Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
 1. #21
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Jam pro per me gjysherit se sa ne cerdhe ne duart e huaja.
  Une skisha fat te ritem me gjysherit por nuk do lejoj femijen tim kur ta kem si te kem,ne kopsht .
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Antarsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,269
  me mir me gjyshet ne shtepi se sa ne kopsht, ndryshe edukohet ne shtepi e meson per cdo gje, plus femija kur esht i vogel ka edhe pak qef te llastohet,,
  Dita e harxhuar m kot sht ajo e kaluar pa qeshur.

 3. #23
  Citim Postuar m par nga s0ni Lexo Postimin
  Kopshtet shteterore! Edhe me keq. Ne kete menyre i ben reklame shteti kopsheve! Nc.

  E ke lexuar cfare shkruhet? Te duket normale?
  U lodha duke nenvizuar, sepse i gjithe shkrimi nuk eshte menyra normale/profesionale qe duhet te shprehet nje gazetare. Po ashtu ta perfundoj me kete....  ....qe e thote troc reklamen! Siduket gjyshet dhe prinderit e papune qe merren vete me rritjen e femijeve te tyre, jane konkurrenca #1 ndaj kopsheve te shtetit (edhe shteteror qofte, pa patur femije ne kopshe do mbyllen dyert) prandaj i gjithe ky shkrim per ti nenvleresuar!
  tani nuk ia vlen te bejme debat kot per kete artikull te shkruar...
  mos u kap me kopshtet por me gazetarin qe e ka shkruar dhe redaktorin qe e ka botuar...
  ketu me teper ky shkrim ka ardhur ne kete forum per te folur ne parim nese femija eshte me mire ne kopesht apo ne shtepi...
  dhe thelbi i debatit nuk eshte se cfare shkruan nje gazetar/e qe mund te jete beqar/e qe nuk ia ka idene se per cfare eshte duke folur, por ne prinderit te cilet e kemi ne jeten tone te perditshme shqetesimin per rritjen dhe edukimin e femijeve tane ne menyre sa me te mire...

 4. #24
  Citim Postuar m par nga Marya Lexo Postimin
  deri ne tre vjec le te rri me gjyshen , sa per perkedhelje, ne e llastojme me shume se gjyshja
  ketu nuk para gjen vend ne cerdhe dhe se sa te paguaj nje bebi siter me mbi 1000euro ne muaj dhe femija te rri gjithe diten me b ne shesh le te ma mbaje mamaja , me mire paguaj ate megjithese se e ben me deshire
  marya jam dakort me ty, une personalisht jam kundra bebi siter-ve...
  jam pro kopeshtit, e kam provuar vete me vajzen time, kam nje femije te mbare, pa teka dhe huqe, as ne ushqim, as ne oborr kur luan me te gjithe moshataret e saj, as ne mesime...
  eshte e mesuar me jeten shoqerore, eshte mesuar me oraret...
  nuk na rri ne ngjitur nga mbrapa, ka qejf te shkoje te fleje nga gjyshet, nuk ka frike te rrije vetem ne shtepi (per shume pak kohe behet fjale), psh sa shkoj ne dyqan te ble une dicka, se i kam pare keto femijet e llastuar neper shtepia, nje sekond nuk mund ti lene vetem, se i bejne hatane ne shtepi...
  shikoj shpesh aty te sheshi i pallatit, gjyshte edhe mamate duke i gjemuar nga mbrapa te haje ushqimin femija, ai hante nje cope bente gjysem ore loje, vinte hante nje cope tjeter...
  iu afrova nje dite njeres qe kam muhabet edhe i them:"pse nuk ia jep ta haje vete" edhe ajo qe me pergjigjet "aman me mire tia jap vete se me ben duart edhe bluzen pis..."

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •