Citim Postuar mė parė nga dijetari Lexo Postimin
Po shohe qe edhe me ket postime qe e ke ber ti me dashje ke fy nje familje shqiptare .....po te ishte nje familje shkau a do ta kishe fy!!!?.

Shkau ka thy shum familje te medha shqiptare sepse kan qen me dy kuja....,fatmirsishte ne kemi qen matrijalishte shum te fuqishem dhe shum te lidhur ndermjet vete kemi pas nje lider familje,nje njeri qe naj ka da buken ne menyre te barabarte ,por ata qe kan pasur pushken ne kemi dhen edhe nje buke me shum per ata qe kan luajtur gishtin ,ne i thonim ati baci i pushkes,ti nuk je fajtore qe prej 200 kan mbete ne 20,por as une nuk jam fajtore ,qe prej dy vellezerve jan be tani 198,por sido qofte,besoj se edhe ti edin se sa veshteri esht gjdo vite me ik prej nje mali ne tjeter mal....vetem se dikush nga te rriturit e familjes ka vra dy serb apo dy malazez ,besoj se edhe ti ke ata trishtim se mos po te humbet fara ....,prandaj familjes time nuk i ka ndihmuar shkau me u rrite ,por jemi rritur me mbijetuare........,jo veteme ty me te pershendet por gjdonjerin qe esht shqiptare le te mbetet i pershendeture.

Me ndihmo ta kuptoj postimine tende.
Jo un nuk deshta te fyej,por at e imagjinon ti se po te fyej,por po te porosis nje ,se njeriu kurr nuk eshte mir ta lavdroj vehten ,duhet me lan vend dikush me te lavderu,se duhesh pra ta dish qe cdo shqiptar be ka vu nji guri ne ndertimin e kalas,po dikush nji guri me te vogel e dikush me te madh,krejt eshte mvar prej takatit. kurse ti edhe me nji tem tjeter dikur ke pas shkru se "duhet me pas kujdes me fol me mu se un jam i nje familjes qe kam dhan heroj" kshtu diqka se nuk e mbaj mend mir. Kosova i ka dy lloj herojsh.......