Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 107
 1. #1
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781

  Gatuani me Xhenet

  Ja thirsti nje recet nga une,e leht dhe e shijshme

  Omletė sipas Xhenet

  Per 6 persona.
  6-Speca ne forme dollme tre ngjyrshe
  6-veze
  1-luge supe miell misri
  kryp, piper dhe margarin.


  Ne fillim specat e coptuara i fergon me margarin deri sa te skuqen. Ne te njeten kohe vezeve ju qet kryp, piper dhe miell misri. Ne fund i perzien ne enen ku do i pjekesh dhe i fut ne furre,

  Me mire po ju a postoj imazhet...


  Et bonne appétit!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 21-02-2012 mė 14:39
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 2. #2
  Xhenet, e di une qe ti do qe une te ve pak pesh

  Une oreksin e nje Njeriu e kam APo se kam
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ja thirsti nje recet nga une,e leht dhe e shishme
  Per 6 persona.

  6-Speca ne forme dollme tre ngjyrshe
  6-veze
  1-luge supe miell misri
  kryp biber dhe margarin.

  Ne fillim specat e coptuara i fergon me margarin deri sa te skuqen,
  ne te njeten kohe vezeve ju qet kryp biber dhe miell misri,
  ne funde i perzien dhe i fut ne fur,me mire po ju a postoj imezhet.
  Et bonne appétit.


  We never really grow up, we only learn how to act in public.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,624
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ja thirsti nje recet nga une,e leht dhe e shishme
  Per 6 persona.

  6-Speca ne forme dollme tre ngjyrshe
  6-veze
  1-luge supe miell misri
  kryp biber dhe margarin.

  Ne fillim specat e coptuara i fergon me margarin deri sa te skuqen,
  ne te njeten kohe vezeve ju qet kryp biber dhe miell misri,
  ne funde i perzien dhe i fut ne fur,me mire po ju a postoj imezhet.
  Et bonne appétit.


  sa e shijshe duket ne pamje flm xhenet
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 4. #4
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781
  Sps lisa12,eshte dhe e leht per ta pregaditur por e shishme per ta ngren
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 5. #5
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Hajde Xhenet,se erdhi koha e drekes kendej nga anet tona.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 6. #6
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781
  MI CORAZON,pritni sa te sherohem se keshtu nuk me len mami ne kuzhin nje here,mendoj nga vikendi do filloj te ju sjell receta te lehta dhe te shishme te cdo lloi te pregaditura nga une me ndihmen e tjerve.
  Mu kujtua kjo dhe po e postoj special per juve
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhenet.M.S. : 22-02-2012 mė 14:57
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 7. #7
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781
  PITE TE SHPEJTA

  E zen brumin sikur per pite,
  njesoj i ndan ne kuleq
  i zgjeron me shkop
  tani i lyen dhe i zgjeron me duar
  mos haroni ti lani duart!
  pastaj ne mes i futni ose djadh ose mish te grire me qep te grira te holla e te gjata,
  tani i mbeshtjellin sikur ne fotografin e dyte,po ashtu si ne fotografin e tret i hedhni ne tigan me vaj te zeht.

  Bonne appetit.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhenet.M.S. : 22-02-2012 mė 15:26
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 8. #8
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  39
  Postime
  4,225
  Urime per temen, I like it!
  I LOVE GOD

  j&g

 9. #9
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781
  Flm yllza,qe ndryqon sa 4 yje,shpersoj se nuk do ju zhgenjej.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  PITE TE SHPEJTA

  E zen brumin sikur per pite,
  njesoj i ndan ne kuleq
  i zgjeron me shkop
  tani i lyen dhe i zgjeron me duar
  mos haroni ti lani duart!
  pastaj ne mes i futni ose djadh ose mish te grire me qep te grira te holla e te gjata,
  tani i mbeshtjellin sikur ne fotografin e dyte,po ashtu si ne fotografin e tret i hedhni ne tigan me vaj te zeht.

  Bonne appetit.
  .


  Xheni, cka e kisha hanger nje nga keto pitet e tua me djath mu tani ....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga anita340 : 22-02-2012 mė 16:27
  AUTOCHTHONOUS

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,776
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ja thirsti nje recet nga une,e leht dhe e shijshme

  Omletė sipas Xhenet

  Per 6 persona.
  6-Speca ne forme dollme tre ngjyrshe
  6-veze
  1-luge supe miell misri
  kryp, piper dhe margarin.


  Ne fillim specat e coptuara i fergon me margarin deri sa te skuqen. Ne te njeten kohe vezeve ju qet kryp, piper dhe miell misri. Ne fund i perzien ne enen ku do i pjekesh dhe i fut ne furre,

  Me mire po ju a postoj imazhet...


  Et bonne appétit!
  xhenet kur po me thrret per darke hahahaha te shijoj menyren e gatimit nga duart e tua.....

 12. #12
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  PITE TE SHPEJTA

  E zen brumin sikur per pite,
  njesoj i ndan ne kuleq
  i zgjeron me shkop
  tani i lyen dhe i zgjeron me duar
  mos haroni ti lani duart!
  pastaj ne mes i futni ose djadh ose mish te grire me qep te grira te holla e te gjata,
  tani i mbeshtjellin sikur ne fotografin e dyte,po ashtu si ne fotografin e tret i hedhni ne tigan me vaj te zeht.

  Bonne appetit.
  Ju lumshin duart Xhenet. Pitet dhe byreket jane my fav. food.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,556
  po qe na kenaqe ti neve.
  Omletave ja kam marre doren po keto pitet sikur sdi ti hap me shkop

 14. #14
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Anėtarėsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,338
  Xhenet , urime , vertete te shijshme duken ne foto dhe mbi te gjitha te shpejta /lehta per tu pergatitur

 15. #15
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,622
  Xheni, jam duke pritur recetat e radhės. Tė lumshin doēkat e dashur.
  Love has no limits

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e jesy
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Postime
  639
  Xhenet Urime Per Temen Eshte Nje Teme Me Te Vertet Shum E Bukur.............me Pelqen Shum Te Gatuaj:.............. Receptat Duken Te Shishme Do Ti Provoj Ndonje Dite
  HESHTJA ESHTE FLORI

  FJALA ESHTE ARGJEND

 17. #17
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781
  Citim Postuar mė parė nga white_snake Lexo Postimin
  po qe na kenaqe ti neve.
  Omletave ja kam marre doren po keto pitet sikur sdi ti hap me shkop
  Shpersoj se do ju pelqejn te gjitha qe do ti postoj,e sa per pitet keta ske nevoj ti hapesh shume me shkop.
  Citim Postuar mė parė nga BaNeSaXhIe Lexo Postimin
  Xhenet , urime , vertete te shijshme duken ne foto dhe mbi te gjitha te shpejta /lehta per tu pergatitur
  Flm xhane,po jan te lehta dhe te shpejta sidomos per ata qe punojn dhe skan kohe .
  Citim Postuar mė parė nga symphony Lexo Postimin
  Xheni, jam duke pritur recetat e radhės. Tė lumshin doēkat e dashur.
  Flm xhane,do ket edh te tjera,per hir te juajin do mesohem edhe une me mire fal mamit.
  Citim Postuar mė parė nga jesy Lexo Postimin
  Xhenet Urime Per Temen Eshte Nje Teme Me Te Vertet Shum E Bukur.............me Pelqen Shum Te Gatuaj:.............. Receptat Duken Te Shishme Do Ti Provoj Ndonje Dite
  Flm jesy do ket edhe te tjera...
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 18. #18
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Xhenet! Erdhi ora!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,556
  te paska marre uria me duket

 20. #20
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,781
  Erdha por me falni per vones.
  Per sonte ju kam pregaditur "Croque Monsieur" Qe do te thote Kafshoje Zoteri.

  Per kete sandwich duhet...

  Flekra buke ne forme katrore,gjalp,sallam pule,djath per hamburger ne forme katrore,kashkavall te grir per pizza dhe veze.

  Ne fillim e lyen buken me gjalp mbi vendos sallamen djathin per hamburger,tani e mbulon me nje tjeter ferkem buke te lyer me gjalp dhe i hedhe kashkavalin,ne mes nje te kuq te vezes dhe e fut ne fure ,ne temperatur 200 grad,
  servohet ose me perime te ziera ose me sallat simbas shijes suaj.
  Bon Appétit.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhenet.M.S. : 23-02-2012 mė 15:57
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •