Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime

  Ministria e Diaspors do t'ua "msoj" gjuhn shqipe fmijve t diaspors!!

  Faqja elektronike gjuha ime me gabime t shumta gjuhsore!


  Ministiria e Diaspors przihet n punt e Minsitris s Arsimit, shkencs e kulturs

  Dit m par n RTK u dha nj lajm pompoz, ku Ministria e Diaspors i paska dhn vetes zahmet pr t krijuar nj faqe elektronike, me qllim q tu msoj gjuhn e nns fmijve npr ngulimet shqiptare ( diaspor).

  N radh t par kjo nuk sht pun e Ministris s Diaspors, por sht detyr e specialistve t arsimit, gjegjsisht e Ministris s Arsimit, Shkencs e Kulturs.

  Ksaj faqeje i mungon shumka.

  N radh t par, ktu nuk di njeriu se cilt jan ata specialist t gjuhsis q do tua msojn gjuhn e nns fmijve shqiptar q jetojn jasht atdheut, d.m.th. nuk ka nj redaksi.

  Faqja nuk sht ende komplete, madje mund t thuhet se vetm sa ka filluar nse ka filluar. H pr h komplet ishte nj fletore pune, por me gabime. Aty nuk jepet sakt pamja e shkronjave t dors. Mbi t gjitha, fotografit sqaruese q jan dhn pr disa shkronja, un nuk po e di kuptimin e tyre, lre m fmijt!!

  E dyta, n shumicn e fjalve, shkronja ( ndoshta meq teknikt nuk din ta nxjerrin kt shkronj) shkruhet vetm e.

  Tjetra: shkruhet gabimisht premri pyets . N vend t tij prdoret trajta q, t ciln zakonisht e prdorin gabimisht shqiptart jasht truallit amtar

  Nse n kt fillim, kur ka pak shkrime, ka kaq gabime, far pritet nga kjo faqe n t ardhmen!

  Un kisha nj kshill pr kt grup drejtues ( q nuk dihet kush jan ): Nse financimin e ksaj faqeje e bn Ministria e Diaspors, prmbushjen me materiale shkencore le ta bjn spacialistt e gjuhsis.

  Gjithqysh t bashkpunohet me msuesit n ngulimet shqiptare ( diaspor), sepse ata din m s mir se ka u duhet fmijve jasht atdheut.

  Si faqe dhe si nism e prkrah plotsisht, por si brum ( at q sjell) pr momentin jam kategorikisht kundr.

  Faqja ka kt adres: www.gjuhaime.com

  Shikojeni dhe binduni edhe vet.

  Kjo faqe duhet t jet e nivelit akademik, sepse sht pun shum e ndjeshme dhe t shumtn e hers nuk mjafton vetm dshira pr t br dika.
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 02-02-2012 m 21:01
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime

  Dy poezi

  N poezin "Bagti e bujqsi" sht prdorur gabimisht premri pyets "" ( q)

  Te poezia "Mmdheu" n tekst nuk prdoret shkronja ""
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime

  Forma e shkronjave t dors nuk sht e sakt

  Shikoni dhe binduni

  Mbi t gjitha, fotografit sqaruese q jepen pr disa shkronja, un pr vete nuk po e gjej kuptimin e tyre!!
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 02-02-2012 m 20:36
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Ministrit dhe akademit po mbushen me njerz t paaft.

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Bobo cfare faqe! E pashe! Ishte sikur ta kishte shkruar ndonje nga ata pijanecet qe rrine lokaleve...plot me gabime e vetem gjuhe shqipe ne disa raste nuk ishte.

 6. #6
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  te pakten ekziston si faqe

  po shqiperia pse nuk e ka nje te tille

  mire do ishte
  qe kosova dhe shqiperia te hapin nje faqe te perbashket

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime

  Kta qenkan dhe sederli, o Edvin83/ m prjashtuan nga facebook-i tyre /

  Citim Postuar m par nga Edvin83 Lexo Postimin
  Bobo cfare faqe! E pashe! Ishte sikur ta kishte shkruar ndonje nga ata pijanecet qe rrine lokaleve...plot me gabime e vetem gjuhe shqipe ne disa raste nuk ishte.
  Ktyre miqve u shkrova edhe n facebook, n mnyr miqsore q t kishin kujdes, sepse kjo sht shtje e ndjeshme, por kta e fshin postimin tim.

  Pastaj, natyrisht u ndjeva pak keq dhe u shkrova: si do t'ia msosh gjuhn fmijs kur vet bn gabime!

  tash ata humbn toruan dhe m prjashtuan krejt.

  shikoni fotot
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 03-02-2012 m 08:24
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 8. #8
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime
  gallate diaspore.

 9. #9
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Ktyre miqve u shkrova edhe n facebook, n mnyr miqsore q t kishin kujdes, sepse kjo sht shtje e ndjeshme, por kta e fshin postimin tim.

  Pastaj, natyrisht u ndjeva pak keq dhe u shkrova: si do t'ia msosh gjuhn fmijs kur vet bn gabime!

  tash ata humbn toruan dhe m prjashtuan krejt.

  shikoni fotot
  demokraci alla shqipetarqe

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  gallate diaspore.
  Jo kt e ka br Minstria e Diaspors!! ose e ka br dikush n emr t saj!!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime

  ballina e ninullave me gabime

  sot njoftuan se kan nxjerr edhe disa ninulla.

  Askund ""-ja dhe nj titull gabim: nena te don shum!!!

  Hajde gjuh hajde
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 03-02-2012 m 08:42
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 12. #12
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime
  un prdor tastjer internacionale.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime

  M n fund u prgjigjen

  Kur u shkrova nga nj adres tjetr, sepse n at tjetrn m kan bllokuar u prgjigjen
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura    
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 04-02-2012 m 20:11
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 14. #14
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kjo "Me japsh gezim ne jet" qenka shum e fort Se far lloj gjuhe sht nuk dihet, por kam prshtypjen se kan dashur t thon "M dhnsh/dhansh gzim n jet". Edhe nj kinez me dy jav msim t gjuhs shqipe do ta kishte shkruar m mir.

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Un jam i sigurt se kt nivel q ka Ministria e Arsimit n Kosov, ka dhe Akademia e Shkencave t Kosovs. Se ku lexova q disa akademik kosovar i kishin krkuar Akademis s Tirans heqjen e shkronjs npr disa fjal.

  Kta nuk e din dhe nuk e kuptojn q shkronja sht baza e gjuhs shqipe, dhe kur nuk kuptojn dot nj gj kaq t thjesht, si mund t kuptojn gjra m t vshtira?!

  Kosova me sa kuptoj, s'ka gjuhtar, ose mund t ket ndonj tek-tuk, por mbyten nga shumica e paaft. Niveli i shumics s tyre nuk mendoj q sht m i lart se ai i antarit Baptist.

  E vetmja ndihm q kta mund t'i japin gjuhs shqipe, sht t mos merren me gjuhn.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Un jam i sigurt se kt nivel q ka Ministria e Arsimit n Kosov, ka dhe Akademia e Shkencave t Kosovs. Se ku lexova q disa akademik kosovar i kishin krkuar Akademis s Tirans heqjen e shkronjs npr disa fjal.

  Kta nuk e din dhe nuk e kuptojn q shkronja sht baza e gjuhs shqipe, dhe kur nuk kuptojn dot nj gj kaq t thjesht, si mund t kuptojn gjra m t vshtira?!

  Kosova me sa kuptoj, s'ka gjuhtar, ose mund t ket ndonj tek-tuk, por mbyten nga shumica e paaft. Niveli i shumics s tyre nuk mendoj q sht m i lart se ai i antarit Baptist.

  E vetmja ndihm q kta mund t'i japin gjuhs shqipe, sht t mos merren me gjuhn.
  Fatkeqsisht sakt, o -BATO-!!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime

  Nj koment nga facebook-u

  Ejup Krasniqi - Prof i nderuar jemi mbush me ministri qe nuk dine as shkrim lexim .edhe pa ministrin e tille diaspora ka dite din e do te dine te ruaj identitetin kombetar
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime
  Kta tipar qenkan edhe tipa nevrik e kokfort. Ende nuk paskan marr masat pr t'i evituar gabimet!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime n 109 postime
  sikur hashimi.. te rreshtohej ne korin qe shan e shpif per berishen ..sipas hurit te dirigjent edvinit.. sikurse bejne shumica ne kosove e tirane.. ju enveroistet e diaspordhes.. nuku do i gjenit asnje gabim qeverris thaqi..

  as ju e as albin vevoja.. e qose lepekoja.. e veton baton shkelzen maliq mavroja..

  ..

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  26
  34 falenderime n 27 postime
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  Faqja elektronike ”gjuha ime” me gabime t shumta gjuhsore!


  Ministiria e Diaspors przihet n punt e Minsitris s Arsimit, shkencs e kulturs

  Dit m par n RTK u dha nj lajm ”pompoz”, ku Ministria e Diaspors i paska dhn vetes ”zahmet” pr t krijuar nj faqe elektronike, me qllim q t’u msoj gjuhn e nns fmijve npr ngulimet shqiptare ( diaspor).

  N radh t par kjo nuk sht pun e Ministris s Diaspors, por sht detyr e specialistve t arsimit, gjegjsisht e Ministris s Arsimit, Shkencs e Kulturs.

  Ksaj faqeje i mungon shumka.

  N radh t par, ktu nuk di njeriu se cilt jan ata ”specialist” t gjuhsis q do t’ua msojn gjuhn e nns fmijve shqiptar q jetojn jasht atdheut, d.m.th. nuk ka nj redaksi.

  Faqja nuk sht ende komplete, madje mund t thuhet se vetm sa ka filluar – nse ka filluar. H pr h komplet ishte nj fletore pune, por me gabime. Aty nuk jepet sakt pamja e shkronjave t dors. Mbi t gjitha, fotografit sqaruese q jan dhn pr disa shkronja, un nuk po e di kuptimin e tyre, lre m fmijt!!

  E dyta, n shumicn e fjalve, shkronja ”” ( ndoshta meq teknikt nuk din ta nxjerrin kt shkronj) shkruhet vetm ”e”.

  Tjetra: shkruhet gabimisht premri pyets ”’ ”. N vend t tij prdoret trajta ”q”, t ciln zakonisht e prdorin gabimisht shqiptart jasht truallit amtar…

  Nse n kt fillim, kur ka pak shkrime, ka kaq gabime, far pritet nga kjo faqe n t ardhmen!

  Un kisha nj kshill pr kt grup drejtues ( q nuk dihet kush jan ): Nse financimin e ksaj faqeje e bn Ministria e Diaspors, prmbushjen me materiale shkencore le ta bjn spacialistt e gjuhsis.

  Gjithqysh t bashkpunohet me msuesit n ngulimet shqiptare ( diaspor), sepse ata din m s mir se ka u duhet fmijve jasht atdheut.

  Si faqe dhe si nism e prkrah plotsisht, por si brum ( at q sjell) pr momentin jam kategorikisht kundr.

  Faqja ka kt adres: www.gjuhaime.com

  Shikojeni dhe binduni edhe vet.

  Kjo faqe duhet t jet e nivelit akademik, sepse sht pun shum e ndjeshme dhe t shumtn e hers nuk mjafton vetm dshira pr t br dika.
  pak ndihme:
  shkronja "" krijohet duke klikuar njkohsisht alt +137 =
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 19-10-2012 m 13:40
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •