spanish take on "You've Got a Friend in Me (Para Buzz Espanol)," provided the inspiration behind a dance sequence in "Toy Story 3" featuring Buzz Lightyear-who gets switched into Spanish-language mode-and cowgirl Jessie. "Toy Story 3" has become the top grossing animated film world wide and won the Oscar for Best Animated Film.

  Born in Prishtina, Kosova, on July 17. Tony began folk dancing at age three. He was 15 when he and his entire family moved to the United States. He attended Fred Astaire Dance Academy and knew he had found his passion. Tony has been a strong and successful competitor in the ballroom dancing world. He, and his partner for many years, Elena Grinenko have retired from competing and remain close friends. When he isn't dancing on "Dancing with the Stars" he teaches and does personal appearances around the country on behalf of Fred Astaire Dance Studios. Tony and fellow dancer Maksim Chmerkovskiy are partners in the dance studios, Dance with Me, in New York and New Jersey.

  Tony's professional body of work includes co-hosting segments on "EXTRA" and corresponding for "Good Morning America" He played Latin bad boy competitor, 'Slick Willy,' in the hit film "Shall We Dance." He was a dance instructor on the film and had the privilege of coaching and working with Richard Gere, Jennifer Lopez and Stanley Tucci.

  Tony and his wife Lina are proud parents of their daughter Luana and twins born September 8, 2008, Adrian Driton Dovolani, and Ariana Dovolani.

  Tony's many achievements include.
  http://www.tonydovolani.com/bio.php

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  oj shqipe tjetri po ja njef bab e mixh e nan me emen e me krejt ti em qet mu faqe leshi

  tka met ora shum mrapa ty vlla
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 11. #11
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  oj shqipe tjetri po ja njef bab e mixh e nan me emen e me krejt ti em qet mu faqe leshi

  tka met ora shum mrapa ty vlla
  Tjetri esht nje genjeshtare si ti.,, Si thua ti kujt ti besojm nje Genjeshtre te forumit apo, Web sajtit Zyrtare te vet Toni Dovolanit


  Lere tashe se nuk ja vlen te diskutojme me broqkulla te forumeve une thirren ne Info.Zyrtare jo ne deshira e shpifje te personave fiktive.  Info Zyrtare ne te gjitha Infot ne Internet dhe ne vet web-Sajtin zyrtare te Toni Dovolanit thuhet se Toni Dovolani Ka lindur ne Prishtine-Kosove dhe esht nga Kosova me origjine name e nishane ndersa ju vazhdoni me broqkulla ,

  Kaqe..

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Citim Postuar mė parė nga Kosovar.Pr Lexo Postimin
  Tjetri esht nje genjeshtare si ti.,, Si thua ti kujt ti besojm nje Genjeshtre te forumit apo, Web sajtit Zyrtare te vet Toni Dovolanit


  Lere tashe se nuk ja vlen te diskutojme me broqkulla te forumeve une thirren ne Info.Zyrtare jo ne deshira e shpifje te personave fiktive.  Info Zyrtare ne te gjitha Infot ne Internet dhe ne vet web-Sajtin zyrtare te Toni Dovolanit thuhet se Toni Dovolani Ka lindur ne Prishtine-Kosove dhe esht nga Kosova me origjine name e nishane ndersa ju vazhdoni me broqkulla ,

  Kaqe..
  ti je i lodht perfundimisht

  mu sem intereso hiq si prej dbres madhe si prej prishtine nisoj asht per mu

  po ti lirisht mund te shkojsh en ne diber e ta vertetosh kur ta gjejsh krejt fisin e ti atje. e manej merri faqet zyrtare te wikit e shtini atje ku din ti.

  tung e bofsh.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 13. #13
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  oj shqipe tjetri po ja njef bab e mixh e nan me emen e me krejt ti em qet mu faqe leshi

  tka met ora shum mrapa ty vlla

  faqe leshi
  Hhahahahha ,,, Faqe leshi faqja Zyrtare e vet Toni Dovolanit jeni te pa para ore ....


  Born in Prishtina, Kosova, on July 17. Tony
  http://www.tonydovolani.com/bio.php

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  dhe ni pytje kam per ty e din ti ndryshimin midis vendlindjes dhe origjines kot jam ka te ves?

  fmit e tu qe kan em le ne zvicer padyshim qe ne websajtet e tyne si vendlindje kan me pas qytetin ku kan le apo jo?
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 15. #15
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  ti je i lodht perfundimisht

  mu sem intereso hiq si prej dbres madhe si prej prishtine nisoj asht per mu

  po ti lirisht mund te shkojsh en ne diber e ta vertetosh kur ta gjejsh krejt fisin e ti atje. e manej merri faqet zyrtare te wikit e shtini atje ku din ti.

  tung e bofsh.

  Po ore si jo edhe Bushi prej Dibres esht hahahahha.


  O shoke une po citoje Faqen Zyrtare te Toni Dovolanit .. Ku thote , Toni Dovolani Born in Prishtina, Kosova, on July 17. Tony  Faqja Zyrtare Faqja Zyrtare Faqja Zyrtare e Toni Dovolanit (Kujt ti besojm personave fiktiv te Forumit . Apo Vet Toni Dovolanit ne web-Sajtin e tij ZYRTARE ,


  Faqja Zyrtare Faqja Zyrtare Faqja Zyrtare e Toni Dovolanit
  http://www.tonydovolani.com/bio.php

 16. #16
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  39
  Postime
  4,226
  Love him eshte vertet kercimtar i zoti edhe teper patriot. Ka edhe studion e vet ne NY ku jep mesime kercimi. Eshte pak goofy as well :)
  I LOVE GOD

  j&g

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2003
  Vendndodhja
  Diku nėpėr Botė
  Postime
  537
  O ti Kosovar.Pr , o djal .
  Ti mundesh me lindur edhe ne rruge apo par rekreativ por rrenja eshte ajo qe eshte .


  Dritoni apo Toni eshte djali i Munir Dovalanit , Muniri eshte djali i Uke Divalanit qe njihet per bure i urte dhe i ndershem .
  Ka dy mihallare Fiku qe eshte Hoxhe me Medrese te mbaruar ne Prishtine dhe e ndjek ate profesion ne Diber te Madhe dhe Remi [ qe i mbeten studimet pergjysem shkaku i burgimit qe e spiunoi gruaja e vet kosovare per vepprimtarine e tij patriotike] e tani miret me ndertimtari ne amerike e punime mirembajtesh te parqeve .
  Ka edhe nje halle qe quhet Dozi edhe ajo eshte ne amerike ,gjithashtu .

  Muniri ,babai i Tonit ka pase jetuar ne Cenektiken per bukur do kohe e mandej kaloi ne Florida .

  Ta thashe edhe ne postimin e pare se , Muniri - babai i Tonit ka pase punuar ne Kosove dhe atje eshte martuar ,gjithashtu ka qenur edhe si trejner i ekipit te mundjes /pelivan te Kosoves.
  Pra a e more vesh tani se e njohi jo vetem Tonin por krejt familjen e tij .
  Babai i Tonit eshte lindur dhe ritur ne Diber te Madhe ne lagjen Vakof .


  Edhe ne postimin e pare te thashe ,se pari Toni se pari eshte Shqiptar e mandej cdo gje tjeter .

  Or gomar ,mos i thuaj tjeterkut qe ren kur nuk e din se me kend bisedon ,laper .

 18. #18
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  Citim Postuar mė parė nga Kosovar.Pr Lexo Postimin
  Toni Dovolani, Balerini Kosovare me Fame Boterore.USA  Peshkopia ne Kosove eshte?

 19. #19
  Toni Dovolani dhe Melissa Rycroft fitojne vendin e pare ne programin "Dancing with the stars - All Stars, USA"

  Nje fitore e merituar dhe gezim i dyfishte per Dovolanin ne festimet e 100 vjetorit te shtetit shqiptar. Urime!

  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 20. #20
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,895
  esht dibran 100%. Sot rastisa me nje dibran ne Philadelphia dhe e distkutum fitoren e Tonit.Po kjo nuk ka rendesi.Ai eshte shqiptar dhe kaq mjafton.Zakon te keq kemi qe te gjithe gjerat pozitive apo njerezit pozitive i nxjerrim nga krahina jone,kurse negativet jane gjithmone te tjetri.Stop this bull krap.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •