Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 79
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime

  Te qeshim se bashku...

  Kush di anekdota te ndryshme qe shkaktojne humor le t'na i percjelle tek kjo teme...

  Ishte koha e luftes kunder analfabetizmit.Aktivistet e palodhur trokisnin porte me porte per te bere regjistrimin e atyre qe duhet te ndiqnin kurset e hapura per kete qellim;
  Nje babaxhan hyri ne nje familje te madhe dhe mori t'i pyeste me radhe me defterin e hapur ne njeren dore dhe me kalemin kopjativ ne doren tjeter:
  --E ke bere kursin kunder analfabetizmit?
  -Jo,-u pergjigj i pari.
  --Do ta bec,--i tha babaxhani dhe fet ia shenoi emrin ne tefter.
  --Une po ,--tha tjetri.
  --Ne rregull ,me ty s'kemi pune.
  --Une di shkrim e kendim,--u pergjigj nje pjestar tjeter,kam bere universitetin ne France,jam doktor, di edhe gjuhe te huaja...
  --Une te pyeta per kursin kunder analfabetizmit a e ke bere.Shkurt me thuaj o apo jo?
  --Jo, ate s'e kam bere...
  --Do ta bec!!!...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Ishte nje here nje ......
  Edhe kaq.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  [QUOTE=Tipiku;3348360]Ishte nje here nje ... hero viking!...
  Te pelqeu anekdota?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Edhe shkoj me dy shoke tek pijetorja
  I thone shoket do na qerasesh ti se ne nuk kemi leke,
  Po ere i thote Vikingu kam nje plane ok? Ok i thane ata
  Futen brenda ne club edhe ulen ne tavolina te ndryshme.
  Pine mire e mire e mire e mire shkon koha vone.
  Vje kamarieri i thote te parit leket ju lutem!
  I thote ky ti dhash mer vlla po nuk beso pyt ate atje per shokun e 2
  Shkon kamarieri ke i dyti i thote me fal a mi dha leket ai atje?
  Po ere i thote mbas atij ti dhash edhe une po nuk besove pyt Vikingun
  Niset kamarieri per te Vikingu
  E ja pret Vikingu prej nga larg leni ato te dy se kan pagu po me sill mu kusurin

  Neser tjeter.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Bukur Viking,bukur!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  Kush di anekdota te ndryshme qe shkaktojne humor le t'na i percjelle tek kjo teme...

  Ishte koha e luftes kunder analfabetizmit.Aktivistet e palodhur trokisnin porte me porte per te bere regjistrimin e atyre qe duhet te ndiqnin kurset e hapura per kete qellim;
  Nje babaxhan hyri ne nje familje te madhe dhe mori t'i pyeste me radhe me defterin e hapur ne njeren dore dhe me kalemin kopjativ ne doren tjeter:
  --E ke bere kursin kunder analfabetizmit?
  -Jo,-u pergjigj i pari.
  --Do ta bec,--i tha babaxhani dhe fet ia shenoi emrin ne tefter.
  --Une po ,--tha tjetri.
  --Ne rregull ,me ty s'kemi pune.
  --Une di shkrim e kendim,--u pergjigj nje pjestar tjeter,kam bere universitetin ne France,jam doktor, di edhe gjuhe te huaja...
  --Une te pyeta per kursin kunder analfabetizmit a e ke bere.Shkurt me thuaj : po apo jo?
  --Jo, ate s'e kam bere...
  --Do ta bec!!!...
  tė lumtė Vera dhe pėrgėzime pėr temėn.
  Humori ėshtė gjė e mirė. Kemi nevojė pėr vitamina.
  Mė kujtohet shumė vite mė parė e pata dėgjuar Filip Cakulin tek tha: njė e qeshur jep vitamina sa tė hash njė limon tė tėrė!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 23-02-2012 mė 19:18
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime nė 20 postime
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  Kush di anekdota te ndryshme qe shkaktojne humor le t'na i percjelle tek kjo teme...

  Ishte koha e luftes kunder analfabetizmit.Aktivistet e palodhur trokisnin porte me porte per te bere regjistrimin e atyre qe duhet te ndiqnin kurset e hapura per kete qellim;
  Nje babaxhan hyri ne nje familje te madhe dhe mori t'i pyeste me radhe me defterin e hapur ne njeren dore dhe me kalemin kopjativ ne doren tjeter:
  --E ke bere kursin kunder analfabetizmit?
  -Jo,-u pergjigj i pari.
  --Do ta bec,--i tha babaxhani dhe fet ia shenoi emrin ne tefter.
  --Une po ,--tha tjetri.
  --Ne rregull ,me ty s'kemi pune.
  --Une di shkrim e kendim,--u pergjigj nje pjestar tjeter,kam bere universitetin ne France,jam doktor, di edhe gjuhe te huaja...
  --Une te pyeta per kursin kunder analfabetizmit a e ke bere.Shkurt me thuaj o apo jo?
  --Jo, ate s'e kam bere...
  --Do ta bec!!!...
  Te lumt pena ..sa kom qesh me lot.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Ishin vitet e para pas clirimit.Ne ushtri mobilizoheshin rekrute te rinj! Kapterit i kishin thene t'i pyeste rekrutet me radhe se cfare arsimi kishin kryer.Po te kishte ndonje qe te kishte mbaruar
  Normalen e Elbasanit, ta nxirte menjane.Ata nuk do te mereshin ushtare,sepse shteti i ri kishte nevoje per kuadro te arsimuar.
  Dhe kapteri ashtu po bente.Kishte nxjerre tavolinen perjashta,kishte hapur nje goxha regjister permbi te.Ne krahun e djathte kishte peshoren ku do te peshoheshin rekrutet dhe pak me tutje priste berberi me gershere ne dore...
  --E ke "Ormalen" ti,--pyeste kapteri.
  --Jo.
  --Tenosu ne kanar!
  --E ke 'Ormalen " ti, ?
  --Jo.
  --Tenosu ne kanar!
  --Ti tjetri e ke?
  --E kam.
  --Ti dil menjane.
  --Po ti bukurosh?
  --Une kam mbaruar universitetin.Jam inxhinjer.
  --C'me parrallis keshtu? Te pyeta e ke "Ormalen" e Elbasanit?
  --Jo.
  --Atehere c'pret? Tenosu ne kanar!

 9. #9
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime
  Ai: Zemer t dua ...
  Ajo: hahahahahaha ...
  Ai: Zemer t dua shum ...
  Ajo: hahahahahaha ...
  Ai: T kam jet ...
  ... Ajo: hahahahahahaha ...
  Ai: Zemer t kam bler 1 unaz me diamant ...
  Ajo: Me verte zemer ...
  Ai: hahahahahahahahahaha ...


  Bie nr privat. Pergjigjet vajza. Vajza: Alo?.. Djali: Je e lidhur?... Vajza: Jo, pse?... Djali: Si jo? une jam i dashuri jot, mtheve ♥zemren... Vajza: Me fal shpirt, mendova mos ishte vllai.... Djali: Po vllai jam, ta tregoj un, kur t'vish n'shpi..... :P
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Citim Postuar mė parė nga Busy Girl Lexo Postimin
  Ai: Zemer t dua ...
  Ajo: hahahahahaha ...
  Ai: Zemer t dua shum ...
  Ajo: hahahahahaha ...
  Ai: T kam jet ...
  ... Ajo: hahahahahahaha ...
  Ai: Zemer t kam bler 1 unaz me diamant ...
  Ajo: Me verte zemer ...
  Ai: hahahahahahahahahaha ...


  Bie nr privat. Pergjigjet vajza. Vajza: Alo?.. Djali: Je e lidhur?... Vajza: Jo, pse?... Djali: Si jo? une jam i dashuri jot, mtheve ♥zemren... Vajza: Me fal shpirt, mendova mos ishte vllai.... Djali: Po vllai jam, ta tregoj un, kur t'vish n'shpi..... :P
  Hahaha sa kam qeshur!Bukur Busy!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Erdhi e sotmja

  Nje here nje Oficer mendonte se e tradhetonte gruja
  E ca te bote ky kur te shkonte ne sherbim me ke ta lente ate ?
  I erdhi nje ide ,
  Vajti me nje dyqan papagajsh edhe pyet dua papagallin me te mire i thote shitses ate qe ti tregon te gjitha cfare shef.
  Po i thote shitsja kemi nje qe eshte me i miri por ka nje problem te vogel!
  Ca ka i thote Oficeri?
  Po ja ngaqe i tregonte te gjitha dikush ja prehu kembet dhe ai mbahet
  Tani vetem nga Organi seksual i tij.
  O i thote Ofeciri ky nuk o problem sa leke ben bjere e dua.
  E mer Oficerin edhe i thote papagallit une do shkoj me sherbim ti shiko cben gruja.
  Ok ok.
  Vjen Oficeri nga sherbimi
  Sa vjen shkon te papagalli he i thote cfare ke pare.
  Kam pare qe erdhi nje burre i tha.
  Po tjeter i thote oficeri?
  Hyri ne dhome dhe hoqi pantallonat.
  Ouuuuuuu po gruja cfare beri e pyt oficeri?
  Hoqi fustanin i thote papagalli.
  Po pastaj i thote oficeri cfare ndodhi me tej?
  Nuka pash mo gjo se rash me koke mbrapsh pa ndjenja i tha papagalli

  Neser tjeter.....

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Neser do ju tregoj dhe une nje me papagall!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Erdhi dita per sot
  Si e pesoi nga Kurioziteti

  Njeri kalonte rrugen befas me nje rrugice
  Ishte nje murr i sterlarte dhe shkruhej ne nje pllake :
  Shtepia e te Semurve Psiqik

  Nga ata tjeter degjoheshin te gjithe ne korr
  Trembedhjet, Trembedhjet, Trembedhjet, Trembedhjet
  Kuriozi gjen nje vrime sa syri ne mure edhe vendos te shikoj ca behej nga ana tjeter?
  Kur vjen nje shkop mu ne sy.
  Katermbedhjet, Katermbedhjet, Katermbedhjet, Katermbedhjet.


  Kujdes nga Kurioziteti.

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Shkon njoni nje here edhe theret nje shoke qe e
  Kishte shpine ne kate 5
  O filono o filono
  Del ky ne dritare ho mer?
  Ec pak posht.
  Shkon ky posht
  E pyt ky tjetri a ke cigare?
  Hajde hajde i thote pak siper
  Shkojn te dy
  Sa shkojn tek dera i thote ej skom cigare

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 15. #15
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime
  Dy shoke po ecnin rruges pasi kishin pire pak ne klub. Njeri fillon dhe filozofon

  - E di qe cdo gje qe shikojme nuk eshte reale? Gjithcka eshte nje iluzion. Dhe kur prekim dicka, ne nuk e prekim me verte, po vetem kujtojme se e prekim, pasi cdo gje eshte fallco, nuk ekziston.

  - Po pse s'thua ti ore? - ja kthen tjetri. - Ma paska hedhur ai shitesi atere qe me mori 200 mij lek per tapetin qe bleva
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 16. #16
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime
  Dy shoke, nje kosovar dhe nje tirans, ishin ulur ne kafe dhe po benin muhabet. Kur ra llafi te emrat kosovare.

  - Po si i zgjidhni emrat e kalamojve ju? - e pyet tiransi

  - Varet se ku lind femija bre - i thot kosovari. - Po ka lind ne atdhe, ja vem emrin Atdhe, po ka lind ne mergim ja vem emrin Mergim.

  - Ouuu - thot tiransi i habitur. - Po sikur me lind kalamoni ne avion duke shku ne mergim, si ja boni?

  - E qujm Fluturim

  Nexhoja ishte tuj ecė ka rruga e rusit, tuj sha e tuj ba. Nji djalė i thotė:
  - Ē'a ke mor Nexho?
  Nexhoja: - Jam ngat'rru me policinė.
  Djali: - Po pse mor Nexho?!
  Nexhoja: - Kishte kalu mikrobuzi afėr shpisė dhe ma kishin marrė gardalinėn nė ballkon.
  Djali: - Mos mor po tesh?
  Nexhoja: - Kam frikė se tash pom' transferojnė ndoj katund...
  Djali: - Pse mor ē'a ju ka ba gardelina?
  Nexhoja: - E kishin xanė tuj k'ndu kangė sllave..
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 17. #17
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime
  Te Dentisti.

  Doktori : Hape gojen
  Gruja: Te faleminderit doktor.
  Doktori: Po pse me falenderon.
  Gruja: Sepse burri me thot gjithe mbylle.

 18. #18
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime nė 424 postime
  Ishin njeher partizanet edhe duke luftuar me gjermanin
  njeri nga partizanet i hyp frika ne palce aq sa i mbush
  dhe i vjen era e asaj qe beri edhe e pyet shokun e tij o
  Naim cfare ere ka gjaku
  aio psho mor po lufto
  Po cfrae ere ka more ma thuaj
  ai: era m...
  po pse sthua ti more qe une qekam plagosur
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Kjo o e vertet

  Shkon nje goce ke dentisti
  Edhe sa hap gojen e pyt dentisti
  Ku i ke mbush dhembet
  Goca i kishte mbushur ne turqi

  Imagjinoji si ju pergjigj me goje hapur

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,866
  Faleminderit
  281
  178 falenderime nė 145 postime
  Nje polic kishte dale shetitje nga parku me te dashuren....
  Polici ishte pak si i mefshet e nuk i bente te dashures asgje.Vajza e gjore dha e dha dhe u mbeshtet mbas nje peme dhe po mendohej!...Lart ne peme kishte plot zogj qe ciceronin dhe nena ushqente zocken e saj duke ia futur ushqimin me sqep ne goje! Vajza per te shfrytezuar momentin i thote te dashurit te saj polic...
  --A puthemi dhe ne si ata zogjte lart ne peme...?
  --Jo moj,-- i thote i dashuri polic...
  --Do hipi une deri atje lart ne peme per " nje te puthur"...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga pranvera bica : 29-02-2012 mė 11:44

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •