Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212

  Dieta dhe menu per femijet e vegjel

  Kisha deshire qe ne kete teme te vendosnim nje menu per ushqimet e bebeve 8 muaj ju nena qe kini patur femijet na ndihmoni me ushqimet me oraret qe ju jepni bebeve tuaj
  une po vendos nje menu por nuk e di a eshte e mire kam nje muaj qe i jap kete:

  ne oren 6 te mengjesit gji
  ne oren 9 nje frute te grire dhe mualebi me miell orizi(te perziera se bashku po me qumshin tim)masa eshte 100ml
  ne oren 10 e ve ne gjume dhe i jap te pije
  ne oren 12 i jap supe me pule dhe zarzavate ketu grij 5 zarzavate psh patate,karote,kungulleshke ,brokull,bizele ja zjej dhe ja grij me pulen ja bej per tre dite ditet e tjera i ve zarzavate te tjera po gjithmone karoten dhe pataten nuk ja ndaj ne supe
  me 2 e ve ne gjume dhe i jap per te pire
  me 3 ose 4 nje kos frutash
  me 6 nje mualebi vetem me qumshtin tim dhe me cereale orizi
  me 8.30 i jap gji dhe me fle
  uje sa i jepni ju ne kete muaj une ijap tre luge te vogla uje pas ushqimit sidomos pas drekes dhe mengjesit pas kosit nuk i jap
  me ngrihet tre here naten do te pije nuk e di pse me ngrihet nuk ngopet

  po ngadonjere me vjell kur i jap te pije e nxjer te gjithe ushqimin ju ka ndodhur juve


  gjithsesi faleminderit kush e lexon dhe kush na jep nje ndihme

  mund te jepni dhe nje menu dhe per bebet 9-12
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ela11 : 03-02-2012 mė 22:18

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682
  Nuk kam cfare te japim ne.
  Ato qe i jep ti i kemi dhene dhe ne femijes. Ti e di vet cfare eshte me e mire per femijen tend. Meqe e ke 8 muajshe fillo dhe mos ja gri perimet e frutat. jepja te ziera dhe te prera ne kubike te vegjel. Mesoje te haje vet me dore ne high chair.

  Cdo femije ka regjimin e vet. Gjeja qe nuk duroj dot eshte kur prindit duan patjeter qe foshnja te ndjek regjimin qe duan ata dhe me shume vuajne e stresohen.
  Sa per naten, mbase nuk ngopet. Dhe une vaktet e qumshtit i lija heret ne mengjes dhe vone ne darke. Qumshtin ja jep me gji apo perdor biberon? Mbase nuk pi sa duhet. Mblidhe qumshtin. Hidhja ne biberon. Keshtu e ke me te qarte nese ka pire apo jo.

  Dhe cuni im ka qene si jotja. Cohej cdo 2 ore naten per nje vit rresht. Nje torture e vertet. Nuk fjeta sikur dhe njehere te vetme 5 ore rresht naten, per nje vit te tere. E pergjumur rrija dite e nate. Iken dhe ato kohe.

  Pa frike ela, megjithate eshte normale te kerkosh keshilla. Te gjithe kemi bere.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 03-02-2012 mė 22:20
  Feelings change - memories don't.

 3. #3
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
  Kisha deshire qe ne kete teme te vendosnim nje menu per ushqimet e bebeve 8 muaj ju nena qe kini patur femijet na ndihmoni me ushqimet me oraret qe ju jepni bebeve tuaj
  une po vendos nje menu por nuk e di a eshte e mire kam nje muaj qe i jap kete:

  ne oren 6 te mengjesit gji
  ne oren 9 nje frute te grire dhe mualebi me miell orizi(te perziera se bashku po me qumshin tim)masa eshte 100ml
  ne oren 10 e ve ne gjume dhe i jap te pijene oren 12 i jap supe me pule dhe zarzavate ketu grij 5 zarzavate psh patate,karote,kungulleshke ,brokull,bizele ja zjej dhe ja grij me pulen ja bej per tre dite ditet e tjera i ve zarzavate te tjera po gjithmone karoten dhe pataten nuk ja ndaj ne supe
  me 2 e ve ne gjume dhe i jap per te pireme 3 ose 4 nje kos frutash
  me 6 nje mualebi vetem me qumshtin tim dhe me cereale orizi
  me 8.30 i jap gji dhe me fle
  uje sa i jepni ju ne kete muaj une ijap tre luge te vogla uje pas ushqimit sidomos pas drekes dhe mengjesit pas kosit nuk i jap
  me ngrihet tre here naten do te pije nuk e di pse me ngrihet nuk ngopet

  po ngadonjere me vjell kur i jap te pije e nxjer te gjithe ushqimin ju ka ndodhur juve


  gjithsesi faleminderit kush e lexon dhe kush na jep nje ndihme

  mund te jepni dhe nje menu dhe per bebet 9-12

  Une s'kam ndonje keshille per ty Ela11, por me sa lexoj , mendoj qe ti e torturoke ate femije. Lexoji edhe nje here ato fjali me bold.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,283
  jam shume dakort me mian, mos e detyro femijen te haj dicka qe nuk do, kur ndihet vet i/e pergatitur per te ngren ushqime te ndryshme do haj...sa jam torturuar me vajzen kur ishte mbie 6 muajshe, per qamet nuk donte te hante perime/fruta etje, vetem qumesht deshte...rrija me lug ne dore, me ngriheshin nervat ne maksimum qe nuk hante as nje lug, dhe villte ose se hapte gojen per qamet, ose nese e hapte e mbante hapur deri sa ti mbinte nga goja...pas 1 vjece filloj te pelqente me shume ushqimet e ndryshme, dhe mundohem ti jap cfare do dhe jo cfare nuk pelqen
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Une s'kam ndonje keshille per ty Ela11, por me sa lexoj , mendoj qe ti e torturoke ate femije. Lexoji edhe nje here ato fjali me bold.
  jo se e deturoj qe te fleje por i eshte mesuar orari dhe po mos fleje qan se do te pije te fleje,,

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212
  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Nuk kam cfare te japim ne.
  Ato qe i jep ti i kemi dhene dhe ne femijes. Ti e di vet cfare eshte me e mire per femijen tend. Meqe e ke 8 muajshe fillo dhe mos ja gri perimet e frutat. jepja te ziera dhe te prera ne kubike te vegjel. Mesoje te haje vet me dore ne high chair.

  Cdo femije ka regjimin e vet. Gjeja qe nuk duroj dot eshte kur prindit duan patjeter qe foshnja te ndjek regjimin qe duan ata dhe me shume vuajne e stresohen.
  Sa per naten, mbase nuk ngopet. Dhe une vaktet e qumshtit i lija heret ne mengjes dhe vone ne darke. Qumshtin ja jep me gji apo perdor biberon? Mbase nuk pi sa duhet. Mblidhe qumshtin. Hidhja ne biberon. Keshtu e ke me te qarte nese ka pire apo jo.

  Dhe cuni im ka qene si jotja. Cohej cdo 2 ore naten per nje vit rresht. Nje torture e vertet. Nuk fjeta sikur dhe njehere te vetme 5 ore rresht naten, per nje vit te tere. E pergjumur rrija dite e nate. Iken dhe ato kohe.

  Pa frike ela, megjithate eshte normale te kerkosh keshilla. Te gjithe kemi bere.
  une jo vetem qe ja bluaj supen po ja kulloj qe te mos i mbeten ndonje luspe nga zarzavatet nuk ja jap dot copa copa se nje gje e vogel ti kete supa e vjell te gjithen car ka ngrene ,,une mundohem per te... faleminderit per keshillen

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669
  shume i jep per te ngrene mi ela
  e fryke te shkreten , prandaj te vjell.
  Kur shikoj femijet jane pak a shume normal , ndersa kur shikoj femijet e shqiptareve sidomos ne foto jane si tullumbace, njeri me i fryre se tjetri aq sa nuk arrijne dot te ecin.
  Goca ime sapo hyri ne te dhjeten dhe eshte ne kurben normale te peshes dhe nuk i jap aq sa shkruan ti.
  Ne mengjes 230 ml qumesht me drithera me kakao, nga ora 10 banane te grire ose kos me fruta, ose caj .
  Me pas dreka nda ora 12 e gjysem, gjell rreth 210 ml volum dhe nje kos me ciokollate, vdes per ciokollate qe tani dhe pastaj ben dodo , nga ora 4 qumesht 150 ml me drithere dhe nje kos me fruta.
  Darke pastaj e nis me qumesht 230 ml dhe nqs do edhe pak gjell ca lugera varet sa do , nqs nuk do nuk insistoj shume , rendesi ka te pije qumeshtin.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669
  ah se harrova
  kur gatuan , mos be ushqim shume dhe e mban ne frigorifer se dekompozohet dhe femija nuk toleron dhe vjell, ate qe gatuan ta ha brenda dites, c'mbetet hidhe mos e le per te nesermen.........;;

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776
  Pershendetje ela.

  Une me tete muj nuk i kam dhene kafjall fare. Ka pire gji rreth ores 6, ne 9 i kam dhene nje kos me fruta ose nje peme ,me vone i kam dhene prape gji dhe ne 12 dreken ,prape gji ,ne 3 peme(ne fillim ia perzieja e me vone ia jipja vetem nje psh sot banane neser dardhe etj) prape me vone gji dhe ne darke drithera..... i kam dhene gji para se te flinte dhe me si kam dhene deri ne 6 ne mengjes. I kam dhene kafjall vetem pasi ka bere 9 muj. Ne kete moshe i kam dhene gji 5 here brenda dites po jo me naten.
  Jam bazu ne nje plan te institutit te hulumtimeve per ushqimin e femijeve te dortmundit te pranuar nga OBSH te cilin gjithsesi e kam pershtatur sipas kerkesave te vajzes.
  Kam pasur shume stres dhe shume frike dhe tani qeshem sa budallaqe kam qene. Vajza ka pase permasa ideale dhe mjekja gjithmone me thoshte vazhdo kshtu metutje po pyetem mu se ckam hequr.

  Ti pyet 100 veta dhe bej ate qe e sheh vet te arsyeshme.

  Sa per regjimin ne ushqim une mendoj qe femijet duhet te kene nje regjim ushqimi dhe gjumi.
  Shprehite qe marrin tani iu mbesin edhe per me vone. Se po u ofrove femijeve te hane ate qe duan do hane gjithmone cips dhe akullore.

  Vajza ime e provoi pomfritin per here te pare javen e kaluar. Pardje shoqja ime me pruri djalin tia ruaja dhe i kish blere burger me pomfrit. Vajza donte edhe ajo pomfrit ,nuk donte te haje gjellen.
  Cokollaten meqe ra fjala ajo se njeh ende. Shpresoj ta shtyej sa me shume procesin e njohjes sepse pastaj e di qe duhet ta bejme pjese te menyse. Po sa me vone aq me mire...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga anita340 : 04-02-2012 mė 05:57

 10. #10
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Anėtarėsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,339
  Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
  Kisha deshire qe ne kete teme te vendosnim nje menu per ushqimet e bebeve 8 muaj ju nena qe kini patur femijet na ndihmoni me ushqimet me oraret qe ju jepni bebeve tuaj
  une po vendos nje menu por nuk e di a eshte e mire kam nje muaj qe i jap kete:

  ne oren 6 te mengjesit gji
  ne oren 9 nje frute te grire dhe mualebi me miell orizi(te perziera se bashku po me qumshin tim)masa eshte 100ml
  ne oren 10 e ve ne gjume dhe i jap te pije
  ne oren 12 i jap supe me pule dhe zarzavate ketu grij 5 zarzavate psh patate,karote,kungulleshke ,brokull,bizele ja zjej dhe ja grij me pulen ja bej per tre dite ditet e tjera i ve zarzavate te tjera po gjithmone karoten dhe pataten nuk ja ndaj ne supe
  me 2 e ve ne gjume dhe i jap per te pire
  me 3 ose 4 nje kos frutash
  me 6 nje mualebi vetem me qumshtin tim dhe me cereale orizi
  me 8.30 i jap gji dhe me fle
  uje sa i jepni ju ne kete muaj une ijap tre luge te vogla uje pas ushqimit sidomos pas drekes dhe mengjesit pas kosit nuk i jap
  me ngrihet tre here naten do te pije nuk e di pse me ngrihet nuk ngopet

  po ngadonjere me vjell kur i jap te pije e nxjer te gjithe ushqimin ju ka ndodhur juve


  gjithsesi faleminderit kush e lexon dhe kush na jep nje ndihme

  mund te jepni dhe nje menu dhe per bebet 9-12
  Ela i jep shume per te ngrene femis tend .
  Ne ket moshe duhet te kete vetem 4 vakte
  Mjesi , dreka, ora 4 dhe darka .
  Pure me 5 zarzavate nuk eshte domosdoshme, vetem pataja me nje tjeter sh mire

  Une me ēunat fillova kosin, frutat pas 6 muajve
  Nga 7 fillova perimet avash , avash iu futa dhe mishin e bardha , ( pule, proshute etj )
  Rreth 9-10 muaj mishi kuq ( mish lope etj)
  Peshku dhe veza nga mosha 11-12 muaj .

  Te mive i dolen dhembet vone , pas 7 muajve , nga mosha 1 vjeē fillova ti jap
  ndonje biskote me qumshtin dhe frutin ne oren 4 .


  PEr menu , mundohu te besh sa me shume perime ne pure e shoqeruar
  me mish , mishi nje her ne dite eshte i mjaftushem

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212
  Citim Postuar mė parė nga BaNeSaXhIe Lexo Postimin
  Ela i jep shume per te ngrene femis tend .
  Ne ket moshe duhet te kete vetem 4 vakte
  Mjesi , dreka, ora 4 dhe darka .
  Pure me 5 zarzavate nuk eshte domosdoshme, vetem pataja me nje tjeter sh mire

  Une me ēunat fillova kosin, frutat pas 6 muajve
  Nga 7 fillova perimet avash , avash iu futa dhe mishin e bardha , ( pule, proshute etj )
  Rreth 9-10 muaj mishi kuq ( mish lope etj)
  Peshku dhe veza nga mosha 11-12 muaj .

  Te mive i dolen dhembet vone , pas 7 muajve , nga mosha 1 vjeē fillova ti jap
  ndonje biskote me qumshtin dhe frutin ne oren 4 .


  PEr menu , mundohu te besh sa me shume perime ne pure e shoqeruar
  me mish , mishi nje her ne dite eshte i mjaftushem
  vajzes sime i dolen dhembet qe 6 muaj dy poshte dhe 7 muaj kater lart ne nje kohe

  nuk i jap shume ushqim
  mengjezin 100ml
  supen 100ml supes i heth pak nga keto zarzavate sa behet 350ml qe ja jap per tre dite
  kos frutash 100ml
  dhe nje mualebi me qumshtin tim 80ml
  pi dhe qumshti tim po une nuk kam shume qumesh se kur e heq me pompe atje e kuptoj as 40ml mezi nxjer
  mishin akoma nuk ja kam filluar vetem pulen ,,dhe vezen ja fillova i jap gjysmen e te verdhes dy here ne jave
  une fillova qe 6 muaj me ushqimet i jepja pak fare nga dy luge qe te mesoheshe me zarzavatet dhe frutat qe mos i beheshe alergji
  po nuk me shton ne peshe 350gr me shtoi muajin e pare
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ela11 : 04-02-2012 mė 11:47

 12. #12
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  une smbaj mend asgje nga keto me siper. Kush ma rriti cunin mua?! Sic duket, jo une lol. Une vetem 2 muaj e gjysem (te parat) mbaj mend te jem kujdesur, se cndodhi muajt e tjere sdi gje. Vetem di qe ishte/eshte si "vic" dhe healthy. Gjithmone, gjithmone mbi 100% ne chartin e doktorit.

  p.s. Ela dhe mua me duket se i jep me shume se cduhet. Duhet te kesh parasysh femijet nuk vjellin kot. E ka tepricen qe sja do stomaku.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  shume i jep per te ngrene mi ela
  e fryke te shkreten , prandaj te vjell.
  Kur shikoj femijet jane pak a shume normal , ndersa kur shikoj femijet e shqiptareve sidomos ne foto jane si tullumbace, njeri me i fryre se tjetri aq sa nuk arrijne dot te ecin.
  Goca ime sapo hyri ne te dhjeten dhe eshte ne kurben normale te peshes dhe nuk i jap aq sa shkruan ti.
  Ne mengjes 230 ml qumesht me drithera me kakao, nga ora 10 banane te grire ose kos me fruta, ose caj .
  Me pas dreka nda ora 12 e gjysem, gjell rreth 210 ml volum dhe nje kos me ciokollate, vdes per ciokollate qe tani dhe pastaj ben dodo , nga ora 4 qumesht 150 ml me drithere dhe nje kos me fruta.
  Darke pastaj e nis me qumesht 230 ml dhe nqs do edhe pak gjell ca lugera varet sa do , nqs nuk do nuk insistoj shume , rendesi ka te pije qumeshtin.
  jo mari nuk i jap shume se nuk me shton ne peshe
  ne mengjes i bej nje mualebi nje frut nga kutia e gatshme si qull me qumshtin tim dhe me nje luge t vogel drithera orizi masa eshte 100ml
  me 10 fle i jap qumshtin tim po nuk kam shume qumesht
  ne dreke 100ml supe
  pastaj e ve te flere pi pak qumshtin tim e shikoj nuk pi shume se e ze gjumi
  pa staj me 3 ose 4 nje kos frutash 100ml
  me 6 ose 7 qumshtin tim me me 4 luge te vogla drithera kjo eshte 80ml
  dhe e ve ne gjume 8,30-9 pi qumshtin tm
  po me ngrihet naten pak pi jo shume as tre min
  nga donjere me 12 te nates me 3 dhe me 6
  i jap dhe veze dy here ne jave gjysmen e te verdhes rofito

  vetem supen e ka qef dhe e ha dhe mualebine me qumshtin tim kurse kosin e frutave nuk e do ajo sikur ja provokon te vjellen se e mban ne goje mezi e gelltit nuk di car ti jap ne kete orar,,dhe fruten ne mengjes

  ua mari si ikin muajt vjet flisnim per shtatzanine sot per femijet tu be goca 10 muaj ta kesh me jete e shendet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ela11 : 04-02-2012 mė 12:06

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e ela11
  Anėtarėsuar
  11-06-2010
  Postime
  212
  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  shume i jep per te ngrene mi ela
  e fryke te shkreten , prandaj te vjell.
  Kur shikoj femijet jane pak a shume normal , ndersa kur shikoj femijet e shqiptareve sidomos ne foto jane si tullumbace, njeri me i fryre se tjetri aq sa nuk arrijne dot te ecin.
  Goca ime sapo hyri ne te dhjeten dhe eshte ne kurben normale te peshes dhe nuk i jap aq sa shkruan ti.
  Ne mengjes 230 ml qumesht me drithera me kakao, nga ora 10 banane te grire ose kos me fruta, ose caj .
  Me pas dreka nda ora 12 e gjysem, gjell rreth 210 ml volum dhe nje kos me ciokollate, vdes per ciokollate qe tani dhe pastaj ben dodo , nga ora 4 qumesht 150 ml me drithere dhe nje kos me fruta.
  Darke pastaj e nis me qumesht 230 ml dhe nqs do edhe pak gjell ca lugera varet sa do , nqs nuk do nuk insistoj shume , rendesi ka te pije qumeshtin.
  mari bananen ja jep te gjithe ti une as gjysmen nuk i jap dhe se pelqen une ja shtyp po prape nuk behet gje si ja ben ti ......po gjelle car i ben ..... caj car i jep une asnjere nuk i kam dhene caj.. gji nuk i jep ti mari apo e ke hequr
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ela11 : 04-02-2012 mė 14:06

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  une smbaj mend asgje nga keto me siper. Kush ma rriti cunin mua?! Sic duket, jo une lol. Une vetem 2 muaj e gjysem (te parat) mbaj mend te jem kujdesur, se cndodhi muajt e tjere sdi gje. Vetem di qe ishte/eshte si "vic" dhe healthy. Gjithmone, gjithmone mbi 100% ne chartin e doktorit.

  p.s. Ela dhe mua me duket se i jep me shume se cduhet. Duhet te kesh parasysh femijet nuk vjellin kot. E ka tepricen qe sja do stomaku.

  Me sa kam kuptu nga disa foto djali yt eshte pak me i madh. Edhe ne do te harrojme pas dy a tri vitesh. Une qe tani kam fillu te harroj disa gjera. Shyqyr qe i kam shenu me te rendesishmet .
  AUTOCHTHONOUS

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669
  Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
  mari bananen ja jep te gjithe ti une as gjysmen nuk i jap dhe se pelqen une ja shtyp po prape nuk behet gje si ja ben ti ......po gjelle car i ben ..... caj car i jep une asnjere nuk i kam dhene caj.. gji nuk i jep ti mari apo e ke hequr
  mos u streso mi ela
  femija me nenen do mesohen dhe adaptohen me njera tjetren sipas situatave, bananen e bej te gjithen dhe ate qe le ajo e ha une.
  Gjellerat bej me ate qe ke permendur edhe ti, caj i jap ne vend te ujit , se ujin nuk e ka qef per qamet dhe duhet hidratuar , sa per gji as tre muaj nuk kisha, mos u streso dhe mos e sforco femijen ne ngrenie, po nuk hengri nje here do ta marri uria dhe do haje me mire me vone.
  e shikon goca jote paska 5 dhembe, ti gezoje kjo e imja ka ngel me dy te poshtmet, i duken ato te sipermet po akoma nuk i kane dale ne siperfaqe
  eshte bere aq mistrece sa duhet ta lidh me litar, sot u hodh me koke nga rrethorja, se marr vesh si ja arriti

 17. #17
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Me sa kam kuptu nga disa foto djali yt eshte pak me i madh. Edhe ne do te harrojme pas dy a tri vitesh. Une qe tani kam fillu te harroj disa gjera. Shyqyr qe i kam shenu me te rendesishmet .
  po dicka do e mbaja mend apo jo? lol.

  nejse, po tregohem e sinqerte, keto te ushqyerat cdo 3-4 ore do i mbaja mend, po si kam bere une.

  i uroj durim dhe pune pa lodhje te gjithe mamave me bebat e tyre. Eshte shume e lodhshme te rritesh nje foshnje. Duhet pune pune dhe dedikim pa mbarim. Good luck ne punen tuaj fisnike oj gra
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  po dicka do e mbaja mend apo jo? lol.

  nejse, po tregohem e sinqerte, keto te ushqyerat cdo 3-4 ore do i mbaja mend, po si kam bere une.

  i uroj durim dhe pune pa lodhje te gjithe mamave me bebat e tyre. Eshte shume e lodhshme te rritesh nje foshnje. Duhet pune pune dhe dedikim pa mbarim. Good luck ne punen tuaj fisnike oj gra

  Fisnike sdi a eshte por qe te fale shume kenaqesi kete ta garantoj. Me vie keq qe ke humb rastin te punosh nje pune te tille. Per e lodhshme po eshte. Edhe me stres si cdo pune tjeter.
  AUTOCHTHONOUS

 19. #19
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Fisnike sdi a eshte por qe te fale shume kenaqesi kete ta garantoj. Me vie keq qe ke humb rastin te punosh nje pune te tille. Per e lodhshme po eshte. Edhe me stres si cdo pune tjeter.
  tani te fal kenaqesi ne ate fillim, se pastaj aha .
  Po jo mi Anita, ska pse te vij keq fare, se une aty isha. Nuk eshte se i missed momentet me te bukura te tij, ne fakt aq i kam shijuar, se isha dhe e relaksuar. .

  po deshet u jap menune qe ka tani, e ka healthy shume. Mbase do u hyj ne pune kur tu rriten dhe femijet tuaj. lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #20
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Citim Postuar mė parė nga ela11 Lexo Postimin
  jo se e deturoj qe te fleje por i eshte mesuar orari dhe po mos fleje qan se do te pije te fleje,,


  Ke shkruar e vej me fjet , i jap me pi. Ndaj thashe e torturoke. Se s'pihet ne gjume. Apo pihet?! (lol)

  E paē me jete femijen, Ela!
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •