Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 57
 1. #1
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Dicka po zihet ne FYROM

  DICKA PO NDODHE NE MAQEDONI QE NGA KAMPIONATI EVROPIAN NE HENDBOLL KU TIFOZET THIRSHIN VDEKJE PER SHQIPTARET BASHKARISHTE ME LOJTARET E REPEZETACIONIT TE MAQEDONI DHE DERI TEK KARNEVALI I VEVCANIT KU U THIEN TE GJITHA NORMAT E OFENDIMIT ANTI SHQIPTAR DUKE SHKELUR LIBRIN E SHENJTE TE MUSLIMANEVE KURANIN DHE DUKE BERE GJERA TE PA VLERA ME KULTUREN TONE TE NDRITUR NGA ATA,

  TASH PO NDODHE E KUNDERTA SHQIPTARET PO MARIN HAKE DUKE JU VENE FLAKEN DISA KISHAVE NE STRUG DHE 1 NE TETOVE , SI KUR ME PARE EDHE POLITIKA SHQIPTARE PO ZGJOHET NGA GJUMI DUKE MBROJUTUR INTERESAT MOMBETAR NE SHKUP I MADHI IZET MEXHITI PO UA NDRON EMRAT 4 SHKOLLAVE TE KUMUNES SE CAIRIT NGA EMRA SLLAV NE EMRA SHQIPTAR SIQ JAN ISMAIL QEMALI, ISA BOLETINI ETJ ETJ POR POLITIKA SLLAVE NUK PRANON TE NENSHKRUAJ NJE GJE TE TILL,

  SOTE PO DALIN NE TV DISA PATRIOTA QE THONE SE DO TE MBROJM MAQEDONIN NGA KETA QAFIRAT SHQIPTAR ISH USHTAR GJATE LUFTES SE 2001 SIQ THIREN NDRISHE TIGRAT PO UA BEJME ME DIJE SE SHQIPTARI ME PUSHK KA LINDUR DHE ME PUSHK DO TE VDES 1000 VJET PUSHKEN VETEM NE DORE E KEMI MBAJTUR POR KA ARDHUR KOHA DEFINITIVISHT FYROMI TE SHKATROHET DUKE DJEKUR EDHE DEKLARATAT QE VINE NGA GJERMANI KU THUHET


  Njė raund tė ri ndryshimi kufijsh do tė kemi sė shpejti nė Ballkan. Kosova dhe Bosnje e Hercegovina janė ende dy vende politikisht dhe ekonomikisht tė brishta, qė jetojnė nėn protektoratin e vendeve perėndimore, sė bashku me Maqedoninė. Kėshtu thotė Instituti Gjerman pėr Cėshtjet Ndėrkombėtare dhe Sigurinė, SWP, nė bazė tė njė analize tė kryer nga Dusan Reljiē, ku nėnvizohet se konfliktet etno-politike do tė ndodhin sėrish nė kėto tre vende. Nė dy dekadat e fundit konfliktet territoriale nė zonėn e ish-Jugosllavisė janė zgjidhur me tėrheqjen e kufijve, gjė qė rrallė ka ndodhur pa dhunė, vlerėson analiza.  SI MENDONI A DO TE PERFITOJ KOMBI SHQIPTAR NE KETE GJENDJE APO DO TE HUMBE EDHE ME SHUM?
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 2. #2
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  sote me date 03.02.2012 perseri vazhduan thirjet antishqiptare ne fyrom deri kur dihet deri sa shqiptaret te flejn ,flejn,flejn si gjithmone qe kan flejtur


  http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/113064.html
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 3. #3
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Shqiptaret ne Maqedoni nuk kane pse t'u pergjigjen lehjeve te maqedonasve, thjesht te pergatiten e te rrine gati per ndonje te papritur. Politikanet shqiptare ne Maqedoni duhet te protestojne dhe te japin doreheqje nese kjo gje nuk ndalet.
  Kurse Shqiperia dhe Kosova duhet te dergojne ankese zyrtare ne qeverine maqedone. Keto jane pune qe duhet te zgjidhen me presion politik e jo duke ia lene popullit te thjeshte barren, e vete qeverite te heshtin.

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  E dine qe shqiptaret e maqedonise jane lepuj, keshtu Maqedonsit bejne si luenje pastaj + jane ndikur dhe nga ndodhite me ushtrin Greke dhe tifozet Serb ne Itali, duke pare qe shteti yne se ve ujin ne zjarr, pse mos te ofendojne ata pastaj.

  Prite tani edhe Malazezet , se nje sinjal e dhane me ligjin e flamurit ata

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Sllavet e Maqedonise as nuk e llogarisin Shqiperine e Kosoven si shtete Shqiptare , as qe kane lloagrite ndonjiher duke pas parasysh qe kurre njiher nuk leshoni zerin per shqiptaret e Maqedonise , por sidoqofte po i erdhi rreziku (qe nuk eshte large) mbrohen vetem ata sikurse qe jane mbrojtur qe 100 vite rresht me kete rrace te flliqur dhe asnje beteje nuk e kane humbur , edhe pse , ata jane me ushtri superiore e shqiptaret me Kallasha , vetem , dhe pa mbeshtetje te shteteve ame .

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Vazhdojnė fyerjet ndaj shqiptarėve

  Megjithė apelet e shumta pėr uljen e tensioneve nėpėr terrenet sportive dhe ndalimin e fyerjeve nė baza etnike dhe fetare, njė gjė e tillė ka hasur nė vesh tė shurdhėt tek tifozėt e klubit tė basketbollit ‘MZT’ Family Aerodrom. Nė ndeshjen e fundit mes MZT dhe Torus-it, tifozėt vendas gjatė tėrė kohės lėshonin fyerje dhe thirrje raciste kundėr shqiptarėve. ‘Le tė kuptojnė shqiptarėt e mallkuar se emri Maqedonas asnjėherė nuk do tė vdesė… Maqedoni e pastėr, e pastėr kundėr….. Ai qė nuk kėrcen ėshtė shqiptar…..” Kėto janė pamjet qė Televizioni Alsat M arriti tė sigurojė. Ndiqini ato pa koment!“Ne na pret lufta pėr liri… le tė kuptojnė shqiptarėt e mallkuar se emri ‘maqedonas’ asnjėherė nuk do tė vdesė...le tė kuptojnė shqiptarėt e mallkuar se emri ‘maqedonas’ asnjėherė nuk do tė vdesė. Maqedoni e pastėr, Maqedoni e pastėr, Maqedoni e pastėr.

  VIDEON MUNDENI TA SHIFNI TE KJO FAQE : http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/113064.html

 7. #7
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  “Rrufeja t'i vrasė shqiptarėt”- kėnga qė po qarkullon nė Maqedoni

  Njė kėngė me pėrmbajtje fyese dhe anti-shqiptare po qarkullon nėpėr forumet e ndryshme dhe po vazhdon tė dėgjohet nė Maqedoni.
  Agjencia e lajmeve Ina njofton se prania e saj ėshtė edhe nė faqen sociale youtube, e dėgjuar tejmase duke arritur shifra rekorde, ndėrsa shpeshherė ajo ėshtė edhe himni dhe kėnga mė e kėnduar nga tifozėt e klubit tė futbollit “Teteks” tė Tetovės.

  Disa portale maqedonase kanė rikthyer kėtė kėngė duke e shndėrruar nė lajm sensacional se si po dėgjohet ajo.

  Kėto janė fjalėt e kėsaj kėnge:

  Kaēakė, leckaxhinjė, bisha tė zeza dykokėshe
  Po na nxijnė Maqedoninė
  As nė tokė, as nė qiellė pėr shqiptarėt vend nuk ka
  Dėnoj Zot
  Rrufeja ti vras
  Asnjė rrėnjė e tyre tė mos ngelet

  MPB deri tani nuk ka ndėrmarrė asnjė masė pėr shlyerjen e plotė dhe ndėshkimin e autorėve tė kėsaj kėnge. Burime maqedonase bėjnė tė ditur se nga kėnga e kėnduar mund tė zbulohet edhe kėngėtarja qė ka kėnduar kėngėn, por edhe autori i saj.

  MPB kohė mė parė ėshtė ballafaquar me kėngė tė kėsaj natyre, duke theksuar se po ndėrmerren masa pėr parandalimin e urrejtjes dhe thirrjeve raciste.

  Kėnga origjinale nga youtube:

  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 8. #8
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  [QUOTE=ismani;3327864]“Rrufeja t'i vrasė shqiptarėt”- kėnga qė po qarkullon nė Maqedoni

  Njė kėngė me pėrmbajtje fyese dhe anti-shqiptare po qarkullon nėpėr forumet e ndryshme dhe po vazhdon tė dėgjohet nė Maqedoni.
  Agjencia e lajmeve Ina njofton se prania e saj ėshtė edhe nė faqen sociale youtube, e dėgjuar tejmase duke arritur shifra rekorde, ndėrsa shpeshherė ajo ėshtė edhe himni dhe kėnga mė e kėnduar nga tifozėt e klubit tė futbollit “Teteks” tė Tetovės.

  Disa portale maqedonase kanė rikthyer kėtė kėngė duke e shndėrruar nė lajm sensacional se si po dėgjohet ajo.

  Kėto janė fjalėt e kėsaj kėnge:

  Kaēakė, leckaxhinjė, bisha tė zeza dykokėshe
  Po na nxijnė Maqedoninė
  As nė tokė, as nė qiellė pėr shqiptarėt vend nuk ka
  Dėnoj Zot
  Rrufeja ti vras
  Asnjė rrėnjė e tyre tė mos ngelet

  MPB deri tani nuk ka ndėrmarrė asnjė masė pėr shlyerjen e plotė dhe ndėshkimin e autorėve tė kėsaj kėnge. Burime maqedonase bėjnė tė ditur se nga kėnga e kėnduar mund tė zbulohet edhe kėngėtarja qė ka kėnduar kėngėn, por edhe autori i saj.

  MPB kohė mė parė ėshtė ballafaquar me kėngė tė kėsaj natyre, duke theksuar se po ndėrmerren masa pėr parandalimin e urrejtjes dhe thirrjeve raciste.

  Kėnga origjinale nga youtube:  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  “Rrufeja t'i vrasė shqiptarėt”- kėnga qė po qarkullon nė Maqedoni
  Epo nuk e dine fjalen popullore te Shqiptareve ata ( Nuk bie rrufeja ne hale )

 10. #10
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime
  Po te bashkoheshin partite shqiptare ne FYROM maqedoni, sa ulese do kishin ne parlament ?

 11. #11
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  “Vdekje pėr shqiptarėt” nė lagje tė Shkupit

  Grafite fyese “Vdekje pėr shqiptarėt”, “Maqedonia ėshtė e maqedonasve” dhe kryqe, janė regjistruar sot nė lagjen Maxhari tė Shkupit. Nga MPB informojnė se kėto grafite fyese janė shkruar me spėrkatės nė njė shitore tė xhamave dhe nė njė parfumeri nė rrugėn “Maxhari”, ndėrsa slogane tė ngjashme provokuese ka edhe nė njė ekspoziturė tė Bankės komerciale dhe nė Shtėpinė e Kulturės, lajmėron Kanal 5. Nga policia informojnė se po kryejnė hetime.
  05.02.2012
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-01-2012
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mire ua bejne ,sepse votuat cetniket e BDI ,lere se nuk kane bre gje ne kete drejtim po bile asnje deklarate nuk dalin te japin ,turp ju qofte

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Grafitet ofenduese 'pushtojnė' Tetovėn

  Shkrime nga mė tė ndryshmet mund tė hasen nė qendėr tė qytetit tė Tetovės, madje nė Shtėpinė e Kulturės, Bibliotekė etj, duke pėrcjellė mesazhe ofenduese dhe sharje. Ato janė vepėr e grafistėve tė pandėrgjegjshėm tė cilėt nuk e zgjedhin vendin dhe hapėsirėn pėr tė shkarravitur. Kėto mure i pėrkasin ambienteve tė klubit tetovar tė futbollit Shkėndija. Sidomos gjatė natės, grupe tė ndryshme tifozėsh shprehin mllefin duke shkarravitur sharje. Qytetarėt shprehen tė revoltuar ndaj kėsaj dukurie dhe kėrkojnė nga Komuna qė tė ndėrhyjė.“Po normal se grafitet pengojnė, sidomos nėse kanė konotacion etnik, dyfish na pengojnė. Vetėqeverisja lokale duhet tė krijojė vend tė posaēėm ku grafistėt si njė lloj arti urban tė kenė hapėsirėn e tyre pėr tė shprehur mendimet e tyre artistike. Por edhe njė herė e theksoj, nėse kėto janė me konotacione etnike ku fyhet njė komunitet duhet tė merren masa ndaj tyre”, tha njė qytetar. “Inspektorati e ka pėr detyrė t’i pastrojė mė ngjyrė kėto shkrime kundėr shqiptarėve, do del femiu im do mė thotė babė shiko car kanė shkruar maqedonasit, kush do ia shpjegojė atij, askush”tha njė qytetar. “Po si nuk pengon normal, pengon”, tha njė qytetar tjetėr.“Po pengojnė nė pamjen e qytetit”, u shpreh njė tjetėr qytetar. Grafite nga mė tė ndryshmet mund tė hasen edhe nė hyrje tė qytetit. Nė kėto mure edhe sot e kėsaj dite shihen tė ngjitura fletėt propaganduese dhe parullat e partive politike, ndėrsa mė tė theksuara janė ato tė Lube Boshkovskit dhe tė ministrit tė Shėndetėsisė Nikolla Todorov.
  http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/113474.html

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  fleni shqiptar fleni se ne zakonisht zgjohemi kur tna hyn edhe ne dhom ku flejm me grua at e presim ne ose tna vrasin ne qender te qytetit bile edhe at her e komentojm duke len fajtor at shqiptarin se ky e paska provoku

 15. #15
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Nga keto provokime te renda qe po behen shqiptareve,nga ana e slavo maqedonve, ēfare po behet nga ato parti shqiptare qe veprojne ne maqedoni ,deputet apo mininstra qe akoma qendrojne ne koalicion qeveritare me parti sllave,pse nuk bejne keta revokimin e tyre nga keto qeveri si shenj proteste ,por vazhdojne te mos prishin rehatin ,pa mare parasysh faktin se te gjitha keto qeveri kane qendrim anti shqiptare...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bindi : 06-02-2012 mė 05:13

 16. #16
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  sote me date 03.02.2012 perseri vazhduan thirjet antishqiptare ne fyrom deri kur dihet deri sa shqiptaret te flejn ,flejn,flejn si gjithmone qe kan flejtur


  http://alsat-m.tv/index.php/lajme/vendi/113064.html
  Cfare dreqin po thojne?!!!

  Booo sa acarues. Keto qenkan ekstremista te pa pare.

  Kjo eshte te ja besh bam vetes. Diskutimet qe bejne shqiptaret jane te tipit, "S'duhet me qene patriota, nuk ndjej gje per himnin dhe Skenderbene". Duhet me dashur te gjithe boten pa perjashime, ♥ Paqe dhe dashuri per te gjithe ♥.
  Kurse ekstrimistat matane planifikojne si te na e bejne varrin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga s0ni : 06-02-2012 mė 08:39

 17. #17
  Perjashtuar Maska e landi45
  Anėtarėsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  maqedonisit,,serbet,,greket,, po na vijne hakut dhe po na rrjepin,,,vrasin,,,shajne,,dhe po na heqin te drejtat,,,

  ne si popull vazhdojme te flejme,,,

  po te shahej nje rrace apo popull tjeter,,,

  ambasdat e maqedonise do ishin ne flake

  si dhe ministrite perkates do kishin reaguar

 18. #18
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga s0ni Lexo Postimin
  Cfare dreqin po thojne?!!!

  Booo sa acarues. Keto qenkan ekstremista te pa pare.

  . Duhet me dashur te gjithe boten pa perjashime, ♥ Paqe dhe dashuri per te gjithe ♥.
  Kurse ekstrimistat matane planifikojne si te na e bejne varrin.
  Jo ,kjo mos qofte e thene,respekt po ,por per ata qe e meritojn ,slavo gabelet kane provuar qe nje respekt te tille nuk meritojne,ktyre duhet kthyer me te njejten monedh!
  Shqiptaret nuk duhet rene ne deshprim por te gjenerojne forcat dhe ti bashkrendojne ata duke rritur vigjilencen me qellim per ti dal zot vetes nga ēdo e pa pritur nga keto te pa bese.....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Bart_Forever
  Anėtarėsuar
  24-08-2009
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Po ku jeni ne Shqipetaret qe,uluritim neper internet????,,,,,karriga eshe shum e nxeht,,,(,m u t) anej e( m ut ) knej e (m u t) gjdokun ku jemi gjdo popull rreth nesh tallet me ne ,niuk i kan fajet as serbia as maqedoni as greku as mali i zi apo vned tjeter ne jemi ata budallenjet e mdhenj qe rrojm ne korriz te hajnave qe kemi ne pushtet jo kam dajen jo tezen jo nipin jo vllaun etj..ne qeveri apo vend pune tjeter ,,,kem fut gishtat ne goj si kalamaj shikojm per rreth tna ndihmoj ndo kush ,,jemi ber me te kqi se jevgj.....

  Ka njerz ne popull qe kerkojn bashkim kombtar ,dhe nuk i le kush te leviz ja e kam plumi ja ndonje atentat ose ndonje tentativ tjeter per tu nderprer.....o pupull Shqiptar i mjer them deri kur ma me kto mashtrime qe behen ne te gjith trojet Shqiptare jemi ba pik e pes, nuk di kush ku ka vllain as motren as fisin .le ma Kombin ...........................

 20. #20
  Heavy Metall Maska e trestenik
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Postime
  357
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime
  Maqedonija nje shtet artificjal,ni Kombe i Titos pa identitet sikur bosna kombe musliman nuk kah
  High Voltage , Power Supply

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •