Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 57
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  DICKA PO NDODHE NE MAQEDONI QE NGA KAMPIONATI EVROPIAN NE HENDBOLL KU TIFOZET THIRSHIN VDEKJE PER SHQIPTARET BASHKARISHTE ME LOJTARET E REPEZETACIONIT TE MAQEDONI DHE DERI TEK KARNEVALI I VEVCANIT KU U THIEN TE GJITHA NORMAT E OFENDIMIT ANTI SHQIPTAR DUKE SHKELUR LIBRIN E SHENJTE TE MUSLIMANEVE KURANIN DHE DUKE BERE GJERA TE PA VLERA ME KULTUREN TONE TE NDRITUR NGA ATA,

  TASH PO NDODHE E KUNDERTA SHQIPTARET PO MARIN HAKE DUKE JU VENE FLAKEN DISA KISHAVE NE STRUG DHE 1 NE TETOVE , SI KUR ME PARE EDHE POLITIKA SHQIPTARE PO ZGJOHET NGA GJUMI DUKE MBROJUTUR INTERESAT MOMBETAR NE SHKUP I MADHI IZET MEXHITI PO UA NDRON EMRAT 4 SHKOLLAVE TE KUMUNES SE CAIRIT NGA EMRA SLLAV NE EMRA SHQIPTAR SIQ JAN ISMAIL QEMALI, ISA BOLETINI ETJ ETJ POR POLITIKA SLLAVE NUK PRANON TE NENSHKRUAJ NJE GJE TE TILL,
  SI MENDONI A DO TE PERFITOJ KOMBI SHQIPTAR NE KETE GJENDJE APO DO TE HUMBE EDHE ME SHUM?
  kombi Shqiptar nga kjo gjendje do ta fiton te trasht e surrles n'prapanice, se shum mire po i shkon per peni politikes sllave qe mundohet ti paraqet Shqiptaret si "rrezik aziatik" ndaj civilizimit evropian.

  veq vazhdoni ju me Qurana e Qisha se keni me ia pa sherrin ... pikerisht ashtu siē ia kan pa sherrin gjithmone feve te paret tane.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Skorpioni : 06-02-2012 mė 13:19
  Religion Is Curable

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-01-2012
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une mendoj se Maqedonet na urejne vetem pse jemi musliman dhe nuk jemi si ata,po ashtu ka edhe disa forumiste si ky me siper qe nuk dallon aspak nga nje sllavo -ortodoks maqedon

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga gavra Lexo Postimin
  Une mendoj se Maqedonet na urejne vetem pse jemi musliman dhe nuk jemi si ata,po ashtu ka edhe disa forumiste si ky me siper qe nuk dallon aspak nga nje sllavo -ortodoks maqedon
  jo jo e ke keqkuptuar ti, se ata bullgaret e Maqedonise qe po i quan ti "Maqedon" na urrejne neve Shqiptaret sepse ne jemi me te afte se ata ne ēdo aspekt, ndersa ne Shqiptaret ju urrejme juve vetem pse jeni islamista dhe mbeturina/berllog/kopila te magjupve osmanli
  Religion Is Curable

 4. #24
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skorpioni Lexo Postimin
  jo jo e ke keqkuptuar ti, se ata bullgaret e Maqedonise qe po i quan ti "Maqedon" na urrejne neve Shqiptaret sepse ne jemi me te afte se ata ne ēdo aspekt, ndersa ne Shqiptaret ju urrejme juve vetem pse jeni islamista dhe mbeturina/berllog/kopila te magjupve osmanli
  Ata propagandat qė i bėnė ishin krejtėsisht fetare dhe shumė pak nacionale, nuk mė intereson aspak fakti qė ti na urren neve si Shqipėtarė, sepse po tregon veten dhe "tolerancėn tėnde fetare" qė po e posedon, por secili ka mendimet dhe botkuptimet e veta. Maqedonasit po bėjnė propaganda fetare nėpėr karnevale tė ndryshme tė komunave tė tyre duke ofenduar masovikisht fenė islame, duke ditur qė 98% e shqiptarėve tė Maqedonisė janė musliman.

  Nėse ti i nderuar dhe me sa duket shumė i zgjuar Skorpioni mendon qė ua kanė inatin juve si shqiptarė qė i thua vetės qė sjeton kėtu atėher gabon sepse ata prekin tė gjithė nacionalitetin shqiptarė, por ty nuk tė intereson me sa duket kjo se sa tė intereson llapa jote tė llaposėsh e mos tė thuash asgjė tė sakt. Ske faj, nuk tė ėshtė djegur shpirti nuk tė ėshtė shkatėruar dhe masakruar familja qė tė kesh 1% ndjenjė kombėtare brenda vetes, unė humba familjar dhe tė gjithė tė tjerėt dhan jetėt e tyre pėr flamurin kuq e zi dhe pėr gjuhėn shqipe, ndėrsa ti qenke mė shqiptarė dhe mė i menēur se ata qė dhanė veten dhe familjet e tyre pėr emrin SHQIPTAR.

  Tė pėrgėzoj se qenke plehra mė e degjeneruar mentale qė mban populli shqiptare, urime!
  Sui generis

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Sovrani
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Vendndodhja
  V
  Postime
  196
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Politika dhe investimi me i madh i ketyre viteve nga Serbosllavet ka qene se si ti nxjerin Shqiptaret e Kosoves dhe Maqedonise si Islamiste radikal, pjeserisht mund te thuhet se ia kane aritur qellimit, 1% ose me pak Shqiptaret ne Maqedoni u ngjajne Talebaneve, por ky 1 % bie ne sy duke i fryre neper media, pre e kesaj propagande kane rene shume Shqiptare qe Shqiperise.
  Une jam Shqiptar dhe jetoj ne Maqedoni po ua tregoj realitetin, tek ne feja tradicionale islame vazhdon te praktikohet, mirpo numrat reale te besimtarve te vertete jane nga 20% deri 30% por te gjithe kto besimtare jane gjithashtu edhe Kombetar, te gjithe kta vndosin Kombin ne rend te pare, pjesa tjeter jane Shqiptare te besimit tradicional islam mirpo nuk praktikojne ritet fetare, ne perjashtim te festave fetare.
  Element Vehabi, qe jane shfaqur koheve te fundit vete shoqeria jone nuk i pranone dhe gjithsecili tallet me ta.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sovrani : 06-02-2012 mė 22:01
  te kam dhjere, s'me kuptove asnjehere

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-01-2012
  Postime
  22
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nese mendon dikush se nje shqiptar i Shqiperise eshte me patriot se nje shqiptare i Maqedonise vetem jo se genjehet por mundohet te binde veten vertet eshte ashtu.
  Nuk me kujtohet emri tani i atij shqiptari qe tha se NUK NDJEN GJE KUR NDEGJON HIMIN DHE SI BEN PERSHTYPJE SKENDERBEU ,kam ndegjuar shqiptare te shqiperise te me thote direkt se NE NUK SHQUHEMI SHUME PER NGA NDJENJAT KOMBTARE dhe e vertet eshte ,nuk i fus te gjithe ne kete thes sepse ka njerez te mire e jo si shkorpioni qe shet patriotizem dhe fyen njerezit ne baza fetare duke qene nen kolltuk te ngrohet ,eja ketu ne Maqedoni dhe do e shohish se ku e ke veten

 7. #27
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skorpioni Lexo Postimin
  kombi Shqiptar nga kjo gjendje do ta fiton te trasht e surrles n'prapanice, se shum mire po i shkon per peni politikes sllave qe mundohet ti paraqet Shqiptaret si "rrezik aziatik" ndaj civilizimit evropian.

  veq vazhdoni ju me Qurana e Qisha se keni me ia pa sherrin ... pikerisht ashtu siē ia kan pa sherrin gjithmone feve te paret tane.
  Mos fol pa lidhje kur nuk kupton,Feja ka qene dhe eshte pjese e konstutucionit shpirtrore te ēdo populli!Shqiptaret musliman ne trojet e tyre ne Maqedoni i kane rezistuar asimilimit per dallim nga ato Shqiptare Ortodoks ne Maqedoni qe sot i ke te asimiluar 100% ne sllave!...

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Ata propagandat qė i bėnė ishin krejtėsisht fetare dhe shumė pak nacionale, nuk mė intereson aspak fakti qė ti na urren neve si Shqipėtarė, sepse po tregon veten dhe "tolerancėn tėnde fetare" qė po e posedon, por secili ka mendimet dhe botkuptimet e veta. Maqedonasit po bėjnė propaganda fetare nėpėr karnevale tė ndryshme tė komunave tė tyre duke ofenduar masovikisht fenė islame, duke ditur qė 98% e shqiptarėve tė Maqedonisė janė musliman.

  Nėse ti i nderuar dhe me sa duket shumė i zgjuar Skorpioni mendon qė ua kanė inatin juve si shqiptarė qė i thua vetės qė sjeton kėtu atėher gabon sepse ata prekin tė gjithė nacionalitetin shqiptarė, por ty nuk tė intereson me sa duket kjo se sa tė intereson llapa jote tė llaposėsh e mos tė thuash asgjė tė sakt. Ske faj, nuk tė ėshtė djegur shpirti nuk tė ėshtė shkatėruar dhe masakruar familja qė tė kesh 1% ndjenjė kombėtare brenda vetes, unė humba familjar dhe tė gjithė tė tjerėt dhan jetėt e tyre pėr flamurin kuq e zi dhe pėr gjuhėn shqipe, ndėrsa ti qenke mė shqiptarė dhe mė i menēur se ata qė dhanė veten dhe familjet e tyre pėr emrin SHQIPTAR.

  Tė pėrgėzoj se qenke plehra mė e degjeneruar mentale qė mban populli shqiptare, urime!
  po ēka po t'han ty luci per ideologjine islamiste te jahudo-arabo-magjupve ?

  ju thash edhe ma heret qe ju po shkoni si lope q'anej kah po ju grahin shkiet ... ju jeni shum te parashikueshem ... ne fakt gjena jone e shenjet Shqiptare asht e paparashikueshme, kjo edhe na bene shum te afte, te shkathte dhe te rrezikshem per armiqt ... por fatkeqsisht ju nuk ishi ashtu (po get jini t'shartum me q'ata qe po i doni shum, me jahudo-arabo-turko-magjupt aziatik)

  nje pjese e madhe nga ju te maqedonise jeni turpi i kombit te shenjet Shqiptar  PS.: ata heronjet e deshmoret qe i permende ti, ata e kan dhene jeten e tyre per Shqiptari, e jo per qurana, qisha e xhamija t'm*tit
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Skorpioni : 07-02-2012 mė 11:57
  Religion Is Curable

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga bindi Lexo Postimin
  Mos fol pa lidhje kur nuk kupton,Feja ka qene dhe eshte pjese e konstutucionit shpirtrore te ēdo populli!Shqiptaret musliman ne trojet e tyre ne Maqedoni i kane rezistuar asimilimit per dallim nga ato Shqiptare Ortodoks ne Maqedoni qe sot i ke te asimiluar 100% ne sllave!...
  ju jeni fajtore qe ata jan bere sllav ... sepse ju gjithmone i keni quajtur dhe i quani edhe sot SHKIE te gjith Shqiptaret jomusliman, ndersa islamistet aziatik i quani vllezer.
  Religion Is Curable

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga gavra Lexo Postimin
  Nese mendon dikush se nje shqiptar i Shqiperise eshte me patriot se nje shqiptare i Maqedonise vetem jo se genjehet por mundohet te binde veten vertet eshte ashtu.
  Nuk me kujtohet emri tani i atij shqiptari qe tha se NUK NDJEN GJE KUR NDEGJON HIMIN DHE SI BEN PERSHTYPJE SKENDERBEU ,kam ndegjuar shqiptare te shqiperise te me thote direkt se NE NUK SHQUHEMI SHUME PER NGA NDJENJAT KOMBTARE dhe e vertet eshte ,nuk i fus te gjithe ne kete thes sepse ka njerez te mire e jo si shkorpioni qe shet patriotizem dhe fyen njerezit ne baza fetare duke qene nen kolltuk te ngrohet ,eja ketu ne Maqedoni dhe do e shohish se ku e ke veten
  ty more berllog ma shum te djeg qe ta kan sha quranin e ideologjine islamiste se sa qe ta kan sha kombin ...

  juve ju djeg te feja e jo te kombi ... n'fe me iu preke juve s'ban se per komb juve s'ju han palla fort  PS.: ju njoh une juve si paren e kuqe, thojshin ktyne here
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Skorpioni : 07-02-2012 mė 11:59
  Religion Is Curable

 11. #31
  Perjashtuar Maska e Kosovar.Pr
  Anėtarėsuar
  11-01-2012
  Postime
  537
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Se po zihet diqka kjo po dihet po qka seee...

 12. #32
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
  DICKA PO NDODHE NE MAQEDONI QE NGA KAMPIONATI EVROPIAN NE HENDBOLL KU TIFOZET THIRSHIN VDEKJE PER SHQIPTARET BASHKARISHTE ME LOJTARET E REPEZETACIONIT TE MAQEDONI DHE DERI TEK KARNEVALI I VEVCANIT KU U THIEN TE GJITHA NORMAT E OFENDIMIT ANTI SHQIPTAR DUKE SHKELUR LIBRIN E SHENJTE TE MUSLIMANEVE KURANIN DHE DUKE BERE GJERA TE PA VLERA ME KULTUREN TONE TE NDRITUR NGA ATA,

  TASH PO NDODHE E KUNDERTA SHQIPTARET PO MARIN HAKE DUKE JU VENE FLAKEN DISA KISHAVE NE STRUG DHE 1 NE TETOVE , SI KUR ME PARE EDHE POLITIKA SHQIPTARE PO ZGJOHET NGA GJUMI DUKE MBROJUTUR INTERESAT MOMBETAR NE SHKUP I MADHI IZET MEXHITI PO UA NDRON EMRAT 4 SHKOLLAVE TE KUMUNES SE CAIRIT NGA EMRA SLLAV NE EMRA SHQIPTAR SIQ JAN ISMAIL QEMALI, ISA BOLETINI ETJ ETJ POR POLITIKA SLLAVE NUK PRANON TE NENSHKRUAJ NJE GJE TE TILL,

  SOTE PO DALIN NE TV DISA PATRIOTA QE THONE SE DO TE MBROJM MAQEDONIN NGA KETA QAFIRAT SHQIPTAR ISH USHTAR GJATE LUFTES SE 2001 SIQ THIREN NDRISHE TIGRAT PO UA BEJME ME DIJE SE SHQIPTARI ME PUSHK KA LINDUR DHE ME PUSHK DO TE VDES 1000 VJET PUSHKEN VETEM NE DORE E KEMI MBAJTUR POR KA ARDHUR KOHA DEFINITIVISHT FYROMI TE SHKATROHET DUKE DJEKUR EDHE DEKLARATAT QE VINE NGA GJERMANI KU THUHET


  Njė raund tė ri ndryshimi kufijsh do tė kemi sė shpejti nė Ballkan. Kosova dhe Bosnje e Hercegovina janė ende dy vende politikisht dhe ekonomikisht tė brishta, qė jetojnė nėn protektoratin e vendeve perėndimore, sė bashku me Maqedoninė. Kėshtu thotė Instituti Gjerman pėr Cėshtjet Ndėrkombėtare dhe Sigurinė, SWP, nė bazė tė njė analize tė kryer nga Dusan Reljiē, ku nėnvizohet se konfliktet etno-politike do tė ndodhin sėrish nė kėto tre vende. Nė dy dekadat e fundit konfliktet territoriale nė zonėn e ish-Jugosllavisė janė zgjidhur me tėrheqjen e kufijve, gjė qė rrallė ka ndodhur pa dhunė, vlerėson analiza.  SI MENDONI A DO TE PERFITOJ KOMBI SHQIPTAR NE KETE GJENDJE APO DO TE HUMBE EDHE ME SHUM?

  Kombi shqipetare ,sidomos ai ne Iliride ka humbur prej asaj dite kurre ne udheheqesine shqipetare kane ardhur (politikane ) me rrace kazakistani . Te ashtuquajturit politikane shqipefoles jane shkaketaret kryesore qe e kane fyere kombin shqipetare , dhe vazhdojne ta fyejne kombin tone .

  Popullata e ngrate shqipetare , ne Iliride per 20 vite eshte duke u diskriminuare se pari nga vete shkijet tane politikanet shqipefolesa me prejardhje te uzbekistanit .


  Ne Maqedoni nuk ka per te ndodhur asgje ,per arsye se 50% e popullates shqipetare ka emigruare ne mergim, Popullate aktive shqipetare ne maqedoni kane mbetur disa pleqe me kapuca tentenje (terllika ) qe me se shumti ju intereson te ndertojne ka dy apo tre xhamia ne nje fshate ,se sa nje ardhemeri per rinine shqipetare .

  Rinia ,studentet jane te n'varun nga politikanet shqipefoles ku ata dominojne ne firmat dhe ne universitetet .

  Nuk ka per te ndodhur asgje ne Maqedoni . Kane ndodhur te gjitha , Populli shqipetare ne Maqedoni ,mbetet vetem si nje popullate me e diskriminuare ne evrope ,dhe per kete fajtore kryesore jane shqipefolesat . Nuk jane fajtore sllavo- maqedonet. Sllavo-maqedonet jane konkurentet tane si ne politike ekonomi dhe ne territorin tone .

 13. #33
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skorpioni Lexo Postimin
  ju jeni fajtore qe ata jan bere sllav ... sepse ju gjithmone i keni quajtur dhe i quani edhe sot SHKIE te gjith Shqiptaret jomusliman, ndersa islamistet aziatik i quani vllezer.
  hah ē,ia fut si kau peles,po per arvanitasit ortodoks ne Greqi kush eshte fajtore qe jane konvertua ne Grek,apo per ato Shqiptare ortodoks ne Male te Zi qe u konvertuan ne malazez,po per ata Shqiptare ortodoks ne Shqipri qe konvertohen ne grek mbrenda nates, kush ka faj!?
  Ti sa di aq edhe flet!Une nuk jam fare nga Maqedonia,por i dal ne krahe vllezerve te mi Shqiptare nga Maqedonia,kjo jo per faktin se dua te mbroj Islamin ,por per faktin qe Islami ka bere qe keto te mbeten Shqiptare!Ndersa ti bjen pre e propagandes dhe flet nga inercia e nje koncepti qe ne thelb eshte nje propagande antishqiptare qe gatuhet dhe laēohet nga qarqe anti shqiptare duke implikur dhe fene per te amiqsuar Shqiptaret nder veti!Shqiptaret nuk kane nevoje per keto gjera ,pa marre para sysh ēfare feje i takojne,ata duhet perkrahur dhe ndihmuar aq sa ka mundsi,te pakten moralisht!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bindi : 07-02-2012 mė 13:33

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Skorpioni
  Anėtarėsuar
  18-12-2010
  Postime
  206
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga bindi Lexo Postimin
  hah ē,ia fut si kau peles,po per arvanitasit ortodoks ne Greqi kush eshte fajtore qe jane konvertua ne Grek,apo per ato shqiptare ortodoks qe ne Male te Zi qe u konvertuan ne malazez,po per ata Shqiptare ortodoks ne Shqipri qe konvertohen ne grek mbrenda nates, kush ka faj!?
  Ti sa di aq edhe flet!Une nuk jam fare nga Maqedonia,por i dal ne krahe vllezerve te mi Shqiptare nga Maqedonia,kjo jo per faktin se dua te mbroj Islamin ,por per faktin qe Islami ka bere qe keto te mbeten Shqiptare!Ndersa ti bjen pre e protagandes dhe flet nga inercia e nje koncepti qe ne thelb eshte nje propagande antishqiptare qe gatuhet dhe laēohet nga qarqe anti shqiptare duke implikur dhe fene per te amiqsuar Shqiptaret nder veti!Shqiptaret nuk kane nevoje per keto gjera ,pa marre para sysh ēfare feje i takojne,ata duhet perkrahur dhe ndihmuar aq sa ka mundsi,te pakten moralisht!
  q'ashtu edhe une po iu dal n'krah Shqiptarve nga Maqedonia (e mer vesh ma vone) ... ndersa te tjerat qe i paske thene qenkan te parendesishme ... perveq kesaj me poshte:

  eshte nje propagande antishqiptare qe gatuhet dhe laēohet nga qarqe anti shqiptare duke implikur dhe fene per te amiqsuar Shqiptaret nder veti!
  po pra

  sepse kan filluar edhe Shqiptaret ortodoks ta quajn veten Shqiptar e jo ma maqedon apo bullgar, per kete arsye futen religjionet e m*tit ne loje ...

  veq vazhdoni ju e mirruni me haxhilluqka, qurana e kapuqa me tentena se keni me ia pa hajrin  PS.: veq mos harro se ka Shqiptar ne Maqedoni qe jan me t'vertete Shqiptar dhe po e kuptojne shum mire lojen sllave ... siē po duket shum kjart ne postimin e TetovaMas, te cilin edhe e pershendes perzemersisht
  Religion Is Curable

 15. #35
  i larguar Maska e bindi
  Anėtarėsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skorpioni Lexo Postimin
  q'ashtu edhe une po iu dal n'krah Shqiptarve nga Maqedonia (e mer vesh ma vone) ... ndersa te tjerat qe i paske thene qenkan te parendesishme ... perveq kesaj me poshte:  po pra

  sepse kan filluar edhe Shqiptaret ortodoks ta quajn veten Shqiptar e jo ma maqedon apo bullgar, per kete arsye futen religjionet e m*tit ne loje ...

  veq vazhdoni ju e mirruni me haxhilluqka, qurana e kapuqa me tentena se keni me ia pa hajrin  PS.: veq mos harro se ka Shqiptar ne Maqedoni qe jan me t'vertete Shqiptar dhe po e kuptojne shum mire lojen sllave ... siē po duket shum kjart ne postimin e TetovaMas, te cilin edhe e pershendes perzemersisht
  Skorpion e ke gabim nese mendon se mundesh ti defetarizosh Shqiptaret,duke i fyer me gjithfar epitetesh ofenduese dhe poshtruse ,kjo per vete faktin se ata jane muslim nga feja,Shqiptaret ne Maqedoni jane Shqiptare te mire pa mare parasysh fene!Kam patur rastin qe une te bindem per kete ,kur isha ne nje mision humanitare ne maqedoni ne kohen e shpernguljes madhe dhe spastrimit etnik qe i behej shqiptareve te kosoves nga regjimi i millosheviqit!Shqiptaret nga maqedonia ofruan nje solidaritet te pa pare ndaj vllezreve te tyre nga kosova ,duke i hapur dyet dhe ndihmuar ata me ēdo gje te mundshme!Keshtu qe te mos i fusim te gjithe ne nje thes per shkak ca individve qe qellimi i tyre nuk eshte feja por manipulimi dhe ēkombtarizimi ne emer te saj...,kunder ktyre jam dhe une...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bindi : 07-02-2012 mė 14:26

 16. #36
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Citim Postuar mė parė nga Skorpioni Lexo Postimin
  ty more berllog ma shum te djeg qe ta kan sha quranin e ideologjine islamiste se sa qe ta kan sha kombin ...

  juve ju djeg te feja e jo te kombi ... n'fe me iu preke juve s'ban se per komb juve s'ju han palla fort  PS.: ju njoh une juve si paren e kuqe, thojshin ktyne here
  Ti ose modero menyren e te shprehurit dhe trego pak me respekt per te tjeret, ose do fluturosh qe nga ky forum dhe nuk futesh me.

 17. #37
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-02-2012
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Epo nuk e dine fjalen popullore te Shqiptareve ata ( Nuk bie rrufeja ne hale )
  Dukesh cfare mentaliteti ke, tjetri te ofendon me kenge dhe me djegie te flamurit duke te ulur si komb dhe ti thua sbije rrufeja ne hale, me mire mos shkruaj me ne kete teme se qeke hale me verte.

 18. #38
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Politikanet dilinxhijte shqipefolesa me qellim politiken shqipetare e kane be sikur publiku ka hy ne stadion dhe tashe ata vetem pasurohen me qellime te caktuara .
  Nuk kerkohet fajtori te kundershtaret tane shekullore ,si qe jane sllavet . Maqedonia si nje shtete artificial i "klonuare " ka mbetur si nje teritore per konkurence , ku ne ate konkurence shqipetaret sidomos politikanet Parlamentin e Maqedonise e kane shendruare ne nje INDUSTRI TE HAJDUTEVE DHE MATRAPAZEVE .

  Nuk munde ti quajme fajtore nje grushte sllavo-shkije ,sepse ata sinjalin e gjelbert kane marre nga vete politikanet shqipefolesa . Shqipefolesat (te ashtuquajturit parti politike politikane ) po qe se ju bejme DAN testin e tyre ata me siguri jane fare e perzyere me gjake jo biologjik shqipetare ,pore jane meleza me prejardhje kazakistani ,uzbekistani dhe mbeturina dembela Stambolli.

  Kjo rrace dilinxhijshe shqipefolesat ,duhet ngrehur ne rruge si Gadafin.. Sa per nje grushte njeres sllavo- shkije nuk do te jete problem shume i madhe pse ata mundohen te ofendojne popullin shqipetare .

  Ofenduesit kryesore ndaj popullit shqipetare aktualishte jane shqipefolesat ne bashkepunim me disa perkrahes te tyre qe per nje pune apo per nje lemoshe te thjeshte bejne sherbime tradhetare ndaj kombit tone .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 08-02-2012 mė 00:02

 19. #39
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Colorado Lexo Postimin
  Dukesh cfare mentaliteti ke, tjetri te ofendon me kenge dhe me djegie te flamurit duke te ulur si komb dhe ti thua sbije rrufeja ne hale, me mire mos shkruaj me ne kete teme se qeke hale me verte.

  Colorado !! E keni gabimishte se sllavo maqedonet dhe serbet me shekuj popullaten tone e kane ofenduare, bile bile me ju dhene rasti te shfarosin krejtesishte .Ketu ne kete teme nuk behet fjale se pse sllavo-maqedonet ofendojne shqipetaret , pore fjala eshte se ku e marrin ata felliqesira kete guixim qe dalin haptas dhe ofendojne nje popoull prej 8/9 milion ne ballkan??? Te ashtuquajturit Deputet apo Ministra shqipefoles qe veprojne ne Parlamentin e Maqedonise jane te kriminalizuare ne pergjithesi,ajo qe eshte me e keqja ata me korrupcionin e tyre dhe krimin ndaj kombit shqipetare kane filluare qe ta kriminalizojne tegjithe popullaten shqipetare .


  Jane dy rruge :

  1 ) Behemi te barabarte me gjithe popujte etjere te BE , sepse keto te drejta i garanton c'do ligje Nderkombetare ,ku politikanet shqipefolesa me qellim i anashkalojne reformat ne BE .

  2) Organizohemi dhe shkaterojme zinxhirin e hekurte qe ja kane vendosur ne qafe popullates shqipetare shqipefolesat.

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Se pari duhet nje her e mir te vetdijsohet populli ne makedhoni,pastaj ju formista te nderuar duhet nje her e per gjith mon mos ti quani sllavet e ardhur nga kaukazi Maqedon,se sllavet nuk kan te bejn ama bash kurgja me maqedonet, popull maqedon te Lekes se madh jan shqiptaret e jo sllavet,kur popullata qendrore ne krahinen illyre te makedhonis se Lekes madh kan qen dhe jan shqiptaret,un mendoj qe me mir eshte te thuhet sllavet apo skllavet(shkjet)se sa ti ngritni aq lart e ti quani Maqedon.
  Sa i perket fyerjeve dhe sharjeve qe vijn nga sllavet,un mendoj se ky eshte nje provokim politik,qellimi i se ciles eshte te destabilizohet apo me mir te themi te etiketohet Tetova me rrethin,pasi qe sllavet shum mir e din qe ne shkup me rrethin e kan arrit qellimin e tyre per deorjentim te shqiptareve,me shqiptaret e shkupit me rrethin manipulojn si te dojn po frigen ua kan Tetoves me rrethin.
  Kur ta mendosh qe ne trojet e makedhonis jetojn mbi 40% shqiptare te pastewr dhe mbi 30% shqiptare te sllavizum dhe te turqizum,e nji perqindje shum e vogel sllav dhe te tjer,ateher vetevetiu shtrohet nevoja e vetdijsimiit te popullit shqiptare te makedhonis me theks te veqant te shqiptareve te shkupit me rrethin.Ky shej eshte pak a shum shpres dhenes qe sllavet kan fillu me ofendime rruges,pasi qe tash i kan humb mundesit tjera qe ua kan ba shqiptareve ne pergjithsi,e kam fjalen edhe shqiptaret e pjeseve tjera etnike, te cilet jan torturu ne makedhoni prej sllaveve,e tash i kan humb te gjitha u ka mbet vetem ofendimet me goj,e kjo eshte qe kan thn populli "me goj ha m...T e me dor mos prek,rri urt",
  Po sipas shkrimeve qe jan ba ketu ne forum,kuptova se pak a shum kan mujt me arrit qellimin sllavet,tash ne ket fazen e dyt ata vet i djegin kishat (e shqiptareve) ne Tetovė, e me u than qe shqiptaret po naj djegin kishat,siq ishte rasti ne kosovė ne 2004 ,sherbimet sllave vet i djegen kishat qe sot me e marr nen mbrojtje nje pjes shum te madhe te kosoves,edhe ne Makedhoni nese nuk e arrin qe shqiptaret me i hasmu me kisha ateher nuk kan tjeter arsye per me i akuzu shqiptaret,po te ngriten vet shqiptaret e ti mbrojn te gjitha objektet e kultit ne at trev te bcilat objekte jan te shqiptareve ateher sllavet nuk do te ken vend me ne Illyri,se nuk kan qka me mbrojt tjeter,pasi identitetin komtar nuk e kan fare,e po qe se u mbyllet goja edhe per kishat jeni te bindur qe vet do ti marrin valigjet dhe do te shkojn kah kan ardh.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •