Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    *KOSOVARE* Maska e Arjeta
    Anėtarėsuar
    17-10-2002
    Vendndodhja
    Danimarke
    Postime
    184

    Cool Shqiptaret ne Danimarke...

    Edhe pse e di qe shum pak ka ne kete forum nga Danimarka apo fare..dua te ju pershendes te gjitheve paramareparasysh se nga jeni apo ku jetoni!!



    Ju dua te gjitheve.........mpuccccccccccc




    te
    fala
    arjeta
    [size=0.5]Sometimes friends
    cause You pain & happiness
    they come & go
    but one thing 4 sure
    they Love & miss you,
    believe me I am 1
    of them......!!![/size]

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2003
    Vendndodhja
    austri
    Postime
    4

    edhe une te pershendes arjeta

    Gjithashtu dhe une te pershendes ty dhe te gjithve eshte e vertet se shume pak jane kendej nga danimarke .
    ciaoooooooooooooo

  3. #3
    *KOSOVARE* Maska e Arjeta
    Anėtarėsuar
    17-10-2002
    Vendndodhja
    Danimarke
    Postime
    184
    Mire e ke lol se nuk ka shum nga danimarka ketu, ne te vertete vetem une jam nga dk me duket....por sidoqoft te pershendess

    arjeta
    [size=0.5]Sometimes friends
    cause You pain & happiness
    they come & go
    but one thing 4 sure
    they Love & miss you,
    believe me I am 1
    of them......!!![/size]

  4. #4
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    50% e banoreve te fshatit, ku kam lindur une dmth te Dobroshtit jetojne ne DK...
    Shifer maramendese a?...por shyqir na shkuan tani se ishin ne pushime dhe vertet nuk duroheshin
    My silence doesn't mean I am gone!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Harudi
    Anėtarėsuar
    08-09-2004
    Postime
    622

    Nga Danimarka.

    Tung,tung nga Kopenhaga-Danimarkė.

  6. #6
    profesionisti Maska e I-amėshuar
    Anėtarėsuar
    03-01-2005
    Vendndodhja
    www.proletari.com
    Postime
    211
    Citim Postuar mė parė nga Arjeta
    Mire e ke lol se nuk ka shum nga danimarka ketu, ne te vertete vetem une jam nga dk me duket....por sidoqoft te pershendess

    arjeta
    Arjeta lol s“je vetėm pasi ndonjė herė jam dhe unė.

    Nuk e dija lol se je nga danimarka bėre mirė qė e hape temėn.
    Tė pėrshėndes dhe tė falenderoj pėr temėn.

    Nė cilin qytet je lol?
    Se une jam nga kopenhagen.
    DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
    THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

  7. #7

    Ah shqiptarėt e Danimarkės!

    Ligėsht Arjetė e Artiolė. Danimarka sikur tė kishte shqiptarė tė lindur nė Danimarkė. Shumė gjakftohtė, apo s'kemi cka tė shkruajmė!
    Me tė mira, karkanxholli
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  8. #8
    Pershendetje per ty gjithashtu nga nje bashkatdhetar me banim ne Kopenhagen.

  9. #9
    Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
    Anėtarėsuar
    18-08-2007
    Vendndodhja
    as vetė se di.... :)
    Postime
    808

    Nga Jyllandi i errėt

    Pėrshėndetje tė gjithėve kėtu keni nga Prishtinaaaaaaa..............

  10. #10
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    24-08-2004
    Postime
    148
    Eshte e veretet qe Adelina Ismajli do te jete me koncert atje?

  11. #11
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    TIpik kasapi ka ndejt ne Danimarke, me shkri fare kur flet Danisht ahaha
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  12. #12
    Erara humanum est Maska e kęrlighed
    Anėtarėsuar
    28-05-2005
    Vendndodhja
    Skandinavi
    Postime
    146
    Citim Postuar mė parė nga karkaxholli Lexo Postimin
    Ligėsht Arjetė e Artiolė. Danimarka sikur tė kishte shqiptarė tė lindur nė Danimarkė. Shumė gjakftohtė, apo s'kemi cka tė shkruajmė!
    Me tė mira, karkanxholli

    Jam plotesisht dakord me juve. Me ka thene nje here nje mik se Dk-ja nuk kishte qene vend per njerez, por per arusha te bardha dhe pinguine (mjafte e qelluar).


    Ju pershendes te gjitheve se gati harova.

    Ka shume shqipetare qe banojne ketu, mirepo stresi eshte prezent aq shume dhe kudo sa qe nuk mbetet shume kohe per te dhene kontribute edhe ne kete menyre.

    Sa per informim:

    Egziston unioni shqiptaro danez Miqesia qe jep kontributin e vet per shqiptaret. Vlen te vecohet Minna Skafte Jensen, per te cilen mund te lexoni ne linkun me poshte:

    http://miqesia.dk/Barleti.htm

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e RRyma
    Anėtarėsuar
    14-10-2002
    Vendndodhja
    Kosovė
    Postime
    167
    kam ndegjuar se ne dk ka shum shqipetar nga tetova, dhe pak nga kosova
    Ma mir neser se dje

  14. #14
    cmitizuese Maska e zerbina
    Anėtarėsuar
    16-01-2008
    Vendndodhja
    S`e di me thane
    Postime
    129
    Lum si ato vajza ne Dk . Kam degjuar se djemte daneze jane shume te urte dhe cool.

  15. #15
    lum si ju qe jetoni atje....kam qene vjet ne qershor ne Arhus me perlqeu shume pak njerez te ftohte por vendi shume i bukur kulture tjeter. shpresoj qe ne maj te shkoj ne copenhagen dhe ishalla nuk humb prap valixhet ne ate aeroport gjigand. sa zili ju kam....vetem se gjith ai det dhe aspak plazh ne qershor kam qene me xhup dhe kur erdha ne tirane ketu po vdisnin njerzit nga vapa hahahahha sa e cuditshme

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-12-2008
    Postime
    4
    mamire me termend qe eshte shum vend i bukur edhe njerzit me shum kultur ishalla kishim ne gjysmen e kultures qe kan ata.pershendetje per te gjith shqipot e danimarkes.

  17. #17
    Citim Postuar mė parė nga karkaxholli Lexo Postimin
    Ligėsht Arjetė e Artiolė. Danimarka sikur tė kishte shqiptarė tė lindur nė Danimarkė. Shumė gjakftohtė, apo s'kemi cka tė shkruajmė!
    Me tė mira, karkanxholli
    Jo karakaxholl vėllai. Nuk jemi gjakftohtė, pėrkundrazi na valon gjaku, po shkruajmė nė temat qė hapin vėllezėrit e motrat tona, qė herė-herė na ngjethet trupi. Dhe shpesh shohim aso temash qė moti u ka dalė boja, qė pėr botėn e civilizuar janė tė harruara! Mirė je ti vėllaēko nė Tiranė.
    Ne kemi hallin si t'i bėjmė gjithė trojet shqiptare si Danimarka se!! Po tė kishin danezėt pozitėn gjeografike, bukuritė natyrore dhe klimėn qė kanė viset shqptare, bota do t'ua kishte lakmi ( edhe kėshtu ua kanė lakmi)!
    "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

  18. #18
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-02-2010
    Postime
    98
    Kjo tem eshte e qelluar por duhet me teper te behen komentime dhe te tregohet realiteti.Une mendoi qe ne Danimarke ka bukur shume shqiptare ,por nese krahasohet me shtete per rreth Danimarkes ka me pak.Une i pershendes te gjithe dhe u deshiroj qdo te mire.Por nje problem e kane shqiptaret qe jetojn ne Danimarke.e ky eshte qe shume pak jane te angazhuar ne organizimin e mesimit plotesues ne gjuhem shqipe ,siqe veprohet ne shtetet e tjera te BE.Po ashtu mungon organizimi i klubeve dhe aktiviteteve te shqiptareve ndersa te huajt e tjere i kane keto.Mendoi qe shqiptaret ku jane ne Danimark te organizohen dhe bisedojn per format e organizimit si te mesimit plotesues per femijet ashtu edhe per klube dhe aktivitete te tjera.Se vetem keshtu mund ta ruajm identitetin tone kombetar dhe kulturen e adetet tona shqiptare.Perndryshe do asimilohemi pas nje kohe.Por keto duhet bere me ndihmen e qeverise se Koeoves e cila deri me tani ska bere asgje.<<<<<njeherit edhe do e baje barren e fajit kryesor.

  19. #19
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    06-05-2012
    Postime
    32
    Danimakre ,atje ku jane vajza me te bukura ne bote . Vertet me fate cuna ,tani per vajzat shqupe atje . Durim goca ,e dim se shqipetaret jane me te bukur sesa danimarkezet .

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-02-2010
    Postime
    98

    Pėr: Shqiptaret ne Danimarke...

    Edhe une jetoi ne Danimark qe 13 vite dhe eshte vend me kultur dhe edukat te larte.Edukimi dhe arsimi jane shumne nivel.Populli danez eshte popull punetor dhe te urte e humane.Disa here ne vite grumbullojn para me miliona Eu dhe u ndihmojn te verfereve ne afrike.Po ashtu shqiptar ka bukur shume por janew te shperndar ne tere teritorin e danimarkes.Po nje gje u mungon shqiptareve ketubashkepunimi dhe organizimi per mesim plotesues dhe argetim.Po ashtu duhet theksuar qe pjesa me e madhe e shqiptareve nuk kane shkollim te larte,e qe eshte si pengese e tyre per qdo gje.Por e mira e te gjithave eshte se ketu natyra eshte shume e bukur,infrastruktura e perkryer dhe ndihma ne te gjitha fushat eshte e mire po ashtu edhe ne para,Edukata dhe kultura ne nivel te lart.Edukimi dhe arsimi pa pages dhe me bursa e ndihma tjera,Shendetesia e perkryer dhe pa pages.Po ashtu te drejtat dhe lirit ne nivel te larte.Ndersa korrupcioni zerro dhe familjarizmi nuk ekziston.Ka edhe shum fjera tjera por sdo e zgjas me teper .

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
    Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 207
    Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
  2. Si lindi harmonia fetare nė Shqipėri?
    Nga Albo nė forumin Toleranca fetare
    Pėrgjigje: 127
    Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
  3. Himarė, mėsimi nis me himnin grek
    Nga karaburuni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 134
    Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
  4. Greqia u jep shtetėsinė minoritarėve
    Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 411
    Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
  5. Shqiptarėt Popull Solidar
    Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Aktualitete shoqėrore
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 29-01-2006, 20:16

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •