Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1

    shembull i mirë: Moderatorë, ndiqeni rrugën e kleadonit!!

    Njoftimi i kleadonit:
    Citim Postuar më parë nga kleadoni
    Po te shkruaj ne lidhje me temen e pritjes se 30 sek kur kalon nga nje postim ne nje tjeter. Do e fshij pasi nuk eshte teme per "grupmoshat" e mbi te gjitha eshte thjesht nje teme qe nuk do marri pergjigje pasi vetem Albo mund te merret me te (e me sa di une ai ka marre masa per te).

    Gjithe te mirat,
    Klea

    Përgjigja ime:

    Shumë të faleminderit kleadon. Nuk e kam hapur as unë si temë për të marrë përgjigje, por thjesht si njoftim. Gjithashtu, më përpara kam dashur ta hapja një njoftim tjetër për mesazhet, meqë tani është rritur edhe numri i mesazheve të pranauara e të dërguara në 200.

    Nuk ka asnjë të keqe edhe nëse e fshin.

    Edhe një herë, të faleminderit
    të deshiroj një fundjavë të këndshme!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  2. #2
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207
    Forumi i verejtjeve dhe keshillave sherben vec per ankesat dhe sugjerimet e mundshme per te permiresuar forumin. Nuk eshte e udhes te hapesh tema dhe ti pergjigjesh moderatorit ne publik kur shume mire mund ta besh ne privat, pavaresisht deshires se mire ne rastin konkret.

    Uroj ne mirekuptimin tuaj.
    relata refero

  3. #3

    Këshillë për moderatorët:Uriel,e mbylle temën për shkak meje e për shkak të kleadonit

    Përgjigja jote Uriel

    Forumi i verejtjeve dhe keshillave sherben vec per ankesat dhe sugjerimet e mundshme per te permiresuar forumin. Nuk eshte e udhes te hapesh tema dhe ti pergjigjesh moderatorit ne publik kur shume mire mund ta besh ne privat, pavaresisht deshires se mire ne rastin konkret.

    Uroj ne mirekuptimin tuaj.
    Uriel po ma merr mendja se vetë ke rënë ndesh me rregullat e forumit dhe mbi të gjitha me veteveten ( lexo ato me shkronja të kuqe ).

    Ma merr mendja unë nuk kam thyer rregullat. Unë kleadonit i kam shkruar në privat dhe pikërisht atë letër kam sjellë edhe për juve. Ajo ( përmbajtja e postimit ) ishte një këshillë dhe një mësim i mirë për ju moderatorët, se si duhet të keni kulturë dhe se si duhet të silleni me forumistët.

    Por mua më lind një dyshim tjetër, sepse fatkeqësisht kjo është e metë e shumicës së ne shqiptarëve, na djeg kur dikush lavdërohet për punë të mirë, andaj a kam të drejtë të mendoj se temën nuk e ke mbyllur për shkak meje, por për shkak të xhelozisë ndaj kleadonit!

    Nëse është kjo, prapë një kë shillë për ty: hiqe xhelozinë, sepse sic kam shkruar këtë herë për kulturën e kleadonit, mbase një ditë do të shkruaj edhe për ty.

    Tufëza e postimit të mbyllur:

    Tufëza: http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=141583
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 11-02-2012 më 07:30
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  4. #4
    P.S. Ku të doli vëlla ty rend ta mbyllësh atë postim kur nuk qenke fare në forumin "vërejtej dhe këshilla". Ti ishe me shigjetën edhe me dy moderatorë të tjerë!!

    Kjo po ma shton edhe më shumë dyshimin!

    Te "Vërejtje dhe këshilla" qenkan Fiori dhe Albo!
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 11-02-2012 më 07:29
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  5. #5
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207
    Mos jemi valle ne kopeshtin pa dreke qe te mbyllen temat per arsye xhelozie? Disa hapesira te vacanta te forumit kane karakter specifik dhe nuk mund te shperdorohen duka hapur pa kriter tema qe nuk i perkasin forumit ne fjale. Nese keni paqartesi apo verejtje, separi duhet drejtuar tek moderatori specifik qe moderon hapesiren e kontestuar dhe jo ti pergjigjesh publikisht mesazheve private te moderatoreve qe nuk jane as abuzuese per tu reklamuar. Nga ana tjeter ky nen forum nuk sherben si podium viva voce per te plotesuar kenaqesite e cuditshme te secilt anetar, qe te marre persiper rolin e gjyqtarit. Eshte thene me dhjetra here qe stafi zgjidhet dhe gjykohet nga vete brenda stafit, ndersa anetaret e forumit kane te drejten e reklamacionit te abuzimeve dhe jo te shpalljeve te "flete rrufeve" apo lojes se kokefortit qe nuk pranon mirekuptimin dhe replikon pa sens pafundesisht.

    Nderhyrja ime ishte ne kuader te pozicionit te Super Moderatorit, qe une dhe koleget e mi e gezojme si privilegj: shqyrtimin e ankesave nese ka dhe mbarevajtjen e tere forumit.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Uriel : 11-02-2012 më 08:34
    relata refero

  6. #6
    Citim Postuar më parë nga projekti21_dk Lexo Postimin
    P.S. Ku të doli vëlla ty rend ta mbyllësh atë postim kur nuk qenke fare në forumin "vërejtej dhe këshilla". Ti ishe me shigjetën edhe me dy moderatorë të tjerë!!

    Kjo po ma shton edhe më shumë dyshimin!

    Te "Vërejtje dhe këshilla" qenkan Fiori dhe Albo!
    Smod moderojne ne te gjithe forumin, pavaresisht nese e kane ose jo emrin ne forume te vecanta. Dhe mos hapni tema te kota e budallalliqe se sja kemi ngene te merremi dhe me kapriciot tuaja. Here tjeter falenderimet coji privatisht dhe ska nevoje per tema populiste sic nuk ka nevoje te na mesosh sesi te bejme punen e moderatorit. Ate e vendos tjeter kush dhe mendimi jot apo i ndonje tjetri ne kete drejtim eshte komplet i pavlefshem.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •