Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  xfiles me fal po ky eshte programi ne Bachelor 3 vite apo keto jane lendet edhe ne Master Shkencor!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga number : 14-03-2012 mė 18:41

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  vetem bachelor, tre vitet

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  42 falenderime nė 30 postime
  Inxhiniere ndertimi goce.
  Eshte art.
  Une jam teknik ndertimi ne profesion dhe eshte shume bukur!

 4. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-04-2008
  Postime
  499
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Inxhinieri Elektronike se kemi nevoje per goca...hahahahaahha

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e user010
  Anėtarėsuar
  21-05-2010
  Mosha
  39
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime nė 44 postime
  Ky eshte nje postim pak i vecante edhe ka mundesi mos te interesoje shume, thjesht lajmeroj.

  Besoj se per deri sa jane dy lende kaq te ndryshme duhet te jete e lehte te vendosesh.

  Thjesht per kuriozitet te shikojme c'fare do thote kompjuteri edhe po nuk e ke mundim (duhet te harxhosh pak kohe) perpiqu te plotesosh me posht kerkesat edhe do te jap nje pergjigje ashty sic e justifikon kompjuteri (eshte program qe bazohet diku nuk esht dicka si loje).

  1. Kerkohet te specifikosh aktet edhe kriteret.
  1.1 Si akte ti ke dhene 2, informatik edhe inxhinier ndertimi (jep dhe te tjera po do)
  1.2 Kritere jan gjera si: {sa leht gjen pune pastaj, sa pagohesh, sa te veshtira jane mesimet sa vit eshte secila shkolle etj, perpiqu te mendosh edhe kritere te tjera qe kan rendesi per ty

  2. Jep cmime per kriteret, pershembull kriteri "vitet e studimit" mund te ket cmim 4, kriteri "lehtesi e deges" mund te kete keto cmime nga ky rang {shum veshtire, veshtiere, lehte, shum lehte} ose nga rangu {1,2,...,10}

  3. Imagjino numrin 1 si nje embelsire nga e cila do te japesh nje pjese ne c'do kritere me baze sa shum rendesi ka c'do kriter per ty, per shembull ke 3 kritere: k1=0.3, k2=0.4, k3=0.3 per deri sa tek k2 dhe 0.4 te embelsires kjo tregon se k2 ka me shum rendesi dhe i dhe 0.4 te embelsires. Ne fund mos harro 0.3+0.4+0.3 = 1 (ke nje embelsire).

  Kaq.. zakonisht eshte nevoje pasi pergjigjesh te te pyes edhe nje here akoma me tej por po e le ne ane kete.

 6. #26
  i regjistruar Maska e RONI
  Anėtarėsuar
  05-05-2002
  Vendndodhja
  Europe world
  Mosha
  37
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Inxhiniere ndėrtimi apo inxhiniere informatike?!

  NjoftimeFalas.com

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •