Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 84
 1. #1
  "N fillim ishte Fjala" Maska e toni77_toni
  Antarsuar
  09-09-2005
  Vendndodhja
  Kosov
  Postime
  4,596
  Faleminderit
  36
  59 falenderime n 56 postime

  Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Ikballe Berisha Huduti - argate e kujt sht, kujt i sherben kjo n
  Kosov?


  ''Ikballe Berisha Huduti - argate e shiizmit dhe Ahmedinexhadit n
  Kosov''

  - Propagandn q bn kjo grua pr prhapjen e shiizmit n Kosov - BIK-u medoemos duhet t jet i mir informar duke marrur t gjitha masat e nevojshme q t'i parandaloj aktivitetet e shiizmit n Kosove t cilat rrezikojn n ciln do form Identitetin e Pastr Islam q sht kultivuar brez pas brezi n trojet Shqiptare.

  - Kjo quhet Ikballe Berisha Huduti - sht nj grua shiite, e cila mirret me nj sr aktivitetesh, kryesisht n Prishtin. Librat q ajo i shiste n panairin e librit n Prishtin, kryekput jan shiite dhe e rrezikojn fuqishm Identitetin e Pastr Islam.

  - Eshte kryetare e Organizats Edukativo Kulturore NISA - Prishtin. Kryeredaktore e Revists "VLERA".

  - Gjithashtu, bn martesa me kontrat (zina) q sht e ndaluar ( haram ) n fen Islame - por, t ciln ua kan br hallall vets shiitt.

  Ju bjm apel t gjith juve vllezr e motra, ju q e njifni kt grua dhe t tjert q jan si kjo - distancohuni prej tyre sepse kta nuk e predikojn fen e Allahut t Madhruar ashtu siq pretendojn t jen, kta nuk jan asgj m shum e m pak se argat t dreqit t mallkuar.

  Prandaj, keni kujdes se me knd shoqroheni dhe cfar libra lexoni - sepse jo cdo kush q mban petkun e mbuless n kok sht n udhn e Allahut t Madhruar dhe thrret n Islamin e pastr.

  ''Shiizmi sht vetm nj arm e djallit t mallkuar kundr Islamit t mirefillt''


  KUJDES!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Gjej kohen t lexosh, sht themel i t diturit.

 2. Anetart m posht kan falenderuar toni77_toni pr postimin:

  Ikballe (24-11-2016)

 3. #2
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,695
  Faleminderit
  2
  20 falenderime n 19 postime
  Haaa, tash edhe shiit..! Keta nuk jane wehabiste apo jo?

  Ani de nashti kemi "fatin" e na sjell ne nje vizite Ahmadin Nexhatin.
  Kush sht prej jush pa mkat, le ta gjuaj i pari gurin n t!

 4. Anetart m posht kan falenderuar Gogi pr postimin:

  Ikballe (24-11-2016)

 5. #3
  i larguar Maska e bindi
  Antarsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Paaa..., sa shume eshte politizuar dhe kjo feja...,dmth.ju te tjeret paskeni te drejte te shisni libra fetare dhe te beni propagand ,kuse kjo jo...
  Ndryshuar pr her t fundit nga bindi : 04-02-2012 m 08:53

 6. Anetart m posht kan falenderuar bindi pr postimin:

  Ikballe (24-11-2016)

 7. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,944
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  Gjeje koh te lexoj pore une nga te lexuarit e tepert kom filluar te behem i pa ditur(i hutuar).
  Pytja lart ka ket pergjegje simbas synetit te Profetit Muhamed a.s
  Islami esht baza e besimit per nji musliman .Ata qe ndahen ne sekte nuk jon prej ymetit ose prej popullit te Muhamedit A.s.esht mendim i gjith dijetarve islamist
  Edhe shijat jon musliman dhe shum besimtar bien ne sprov ne besim pikrisht se i ngatrrojn kuptimet dhe qellimin e besimit.Pra deri sa nji Shia e quan nji sekt tjeter ipabesimtar edhe nji sekt tjeter mund te jet po aq pabesimtar nese i referohen emertimeve .Themelorja e besimit jon kushtet e Islamit dhe te imanit .Ato jon tek te gjitha te ashtuqujtura sekte islame e qe ne fakt jon sprova tek pasuesit e beimit monoteist ose Islamizmit si baz e te qenurit besimtar dhe si pika referimi ne besim ose ne Islamin qe ka porositur Profeti Muhamed meshira e Zotit qoft mbi te.dhe pasuesit e tij.Ne Islam ska vakum ..thenjet e Profetit Muhamed jon vula e mirsjelljes dhe e shpetimit ne te dy botrat.
  Esht diq tjeter qe njerzit sdin ti komentojn ose qellimisht i keq interpretojn porosit e Profetit Muhamed a.s.
  Tek te gjitha ato sekte qe ne parim sillen rreth nji pike te referimi dhe qe kushtet themelore te besimit ne islamizem i praktikojn ne perpikmeri jon Islamist edhe pse dikush sarrin ta kuptoj se vetem gjith ato rruge qe ne fund kan nji pik takim, jon vetem tregues se njerzit jon ne sproven e besimit ne Krijuesin e Madhrishem All-llahun fuqi plot dhe ne sproven e besnikris ndaj amanetit te Profetit Muhamed.Vetem nji besimtar i sinqert dhe i arsyshem do e kuptoi se gjith ato rruge qe ne fakt duken ne te djathte e ne te majt qojn tek perkujdesi qe te mos devijohet ne porosin e Muhamedit alejhiselam ,aty esht gjith aje sirtar besimi qe duket se qendron i mbuluar vetem qe te dallohet besimtari i sinqert dhe aj qe ndan e krijon ndasi.

 8. #5
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Antarsuar
  18-04-2005
  Postime
  892
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  shiizmi asht vetem nje parti kurgja ma shum

 9. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga pejani34 Lexo Postimin
  shiizmi asht vetem nje parti kurgja ma shum
  sic eshte edhe cdo fe tjeter...
  Feja eshte thjeshte nje forem kontrolli per nje grup te caktuar njerzish. I nenshtroheni cdo dite ketij kontrolli e nuk jeni ne gjendje ta kuptoni.

  Besoni ne ZOT, jetoni ne paqe por mos u radikalizoni kot pas feve, nuk ja ka pre njeri hatrin t'ja shihni ju!

 10. #7
  Musliman Shqiptar Maska e pejani34
  Antarsuar
  18-04-2005
  Postime
  892
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  faliminderit per kshilla
  hhhhhhhaaaaaaaaaa

 11. #8
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Antarsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Ikballe Berisha Huduti - argate e kujt sht, kujt i sherben kjo n
  Kosov?


  ''Ikballe Berisha Huduti - argate e shiizmit dhe Ahmedinexhadit n
  Kosov''

  - Propagandn q bn kjo grua pr prhapjen e shiizmit n Kosov - BIK-u medoemos duhet t jet i mir informar duke marrur t gjitha masat e nevojshme q t'i parandaloj aktivitetet e shiizmit n Kosove t cilat rrezikojn n ciln do form Identitetin e Pastr Islam q sht kultivuar brez pas brezi n trojet Shqiptare.

  - Kjo quhet Ikballe Berisha Huduti - sht nj grua shiite, e cila mirret me nj sr aktivitetesh, kryesisht n Prishtin. Librat q ajo i shiste n panairin e librit n Prishtin, kryekput jan shiite dhe e rrezikojn fuqishm Identitetin e Pastr Islam.

  - Eshte kryetare e Organizats Edukativo Kulturore NISA - Prishtin. Kryeredaktore e Revists "VLERA".

  - Gjithashtu, bn martesa me kontrat (zina) q sht e ndaluar ( haram ) n fen Islame - por, t ciln ua kan br hallall vets shiitt.

  Ju bjm apel t gjith juve vllezr e motra, ju q e njifni kt grua dhe t tjert q jan si kjo - distancohuni prej tyre sepse kta nuk e predikojn fen e Allahut t Madhruar ashtu siq pretendojn t jen, kta nuk jan asgj m shum e m pak se argat t dreqit t mallkuar.

  Prandaj, keni kujdes se me knd shoqroheni dhe cfar libra lexoni - sepse jo cdo kush q mban petkun e mbuless n kok sht n udhn e Allahut t Madhruar dhe thrret n Islamin e pastr.

  ''Shiizmi sht vetm nj arm e djallit t mallkuar kundr Islamit t mirefillt''


  KUJDES!
  Garda e Nexhatit me shqipfolse, kjo eshte poshteresia e radhes !!!!!!!!!!!!!!
  Sarmatosem sa tjet jeta!

 12. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-02-2012
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk e di se cfar eshte, por "FE", nuk eshte !

 13. #10
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Antarsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime n 8 postime
  Sarmatosem sa tjet jeta!

 14. #11
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vet se di.... :)
  Postime
  821
  Faleminderit
  17
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Hamza ! Lexo Postimin
  Nuk e di se cfar eshte, por "FE", nuk eshte !
  As un nuk e di por ata thon t njjtn gj pr sunitt, bile, bile edhe epitetin tradhtar t fes ua shtojn.
  Shqiptari q derdh gjak shqiptari nuk meriton t quhet shqiptar

 15. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-01-2015
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  23
  Faleminderit
  7
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Prshndetje t dashur miq, nuk kam koh aq shum t hy npr portale, por tani e pash veten time q edhe tek ky portal web faqe po u diskutoka pr fe nga njerz jo kompetenc t fes, dhe m vjen mir q njerz t logjiks s shndosh me komentet e tyre , mir ditkan t e konceptojn nj gj t re n shoqri, e n realitet rrnjt e ksaj i ka n burimin m t qiltr t nj feje q ka br dhe bn jehon pr t mir, duke mos u bazuar n nj 000.1 % e t degjeneruarve q bjn grdin n emr t Fes,,,

  T gjitha kto propaganda kundr personaliteti tim dhe bindjes sime perosnale q bhen nuk kan baz por kan urrejtje djallzore sepse injorantt nuk jan msuar dika t re t e pranojn me intersim pr t , por me akuzim t padrejt mkatues pr t ciln do t shohin pasojat edhe n Kt dhe Botn tjetr.

  Pandaj e falnderoj Forumin nse ka pak konsiderat pr moralin, nderin dhe dinitetin e antarit t formumit , le t i fshij ose bj dicka me personat q merren me qshtjet e t tjerve e sidomos kta q bjn fyerje e shpifje pr kt mund t akuzohen ligjrisht.

  T nderuar miq ju q nuk e keni trurin t shprlar , sepse ka prej nesh edhe t till sidomos ata q jan "fetar" apo ndoshta sa kan filluar t din dicka nga thash e thanmet apo videot e hoxhallarve , e jo nga studimi, ktyre vrtet iu sht lar truri, dhe far do q thuash ata skan kapacitet t e logjikojn apo pranojn nga nj kndvshtrim human, por bazohen vetem n armiqsi, kafshri, urrejtje e poshtrim t tjetrit, Prandaj t nderuar ju preferoj t i dgjoni kto video interesante nga akademik t shkencave Islame q jan k ujetojn n vendet m demokratike n bot n Amerik.

  Prandaj ju preferoj t dini pr Islamin e vrtet nga Familja e Profetir e lrini Shiat e Rafidit q i njihni nga gojt q nuk filtrohen prmes zemr e mendjes s shndosh... Un nuk jam e till Cfar paskan shkruar ktu disa TRU t Shprlar,
  shiko dhe dgjo misme nga akademik e dr. t fes e jo nga trushprars t internetit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Ikballe : 24-11-2016 m 19:35

 16. #13
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Antarsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,192
  Faleminderit
  54
  148 falenderime n 128 postime

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Un fare mire mund te vetquhem "injorant" ne kete teme..., por sinqerisht i kam bere kete pyetje vetes;
  " Shiitet e Iranit a jane bektashinjte e Shqiperise "?
  Ju lutem, nuk dua te ofendoj asnje te ketyre dy besimeve, nese jane dy fe te ndryshme.

  Ne lidhje me temen, mendoj qe eshte nje lloj interpretimi i besimit islam.
  Dikush me lart e deshifroi me fjalen "parti politike", pra ashtu sikur te gjitha sektet fetare..., nuk jane tjeter ve'se POLITIKE!
  Fatkeqesisht kjo eshte qe ndan njerezit, politika e nderthurur me fanatizmin injorant sjell perarjen ne sekte te ndryshme,
  ku me pas rrjedhimisht sjell konflikt, si ushtarak ashtu edhe filozofik..., kjo mvaret nga temperamenti i aksh populli.....
  Pra eshte nje nendarje e fese islame. Ku per te legalizuar ekzistencen e saj ( shiite ) akuzon per tradheti pjesen tjeter muslimane ( synite ).
  Pra puro politike...., por qe ndiqet nga miljona njerez, pra eshte edhe njekohesisht "Fe".

  Pershendetje
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 17. #14
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Citim Postuar m par nga Ikballe Lexo Postimin
  Prshndetje t dashur miq, nuk kam koh aq shum t hy npr portale, por tani e pash veten time q edhe tek ky portal web faqe po u diskutoka pr fe nga njerz jo kompetenc t fes, dhe m vjen mir q njerz t logjiks s shndosh me komentet e tyre , mir ditkan t e konceptojn nj gj t re n shoqri, e n realitet rrnjt e ksaj i ka n burimin m t qiltr t nj feje q ka br dhe bn jehon pr t mir, duke mos u bazuar n nj 000.1 % e t degjeneruarve q bjn grdin n emr t Fes,,,
  Pershendetje e dashur Ikballe!
  Se pari, Ikballe, fare autoriteti ke zotrote t'i ndash njerezit ne kompetente apo jo??
  Se dyti, Ikballe, nga cila pikepamje je ne gjendje te percaktosh "logjiken e shendoshe"??!
  Se treti, Ikballe, cila na qenka "jehona e mire" per te cilen vetem ti dhe ate me "logjike te shendoshe" qenkeni ne dijeni?!
  Se katerti, Ikballe, meqe ti je me "logjike te shendoshe" dhe per ata si ti, zerot perpara presjes kane vlere, 000.1%=0.1%, qe do te thote 1/10 e nje miliardi e gjysem muslimanesh, qe i bie te jene diku tek 150.000.000 njerez, a p ona thua se 150 milione muslimane jane te degjeneruar??! Tashi edhe sikur te besojme se eshte nje gabim shtypi dhe t ethemi se jane 0.001%, perseri 1.5 milione te "degjeneruar" nuk duhet te na shqetesojne??!
  Sa pesti, Ikballe, keta te "degjeneruar"(shumica e te cileve jane te diplomuar neper shkollat e fese), a kane bere ndonje gje qe s'eshte e ligjeruar me Kuran dhe qe Muhamedi s'e ka bere apo urdheruar???!

  Pandaj e falnderoj Forumin nse ka pak konsiderat pr moralin, nderin dhe dinitetin e antarit t formumit , le t i fshij ose bj dicka me personat q merren me qshtjet e t tjerve e sidomos kta q bjn fyerje e shpifje pr kt mund t akuzohen ligjrisht.
  Cilat jane akuzat qe te kane bere dhe qe mund te ndiqen penalisht, e dashur iIkballe?!

  T nderuar miq ju q nuk e keni trurin t shprlar , sepse ka prej nesh edhe t till sidomos ata q jan "fetar" apo ndoshta sa kan filluar t din dicka nga thash e thanmet apo videot e hoxhallarve , e jo nga studimi, ktyre vrtet iu sht lar truri, dhe far do q thuash ata skan kapacitet t e logjikojn apo pranojn nga nj kndvshtrim human, por bazohen vetem n armiqsi, kafshri, urrejtje e poshtrim t tjetrit,
  E dashur Ikballe, a nuk eshte Kurani yt i dashur qe merret me poshterimin e qafirave???!
  5:60. Thuaj: “A doni t’ju tregoj kush do t marr dnimin m t rnd nga Allahu? Ata q Allahu i ka mallkuar dhe me t cilt sht zemruar, duke i shndrruar n majmun dhe derra, si dhe ata q adhurojn djallin. Ata jan n vendin m t mjerueshm dhe jan m larg rrugs s vrtet”.
  2:65. Sigurisht q ju keni dgjuar pr ata prej jush q shkeln Sabatin dhe t cilve Ne u tham: “Bhuni majmun t prmuar e t urryer!”.


  A po na thua Ikballe se Allahu bazohet ne armiqesi, kafsheri urrejtje dhe poshterim te tjetrit??!
  Prandaj ju preferoj t dini pr Islamin e vrtet nga Familja e Profetir e...
  A po na thua e dashur Ikballe, se Kurani . Hadithi dhe Suneti nuk qenkan t emjaftueshem per te mesuar mbi Islamin dhe profetin islam???!
  Jarigas

 18. Anetart m posht kan falenderuar jarigas pr postimin:

  bojana (26-11-2016)

 19. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-01-2015
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  23
  Faleminderit
  7
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  O zotri mos m merrni kohn time t muar me kto komentime te gjata , se sjemi n web faqe shkencore, e t shikojm do presje e pik, e t llogarisim shifra e shifra,,,

  Faleminderit pr komentet e juaja,,, vetem nj gj t them, se tek ne ne Kosov egziton ligji pr fyerje e shpifje,etje tj ,,
  Naten emir

 20. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-01-2015
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  23
  Faleminderit
  7
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  I nderuar Arbrishi, njherit Urime Festn e Flamurit, jam pak e zan, por m detyron kultura juaj e komunikimit t ju jap disa sqarime.

  Nga videoja paraprake keni mundur t kuptoni se kush jan shijat, pra nga nj akademik dhe Dr. i Religjinove,,, ndersa sa i prket Shijave t bots dhe Bektashinjt, nuk ka asnj dallim, sa i prket bindjes , akides q i thon n arabisht. Pra t gjith besojn n Zot, Allahun e Lartsuar, n Profetin Muhamed q sht i Derguari i fundit dhe n 12 Imamt. Kjo sht edhe tek Bektashinjt edhe tek shumica e shijave q jan zyrtarisht t pranuar nga Qerndra e Myftinis n Egjipt n Universitetin AL Azhar - Kairo..

  Ka shum pak dallime n praktika, pra n sheriat dikush m shum m t prpikt jan e disa m pak, kjo ndosh tek cdo popull, dhe besim,, se edhe ne n Kosov jemi 97% musliman por besimtar dhe praktikues ka shum pak ndosht nj 10% ...

  Ndarjet n mesin e muslimanve jan br menjher pas ndrrimit jet t Profetit Muhamed, ende pa u varrosur, e gjith shoqria e tij vajtn n nj vend n SAKIFA dhe atje e zgjodhn n mnyr Demokratike Ebu Bekrin pr Halife, ndersa Ztoi tha ,,Inni fil erdi halifet ( mkmbs) edhe profeti Muhaemd kt e vrtetoi se " Pas meje e keni Aliun...... " etj etj,,

  Prandaj nse e shikoni kt video te dyt t rradhs,,, do t shikoni se Muslimant q e pasun rrugn e EHli Bejtit, Familjes s Pejgamberit , ata ende deri m sot i kan 12 imamt n fe si element i besimit, kt edhe na thot Naim Frashri n popemn e tij Qerbelaja... etje tj ,,

  Prandaj Parti Politike kan br shokt e Pejgamberit ( paqja qoft mbi t dhe Familjen e tij) e kurrsesi Islami q e kan predikuar me shum sakrifica Ehli Bejti Muhamedit s.a.a..
  Prandaj vlla, merreni shikojeni kt video dhe do t shihni se kush e shndroi ISlamin ather e deri m sot si parti politike dhe se kush e dmtoi Islamin, dhe si e mbrojtn Islamin 12 Imamt e Shenjt s bashku me Imam mehdiun a.s. i cili pritet t vij... Nj gj duhet ta dim se asnj nga imamt nuk vdiqn n vdekje natyrore por u mbytn e masakruan, mjafton Qerbelaja e Imam Husejnit do ta kuptoni sa t zeza hoqn Familja e Pejgamberit nga muslimant ather,, edhe tani se cfar po hjekin muslimant pasues t Ehli Bejtit q i thoni SHija, ( se shija ka disa nnsekte, seiq ka tek cdo religjion, bile te sunizme ka shum e m shum nnsekte0

  Urdhroni dgjojeni shikim t kndshm ..  Na falni pr gabime shkrimore, m besoni jam shum e znur e nuk kam koh ti rikthehem asaj q e shkova m par... Ju kam n dua ( lutje)

 21. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-01-2015
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  23
  Faleminderit
  7
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Ju kisha preferaur para se t shpifni e prfolni t tjeret me qellim q t ulni autoritetin e tij, e sidomos nj femre , se edhe nnn e ke femr, ... Ju kisha kshilluar t lexoni kt intervist , dhe mos t flisni at q nuk e dini, se Profeti Muahemd na mson q pr tjetrin mund t flasim vetem aq sa njohim , e jo sa keni dgjuar nga gojt mkatare,,, pr t cilat Kurani thot :
  O ju q keni besuar, largohuni prej dyshimeve t shumta, meq disa dyshime jan mkat dhe mos hulumtoni pr zbulimin e t metave t njri-tjetrit, dhe mos prgjoni njri-tjetrin; a mos ndonjri prej jush dshiron t haj mishin e vllait t vet t vdekur? At pra e urreni! Kini frik nga ndshkimi i All-llahut, e All-llahu sht mshirues, Ai pranon shum pendimin. (Huxhurat, 11-12)

  http://periskopi.com/e-dyshuara-se-r...-ne-prishtine/

 22. #18
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Antarsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,192
  Faleminderit
  54
  148 falenderime n 128 postime

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Citim Postuar m par nga toni77_toni Lexo Postimin
  Ikballe Berisha Huduti - argate e kujt sht, kujt i sherben kjo n
  Kosov?


  ''Ikballe Berisha Huduti - argate e shiizmit dhe Ahmedinexhadit n
  Kosov''

  - Propagandn q bn kjo grua pr prhapjen e shiizmit n Kosov - BIK-u medoemos duhet t jet i mir informar duke marrur t gjitha masat e nevojshme q t'i parandaloj aktivitetet e shiizmit n Kosove t cilat rrezikojn n ciln do form Identitetin e Pastr Islam q sht kultivuar brez pas brezi n trojet Shqiptare.

  - Kjo quhet Ikballe Berisha Huduti - sht nj grua shiite, e cila mirret me nj sr aktivitetesh, kryesisht n Prishtin. Librat q ajo i shiste n panairin e librit n Prishtin, kryekput jan shiite dhe e rrezikojn fuqishm Identitetin e Pastr Islam.

  - Eshte kryetare e Organizats Edukativo Kulturore NISA - Prishtin. Kryeredaktore e Revists "VLERA".

  - Gjithashtu, bn martesa me kontrat (zina) q sht e ndaluar ( haram ) n fen Islame - por, t ciln ua kan br hallall vets shiitt.

  Ju bjm apel t gjith juve vllezr e motra, ju q e njifni kt grua dhe t tjert q jan si kjo - distancohuni prej tyre sepse kta nuk e predikojn fen e Allahut t Madhruar ashtu siq pretendojn t jen, kta nuk jan asgj m shum e m pak se argat t dreqit t mallkuar.

  Prandaj, keni kujdes se me knd shoqroheni dhe cfar libra lexoni - sepse jo cdo kush q mban petkun e mbuless n kok sht n udhn e Allahut t Madhruar dhe thrret n Islamin e pastr.

  ''Shiizmi sht vetm nj arm e djallit t mallkuar kundr Islamit t mirefillt''


  KUJDES!
  Sa interesante!
  Toni na eshte bere "avukat i djallit"...
  Pse keshtu?
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 23. #19
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Citim Postuar m par nga Ikballe Lexo Postimin
  Prshndetje t dashur miq, nuk kam koh aq shum t hy npr portale, por tani e pash veten time q edhe tek ky portal web faqe po u diskutoka pr fe nga njerz jo kompetenc t fes, dhe m vjen mir q njerz t logjiks s shndosh me komentet e tyre , mir ditkan t e konceptojn nj gj t re n shoqri, e n realitet rrnjt e ksaj i ka n burimin m t qiltr t nj feje q ka br dhe bn jehon pr t mir, duke mos u bazuar n nj 000.1 % e t degjeneruarve q bjn grdin n emr t Fes,,,

  T gjitha kto propaganda kundr personaliteti tim dhe bindjes sime perosnale q bhen nuk kan baz por kan urrejtje djallzore sepse injorantt nuk jan msuar dika t re t e pranojn me intersim pr t , por me akuzim t padrejt mkatues pr t ciln do t shohin pasojat edhe n Kt dhe Botn tjetr.

  Pandaj e falnderoj Forumin nse ka pak konsiderat pr moralin, nderin dhe dinitetin e antarit t formumit , le t i fshij ose bj dicka me personat q merren me qshtjet e t tjerve e sidomos kta q bjn fyerje e shpifje pr kt mund t akuzohen ligjrisht.

  T nderuar miq ju q nuk e keni trurin t shprlar , sepse ka prej nesh edhe t till sidomos ata q jan "fetar" apo ndoshta sa kan filluar t din dicka nga thash e thanmet apo videot e hoxhallarve , e jo nga studimi, ktyre vrtet iu sht lar truri, dhe far do q thuash ata skan kapacitet t e logjikojn apo pranojn nga nj kndvshtrim human, por bazohen vetem n armiqsi, kafshri, urrejtje e poshtrim t tjetrit, Prandaj t nderuar ju preferoj t i dgjoni kto video interesante nga akademik t shkencave Islame q jan k ujetojn n vendet m demokratike n bot n Amerik.

  Prandaj ju preferoj t dini pr Islamin e vrtet nga Familja e Profetir e lrini Shiat e Rafidit q i njihni nga gojt q nuk filtrohen prmes zemr e mendjes s shndosh... Un nuk jam e till Cfar paskan shkruar ktu disa TRU t Shprlar,
  shiko dhe dgjo misme nga akademik e dr. t fes e jo nga trushprars t internetit.
  Pershendetje Ikballe,

  Mireseerdhe ne forumishqiptar.com

  Kohe per te pare video nuk kam por do deshiroja tu pergjigjeshe pyetjeve te meposhtme ;

  1. A na e sqaron pak kete ceshtjen e marteses me kontrate ? Si funksionon dhe a eshte e ligjshme sipas teje? Do ja sugjeroje vajzes tende?

  2. Cili eshte qendrimi yt ndaj gruas se profetit a.s Aishes?

  3. A i besojne shiat hadithet e profetit Mohamed a.s si p.sh ato te transmetuara nga Bukhariu dhe Muslimi ?

  4. A eshte Kurani qe kane sunitet i sakte apo kurani i shiave ka versete shtojce?
  Ndryshuar pr her t fundit nga angmokio : 29-11-2016 m 04:05
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 24. #20
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime

  Pr: Shiizmi sht nj "fe" apo nj arm e djallit?

  Shiizmi por edhe sunizmi dhe madje edhe Islami ne pergjithesi jane arme te djallit pasi bazohen ne urrejtje dhe dhune ndaj njeriut. Te gjitha fete, doktrinat e ideologjite qe mohojne kryqezimin dhe Ringjalljen e Jezusit te Nazaretit de fakto jane doktrina te djallit. Te gjitha fete e doktrinat qe e bejne kete me apo pa vetedije jane ne sherbim te djallit. Shiizmi sikur sunizmi bazohen ne Kuran dhe ne profetin Muhamed, por pas vdekjes se tij myslimanet u percane se kush duhet ta pasoje profetin. Nese pas largimit te Jezusit nga kjo bote dishepujt e tij do te fillonin me vrasjen e masakrimin e njeri tjetrit a do ta quanit krishterimin si fe te paqes?! Epo kete bene myslimanet dhe fatkeqesisht ende nje shumice e shqiptareve besojne se feja islame eshte fe e paqes dhe kurrsesi e dhunes. Ky eshte realiteti i standardeve te dyfishta qe ne e praktikojme ndaj besimit krishter dhe fese islame. Kur ke nje pedofil, vrases, nxites te armiqesive si profet cfare do te pasoje pervec pedofilise, dhunes dhe vrasjeve?! Te gjithe myslimanet qe pasojne shembullin e Muhamedit jane njerez te dhunes, kete e shohim cdo dite por fatkeqesisht te gjithe i mbyllim syte e veshet duke mohuar realitetin. Myslimanet kurre skane patur dashuri as ndaj njeri tjetrit por aq me pak ndaj te tjereve. Gjithmone kane luftuar njeri tjetrin dhe gjithmone i kane luftuar dhe do t'i luftojne te tjeret. Shihni shembullin e ISIS-it sot, Al Kaides dje dhe te tjereve. Paramendoni myslimanet tane para ca ditesh shkuan ne Shqiperi per te organizuar sulm e per te vrare futbollistet e Izraelit. Cka nese vertete do te arrinin ta benin kete poshteresi, si do te shiheshim ne ne bote, si terroriste apo si njerez normale?!

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •