Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
  1. #21
    Citim Postuar mė parė nga white_snake Lexo Postimin
    ...por ti qenke me familje more zoteri. Do t'ja nisesh prap nga e para duke emigruar nga emigrimi!? Kije te qarte qe kudo qe te emigrosh do te jesh po emigrant, do te jesh pale e trete e inferiore. Po nuk kalove te pakten 2gjenerata ne vend te huaj do jesh gjithnje i konsideruar si emigrant, pra kudo qe te jesh vetem femijet e femijeve te tu mund te jetojne nje jete disi me te qete e te mos kene shume gjasa rracizmi
    Jam dakord me ty white se rracizem ka kudo qe te shkosh dhe prap i/e huaj do ngelesh.
    Kjo pune rracizmit eshte edeh midis vendasve e jo me me te huajt, por kur ka te huaj zhduket pak me vendasit dermjet tyre dhe i ktheehn te huajve. Kshu ti hapsi i temes ta fillosh dhe nje her nga e para nuk eshte e leht. Ku e di ti se si do te ecin punet ketej ne amerik?
    forumerotikshqiptar.com

  2. #22
    Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
    jam dakort me ty, por vetem me nje ndryshim

    edhe une me te njejtin mendim jam si britaniket
    Te lindesh aty nuk te ben Vendas, nuk te ben as anglez e as skocez, je i huaj, dhe nese nje vends te shikon si te huaj nuk do te thote qe ai njeri eshte rracist, ai po te shikon ashtu sic je, i huaj

    te lindi nje kinez, nje arab, nje kongolez, dhe te jene 5 gjenarata ne shqiperi, ata perseri nuk jane shqiptar, jane te huaj, jane te ardhur aty nga diku tjeter
    te jesh vendas, duhet te kesh gjakun e vendasve
    Ti shoku/shoqe qenke ber britanike paske nderruar kombesi ste pelqeu amerika?
    forumerotikshqiptar.com

  3. #23
    Citim Postuar mė parė nga Anisababi Lexo Postimin
    Ti shoku/shoqe qenke ber britanike;-) paske nderruar kombesi ste pelqeu amerika?
    jo aspak

    them te provoj gjermanine tani
    te shikoj si eshte
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  4. #24
    Citim Postuar mė parė nga Stentori Lexo Postimin
    Te dashur anetare te F.SH!

    Prej vitesh jetoj ne Belgjike , kam deshire te iku nga europa raciste diku ne SH.B.A, jam nenshtetas Belg , pra kam pasaporte Belge, cfare mundesi kam atje ? psh a mund te gjeje nje pune per te fillue nje jete te re bashke me familjen time 5 anetareshe ne Amerike ??

    ju faliminderit per bahshkepunimin
    Mua me vjen keq se si nuk je sistemuar pasi paske dhe passport belge....

    Nigjo tashi

    Mos caj koke se ca thone keto tarravelat e forumit. Ne USA mjafton te kesh deshire per pune , se pune ka sa te duash dhe paraja behet vete avash avash

    Po pate ndonje ketej qe te pret do ishte dhe me mire. Me avokat i shty nja 10 vjet te mira, pastaj kush e di se cka then Zoti po nuk ti bon letrat.

    Shnet e pare

    P.S

    Se mu kujtu, kush fol per rracizem ...Shqiptaret ... hahha lol ka me rracist se Shqiptari

    Ajo UE qe gjarperushi po na e quan rraciste eshte e mbushur me sumzi gjer ne gryke sa po derdhen ky thote rraciste ha ha ha
    Revolution 1848

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    24-01-2012
    Postime
    8
    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Mua me vjen keq se si nuk je sistemuar pasi paske dhe passport belge....

    Nigjo tashi

    Mos caj koke se ca thone keto tarravelat e forumit. Ne USA mjafton te kesh deshire per pune , se pune ka sa te duash dhe paraja behet vete avash avash

    Po pate ndonje ketej qe te pret do ishte dhe me mire. Me avokat i shty nja 10 vjet te mira, pastaj kush e di se cka then Zoti po nuk ti bon letrat.

    Shnet e pare

    P.S

    Se mu kujtu, kush fol per rracizem ...Shqiptaret ... hahha lol ka me rracist se Shqiptari

    Ajo UE qe gjarperushi po na e quan rraciste eshte e mbushur me sumzi gjer ne gryke sa po derdhen ky thote rraciste ha ha ha
    shum ke te drej, jemi shum rrazista na shqiptare.... por i shkrete populli belg as pak faj nuk ka, kan shku marrokin e arab e afghanistana e rrin si barbona aty jan ba 40% i gith qytetit tu nejt pa pun pa kurgjo veq tu u mendu me vjell 2 euro ne dit, dhe kshtu eshte... kush rrin ne belgik e din kte pun..... kshtu belgjika franza dhe hollanda....... i kan marr githa shtetet e i kan ba sikur ishin ne shpi te ktyreve qena.. nuk ka faj njeriu sot qofse nuk do me nejt ma ne vend ku ka nejt deri sot !!!!!1

  6. #26
    Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
    jo aspak

    them te provoj gjermanine tani
    te shikoj si eshte
    Shume mire e ben por po na nxhjer tendeci britanikeapo harrove nga pagjumsija
    forumerotikshqiptar.com

  7. #27
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816
    Citim Postuar mė parė nga Stentori Lexo Postimin
    Te dashur anetare te F.SH!

    Prej vitesh jetoj ne Belgjike , kam deshire te iku nga europa raciste diku ne SH.B.A, jam nenshtetas Belg , pra kam pasaporte Belge, cfare mundesi kam atje ? psh a mund te gjeje nje pune per te fillue nje jete te re bashke me familjen time 5 anetareshe ne Amerike ??ju faliminderit per bahshkepunimin
    Me mire shko ne Kanada,ne ndonje zone frankofone si Montreali ku flitet frengjisht
    dhe adaptohesh me kollaj,me gjuhen sdo kesh shume problem,megjithse frengjishtja kanadeze mund te kete nje cike ndryshim ne theks me frengjishten e belgeve.
    Racizem nuk besoj te kete se edhe aty si ne amerike eshte mix kombesish.
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  8. #28

    Pėr: Nje pyetje per ju qe jetoni ne Amerike

    Une nuk pajtohem me disa nga ju qe ketu ne Amerik e kuptoni racizimin si pjes te jetes- Po ka racisem tek zezaket ama jo te ne shqiptaret.Une jetoj tash e 8 vite ktu ne Kansas City Mo edhe kurr ni here skam vrejt racisem ketu.Me par isha ne evrop atu esht shum me ndryshe.-Keshilla ime do ishte si disa me par qe kishin disa keshilla shum korrekte, fillimi do jet i veshtir po te isha ju nuk to te vija ne fillim me familje .Vi vet provoje fatin nese e gjen veten vazdho nese jo ik mrapa..Po besoj se ne Amerik mundesit i ke shum ma te mira se sa ne Evrop ama brenga e jon (shqiptareve) ketu esht largsia nga vetlindja.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •