Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18

Tema: Nate...

  1. #1
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    Nate...

    te githa i lashe
    sonte
    te kerkova te te shoh
    sonte
    nuk te gjeta askund
    sonte
    vetem nata me ben shoqeri.....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Acid_Burn : 14-05-2002 mė 23:00
    RIPPR

  2. #2
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492

    si netet e mija...

    oh e dhimbshme mungesa...
    per te dhimbur edhe nata ime-jote bashke.
    ...poezia ...sozia e shpirtit...

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269

    huhhhhh

    Nata na ben shoqeri te gjitheve shpesh.
    Sje i vetem Acid_burn

  4. #4
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Nė mes mijėra grimcash lumturie,
    kėrkoj njė grimcė nga ti,
    pėr shpirtin tim.
    Nė mes lotėve tė tu,
    kėrkoj njė pikė loti nga syri yt,
    pėr syrin tim.
    Nė mes ėndėrrash dashurie,
    kėrkoj njė ėndėrr nga ti,
    pėr netėt e mia.

  5. #5
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    Arrow ME TITULL

    KUR TY DUA TE DREJTOHEM
    DUART NUK BEJNE TE SHKRUAJ

    ME THONE DUAM TE PREKIM
    JO VETEM NE FLETE BOJE TE HEDHIM

    KUR TY DUA TE TE DREJTOHEM
    BUZET NUK ME LEVIZIN

    ME THONE DUAM TE PUTHIM
    JO VETEM TE PESHPERISIM

    KUR TY DUA TE DREJTOHEM
    ZEMRA ME RREH FORT

    ME THOT UNE KETE PUNE KAM
    TA LEJ S'E LEJ DOT

    KUR TY DUA TE DREJTOHEM
    AS VETE S'E DI SE SI

    VETEN SHPESH E PYES
    C'ESHTE KJO DASHURI ???
    RIPPR

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e nitROSHI
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    710

    Kur

    Kur ty dua te te drejtohem
    me meket goje e mjere
    me perzihet shpirti
    me vjene per te dhjere

  7. #7
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    ah more i mjere

    eh more i mjere
    dy fjale po ti shkruaj
    me ate qe ke then
    veten ke treguar

    ata sikur ti
    me c'hane dhjesin
    nuk ja zeme per te madhe
    sa ashtu e keni fisin

    derr e bir derri
    dem baba dem
    e trashegon zakonin
    me c'han edhe dhjen

    tani mbylle
    cfare ke ne vend te gojes
    shko e rri ne ahur
    prej andejmi mos dil me kurr
    RIPPR

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e nitROSHI
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    710

    O Acido

    Me pelqeu me shume kjo poezia e dyte, vetem se shiko ajo strofa e pare sikur nuk rimon:
    Po sikur ta beje keshtu psh:

    eh more i mjere
    dy fjale kam per te shkruar
    me ate qe ke then
    veten ke treguar

    Strofa e dyte ishte ne rregull edhe me ritmin rimen dhe metriken.

    Te strofa e trete ajo "dhjen" sikur nuk eshte shume e sakte gramatikisht, po hajde se po e tolerojme per hire te rimes.

    Strofa e fundit eshte shume e arrire, e kjo tregohet nga sofistikimi i vargut e nga fjalet e perdorura. Ato jo vetem qe kane nje potencial shprehes, por ashtu tregojne nje rrjedhshmeri mendimi, dhe nje pjekuri analize. Morali i poezise del ne pah organikisht, kjo fale diapazonit te gjere blektoral te poetit.

    Urime te sinqerte nga Niti.

  9. #9
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    "Le tė rrojė dashuria

    Jemi udhėtar tė pėrhershėm

    Nė kėtė botė ngelim pėrkohėsisht

    Vėshtirė ėshtė tė jetosh

    E lehtė ėshtė tė vdesėsh"

  10. #10
    Nderi i Forumit Maska e Acid_Burn
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Postime
    1,028

    shiko shiko

    me flet per blegtori ? hahaha nesjse do kisha dash te ishte gjalle naimi dhe te te degjonte. ndoshta nuk do e kish shkrujt ate bageti e buqesi po nejse gabimn e paske kuptu kjo ka rendesi . te lumte.
    RIPPR

  11. #11
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    Po lereni ore buqesine e blegtorine........hahahaha

  12. #12
    one in a million Maska e ^VJOSA^
    Anėtarėsuar
    11-05-2002
    Vendndodhja
    OLIMP
    Postime
    323

    Per tu habitur

    Njerezzzzzzz,,,,Shqiptar te bekuar,( actually te mallkuar) eshte me te vertete per tu habitur ,,,me duket se ky kend i eshte kushtuar LETERSISE...perse shkruani perse gjykoni mbas poezive ose shkrimit te dikujt,,,nuk e kuptoj vertet po me habit ,,,Nitrosh me fal qe po te marr per shembull, po ra rasti te shoh shkrimin tend,,,MOS JE VALLE PORADECI TI QE GJYKON POEZITE APO SHKRIMIN LETRAR TE DIKUJT??? me thuaj? Ky kend duhet te jete per te shkruar gjera mbi letersine dhe per ti lexuar PA KOMENTE JU LUTEM,,, Lireni kendin te rrjedhi me poezi dhe proza te bukura dhe lexojini,,,jo lexo nje poezi lexon 20 rreshta me gjykime ,,,NGA KUSH ME THONI KUSH JENI JU QE GJYKONI!!!? KADARE? Oh jo do isha e lumtur qe ti gjykonte ai poezite e mia jo JU!! PA OFENDIME

    FLM per mirkuptimin( nqs do kuptoni)
    LuM i RrEmByEr

  13. #13
    . Maska e elda
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    turqi
    Postime
    569
    O Vjosa por a nuk e di ti moj qe ne shqiptaret e kemi ne gjak te bejme komentimin e te gjukojme te tjeret se nuk rrime dot pa i dhene mend te tjereve dhe sidomos pa i gjetur ndonje gabim aq sa kur lexojme diēka mundohemi te gjejme se ku ka gabuar dhe jo per ate qe eshte shkruar......

  14. #14
    In Flames Maska e dimegeni
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Vendndodhja
    Göteborg
    Postime
    371

    The blessed are sick

    Vjosa

    Me fal po pse duhet te jesh Poradeci ose Kadare te gjykosh ketu?Ne s'po lexojme poezi nga Naimi apo De Rada qe duhet te frenohemi.
    Mos ngaterro mullarin me dollarin edhe ti se ke emrin e lumit tim te preferuar,pothuajse.
    Discover me like emptiness.......

  15. #15
    one in a million Maska e ^VJOSA^
    Anėtarėsuar
    11-05-2002
    Vendndodhja
    OLIMP
    Postime
    323
    un mendoj se Naimi eshte me i madh se Poradeci ,,keshtu qe mos pretendo qe Poradeci ti gjykoje poezite e tij,,,te them te drejten poezite e mia jan gjykuar e botuar nga shkrimtare si Xhevair Spahiu, Dritero Agolli dhe shtepia botuse ne Tiran... dhe kam fituar dhe disa cmime ,,dhe nuk pretendoj qe dikush ketu qe se ka idene se c;fare eshte krijimi letrar te gjykoje poezite e mia (poezite ne pergjithsi ne forum),,, do kisha shume deshire qe ky kend te ishte thjesht kushtuar letersise jo gjykimeve dhe paramendimeve,,,prandaj nqs dikush ka deshire te gjykoje,,,se shqiptari e ka zakon, mund te hapim kendin e gjykimit, Leterisia eshte gjeja me bukur qe nuk duhet cenuar, ( te pakten kini respekt per mendimet dhe shkrimet e atyre qe shkruajn)
    LuM i RrEmByEr

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-04-2002
    Vendndodhja
    Po bredh ne koken tende tani!
    Postime
    1,269

    Nit dhe Acid ne vecanti

    jemi nje nga popujt e vetm qe merremi me thashetheme, "kur nuk ka bisht ja veme kur ka ja heqim"

    A nuk e keni tepruar pak antare te forumit?

  17. #17
    El-Letėrsia Maska e macia_blu
    Anėtarėsuar
    04-05-2002
    Vendndodhja
    michigan usa
    Postime
    2,492

    e di une, ka sjellur dikush me vete debatin

    Cfare po ndodh? Kur erdha u bera e lumtur, mu duk se isha ne nje vend te ajert, ku nuk do te kem shije lufte, kunderti, ...te keqia, me duket se ai deti , na e leshoi virusin "debat" qe me ate "keqkuptimi i poezise"... Ky forum me duket se eshte nje vend-hapsire nga me te paktat vend qe i ka shpqtuar shqiptarit, pa e leshuar veten e vet...debatuese.
    Po me vjen keq...jo se per cfare po debatoni konkretisht se harrova tani , jam e hallakatur shume me falni, por me vjen keq e merzitem pse ky virus -debati po vjen deri ketu. kush e do kete ?
    une jooooooooooooo. diskutojme por jo debatojme.une i ndaj keto dy fjale. Sa per ate jam kadare, apo nuk jam, cfare te them, gjithkush diskuton, vlereson poezine tende, poezine time , jo me koken dheme shpirtin e kadarese..por me shpirtin e vet dhe mendjen e vet. E keni pare kadarene te kaloje kendej? Nuk ka kohe, por edhe po te kete i dukemi te vegjel,ose aq sa ndoshta jemi...megjithate ai nuk vjen dot...rrime me njeri tjetrin nuk jemi dhe aq keq, e kemi kadarene , krenohemi me te, po jo te dua te jemi ai, le te duam te jemi "ne" secili, secili...
    une per vete ju siguroi dashurine time prej zemres time per secilin, e vogel... po ja qe kete kam nuk po e marr kerkund s'ka si dashuria ime.mua me duket me e madhia, po te ma jepni tuajen do ta marr si me te madhen, biles si edhe me te madhe se te kadarese...Epoken e kadarese e beri kadarea, ne le te bejme epoken tone duke punuar si ai, po duke dashur te bejme ndryshe .Perndryshe.... ikim lexojme kadarene...kaq. me falni rilexojme .Per rrjeshtat sa e zgjasim per komentet nuk varet nga ne varet nga shenjat qe la poezia e lexuar, kenaqesine qe leshoi ajo poezi , une e shpreh me sa rrjeshta te dua.
    Kush eshte kaq i sigurt ne ate qe thote shkurt le te thote shkurt, tjetri ta tjerri sa te doje ...une kenaqem duke e lexuar...
    mos na kushtezoni, une jam e lire ketu, jam e lire ne lirine tuaj... vriteni te keqen sa ka buisur...te jemi neser me te lire-mire-kenaqur....macia_blu duke iu dashur sido qe te mendoni e te komentoni...mjfat te mos krisemi...te ikim me mire ketu se te ikur edhe prej ketu. perqafje..macia.

  18. #18
    be yourself by yourself Maska e denku
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Vendndodhja
    in the casket garden
    Postime
    362

    Po ē'keni more?

    Fundja Nitroshi shaka bėri.Shprehu dhe ai ndjenjat nė dy vargje,paēka se ngjan si antitezė e vjershės sė Acid Burn.Krijim ėshtė dhe ajo strofė.
    Paqe!
    Pėrshėndetje!!!
    Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •