Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1

  Ndahet nga jeta artisti i merituar, Enver Dauti

  Ndahet nga jeta artisti i merituar, Enver Dauti

  Ėshtė ndarė nga jeta njė prej themeluesve tė Estradės sė Tiranės dhe Teatrit Kombėtar, artisti i merituar, Enver Dauti. Dauti u shua nė moshėn 85 vjeēare. Artisti i merituar ka dhėnė njė kontribut tė jashtėzakonshėm pėr artin shqiptar. Kolegėt artistė shprehėn vleresime pėr aktorin e njohur tė skenės dhe kinematografisė, i cili ka realizuar mbi 400 karaktere nė estradė dhe dhjetra role nė kinematografi. Nga ana e tij, aktori, Sulejman Dibra rrefen rreth bashkėpunimit tė filmit “Prita”, ku vlerėson karakterin dhe shpirtin e tij si artist dhe njeri.
  Enver Dauti ka lindur nė vitin 1927 nė Tiranė. Gjatė karrierės sė tij artistike ka dhėnė njė kontribut nė skenėn e estradės si aktor dhe prezantues, gjithashtu ka interpretuar dhe nė disa filma kryesisht mbahet mend pėr role karakteri si “Rrugicat qė kerkonin diell”, “Lulkuqe mbi mure”, “Prita” e shumė tė tjerė.

  ABC
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2
  Enver Dauti
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #3
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  ngushellime familjes Dauti.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •