Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Atlantisi
  Anėtarėsuar
  13-01-2011
  Postime
  91
  Faleminderit
  11
  0 falenderime nė 0 postime

  Unhappy Linux Mint me Live Cd

  Mirėmbrėma!A di tė mė tregoj si ta pėrdori OS Linux Mint me Live Cd,dmth pa e instaluar!Mundėsisht nė mėnyrė sa mė tė detajuar dhe me foto,falemnderit.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Anėtarėsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  40
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  loooooooooooooooool
  Aldi Shuli

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Atlantisi
  Anėtarėsuar
  13-01-2011
  Postime
  91
  Faleminderit
  11
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Aldi1 Lexo Postimin
  loooooooooooooooool
  Ēka do tė thotė kjo?Nėse don dhe di tė ndihmosh ndihmo,nėse jo mos shkarravit pa lidhje.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Atlantisi,nqs ke perdorur me pare nje livecd (ubuntu,xubuntu,gentoo,etj)procedura eshte e njejte.
  MOS I NDY TEMAT no name

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Atlantisi
  Anėtarėsuar
  13-01-2011
  Postime
  91
  Faleminderit
  11
  0 falenderime nė 0 postime
  Falemnderit freeopen

 6. #6
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Mua mu prish HDD i laptopit...demtimi fizik edhe iku ... shendet.
  Sa te me vije i riu tani... e hoqa fare HDD... vura nje USB 16 gb... Bera boot me mint lisan edhe e njohu si HDD usb... e instalova aty normalisht... bera edhe updates... edhe tani bootoj nga USB... kompjuteri nuk ka fare HDD

  instalimi eshte persistent... pra updates, drivers, dokumenta, interenet history do te jete aty edhe pasi te besh restart... provoje njehere nqs te duket interesant.
  Ama hdd duhet ta shkeputesh fizikisht

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Atlantisi
  Anėtarėsuar
  13-01-2011
  Postime
  91
  Faleminderit
  11
  0 falenderime nė 0 postime
  Force-Intruder,tė falėnderoj pėr kėtė sygjerim,por unė e zgjidha problemin,e instalova Linux Mint-in si dual boot me Windows 7.(Ndoshta e provoj nėse mė prishet HDD,por shpresoj tė mos ndodh).

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •