Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,011

  Enver Gjokaj - aktori shqiptar ne Amerike

  Sot pashe rastesisht emrin 'Enver Gjokaj' kur po fillonte nje film ne tv dhe u bera kurioze...Nga sa lexova roli i tij me i njohur ka qene tek nje serial ne FOX titulluar 'Dollhouse' (kete s'e kam pare ndonjehere) por me sa kuptoj atje ka punur me Eliza Dushku (kjo kish rol kryesor tek seriali).


  Pak mbi jeten e tij: Enver Gjokaj

  Enver Leif Gjokaj (i lindur mė 25 janar 1982 ne Northern California) ėshtė njė aktor shqiptaro - amerikan. Ai ėshtė i njohur pėr rolin e tij si Victor nė serialin televiziv Dollhouse.

  Aktori ka gjithashtu njė vėlla binjak identik me emrin Demir. Gjokaj u diplomua me njė MFA nga New York University tek Tisch School of the Arts.

  Ne Mars 26, 2008 u njoftua se kishte fituar rolin si Victor tek Dollhouse. Karakteri i tij, emri i vėrtetė i tė cilit ėshtė Anthony Ceccoli, ėshtė njė "kukull" brenda Dollhouse. Karakteri merr personalitete tė shumta perpunimit teknologjik te kujtimeve. Demiri, vellai i tij binjak ka luajtuar gjithashtu krahas Enverit nė njė sekuencė ėndėrre, gjatė njė episodi tė sezonit tė dytė tė Dollhouse.

  Gjokaj ka luajtur nė filmin 'The Express' perkrah Dennis Quaid, 'Taking Chance' me Kevin Bacon, si dhe tek 'Eagle Eye' me Shia LeBeouf. Para se tė luante tek Dollhouse, ai ka pasur role te shkurtra tek seriali televiziv 'The Book of Daniel', si dhe disa seri te 'Law & Order: Criminal Intent', 'Community' dhe 'The Unit'.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,381

  Pėr: Enver Gjokaj - aktori shqiptar ne Amerike  ENVER GJOKAJ , shqiptari favorit i serialeve amerikane .

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,381

  Pėr: Enver Gjokaj - aktori shqiptar ne Amerike  Enver Gjokaj - NIN , Klan Kosova / 2016 .

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,381

  Pėr: Enver Gjokaj - aktori shqiptar ne Amerike  Enver Gjokaj - Emergence , 2019.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,381

  Pėr: Enver Gjokaj - aktori shqiptar ne Amerike  Enver Gjokaj, Agent Sousa, Joins Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •