Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 23 prej 23
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776

  Pėr: Dieta dhe menu per femijet e vegjel

  Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
  ah se harrova
  kur gatuan , mos be ushqim shume dhe e mban ne frigorifer se dekompozohet dhe femija nuk toleron dhe vjell, ate qe gatuan ta ha brenda dites, c'mbetet hidhe mos e le per te nesermen.........;;
  Marya,

  nuk di nese e frekuenton shpesh forumin sepse une hyj rralle dhe kur kam hyre ste kam pare ketu. Po doja te ma sqaroje kete qe ke thene ketu siper nese ke mundesi.

  Thua qe dekompozohet te rrije ne frigorifer. Po si ka mundesi qe gjermanet ziejne shume porcione per njehere dhe i i lene ne ngrires? Ma tha para dy javesh nje grua (qe esht dhe edukatore me profesion)dhe mu kujtua sakaq kjo qe i pate thene eles atehere.

  Une kam zier cdo dite per vajzen , dhe kur ndonjehere skam pasur mundesi i kam dhene te blera dhe ato hipp se si donte ndryshe. Keto nga hipp ia kam dhene edhe te nesermen . E thote edhe te etiketa qe sasine e mbetur duhet lene ne frigorifer dhe shfrytezuar brenda tri diteve.
  Tani me djalin, ende skam fillu e gatuaj sepse nuk arrij dot ta bej rregullisht e nuk du te filloj e tia kthej prape me te gatshme. Por kur ia thashe kete gje asja gruas me shikoi si budallaqen. Do te ishte shume e leht keshtu. Gatuan nje dite per 10 dite te tjera, super. Vizitoj nje forum gjerman per prinder dhe kam shikuar edhe aty. Pothuaj te gjitha nenat bejne njesoj. Pra ziejne dhe i lene ne ngrires ne dosa e vogla. Forumi ka 40 experte per ceshtje femijesh dhe nuk pashe qe te jete kunder kesaj ndonjeri prej tyre. Te pakten jo te temat qe kam lexu une.....

  Ndersa nena ime si ti eshte kunder ngrirjes se ushqimeve te pergatitura. Po te ziej dy here cdo dite eshte shume per mua . Pervec te tjerash tani vie vera dhe ne dalim shume jashte...
  AUTOCHTHONOUS

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Pėr: Dieta dhe menu per femijet e vegjel

  Ne fakt anita eshte ceshtje meraku, ne keshtu bejme edhe per vete dhe aq me shume per vajzen.
  Sigurisht qe gjithesecili ben sipas mundesive.
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Dieta dhe menu per femijet e vegjel

  Ushqimet e femijeve mund te rrine deri ne 2-3 dite ne firgorifer, te mbyllura. Une ne pergjithesi dhe vet nuk i ha gjerat e ngelura. Po e futa gjellen ne frigorifer, se ha me. S'me shijon. Vetem te thatat po.
  Feelings change - memories don't.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •