Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 57 prej 57
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga bindi Lexo Postimin
  Skorpion e ke gabim nese mendon se mundesh ti defetarizosh Shqiptaret,duke i fyer me gjithfar epitetesh ofenduese dhe poshtruse ,kjo per vete faktin se ata jane muslim nga feja,Shqiptaret ne Maqedoni jane Shqiptare te mire pa mare parasysh fene!Kam patur rastin qe une te bindem per kete ,kur isha ne nje mision humanitare ne maqedoni ne kohen e shpernguljes madhe dhe spastrimit etnik qe i behej shqiptareve te kosoves nga regjimi i millosheviqit!Shqiptaret nga maqedonia ofruan nje solidaritet te pa pare ndaj vllezreve te tyre nga kosova ,duke i hapur dyet dhe ndihmuar ata me ēdo gje te mundshme!Keshtu qe te mos i fusim te gjithe ne nje thes per shkak ca individve qe qellimi i tyre nuk eshte feja por manipulimi dhe ēkombtarizimi ne emer te saj...,kunder ktyre jam dhe une...
  Mir po thue ashtu ka qen deri ne at koh qe shqiptaret e kan nderu ne gjitha format shqiptarin,derisa erdhen keto organizata qe ti ke punu me ta te cilat me vehte e sollen edhe tentim shkatrrimi e dyt te shqiptareve ,edhe un kam punu me ket organizat qe ti ke punu"el hilal"por pas perfundimit apo kthimit te shqiptareve pas luftes ne hym se bashku me refugjatet ne kosovė,e ku me von me ofruan nji post dhe pare qe un te punoj pun te pista ,pasi qe me nuk shperndajshin ndihma siq thonin ata "per riza te zotit"por me prapavij te caktume,te cilen ne sot po e perjetojm.e un mendoj qe kjo sot po ndodh nga "el hilalat" tentim q“komtarizimi ne emer te el-lahut.

 2. #42
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
  Se pari duhet nje her e mir te vetdijsohet populli ne makedhoni,pastaj ju formista te nderuar duhet nje her e per gjith mon mos ti quani sllavet e ardhur nga kaukazi Maqedon,se sllavet nuk kan te bejn ama bash kurgja me maqedonet, popull maqedon te Lekes se madh jan shqiptaret e jo sllavet,kur popullata qendrore ne krahinen illyre te makedhonis se Lekes madh kan qen dhe jan shqiptaret,un mendoj qe me mir eshte te thuhet sllavet apo skllavet(shkjet)se sa ti ngritni aq lart e ti quani Maqedon.
  Sa i perket fyerjeve dhe sharjeve qe vijn nga sllavet,un mendoj se ky eshte nje provokim politik,qellimi i se ciles eshte te destabilizohet apo me mir te themi te etiketohet Tetova me rrethin,pasi qe sllavet shum mir e din qe ne shkup me rrethin e kan arrit qellimin e tyre per deorjentim te shqiptareve,me shqiptaret e shkupit me rrethin manipulojn si te dojn po frigen ua kan Tetoves me rrethin.
  Kur ta mendosh qe ne trojet e makedhonis jetojn mbi 40% shqiptare te pastewr dhe mbi 30% shqiptare te sllavizum dhe te turqizum,e nji perqindje shum e vogel sllav dhe te tjer,ateher vetevetiu shtrohet nevoja e vetdijsimiit te popullit shqiptare te makedhonis me theks te veqant te shqiptareve te shkupit me rrethin.Ky shej eshte pak a shum shpres dhenes qe sllavet kan fillu me ofendime rruges,pasi qe tash i kan humb mundesit tjera qe ua kan ba shqiptareve ne pergjithsi,e kam fjalen edhe shqiptaret e pjeseve tjera etnike, te cilet jan torturu ne makedhoni prej sllaveve,e tash i kan humb te gjitha u ka mbet vetem ofendimet me goj,e kjo eshte qe kan thn populli "me goj ha m...T e me dor mos prek,rri urt",
  Po sipas shkrimeve qe jan ba ketu ne forum,kuptova se pak a shum kan mujt me arrit qellimin sllavet,tash ne ket fazen e dyt ata vet i djegin kishat (e shqiptareve) ne Tetovė, e me u than qe shqiptaret po naj djegin kishat,siq ishte rasti ne kosovė ne 2004 ,sherbimet sllave vet i djegen kishat qe sot me e marr nen mbrojtje nje pjes shum te madhe te kosoves,edhe ne Makedhoni nese nuk e arrin qe shqiptaret me i hasmu me kisha ateher nuk kan tjeter arsye per me i akuzu shqiptaret,po te ngriten vet shqiptaret e ti mbrojn te gjitha objektet e kultit ne at trev te bcilat objekte jan te shqiptareve ateher sllavet nuk do te ken vend me ne Illyri,se nuk kan qka me mbrojt tjeter,pasi identitetin komtar nuk e kan fare,e po qe se u mbyllet goja edhe per kishat jeni te bindur qe vet do ti marrin valigjet dhe do te shkojn kah kan
  ardh.

  Sharr Liburna !! Une mendoje se ju me kete shkrime, vetem se i jepe gajret vetes shpreson, se nje dite sllavet ne Iliride do ti marrin valixhet dhe do te shkojne ka kane ardhur .Per fate te keqe ka ndodhur e kunderta dhe po ndodhe vazhdon-vazhdon qe e vetmja rruge per shqipetaret mbeten valixhet ne shpine .Numri gjithesej 40% i shqipetareve eshte pergjysmuare ,sepse 300 mije shqipetare nga Ilirida kane leshuare atedheun ,dhe kerkojne jete me te mire ne vendet e BE, dhe ne gjithe boten. Te garantoje se nuk kthehen prape ne vendelindje . Sa me pake shqipetare ne Iliride aqe me shume hapesire per shqipefolesat .


  Nuk eshte me rendesi se si e quajne veten sllavet ne Iliride sllavo-maqedon apo sllave te jugut , me rendesi eshte se si po e quajne veten vete shqipetaret.Ne Maqedoni shqipefolesat ,per 20 vjete reforma demokratike e kane treguare veten se nuk jane te afte per politike,dobesia e shqipefolesave ,vetem sa e ka forcuare identitetin sllavo-maqedon ne Maqedoni , kurse ne anen tjeter shqipetaret per nje pasuri pa djerse vetem se jane kriminalizuare ne pergjithesi- Pra identiteti shqipetare ne Iliride eshte ne lufte dy frontale

  1) Me sllavo shkijet
  2) Me shqipefolesa te sllavizuare, te turqizuare , te arabizuare etj.etj.

  Fajin per dobesite e shqipetareve ne Iliride nuk duhet kerkuare te shkijet apo sllavet .

  Hasmi i vetes jane vete shqipetaret ne Iliride .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 08-02-2012 mė 20:26

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin

  Sharr Liburna !! Une mendoje se ju me kete shkrime, vetem se i jepe gajret vetes shpreson, se nje dite sllavet ne Iliride do ti marrin valixhet dhe do te shkojne ka kane ardhur .Per fate te keqe ka ndodhur e kunderta dhe po ndodhe vazhdon-vazhdon qe e vetmja rruge per shqipetaret mbeten valixhet ne shpine .Numri gjithesej 40% i shqipetareve eshte pergjysmuare ,sepse 300 mije shqipetare nga Ilirida kane leshuare atedheun ,dhe kerkojne jete me te mire ne vendet e BE, dhe ne gjithe boten. Te garantoje se nuk kthehen prape ne vendelindje . Sa me pake shqipetare ne Iliride aqe me shume hapesire per shqipefolesat .


  Nuk eshte me rendesi se si e quajne veten sllavet ne Iliride sllavo-maqedon apo sllave te jugut , me rendesi eshte se si po e quajne veten vete shqipetaret.Ne Maqedoni shqipefolesat ,per 20 vjete reforma demokratike e kane treguare veten se nuk jane te afte per politike,dobesia e shqipefolesave ,vetem sa e ka forcuare identitetin sllavo-maqedon ne Maqedoni , kurse ne anen tjeter shqipetaret per nje pasuri pa djerse vetem se jane kriminalizuare ne pergjithesi- Pra identiteti shqipetare ne Iliride eshte ne lufte dy frontale

  1) Me sllavo shkijet
  2) Me shqipefolesa te sllavizuare, te turqizuare , te arabizuare etj.etj.

  Fajin per dobesite e shqipetareve ne Iliride nuk duhet kerkuare te shkijet apo sllavet .

  Hasmi i vetes jane vete shqipetaret ne Iliride .
  Un nuk e kam pas fatin e mir te jam nga Tetova me rrethin,por kam shum miq atje,dhe kam pas rast qe te shkoj neper shum familje tetovare,ne at krahin nuk mundet shkau leht me depertu,por edhe politikanet shqipfoles nuk e kan bash te leht me fut nen kontroll,pasi qe ajo pjes apo krahin e makedhonis shqiptare kan fillu nji her e mir ta kuptojn politiken sllave qe zhvillohet kunder shqiptareve,e kur tua kuptojsh planin e armikut pastaj eshte leht ta luftojsh,po shqiptaret ne pjesen e shkupit jan katastrof,atyre u duhet mjaft koh per ti kuptu keto politika qe i zhvillon sllavi me ndihmen e ketyre shqipfolesve,e kta paraqesin rrezik per shqiptaret,pasi qe me deshir per ti kontribu shqiptaris,kjo popullat po punon kunder vehtes,normal se nuk ka kush me i drejtu,sa i perket migrimit,kjo nuk eshte nji tragjedi,sidomos shqiptaret e makedhonis,gjithnji koken e kan kah vendlindja,them kah vendlindja,pasi te gjitha fitimet qe i bajn jasht i investojn ne vendlindje,po mos te ishin kjo pjes e shqiptareve qe investojn ne Makedhoni,bugjeti i shtetit do te ishte mbi 60%me i vogel.

  Hasmi i vetes jane vete shqipetaret ne Iliride

  Kjo eshte shum e vertet,Lisi i thot sopates,"po mos te ishte bishti te cilin e more nga deget e mija,ti sopat nuk do te mundesh asgje me mė ba"

 4. #44
  albania is the best Maska e ismani
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  tetova
  Postime
  605
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Sherr pėr alfabetin nė aeroport

  Kėtė herė nuk ėshtė menaxhmenti i Aeroportit, por vetė Policia kufitare e stacionuar nė kėtė Aeroport, qė nuk lejon pėrdorimin e shkrimit latin nė plotėsimin e formularėve tė udhėtarėve. Denoncimi vjen nga agjencionet turistike tė Strugės

  Strugė - Sėrish Aeroporti i Ohrit behet protagonist i njė tjetėr shkelje ndaj tė drejtės sė garantuar me ligj tė pėrdorimit tė gjuhės shqipe dhe alfabetit tė saj. Kėtė herė nuk ėshtė menaxhmenti i Aeroportit, por vetė Policia kufitare e stacionuar nė kėtė Aeroport, qė nuk lejon pėrdorimin e shkrimit latin nė plotėsimin e formularėve tė udhėtarėve. Denoncimi vjen nga agjencionet turistike tė Strugės. Ilirjan Ajazi pronar i “Shqiponja Reisen”, thotė se gjithmonė agjencionet turistike nė Aeroportin e Ohrit kanė plotėsuar njė formular pėr udhėtarėt nėn moshėn 14-vjeēare nė shkrimin latin, por sė fundi nga Policia kufitare janė urdhėruar qė kėto formularė patjetėr tė plotėsohen nė gjuhėn maqedonase dhe nė shkrimin cirilik me arsyetimin se “kėtu ėshtė Maqedoni dhe nuk mund tė pėrdoret shkrimi latin”. Ajazi gjithashtu shton se pas kėsaj pėrgjigje tė marr nga zyrtarėt e Policisė kufitare tė Aeroportit, ai pėr kėtė ēėshtje ka kontaktuar edhe me zėvendėskomandantin e Policisė kufitare tė stacionuar nė Aeroportin e Ohrit, Agim Meta. Ky i fundit, sipas Ajazit, jo vetėm qė ka mbrojtur veprimin e vartėsve tė tij, por me prepotencė ka bėrė rolin e tė fortit dhe ka deklaruar se “derisa e ke pasaportėn e Maqedonisė, duhet ti shkruash tė dhėnat nė shkrimin cirilik”. “Nuk e kuptoj kėtė qasje tė Policisė por mund tė them se ne gjithmonė formularėt pėr udhėtarėt nėn katėrmbėdhjetė vjeē i kemi plotėsuar nė shkrimin latin. Ndėrsa mė e dhimbshme nė kėtė situate ėshtė kur eprorėt shqiptar tė policisė nuk angazhohen pėr tė drejtat qė i garanton ligji pėr bashkėkombėsit e tyre, por bėhen palė nė sanksionimin e padrejtėsisė sė vartėsve tė tyre”, thotė ai. Ndėrkohė, nė lidhje me kėtė pretendim tė pronarit tė agjencionit turistik “Shqiponja Reisen”, Fisnik Hani, komandant i Policisė kufitare pėr rajonin e Jugperėndimit, thotė se autorizimet apo formularėt pėr udhėtarėt nėn 14 vjeē, nuk i jep Policia kufitare por Njėsia e Policisė nė Strugė. Ai gjithashtu sqaron se rasti i pretenduar nga pronari i agjencionit turistik “Shqiponja Reisen” ėshtė tėrėsisht spekulativ dhe bėhet me tendencė. “Autorizimet nė fjalė bėhen nė Policinė e Strugės nė praninė e prindėrve, dokument tė cilin e kontrollon Policia kufitare nė momentin qė pasagjerėt fėmijė pa shoqėrinė e prindėrve udhėtojnė jashtė shtetit, kjo ėshtė e vėrteta. Ndėrkohė sa i pėrket pretendimit nė fjalė, ai ėshtė tendencioz dhe i qėllimshėm dhe mbi tė gjitha ėshtė spekulativ”, thotė zėvendėskomandanti Hani.
  Ndėrkaq, para disa javėve ishin vetė tė punėsuarit shqiptarė nė Aeroportin e Ohrit qė denoncuan nė gazetėn “KOHA” mospėrdorimin dhe anashkalimin tėrėsor tė gjuhės shqipe nė kėtė aeroport, si nė apelimet, tabelat njoftuese apo nė komunikimet tjera qė realizohen aty. Ata potencuan se nė disa raste kanė kėrkuar zyrtarizmin e gjuhės shqipe, por deri tani kėrkesat e tyre kanė hasur nė vesh tė shurdhėr dhe nuk janė marrė parasysh
  100 vite shtet 100 VJET KRENARI 100 VITE SAKRIFIC TERE JETEN TE BASHKUM KOSOV ILIRD CAMERI MALSI

 5. #45
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Sharri-Liburna Lexo Postimin
  Mir po thue ashtu ka qen deri ne at koh qe shqiptaret e kan nderu ne gjitha format shqiptarin,derisa erdhen keto organizata qe ti ke punu me ta te cilat me vehte e sollen edhe tentim shkatrrimi e dyt te shqiptareve ,edhe un kam punu me ket organizat qe ti ke punu"el hilal"por pas perfundimit apo kthimit te shqiptareve pas luftes ne hym se bashku me refugjatet ne kosovė,e ku me von me ofruan nji post dhe pare qe un te punoj pun te pista ,pasi qe me nuk shperndajshin ndihma siq thonin ata "per riza te zotit"por me prapavij te caktume,te cilen ne sot po e perjetojm.e un mendoj qe kjo sot po ndodh nga "el hilalat" tentim q“komtarizimi ne emer te el-lahut.
  Po kush tha qe une paskem punu ne "el hilal" ,paa sa i paragjykon gjerat mor burr!Ne fakt une isha ne percjellje te nje kontigjenti ndihmash te grumbulluar nga Shqiptaret ne Ulqin dhe diaspora e ksaj ane,te cilat arritem ti depertonim ne Maqedoni nepermjet organizates humanitare te Unicefit e cila kishte te ngritur nje shtab ketu ne Ulqin!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bindi : 10-02-2012 mė 07:11

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga bindi Lexo Postimin
  Po kush tha qe une paskem punu ne "el hilal" ,paa sa i paragjykon gjerat mor burr!Ne fakt une isha ne percjellje te nje kontigjenti ndihmash te grumbulluar nga Shqiptaret ne Ulqin dhe diaspora e ksaj ane,te cilat arritem ti depertonim ne Maqedoni nepermjet organizates humanitare te Unicefit e cila kishte te ngritur nje shtab ketu ne Ulqin!
  Me fal,se un mendova qe keni punu ne El-Hilal,pasi qe kjo organizat "humanitare" ka vepru me te madhe ne atė koh.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  Kjo eshte nje nder methodat e radhes qe i perdorin slavet per ta ber te plotfuqishme dhe vulos,kinse alfabeti qirilir eshte pasuni e tyre,se kam ndegju qe edhe emrat e shqiptareve neper pasaporta nuk i shkruajn origjinal por ia pershtatin sipas alfabetit qirillir,psh. kam pa nji shokut ne pasaport dy emra, njeni latin dhe tjetri qirillir,Po kjo eshte nji far forme edhe presion me iu ber shqiptareve dhe me i than botes qe sllavet jan ata qe e kan zbulu alfabetin qirillir,ose methoden qirillire.

 8. #48
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Tifozėt shqiptarė iu pėrgjigjėn sllavo maqedonasve


  "Kur stėrgjyshėrit tuaj ishin majmunė, Ne Teutėn mbretėreshė e vumė"  Tifozėt shqiptar i janė pėrgjigjur atyre maqedonas, tė cilėt javė mė parė ofenduan shqiptarėt. Siē mėson Portali Albeu, nė ndeshjen e Superligės sė Shqipėrisė tė zhvilluar sot nė Durrės mes Teutės dhe Tiranės, tifozėt shqiptar nxorrėn pankartėn nė tė cilėt shkruhej "Kur stėrgjyshėrit tuaj ishin majmunė, Ne Teutėn mbretėreshė e vumė" (foto nė tė djathtė).

  Nė kėtė ndeshje, Tirana ka fituar me rezultat 2-1 duelin me Teutėn kryesuese nė rėnditje dhe tashmė diferenca e bardhebluve me kreun ėshtė vetėm 2 pikė. /albeu.com/
  http://www.albeu.com/kryetitull/tifo...donasve/64329/

 9. #49
  _____
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Genti.. Lexo Postimin
  "Kur stėrgjyshėrit tuaj ishin majmunė, Ne Teutėn mbretėreshė e vumė"
  Bravo, mesazhi shume kuptimplote dhe me mend, ne krahasim te ekstrimistave maqedonas te semure nga psiqika.

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e urtesia
  Anėtarėsuar
  22-08-2006
  Vendndodhja
  Ne Dardani -Iliride
  Postime
  429
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  KĖSHIILI ORGANIZATIV I SHKOLLARĖVE TĖ MESĖM
  S T O P DH U N Ė S

  PRAN:
  MEDIUMEVE ELEKTRONIKE DHE TĖ SHKRUARA;
  SUBJEKTEVE POLITIKE;
  MINISTRISĖ SĖ ARSIMIT;
  OJQ
  AMBASADĖS SĖ SHBA; OSBE; EU

  R E A G I M

  Sot nga ky vend, duke u solidarizuar me shokun e gjenerates, ne, shkollarėt e shkollave tė mesme me mėsim nė gjuhėn shqipe e dėnojmė dhunėn dhe terorin e ngritim zėrin e protestės kundėr lojrave dhe politikave tė ndyra tė cilat po na tangojnė neve dhe pasoj e se cilave jemi ne rinia, pikėrisht shkollarėt e mesėm.
  Edhe Zoti e uren dorėn e mallkuar e cila pėrgjaket me gjakun e nxėnėsit. Me gjakun e adoleshentėve tė cilėt parim e kanė diturinė, edukatėn familjare, besimin nė Zot dhe mirqenjen njerzore.
  Qoftė mallkuar Ai burrė shteti i cili ėshtė i njėanshėm. Njeriu i cili publikisht dekoron me medalje pjestarėt e bllokut maqedonas. Ata tė cilėt i prezenton si shembull i mire, kur ofendojnė, pėrbuzin dhe lėshojnė namė e gjamė kundėr popullit shqipėtar, rasti i fundit me reprezentacionin e hendbollit tė Maqedonisė dhe tifozat e saj.
  Ky rast i motivoi maqedonasit i bindi se kush shan, ofendon, lėndon dhe dėmton shqipėtarėt do tė dekorohet me medalje pėr “guxim” nga presidenti Ivanov.
  Ėshtė pėr habi deklarata e zėdhėnsit tė Ministrisė sė punėve tė brendėshme, kur kriminelin ordinar nė Gostivar, i cili me armė zjarri shuajti jetėn e dy qytetarėve shqipėtar, e paraqet si shembull i sjelljes sė mire tė policisė maqedonase, nėse ky ėshtė shembulli i ministrisė sė rendit, atėherė nuk ėshtė pėr tu habitur pse njerėz tė maskuar, hypin nė autobusė pėrplot nxėnės dhe na sulmojnė brutalisht.
  Ministria e rendit mbyll sytė para kėtyre huliganėve, tė cilėt pėr nga pamja e jashtme lėnė pėrshtypjen e teroristėve tė maskuar, pėr nga bredia dėshmojnė nacionalizmin e pashfryrė sllav, po me tė njėjtėn formė dhe mėnyrė tė terrorit qė ndėr shekuj e kanė ushtruar mbi popullin shqipėtar e nė veēanti mbi rininė, studentat dhe shkollarėt si nė Kosovė ashtu edhe nė Maqedoni.
  O turp i kėsaj qeverie, kur e keni ndėrmend tė ktheni kokat nga shkollarėt e mesėm qė mėsimin e vijojnė nė gjuhėn shqipe?
  Ministria e rendit akoma nuk ka zbuluar asnjė nga rastet. Kjo e lind dyshimin dhe e forcon bindjen tone, se policia ėshtė promotori qė iskenon dhunėn nė Maqedoni.

  Ministrisė sė drejtėsisė: Kur do tė dėnohen ose do tė dalin para drejtėsisė pėr tė marrė dėnimin ė duhur ata persona qė vranė shokun tonė nė ASUC njė vit mė pare. Kur do tė dėnohen rastet tjera qė bėjnė reket, shpėrndajnė drogė, helmojnė rininė, e krejt kjo pjesė e krimit tė organizuar.
  Kerkojmė tė mbizoton forca e argumentit , e jo argumenti i forces.
  Andaj pyesim: VALLĖ FUNKCIONON DREJTĖSIA NĖ MAQEDONI, dhe nėse PO, atėher pėr cilin popull?

  Ministrisė sė e arsimit: A nuk turpėroheni qė merrni rrogat nė emėr tė nxėnėsve dhe neve vite me rradhė na keni lėnė pa mėsimin e duhur, sepse edhe sot e kesaj dite nuk na keni pajisur me asnjė libėr nė gjuhėn shqipe. Nėse dituria ėshtė gjėja mė e vlefshme, atėher si mendoni tė arsyetojmė ardhjen nė shkollė kur na keni lėnė pa libra.

  Ministrisė sė informatikės: Pse i fusni nė borxhė prindėrit tanė pėr tė paguar komjutorėt tė cilėt as 3 ditė nuk u vėnduan nė funkcion pėr qėllimin e caktuar tė tyre?

  Ministrisė sė Kulturės: a nuk meritojmė edhe ne rinia shqiptare tė kemi njė festival tė muzikės sė lehtė zbavitėse e cila do tė organizohet nėn patronatin Tuaj;

  Akademia e shkencave dhe arteve: Ju ishit iniciatorėt e parė pėr ndarje etnike dhe teritoriale nė ballkan, Ju o turp i titujve qė mbani, akoma e keni tė lėshuar nė qarkullim enciklopedinė e trilluar, tė shtetit tė trilluar, nga nje komb i trilluar, me gjuhė tė papranuar.

  Qeveria e Maqedonise: Pse e mbytni shpresėn e nxėnėsit dhe studentit, pse lejoni qė nė kiosqet e qeverisė tė shiten lloj lloj diploma, qė mė pas, punėsimi tė fitohet duke paguar nga 2000 deri mė 5000 euro. Me kėto vepra shumtuese qė i bėni ju, pyetemi ku ėshtė ardhmėria e kėsaj shoqėrie?!!!

  Sot e ngremė zėrin e protestės dhe gjykojmė institucionet dhe barbarizmin e atyre barbarėve tė cilėt ngren dorė duke ushtruar dhunė mbi pjesėn mė tė pafajshme tė kėsaj shoqėrie , qė jemi ne shkollarėt e mesėm.

  Pasi rastet e kėtilla kanė filluar tė shpeshtohen, neve detyrohemi qė tė kėrkojmė mbėshtetje dhe ndihmė tek prindėrit tanė, tek tė gjithė ata qė e ēmojnė krijesėn njerėzore dhe qė veprimtarinė e tyre e kryejnė nė mėnyrė humane dhe morale si person fizik dhe juridik.

  LUTEMI NA LEJONI TĖ JETOJMĖ ME HALLET DHE TELASHET TONA
  S T O P DH U N Ė S


  KĖSHILLI ORGANIZATIV
  Shkup, 11 mars 2012
  urtėsia

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,715
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 8 postime
  Une mendoj se maqedonia mundet te pesoj ndryshime ne teri drejtime Ndarje ne maqedoni sellave, dhe ajo shqiptare dhe turke !!! Pse po the kete sepse para ca ditesh ka qene ne maqedoni Erdogani ai ka ardhur me nje qellime jo te mire, dhe ai ka investuar shume dhe ju ka premtue se ai qe merre pasaporte turke ka shperblime te mira!!! Marrveshjet e Turqise dhe e maqedonise, per te shkaterruar nje pjese te Ilirides, rreziku dhe ambicjet e turqise jan aqe te medha saqe do te merre nje pjese ne emerin e komunitetite turke!! Erdogani nuk ka aredhur pse i do shqiptaret e Ilirides, por ka ardhur per perfitime teritori dhe futja e turqise ne gjirin e ballkanite.Mos e harroni marreveshjen e Jugosllavise dhe ate te Turqise ende nuk kane kaluar 60 vite nga kjo marrveshje
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Genti

  Citim Postuar mė parė nga Genti.. Lexo Postimin
  Tifozėt shqiptarė iu pėrgjigjėn sllavo maqedonasve


  "Kur stėrgjyshėrit tuaj ishin majmunė, Ne Teutėn mbretėreshė e vumė"  Tifozėt shqiptar i janė pėrgjigjur atyre maqedonas, tė cilėt javė mė parė ofenduan shqiptarėt. Siē mėson Portali Albeu, nė ndeshjen e Superligės sė Shqipėrisė tė zhvilluar sot nė Durrės mes Teutės dhe Tiranės, tifozėt shqiptar nxorrėn pankartėn nė tė cilėt shkruhej "Kur stėrgjyshėrit tuaj ishin majmunė, Ne Teutėn mbretėreshė e vumė" (foto nė tė djathtė).

  Nė kėtė ndeshje, Tirana ka fituar me rezultat 2-1 duelin me Teutėn kryesuese nė rėnditje dhe tashmė diferenca e bardhebluve me kreun ėshtė vetėm 2 pikė. /albeu.com/
  http://www.albeu.com/kryetitull/tifo...donasve/64329/
  nje pergjigje shum me vend

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e aadili
  Anėtarėsuar
  21-09-2006
  Vendndodhja
  Zürich
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Skorpioni Lexo Postimin
  jo jo e ke keqkuptuar ti, se ata bullgaret e Maqedonise qe po i quan ti "Maqedon" na urrejne neve Shqiptaret sepse ne jemi me te afte se ata ne ēdo aspekt, ndersa ne Shqiptaret ju urrejme juve vetem pse jeni islamista dhe mbeturina/berllog/kopila te magjupve osmanli
  Kjo qėke shkruar e tregon karakterin dhe personalitetin tėnd se sa i flliqur qė je.
  Njė shqipėtar i vėrtet nuk e kishte shkruar kėte qe e ke shkruar ti.


  P:S:Pyete nanėn tėnde se kopil je dhe nga e ke origjinėn.

 14. #54
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-08-2011
  Postime
  147
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Duket se ata duan ta ndajne maqedonine sa pa u bere shqiptaret shumice
  sduhet rene ne kurthin e tyre.

 15. #55
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga malesori1234 Lexo Postimin
  Duket se ata duan ta ndajne maqedonine sa pa u bere shqiptaret shumice
  sduhet rene ne kurthin e tyre.

  Ne raste se ata sllavo-maqedonet duane ta ndajne maqedonine keto shqipefolesat tone ne ta mbrojne maqedonine si c'do here .

  Nuk kane arsye sllavo-maqedonet te frigohen nga shumica e shqipetareve , per arsye se shqipetare ne maqedoni aktualishte jetojne afer 200 deri ne 300 mije ,kurse tjeret 300 deri ne 400, mije shqipetare nga maqedonia kane emigruare ,dhe kjo nuk eshte arsye pse te frigohen sllavo maqedonet . Realiteti eshte se shqipetaret duhet te frigohen nga aslimilimi total ,ne arabe ,turke gabel dhe pjesa tjeter qe do te mbetet shqipetare me siguri se edhe ajo do te emigroje .Sllavo-maqedonet e shfrytezojne mosaftesite e shqipefolesave , sepse me ngushte se tashe qe jane shqipetaret ne Maqedoni nuk kane qene edhe ne kohen e komunizmit .

  Per fate te keqe ne shqipetaret e Maqedonise ,kemi ngelur ne mes te dy fronteve .

  1) Fronti antikombetare ,udheheqesave shqipefoles qe jane me te rrezikshem se sa vete shkijet sllavo-maqedon

  2) Politika taktike sllavo-maqedone qe c'do here i shfrytezon pa aftesite e shqipetareve .

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga aadili Lexo Postimin
  [/COLOR][/B]


  Kjo qėke shkruar e tregon karakterin dhe personalitetin tėnd se sa i flliqur qė je.
  Njė shqipėtar i vėrtet nuk e kishte shkruar kėte qe e ke shkruar ti.


  P:S:Pyete nanėn tėnde se kopil je dhe nga e ke origjinėn.
  ajo qe e kam shkruar une tregon qe ne Shqiptaret jua shkerdhejm robt te gjith juve qe jua mer mendja se bene ta shitni bithen tuaj tek armiqt e Shqiptarve dhe ta tradhtoni popullin e shenjet Shqiptar, pra jo vetem atyre kopilave bullgar, serb e grek por edhe juve kopilave osmanli qe jua kan shkerdhy turqit nanen, gjyshen e sterrgjyshen hon e don.

  hajt tash shko beja nje anal e oralfuck motres tende, siē ja keni zanat ju aziatiket, per mos me ia prish virgjinitetin deri sa t'martohet me dikend.
  Religion Is Curable

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
  Pra identiteti shqipetare ne Iliride eshte ne lufte dy frontale

  1) Me sllavo shkijet
  2) Me shqipefolesa te sllavizuare, te turqizuare , te arabizuare etj.etj.

  Fajin per dobesite e shqipetareve ne Iliride nuk duhet kerkuare te shkijet apo sllavet .

  Hasmi i vetes jane vete shqipetaret ne Iliride .
  q'ashtu asht, sepse fakti qe ka Shiqptar ortodoks ne Emathia/Ilirida (maqedoni), shum me teper iu djeg atyre ndyrsirave te turqizuar e arabizuar qe e kan zevendesuar plisin e shenjet me kapuqa me tentene te magjupistanit, sesa bullgarve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Skorpioni : 24-03-2012 mė 14:12
  Religion Is Curable

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •