Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512

  Gjeneral Rrahim Ademi

  Gjenerali Shqiptare nga Kosova i Lindur ne Vushtrri Rahim Ademi, Klasifikohet i dhjeti ne Listen e Kroatve me te Shquar-Rendesishem te te Gjitha Kohrave me ket raste Rrahim Ademi i ze vendin Kralit Tomislave te Kroacise.


  General Rahim Ademi među deset najvećih Hrvata
  a novost je da je mitskoga kralja Tomislava zamijenio general Rahim Ademi.
  1. Rahim Ademi (1954.). General bojnik od 1991. u sastavu HV-a, od 1992. Zapovjednik izbočenog zapovjednog mjesta Šibenik. Danas u mirovini.

  2. Ivo Andrić (1892.-1975.). Književnik. Dobitnik Nobelove nagrade za književnost.

  3. Antun Augustinčić (1900.-1979.). Kipar. Njegovi spomenici su Mir pred zgradom UN-a i statua Matiji Gupcu u Gornjoj Stubici.

  4. Branko Bauer (1921.). Filmski i televizijski redatelj. Debitira filmom Sinji Galeb a najbolja ostvarenja su; Ne okreći se sine, Samo ljudi i Tri Ane.

  5. Miroslav Blažević (1935.). Nogometaš i trener. Osvojio državno prvenstvo sa Dinamom 1981./82., a najveći uspjeh mu je treće mjesto na svjetskom prvenstvu sa Hrvatskom reprezentacijom u Francuskoj 1998. godine.
  Lista Info.
  http://www.nacional.hr/clanak/13668/...ajvecih-hrvata


  Gjenerale Rrahime Ademi  Presidenti Tugjma Gjenerali Gotovina dhe Rrahim Ademi ne te Djathte .  Rrahim Ademi me familjen ne Kosove Babane Nenen dhe Bashkeshorten te cilet i takone prape pase 17.viteve  Gjenerali Shqiptare qe shkatrroje Ushtrine e Milosheviqit keshtu e quajne disa nga Mediat Sllave ne Ballkane Rrahim Ademin
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jack Watson : 06-02-2012 mė 19:19 Arsyeja: drejtshkrim.

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Dy Gjeneralet me te Famshem ne Luften qe i solli Lirine Kroacis Gejenerale Rrahim Ademi dhe Gotovina.


 3. #3
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Sa per Informim ne Luften e fundit per Liri te Kroacise kan mare pjes mbi 2000 Shqiptare kryesisht nga Kosova kontributi i te cileve edhe sipas vete Preisdentit Stipe Mesiq kane Qe vendimtare ne Lirin dhe Fitoren e Luftes se Kroacise.

 4. #4
  Mire ėshte puna mire Maska e PLAKU
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  2,443
  Kosova Pr, a jeton ky Gjenerali akoma ne kroaci, se po te ishte ne Kosove te garanetoj do te kishte te njetin fat si Kol. Ahmet Krasniqi e Kol. Tahir Zema. bene mire qe e hape kete teme, Gjenerali famelarte di shum per koleget e ti Kolonelat Ahmet Kraseniqin dhe Tahir Zemen.
  Ta them me plot besimin se po te jetonete ne Kosove,do te binete viketim,pre e shantazheve te lloj llojsheme. trathetar po se po, vetem nese pranonete tiu sherbej bandave qibukeve ndoshta iu shpetonete shpifejeve dhe vdekejes. Do iu shpetonete per nej kohe deri sa filluan te dalin Bllaca e Naimi, e tashe me Zoti paste meshire per Kosoven e shqypetaret.

  Krenohemi me Gjeneralin shqypetar famelarete Rrahim Ademi.
  Shqypetaret ne pyesin ku ishte ne luften e Kosoves dhe pse nuk iu ndie zani! Dikush ka pergjigje te saket dhe aresyetime edhe per kete ?! Por nuk besoj se do kemi pergjigje te drejte e te paster nga te ashtuquajtunit drejtora te UCK-es. Mevaret si mbas ineteresit dhe kohes qe ua imeponon shanetazhistave kamisho-qibuka te shikut!
  Pa Kosovė e Ēamėri nuk ka Shqipėri

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Kosovar. Pr

  Ju falemnderit qe na sollet kete Hero te Lirise. Gjeneral Rrahim Ademi do jete ne jetė tė jetėve i nderuar.
  Duhet te ndjehemi krenar qe kemi te till♪7 ushtarak♪7 - strateg te lirise nga thundra millosheviqiane.
  Respekt per ju

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-09-2011
  Postime
  516
  JU FLET GJENERALI I LIRĖ - Gjeneral Rrahim Ademi flet ekskluzivisht pėr Express  BesianaInfo 08 Jun. 2008 15:20

  Pas 17 vjetėsh, gjenerali shqiptar nė Armatėn e Kroacisė, shkeli nė Kosovė. Kohė mė parė, nė Kroaci u shpall i pafajshėm pėr tė gjitha akuzat qė i bėheshin pėr krime ndaj civilėve serbė gjatė luftės sė atjeshme.

  JU FLET GJENERALI I LIRĖ - Gjeneral Rrahim Ademi flet ekskluzivisht pėr Express

  Nga Faton Raēi Gazeta “EXPRESS”

  Gjeneral Rrahim Ademi

  Vushtrri, 7 qershor 2008
  Procesi i parė qė Tribunali i Hagės ia delegoi gjyqėsorit kroat pėr gjykim ishte ai kundėr gjeneralit shqiptar, Rrahim Ademi, dhe atij kroat, Mirko Norac. Procesi nė Hagė filloi nė vitin 2001, kurse Kroacisė iu dorėzua nė nėntor 2005. Gjykimi zyrtarisht filloi mė 18 qershor 2007, kurse pėrfundoi mė 30 maj 2008. Megjithėse akuzohej pėr pėrgjegjėsi komanduese, e jo si ekzekutues i drejtpėrdrejtė pėr krimet e kryera ndaj civilėve gjatė operacionit Medjacki Dzep, Ademi u lirua si i pafajshėm. Gjenerali Norac u dėnua me 7 vjet burg.
  Nga ana tjetėr, ndonėse gjeneralin Rrahim Ademi shumėkush e njeh si oficer tė suksesshėm tė Armatės sė Kroacisė, pakkush ka njohuri rreth karrierės sė tij ushtarake.
  Pas pėrfundimit tė Akademisė Ushtarake nė Beograd, drejtimi Artileri, Ademi u transferua nė shėrbim nė Rogoznica, afėr Shibenikut, nė Kroaci.
  Lufta nė Kroaci e zuri nė Sinj, me gradėn e majorit, megjithėse menjėherė e braktisi APJ’nė edhe iu bashkėngjit njėsiteve tė MUP’it kroat. Zyrtarisht, gjenerali Ademi iu bashkua forcave tė Ministrisė sė Brendshme kroate nė vitin 1991, e me formimin e saj edhe Armatės sė Kroacisė (HV). Kjo lėvizje i hapi njė kaptinė tė re nė karrierėn ushtarake, duke u bėrė gjenerali i parė shqiptar nė armatėn kroate, falė planifikimit dhe realizimit tė suksesshėm tė njė sėrė operacionesh ushtarake gjatė luftės atje. Gjithsesi operacioni mė i suksesshėm ku mori pjesė aktivisht ishte ‘Oluja’ (Stuhia), i vitit 1995, falė tė cilit edhe u avancua nė gradėn gjeneral brigade. Ndėrkaq pas pėrfundimit tė luftės, deri nė vitin 1999 ishte zėvendėskomandant i Zonės ushtarake tė Splitit, kur u avancua nė postin e Ndihmėsinspektorit kryesor tė Forcave tė Armatosura nė Zagreb.
  Ndryshe, edhe nga shumė ekspertė shqiptarė tė ‘artit tė luftės’ gjenerali Ademi konsiderohet ndėr oficerėt mė aftė shqiptarė, nėse jo edhe mė afti, megjithėse nuk u kontaktua pothuaj fare pėr aktivizimin e tij eventual pėr mbrojtjen e Kosovės.
  Pas 17 vjetėsh mungesė, gjenerali Rrahim Ademi pėr herė tė parė qėndron nė Kosovė, dhe flet pėr Express.

  EXPRESS:Procesi i parė qė Tribunali i Hagės ia delegoi gjyqėsisė kroate ishte ky qė sapo pėrfundoi kundėr jush dhe gjeneralit Norac, pėrmes tė cilit ju dy akuzoheshit pėr krime ndaj serbėve gjatė Operacionit Medjacki Dzep. Cili ishte roli juaj, e cili i gjeneralit Norac atje?

  Ademi:T’ju them tė drejtėn, pėr vetė procesin nuk do tė kisha dėshiruar tė flas, pa u shpallė i kryer edhe zyrtarisht. Gjegjėsisht, para se tė pėrfundojė dhe e tėra tė jetė zyrtare... ngase ende vendimi nuk ėshtė i plotfuqishėm.

  EXPRESS: Do tė thotė, ende palėt e pakėnaqura kanė tė drejtė ankese?

  Ademi: Po, prandaj edhe nuk do tė ishte e preferueshme qė unė tė komentoj diēka pėr rastin, pėrderisa vendimi tė mos jetė i plotfuqishėm.

  EXPRESS: Po, por deklaratat e mbrojtjes suaj thonė se ju po akuzoheshit mė tepėr shkaku i pėrkatėsisė suaj kombėtare se sa qė vėrtet kishte diēka konkrete qė do tė mund t’ju ngarkonte.

  Ademi: Po, e vėrtetė. Por mendoj se nuk ėshtė mirė qė unė tė flas pėr kėtė gjė tani, pa pėrfunduar e gjithė procedura e rregullt dhe pa pasur njė vendim pėrfundimtar me shkrim. Andaj edhe s’mė duket korrekte qė tė jap ndonjė koment pėr lėndėn, para se gjykata tė shqyrtojė ankesat eventuale dhe tė sjellė vendimin pėrfundimtar me shkrim.

  EXPRESS: Megjithatė, gjatė gjykimit mbrojtja juaj ka hedhur poshtė pėrgjegjėsinė tuaj, duke pohuar se nė zinxhirin komandues, nė Sektorin 1, siē ėshtė quajtur operacioni, pėrgjegjės ka qenė tjetėrkush, e jo ju.

  Ademi: E sa i pėrket kėsaj, nė operacion njeriu kryesor komandues ka qenė gjenerali Janko Bobetko, i cili nga Shtabi kryesor i Armatės kroate kishte autorizuar Davor Domazetin, qė ka komanduar nė terren...

  EXPRESS: Do tė thotė njeriu kryesor ka qenė Domazet?

  Ademi: Domazeti ka qenė, le tė themi, njeriu kryesor i deleguar pėr komandim nga Zagrebi nė Gospic nga ana e gjeneralit Bobetko. Ndėrkaq, komandanti kryesor gjatė operacionit ka qenė gjenerali Mirko Norac. Do tė thotė, njeriu kryesor ka qenė gjenerali tashmė i ndjerė, Janko Bobetko. Domazet ka qenė i autorizuar nga Bobetko pėr komandim nė Sektorin 1, kurse nė terren ka komanduar Norac.

  EXPRESS: E roli juaj?

  Ademi: Unė kam qenė pėrgjegjės pėr mbrojtje. Drejtimi operativ i mbrojtjes. Do tė thotė, Bobetko e ka formuar Sektorin 1, ashtu qė tė mund tė komandonte vetė drejtpėrsėdrejti. Kėshtu ai automatikisht njė pjesė tė luftės e ka marrė mbi vete, sepse ka komanduar pėrmes tė deleguarit tė tij nė terren, duke anashkaluar kėshtu nė njėfarė mėnyre Shtabin.

  EXPRESS: Mirė. Z. gjeneral, pėrkundėr asaj se emri juaj ėshtė mjaft i njohur pėr opinionin kosovar, fare pak dihet pėr karrierėn tuaj. Ju fillimisht ishit oficer i APJ?

  Ademi: Po. Kam kryer Akademinė Ushtarake nė Beograd, drejtimin e Artilerisė. Pastaj kam shėrbyer nė Rogoznicė, si komandant i njė njėsiti tė artilerisė bregdetare...

  EXPRESS: A mbanit asokohe ndonjė kontakt me oficerė tjerė shqiptarė tė APJ?
  Ademi: Po kam pasur, edhe gjatė shkollimit edhe pas, por edhe me ushtarė shqiptarė. Pas vitit 1981 mė patėn dėrguar nė njė kazermė tė madhe nė Shibenik, ku shėrbenin shumė ushtarė shqiptarė. Mendoj se asokohe ju kam ndihmuar shumė shqiptarėve, ngase pas vitit 1981 shqiptarėt ishin nėn presion tė madh tė organeve tė sigurimit tė ushtrisė. Nė kazermė besoj se kanė qenė diku 400-500 shqiptarė, tė cilėt kanė gėzuar njė mbėshtetje tė madhe tek unė, sa herė qė akuzoheshin se po merreshin me “punė kontrarevolucionare”, siē thuhej asokohe. Unė eprorėve shumė herė u thosha se tek unė s’kishte asi, megjithėse ata shpesh mė thoshin se “s’mund tė jetė e vėrtetė qė nė mesin e aq shqiptarėve tė mos ketė asnjė qė punon kundėr shtetit, sepse, siē thoshin, “s’munden ata tė jenė edukuar nėn kambanė”. Si pasojė, dy-tre herė jam fjalosur keq me ta... U thosha, mė tregoni atėherė ju cilėt qenkan, sepse unė nuk e di.

  EXPRESS: Ēfarė grade kishit atėherė?

  Ademi:Kapiten i klasės sė parė. Si pasojė, nė vitin 1986 Gjykata Ushtarake nė Sarajevė mė akuzoi pėr irredentizėm...
  Fillimisht, arsyetim pėr akuzat ndaj meje ishte se unė po i mbroja shqiptarėt, e pastaj, pas nja dy muajsh mė thirrėn nė Sarajevė si dėshmitar, por atje mė burgosėn. Mė akuzuan se isha anėtar i njė lidhjeje ilegale pėr ēėshtje tė ēlirimit tė Kosovės, dhe atė prej vitit 1972 deri nė vitin 1986. Plotė 14 vjet pra, sipas tyre, isha ilegal. Ishim 10 veta qė akuzoheshin bashkė me mua. Tetė eprorė dhe dy civilė - nga Lubjana. Prej tė dhjetėve, vetėm unė dhe njė tjetėr nuk i pranuam montazhet e imponuara, ndėrkaq tė tjerėt i pranuan, gjėrat qė kurrė s’i kishin bėrė. U kishin premtuar se do tė kalonin mė sė miri ashtu. Kurse, unė dhe Agim Mehmeti nuk pranuam asgjė. Kėshtu qė, ne u dėnuam mė sė shumti. Mua m’i ndanė 3 vjet e gjysmė, atij 3 vjet e nėntė muaj.

  EXPRESS: E mbajtėt burgun?

  Ademi:I kemi mbajtur rreth njė vjet, sepse u ankuam... mua mė kthyen nė detyrė...

  EXPRESS: E pastaj? Me ēfarė grade dhe ku ju zuri lufta nė Kroaci?

  Ademi: Nė Sinj, me gradėn major. Isha nė shėrbim tė APJ atje, por e braktisa dhe iu bashkėngjita forcave tė MUP (Ministrisė sė Brendshme tė Kroacisė). Isha nė mesin e eprorėve tė parė qė nga APJ kalova nė forcat e MUP’it kroat.

  EXPRESS: Ndėrkohė,falė sukseseve u avancuat nė gradėn e gjeneralit.

  Ademi:Ndėrkohė, ndodhi bllokada e Shibenikut, tė cilėn unė e konsideroj ndėr fitoret mė tė mėdha tė Kroacisė, kur nė shtator 1991 gjenerali serb Mladic bashkė me Korpusin e Kninit erdhi deri pranė Shibenikut. Unė organizova marrjen tri kazermave, pėrplot me armė artilerik dhe municion raketor, e pastaj zhvilluam njėsitė dhe shkuam me debllokimin e qytetit. Mladic synonte qė nga Knini tė pushtonte kėtė pikė taktike dhe strategjike. Arriti deri dy kilometra para Shibenikut, ndėrsa nė qytet i kishte edhe dy-tri brigada. Synonte qė ta ndante Kroacinė nė dy pjesė dhe tė lidhje me ushtrinė qė ishte nė qytet. Synimi ishte qė tė pushtonte Splitin, Dubrovnikun dhe pjesėn jugore tė Kroacisė, kurse nė det tashmė ndodhej Marina Luftarake e Jugosllavisė. Mė vonė, nė vitin 1992, kam marrė pjesė edhe nė ēlirimin e Dubrovnikut dhe jugut, ndėrsa operacionin e komandonte gjenerali Bobetko.
  Ishin pastaj aty edhe operacionet ‘Skok1’, ‘Skok2’, ‘Oluja’...

  EXPRESS: Pas pėrfundimit tė luftės nė Kroaci,nėse jo edhe mė herėt, nė Kosovė pėrflitej mundėsia e formimit tė Ministrisė sė Mbrojtjes jashtė vendit, me qėllim tė organizmit tė mbrojtjes sė vendit. Dinit ju ndonjė gjė pėr kėto aktivitete, gjegjėsisht, a ju kontaktoi dikush juve asokohe?

  Ademi: Unė kisha mendimin tim asokohe. Pas luftės nė Kroaci nuk isha i interesuar pėr asnjė pozitė, por isha shumė i interesuar pėr punė. Isha pra shumė i interesuar qė komandantit tė ardhshėm t’i jepej njė pėrkrahje, t’i ndihmohej nė planifikim...

  EXPRESS: Mirė, por a ju kontaktoi juve dikush pėr kėtė gjė, Qeveria Bukoshi, ose ana tjetėr?

  Ademi: Jo, me Bukoshin ose dikė tė tij kurrė hiq. Vetėm me Bedri Selmanin kemi pasur disa biseda, tė cilit i kam thėnė se jam i gatshėm dhe nė dispozicion. Nė njė takim afėr Splitit, diku nė vitin 1998 nėse s’gaboj, i kam thėnė Bedriut dhe njė pėrfaqėsuesi tė ardhur nga Kosova – emri i tė cilit s’po mė kujtohet momentalisht – se do t’ua bėja komplet strategjinė mbrojtėse. U kam dhėnė nja dhjetė direktiva...

  EXPRESS: Kush ishte tjetėr aty tjetėr?

  Ademi: Ka qenė Bedriu, Agim Ēeku dhe disa tė tjerė... ishin edhe disa eprorė qė erdhėn nga Sarajeva.
  Ua dhashė diku dhjetė direktiva, se ēka duhet punuar. Prej tyre nuk u krye asnjėra. S’mund tė komandosh ti me forca, e ta kesh shtabin nė Tiranė, e lufta po bėhet nė Kosovė. Shtabi kryesor duhet tė jetė diku 5-6 kilometra nga fronti, pėr tė pėrcjellė se ē’po bėhet, sepse kur ta dish ē’po bėhet ti edhe merr pjesė aktivisht. Kjo ka qenė, nėse s’gaboj, diku rreth njė vjet para fillimit tė bombardimeve, por ende besoj se po tė jetėsoheshin direktivat e mia, UĒK mbase luftėn do tė mund ta fitonte me forca te veta. Dėshira ime ishte qė komandantit, Sylejman Selimit, t’ia pėrpiloja njė strategji. Meqė ai ishte nė terren atje, atij edhe i takonte qė ta pėrfundonte luftėn. Por, nga ana tjetėr, as ēėshtja organizative e rezistencės nė Kosovė nuk ishte fort e qartė.
  S’e di, disi kisha njė pėrshtypje sikur po largoheshin nga unė, edhe pse isha i gatshėm pėr punė.

  EXPRESS: Por, Agim Ēeku, megjithatė erdhi?

  Ademi:Agimi ka ardhur pasi qė ėshtė pensionuar nė Kroaci, kurse unė ende isha aktiv. Megjithėse, s’duhet harruar edhe njė gjė, se unė gjatė gjithė kohės isha nėn vėzhgim dhe hetime tė Tribunalit tė Hagės, kėshtu qė kisha njė mundėsi tė kufizuar lėvizjeje.

  EXPRESS: Sidoqoftė, ju kontribut mund tė jepni edhe tani, kur Kosova ėshtė bėrė shtet i pavarur.

  Ademi: Sigurisht, unė prapė jam nė dispozicion. Vetėm se, meqė ende jam aktiv si ushtarak, duhet pritur qė fillimisht tė pensionohem nė Armatėn e Kroacisė. E pas kėsaj pastaj jam nė dispozicion tė shtetit tė Kosovės, qoftė si ndonjė kėshilltar, qoftė pėr ndonjė detyrė nė Shtabin e ardhshėm tė ushtrisė sė Kosovės, qoftė edhe nė Ministri.

 7. #7
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi Lexo Postimin
  Kosovar. Pr

  Ju falemnderit qe na sollet kete Hero te Lirise. Gjeneral Rrahim Ademi do jete ne jetė tė jetėve i nderuar.
  Duhet te ndjehemi krenar qe kemi te till♪7 ushtarak♪7 - strateg te lirise nga thundra millosheviqiane.
  Respekt per ju
  Faleminderit Z.Agim Doci

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  512
  Citim Postuar mė parė nga PLAKU Lexo Postimin
  Kosova Pr, a jeton ky Gjenerali akoma ne kroaci, se po te ishte ne Kosove te garanetoj do te kishte te njetin fat si Kol. Ahmet Krasniqi e Kol. Tahir Zema. bene mire qe e hape kete teme, Gjenerali famelarte di shum per koleget e ti Kolonelat Ahmet Kraseniqin dhe Tahir Zemen.
  Ta them me plot besimin se po te jetonete ne Kosove,do te binete viketim,pre e shantazheve te lloj llojsheme. trathetar po se po, vetem nese pranonete tiu sherbej bandave qibukeve ndoshta iu shpetonete shpifejeve dhe vdekejes. Do iu shpetonete per nej kohe deri sa filluan te dalin Bllaca e Naimi, e tashe me Zoti paste meshire per Kosoven e shqypetaret.

  Krenohemi me Gjeneralin shqypetar famelarete Rrahim Ademi.
  Shqypetaret ne pyesin ku ishte ne luften e Kosoves dhe pse nuk iu ndie zani! Dikush ka pergjigje te saket dhe aresyetime edhe per kete ?! Por nuk besoj se do kemi pergjigje te drejte e te paster nga te ashtuquajtunit drejtora te UCK-es. Mevaret si mbas ineteresit dhe kohes qe ua imeponon shanetazhistave kamisho-qibuka te shikut!
  Plako pajtohem me te gjitha ato qe ke then se lufta e fundit e Kosoves ka shum enigma te cilet shpresojm se nje dite do te dalin ne Drite.

  Esht e verete ajo se ne luften e fundit ne Kosove kan vdekur shum ushtarake me emera te medhej te cilet ju kan mbijetur dy tre lufrave te ashpra ndersa kan vdekur sapo jane kyqur ne luften e Kosoves.

  Dhe nje nga keta esht Bekim Berisha ABEJA nje nga Ushtaret me te famshem ne Luften e Kroacis per te cilin vet Presidenti Tugjman thoshte se vlen sa 500 Ushtare Kroate ndersa u Vra shum shpejt ne Kosove nderkoh i kishte mbijetur Luftes se Bosnes Kroacis dhe Somalis ku kishte Luftuar ABEJA.


  Abeja foto ne Bos Brodu ne kohen kur e shkatrrojne Rafinerin
  Senad Adilović moj brat po oruzju ŠOK,, skupa smo prošli ovu kalvariju u Bos Brodu kada je gorila rafinerija.... kao daje danas bilo a toliko vremena prošlo...
  Me beri pershtypje ky Koment "Facebook" i nje Bashkluftetari Boshnjaku me te cilin kishte Luftuar Bekim Berisha ne Bosne

  Me beri pershtypje edhe ky komenti ketu i bere nga nje Kroate

  KOSOVO JE SVETA ALBANSKA ZEMLJA POZDRAV BRAĆI ALBANCIMA OD HRVATA!
  SMRT SRBIMA BALKANSKIM CIGANIMA!!!
  Kosova esht Zemra e Shqiperis pershendetje vellezer Shqiptare nga Kroacia

  Vdekje Serbve Magjupve te Ballkanit

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-06-2020
  Postime
  1

  Pėr: Gjenerale. Rrahim Ademi


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •