Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 19
 1. #1
  albania is the best Maska e ismani
  Antarsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  583

  Nnshtetsin e merr kushdo me origjin shqiptare  Kryeministri Sali Berisha ka br t ditur n mbledhjen e sotme t qeveris, se kushdo q ka origjin shqiptare mund t marr nnshtetsin e Shqipris. Ende nuk sht e qart nse shqiptart e Kosovs dhe Maqedonis duhet respketuar kushte t vecnanta qndrimi n Shqipri pr t marr nnshtetsin, por Berisha iu referua Dekretit t vitit 1994 kur shum shqiptar t Kosovs e Maqedonis morn pasaporta shqiptare. Ai gjithashtu tha se kushdo i huaj q investon 100.000 Euro n Shqipri mund t marr nnshtetsin.

  Ligji pr shtetsin duhet t rishqyrtohet dhe t prcaktoj disa standarde t reja, duke ruajtur t gjitha detyrimet q rrjedhin nga marrveshja pr heqjen e vizave. Shqipria u njeh shtetsin shqiptare t gjith atyre q investojn mbi 100 mij euro. Ligji duhet t prfshij dekretin pr shtetsin, miratuar nga presidenti n vitet 94. Duhet ta inkorporojm dhe prpunojm. Shtetsin shqiptare duhet ta marrin t gjith qytetart me origjin shqiptare, n prputhje me dekretin e vitit 1994. Pra, duhet t ridimensionojm qndrimin dhe ta orientojm kt mas drejt investimeve, tha Berisha. /indeksonline/  bravo i madhi Sali berisha JE 1 FARE I PA ARITSHEM I PA ZAVENTSUESHEM THJESHTE LEGJENDE NE MEMORIEN SHQIPTARE
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 2. #2
  Dakort me faktin qe ta marri kushdo me origjine Shqiptare, po me duket jashte vendi "kushdo i huaj q investon 100.000 Euro n Shqipri mund t marr nnshtetsin"!

  Nejse, muhabet Sale si perfundim.

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Antarsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,322
  Ka me na sjell te gjith kriminelet ne shqiperi budalli.... papapa ca bohet kshu mer jahu...

 4. #4
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876
  Citim Postuar m par nga Deni_Boy Lexo Postimin
  Ka me na sjell te gjith kriminelet ne shqiperi budalli.... papapa ca bohet kshu mer jahu...
  edhe ne nje teme tjeter kishte plot anetare qe e mendonin keshtu...
  po kriminelet e huaj sikur te kishin dashur nenshtetesi shqiptare mendon se nuk do mund ta merrnin? prisnin kete ligj ata???
  me korrupsionin qe ekziston ne shqiperi, jo 100.000 por me pak se 10.000 do mjaftonin per te marre nenshtetesine.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 5. #5
  Berisha kt e ka pas' thn pikrisht ktu e 20 vjet m par!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,553
  ...nuk e kuptoj pse shqetesoheni kaq shume!?
  Kush valle ka nevoje per nenshtetesi Shqiptare? Cfare i ofron Shqiperia nenshtesve te saj vecse zhgenjim?

  Ne kemi nje jete te tere qe jetojme si Shqiptar e s'po shohim hajer nga kjo qeveri e ky shtet qe kemi, cmund te fitoj nje i huaj duke adoptuar nenshtesine tone?

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mardo
  Antarsuar
  06-04-2011
  Postime
  325
  Citim Postuar m par nga white_snake Lexo Postimin
  ...nuk e kuptoj pse shqetesoheni kaq shume!?
  Kush valle ka nevoje per nenshtetesi Shqiptare? Cfare i ofron Shqiperia nenshtesve te saj vecse zhgenjim?

  Ne kemi nje jete te tere qe jetojme si Shqiptar e s'po shohim hajer nga kjo qeveri e ky shtet qe kemi, cmund te fitoj nje i huaj duke adoptuar nenshtesine tone?

  nuk shqetesohet njeri se po vijn me trena per nenshtetesin shqiptare , se ky vend me keta qe ka ne krye nuk ka sec ofron ne shum aspekte
  ketu problemi qendron qe ky saliu doli kaq i zgjuar e vazhdon e tallet me shqiptaret

  a e di se si e marrin kete lajm shumica e votuesve shqiptare ...sikur ketu do behet shqiperia e pasur me keto lek ...e mos u cudit fare ...kur shum nga ne besuan perrallen e saliut qe te ardhurat per fryme jan 8000 dollare , nderkoh qe pensionet jan 100 euro imagjino se sa ekuacion i veshtire eshte ky i riu


  ps: me 100 000 euro merr ca do pasaporte te do suma ...ne mos ne rrug te ligjshme ne rruge te tjera

 8. #8
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar m par nga ismani Lexo Postimin


  Kryeministri Sali Berisha ka br t ditur n mbledhjen e sotme t qeveris, se kushdo q ka origjin shqiptare mund t marr nnshtetsin e Shqipris. Ende nuk sht e qart nse shqiptart e Kosovs dhe Maqedonis duhet respketuar kushte t vecnanta qndrimi n Shqipri pr t marr nnshtetsin, por Berisha iu referua Dekretit t vitit 1994 kur shum shqiptar t Kosovs e Maqedonis morn pasaporta shqiptare. Ai gjithashtu tha se kushdo i huaj q investon 100.000 Euro n Shqipri mund t marr nnshtetsin.

  “Ligji pr shtetsin duhet t rishqyrtohet dhe t prcaktoj disa standarde t reja, duke ruajtur t gjitha detyrimet q rrjedhin nga marrveshja pr heqjen e vizave. Shqipria u njeh shtetsin shqiptare t gjith atyre q investojn mbi 100 mij euro. Ligji duhet t prfshij dekretin pr shtetsin, miratuar nga presidenti n vitet ’94. Duhet ta inkorporojm dhe prpunojm. Shtetsin shqiptare duhet ta marrin t gjith qytetart me origjin shqiptare, n prputhje me dekretin e vitit 1994. Pra, duhet t ridimensionojm qndrimin dhe ta orientojm kt mas drejt investimeve,” tha Berisha. /indeksonline/  bravo i madhi Sali berisha JE 1 FARE I PA ARITSHEM I PA ZAVENTSUESHEM THJESHTE LEGJENDE NE MEMORIEN SHQIPTARE

  Ne qofte se c'do kushe me origjine shqipetare e merre nenshtetesine e Shqiperise , atehere une po te garantoje se se pari nenshtetesia shqipetare nuk ju takon politikaneve shqipefolesa ,sepse ata vete nuk jane me origjine te paster shqipetare.

  Jane mbeturina, jo biologjik shqipetare ,sepse ne shume raste ata vete s'munde te gjejne nje gjuhe te perbashket per kalimin e krizave ,pore per turpe edhe kurre takohemn me delegacionet ehuaja ata nuk i flasin njeri tjetrit , kjo tregon se ata nuk kane gjake shqipetari , Politikanet shqipefolesa nuk kane origjine te pastert shqipetare , si ne Shqiperi ,Kosove dhe ne Iliride . Jane per fate te keqe te gjithe dembela Stambolli, qe kane mbetur nga osmanlijte.

 9. #9
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar m par nga Deni_Boy Lexo Postimin
  Ka me na sjell te gjith kriminelet ne shqiperi budalli.... papapa ca bohet kshu mer jahu...

  Me kriminel se keta qe i kemi per shume vite ne udheheqesine shqipetare me siguri se nuk do te jene .

  Kriminelet dhe hajdutet me te medhenje ne evrope dhe ballkane ,per fate te keqe jane politikanet shqipefolesa . Ajo qe eshte me e keqja se keta kriminel flasin shqipe .

  Shqiperia me idene e Sali Berishes do te vije edhe me nje situate me te keqe ,sepse me investimet nga 100,mije euro do te bashkohen kriminelet e huaj me ata te vendit .

  Largoeni ate lopare qe nuk e leshon vendin udheheqes me vite te terra .

  Per investimet e te huajve ne Shqiperi duhet te ofrojshe kushte te sigurta per investore nga vete Qeveria .

  Pasuniket dhe investitoret e huaj nuk hane barre ,ata e shohin Shqiperine me satelite per c'do dite
  Ndryshuar pr her t fundit nga TetovaMas : 08-02-2012 m 01:32

 10. #10
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927
  Citim Postuar m par nga Deni_Boy Lexo Postimin
  Ka me na sjell te gjith kriminelet ne shqiperi budalli.... papapa ca bohet kshu mer jahu...
  Nuk eshte aq e thjeshte , edhe po te investosh 100.000 Euro por nese ke precedente penale zorr se e merr neshtetesine jo vetem ne Shqiperi por kudo ne bote.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 11. #11
  Citim Postuar m par nga Bamba Lexo Postimin
  Dakort me faktin qe ta marri kushdo me origjine Shqiptare, po me duket jashte vendi "kushdo i huaj q investon 100.000 Euro n Shqipri mund t marr nnshtetsin"!

  Nejse, muhabet Sale si perfundim.
  Problemi eshte se shqipria po shkon me b.yth ne diell dhe do mbushur buxheti me 70.000 lekshat e pashaportave te Kosovareve dhe Maqedonsve.

  Sa kosovar dhe Maqedons do marin pashaportat ? 1.000.000 vete ? X 70.000 lek

  Qeveri rrjeptomania
  Revolution 1848

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425
  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Nuk eshte aq e thjeshte , edhe po te investosh 100.000 Euro por nese ke precedente penale zorr se e merr neshtetesine jo vetem ne Shqiperi por kudo ne bote.
  te kesh 100 mije euro quhesh i pasur, te pakten ne shqiperi
  te pasurit nuk kane kurre probleme me drejtesine

 13. #13
  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  te kesh 100 mije euro quhesh i pasur, te pakten ne shqiperi
  te pasurit nuk kane kurre probleme me drejtesine
  Me 100.000 euro quhesh i pasur ne shqiperi ?

  100.000 euro kushton nje shtepi 90 m katror mo lali

  Apo kur ke nje shtepi je i pasur

  Po qe mbi 70% e popullsise jetojne akoma ne pallatet e enverit dhe me shtepi me qerpic ?

  Me 100.000 euro thjeshte jeton 5 vjet pa punuar asgje me shume

  Me 100.000 euro je bos i biznesit te gabit ose i ndonje kioske me artikuj te pezier qe shet sallam, duhan, parfume dhe brek e sytjerna
  Revolution 1848

 14. #14
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664

  Mos i besoni Sali Berishes dhe Qeverise se tije tradhetare .Shqiperia jo vetem qe eshte hasmi i vetevetes ,pore ajo per fate te keqe me kete Qeveri eshte edhe kunder gjithe popullit shqipetare qe jetojne rreth e perqarke Shqiperise .

  Maqedoni dhe populli sllavo-maqedon ,po thuaj se te gjithe kane nga dy nenshtetesi ate bullgare dhe maqedone .

  Populli serbe ne Bosnje po thuaj se te gjithe kane nga dy nenshtetesi ate serbe dhe Boshnjake .

  Me nje fjale popullata sllavo-maqedone qe jetojne ne Maqedoni jane banore te BE , me ndihme te Bullgarise. Nje kohesishte popullata serbe ne Bosnje shume shpejte do te jene banore te BE ,me ndihmen e serbise .

  Shkupi si Kryeqytet i Maqedonise ,nen anen e kundert te Vardarit ku jetojne sllavo maqedonet eshte ndertuare Metropol evrope,ne anen tjeter ku jetojne shqipetare i perngjane Palestines me Jerusalemin.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,165
  Citim Postuar m par nga mardo Lexo Postimin
  nuk shqetesohet njeri se po vijn me trena per nenshtetesin shqiptare , se ky vend me keta qe ka ne krye nuk ka sec ofron ne shum aspekte
  ketu problemi qendron qe ky saliu doli kaq i zgjuar e vazhdon e tallet me shqiptaret

  a e di se si e marrin kete lajm shumica e votuesve shqiptare ...sikur ketu do behet shqiperia e pasur me keto lek ...e mos u cudit fare ...kur shum nga ne besuan perrallen e saliut qe te ardhurat per fryme jan 8000 dollare , nderkoh qe pensionet jan 100 euro imagjino se sa ekuacion i veshtire eshte ky i riu


  ps: me 100 000 euro merr ca do pasaporte te do suma ...ne mos ne rrug te ligjshme ne rruge te tjera
  C'eshtje votash eshte gjithe ky muhabet ,jo se u dogj saliu per shqiptaret e maqedonise apo kosoves. Por duke e dit qe Basha tironen e fitoi me shqiptar kosove e maqedonie ,mendohet te perdoret e njejta strategji edhe per zgjedhjet e 2013 duke u dhene mundesi te pajisen me pashaporta shqiptare.

  Ps..Sa per ate 100 mije euroshin per nenshtetesi .lol. Ke komuna ne itali sa te duash ,jepi 20 mije euro merr pashaporte italiane si ma do ,fringo origjinale ,edhe bredh e punon ku te doje qefi. Kuptohet ne menyre jo te ligjshme ,por rendesi ka qe ti behesh shtetas italian me gjitha te drejtat si cdo italian tjeter.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Endri_ : 13-10-2012 m 15:54
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 16. #16
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar m par nga Endri_ Lexo Postimin
  C'eshtje votash eshte gjithe ky muhabet ,jo se u dogj saliu per shqiptaret e maqedonise apo kosoves. Por duke e dit qe Basha tironen e fitoi me shqiptar kosove e maqedonie ,mendohet te perdoret e njejta strategji edhe per zgjedhjet e 2013 duke u dhene mundesi te pajisen me pashaporta shqiptare.

  Ps..Sa per ate 100 mije euroshin per nenshtetesi .lol. Ke komuna ne itali sa te duash ,jepi 20 mije euro merr pashaporte italiane si ma do ,fringo origjinale ,edhe bredh e punon ku te doje qefi. Kuptohet ne menyre jo te ligjshme ,por rendesi ka qe ti behesh shtetas italian me gjitha te drejtat si cdo italian tjeter.
  Personalishte isha vete kete vere ne Shqiperi , populli shqipetare eshte shume i dashur dhe mundohen te bejne nje jete si popujte e tjere ne ne evrope ,pore politika ne Shqiperi eshte shume kriminele dhe pa nje grame moral . Kjo coftine Sali coftina duhet te largohet nga Qeveria , dhe njekohesishte keto ndryshime duhet te behen ne Kosove , dhe Maqedonine, shqipetare .

  Sali Berisha . Hashim Thaci , dhe Ali Psykopati ,duhet sa me shpejte te largohen nga udheheqesite shqipetare , biloe bile keta njeres me gjithe klikat e tyre duhet denuare per keqeperdorim te te identitetit shqipetare .

 17. #17
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Une kisha dasht me marr nenshtetesine Shqiptare pasi jam shqiptar, i konsideroj shqiptaret e Shqiperise si vellezer ne komb, une dhe familja ime nuk i ka bere kurre te keqe shqiptarise e gjithmone i ka qene besnik Flamurit dhe kurre nuk e ka tradhetuar kete Flamur, po per kete Shqiperi e per kete flamur kemi sakrifiku shume e kemi hequr shume, shpresoj se me kete 28 Nentor Sali Berisha do ta beje kete premtim realitet e te mos jete per perfitime te momentit sic ndodhe shpeshhere me politikanet tane. Duhet te behet realitet edhe bashkimi i kombit e jo te punohet kunder interesave te kombit per shkak te genjeshtrave te Bashkimit Evropian, nuk shitet kombi per BE-ne.

  Me mohimin e kesaj te drejte po shkelni te drejtat e shqiptareve te sinqerte.

 18. #18
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  Citim Postuar m par nga mesia4ever Lexo Postimin
  Une kisha dasht me marr nenshtetesine Shqiptare pasi jam shqiptar, i konsideroj shqiptaret e Shqiperise si vellezer ne komb, une dhe familja ime nuk i ka bere kurre te keqe shqiptarise e gjithmone i ka qene besnik Flamurit dhe kurre nuk e ka tradhetuar kete Flamur, po per kete Shqiperi e per kete flamur kemi sakrifiku shume e kemi hequr shume,
  shpresoj se me kete 28 Nentor Sali Berisha do ta beje kete premtim realitet
  e te mos jete per perfitime te momentit sic ndodhe shpeshhere me politikanet tane. Duhet te behet realitet edhe bashkimi i kombit e jo te punohet kunder interesave te kombit per shkak te genjeshtrave te Bashkimit Evropian, nuk shitet kombi per BE-ne.

  Me mohimin e kesaj te drejte po shkelni te drejtat e shqiptareve te sinqerte.
  ka shume mundesi qe ta pengojne te medhenjte o mesia..ka shume mundesi qe te mos jete ne dore te sales..siq e din jan te medhenjte jashte shqiperise qe bejne politiken strategjike shqiptare..bile edhe rajonale..politikanet tane por edhe te rajonit jane kukulla qe perserisin ne publik ate qe ata jua thone ne vesh...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 19. #19
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Kukullat shqipefoles duhet shkateruare, qe te frigohen edhe ata qe bejne politiken jashte Shqiperise, per Shqiperine . Politikanet shqipefoles gjithemone kane qene dhe do te mbeten sherbyes te politikave te jashtme antishqipetare .

  Nuk ka tolerance me keta shqipefoles dhe tradhetare te kombit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •